Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: UZV u poliklinici Harni - razlike od Petrove i dileme

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno UZV u poliklinici Harni - razlike od Petrove i dileme

    Većeras smo bili na UZV, pregled je trajao oko 1h i doc je zaključila sljedeće:
    1. Trudnoća je punih 18 tjedana (i još koji dan) a ne 16+1 kao po ZM
    2. Bedrena kost je nešto manja od one koja bi bila za tu dob
    3. U jednom je trenutku srce radilo sporije - kao da je samo lagano zatitralo i nakon toga je nastavilo normalno raditi

    Navela je da bi se do 20 tjedna trebala maksimalno koregirati gestacijska dob djeteta kako bi se izbjegle sve kasnije nedoumice tipa dijete je preveliko za dob isl. Kako sam u Petrovoj naručena tek za 4 tjedna na UZV da li bih trebala upozoriti doca koji vodi trudnoću o tome?
    Postoji li takva praksa u našim bolnicama ili će me do kraja voditi po ZM?

    Glede bedrene kosti preporučila mi je da napravimo Dubble test ako želimo? Ima li potrebe za time (nisam baš sigurna da bi išla na amnicintezu)?

    Što se pak srca tiče preporučila nam je da se naručimo na Rebro kod jednog poznatog liječnika između 20 i 24 tjedna trudnoće.
    Da li je socijalni ginekolog dužan dati uputnicu na prijedlog privatnog liječnika ili to može odbiti?

    I na kraju, ako Bog da zdravlja i sreće u srpnju nam dolazi mali pišonja
    MM :D :D

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Ne znam odgovora na većinu tvojih pitanja, ali u mom slučaju kod prve trudnoće ustanovljeno je da sam bila trudna već mjesec dana, a ipak sam imala mengu.
    Tako da su pisali recimo 16 (20). U zagradi je uvijek navedena trudnoća po UZV. Tako čitavu trudnoću.
    A o uputnici za Rebro, ne mogu ti se ne pohvaliti. Čitavu trudnoću - prvu, išla sam na Sveti Duh zbog genetike (hemofilija u obitelji). Moji ginekolog je doslovce poludio prvi put kad sam mu donjela povijest bolesti, izrekao mi je kaj je mislio (on je već bio postao kako to ja zovem poluprivatnik), a dalje je šibao uputnice kad god i gdje god sam trebala. Naravno da je doktor sa Svetog Duha to naveo na Povijest bolesti.

    Sretno!

  3. #3
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ovaj datum 27.7. ti je jos od prije, ili tek sad po novom od kad si bila na uzv?

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Prvi UZV sam imala sa 6 tjedana zbog krvatenja i tad se vidjelo kako srčeko kuca. U 8 tjednu je bio kontrolni uzv i tada im je bilo najvažnije da nema hematoma. U utorak imam redoviti pregled ali bez UZV-a (znaći najranije bi me narućio za 3 do 4 tj). Po starom termin je 27.07. a po novom 12.07.
    U prvoj trudnoći su u početku rekli da je trudnoća veća za bar 1 tj ali su kasnije govorili kako je beba mala i za normalni termin. Cijelo vrijeme su računali po ZM a Paula je rođena 2 tjedna kasnije od termina ZM. Bila je skoro 4kg a gotovo bez plodne vode i izrazito zaležanog vratića. Imala je "sve simptome" prenešenog djeteta (tako nam je rekla neonatalog kod otpusta iz bolnice - iako neznam što to znaći a nisam ni pitala jer mi je bilo dosta 2 tj prije i 1 tj nakon poroda u Petrovoj).

    Neznam što da kažem docu. Amniocinteza ne dolazi u obzir pa se s time ne opterećujem ali ono s zastojem srca me strašno uznemirava - posebice što sam i sama primjetila.
    Ima li tko slična iskustva?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mene samo zanima na temelju čega je ona zaključila da je trudnoća 18, a ne 16 tjedana?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Promjeru glavice,veličini djeteta, aktivnosti i sl. Na temelju svih onih mjera uređaj isto izračunava starost (nije baš ulazila u detalje a meni njihove kratice poput BPD AC FTA i FL ništa ne govore)

  7. #7
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    Pa te kratice su ti opseg glave dužina bedrene kosti opseg trbuha ja se baš nebi užbuđivala oko UZ a meni su govorili da je po UZ-u termin 14.08 a po ZM 30.08 u potpisu se vidi kad sam rodila

  8. #8
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Paula, ajde ako ti nije teško napiši mjere za
    BPD
    AC
    FL
    baš me zanima što je napisala za koju dob jer znam da njen uzv ima dosta drukčiji program nego večina ostalih ginekologa.

  9. #9
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    paula, kod koji si lijecnice bila u poliklinici?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Evo dimenzija (lista je malo poduža):
    TVS CC 45mm zatvoren CC .UU oblika T
    CRL mm THC mm
    BPD 41mm AC 131mm
    FRO mm FEM 25.6mm
    Procijenjena težina 238gr.
    GA(LMP) 16w1d Average US GA 18w2d
    EDD(LMP) 27-7-2006 EDD( Average US GA) 12-07-2006
    EFW Hadlock 238g(0lb 8oz) GA(EFW) & SD 18w2d, +4.30(99.99%)

    Fetal Biometry 1 2 3 Last G.A. SD
    BPD Hadlock 4.20 4.10 4.10 cm 18w3d+/-12d +1.37
    AC Hadlock 13.33 13.24 13.13 13.13 cm 18w5d+/-15d +1.13
    FTA 13.72 cm2
    FL Hadlock 2.38 2.56 2.56 cm 17w5d+/-10d +0.77

    Calc
    FL/AC 19.50 % (20 - 24%)
    FL/BDP 6.44 % (71 - 87%)

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Zaboravila sam napisati da smo bili kod Dr Nataše Šemnički, bila je vrlo ugodna, sve nam je pokazala i objasnila vrlo strpljivo (kralježnica, mozak, oči, prstiće i sl). Ma neda se usporediti s socijalom.
    Nažalost pola toga nisam zapamtila :/

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Po ovim mjerama što si napisala i po nekom "normalnijem" programu za uzv-mjere BPD (promjer glavice) odgovara za 17+, AC (opseg trbuha) za 18+, a FL (dužina bedrene kosti) za 17+
    Njen program uzv mjera nije rađen za Hrvate, pa večini glava po tim mjerama prednjači za 2 ili čak 3 tjedna.
    Ravnajući se po njenim mjerama u mojoj trudnoći, moje obadvoje djece bi bili glavati i kratkonogi, a nisu. Rodili su se prosječnog opsega glave i čak dužim nogama od prosjeka (na mamu )
    Zbog bedrene kosti uopće ne moraš raditi testove, oni su ionako nepouzdani, samo bi se bespotrebe isprepadala, a stvarno nema neke osnove za to. Odstupanja u mjerama se toleriraju i do +/- 2 tjedna, a sve i da se ravnaš prema njenim mjerama, bedrena kost zaostaje samo 5 dana.
    Trudnoća ti vjerovatno jest malo veča od 16 tjedana jer po uz-u bebe prvih 20 tj. rastu gotovo jednako, a tek nakon 20 tj. neke budu veče, a neke manje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Adrijana hvala ti na objašnjenju. Još samo da 10.03. sve bude ok sa pa neka se rodi kad mu paše

  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ravnajući se po njenim mjerama u mojoj trudnoći, moje obadvoje djece bi bili glavati i kratkonogi, a nisu. Rodili su se prosječnog opsega glave i čak dužim nogama od prosjeka (na mamu )
    ivara smo zadnjih mjeseci trudnoce zvali Skegro, imao je mjere ovako ko tvoji. a sad šesan.....

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nisam pojma imala, i meni je beba uvijek bila 'glavata' na uzv dr. Harni.
    I malo mi je sve ovo čudno - meni su mjere na uzv uvijek bile raznolike, tj. predviđale bi različit termin, pa mi doktorica nikad nije rekla da tu ima kakav problem, nego uvijek da je sve uredno.
    Ja bih Paula na tvom mjestu otišla kod nekog malo boljeg stručnjaka za ultrazvuk, ako se brineš.

  16. #16
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ivara smo zadnjih mjeseci trudnoce zvali Skegro,

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    za utjehu - nama je prije dva tjedna dijete bilo "glavato"i imalo hidrocefalus, nakon pet dana na drugom ultrazvuku mjere su potpuno u redu - beba je malo veća, ali sve u granicama normale.

    Ipak ti je to drugo dijete, još ako je dečko kao i kod nas, sve to doprinosi veličini (a kod nas i geni potpomažu )


    Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    06.03. sam naručena na UZV u Petrovu a 10.03. na Rebro kod kardiologa pa ću vidjeti što oni kažu. Malo mi je glupo da nemaju standardizirane programe. Rade se tolike studije a kad treba dobivene rezultate objediniti onda je to "nemoguća misija".
    Po tome ispada da ovo što nas stalno muće s - gospođo beba je malo premala za dob, ili svi oni "zastoji u razvoju" je rezultat grešaka a mi se izjedamo do besvjesti.
    ... i ma koliko sam svjesna da većinom nije ništa i da će sve biti OK - opet pojela bi se od brige

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno Poliklinika Harni

    Draga Paola,

    Moje osobno misljenje je da je Poliklinika Harni sjajna poliklinika, neko vrijeme sam se vodila tamo kao pacijentica jer mi je jako blizu.Doktorice su izuzetno ljubazne,a ne moram niti napomenuti da sva aparatura koju inace imaju privatne poliklinike se ne moze niti usporediti s aparaturom u nasim jadnim i bijednim bolnicama gdje je ona starija i vise od pola stoljeca.Svaka cast strucnjacima u svakoj bolnici, ali mislim da jedan moderan i novi UZV moze samo usavrsiti znanje jednog doktora u privatnoj poliklinici i bolje ukazati na neke stvari koje mozda doktor na svom UZV-u u bolnici nije primjetio ili nije obracao paznju!A moras priznati da ce ti privatni doktor sigurno posvetiti vise vremena i paznje nego ijedan strucnjak u bilo kojoj bolnici!I jos nesto, nemoj se zamariti stvarima koje su svima nama laicima nepoznate,a samo trazimo utjehu i informacije od ljudi kojima to nije struka i koji ti jedino mogu pruziti samo podrsku, utjehu, savjet,ali nikako strucan odgovor koji ti moze pruziti jedino tvoj doktor u kojeg moras imati povjerenja. Vjeruj mi, govorim iz vlastitig iskustva!Zene na forumu su mi puno pomogle svojim savjetima, podrskom i utjehom kada sam se nasla u groznoj situaciji.Covjek onda trazi informacije na sve strane i hvata se za sve moguce slamke spasa.I hvala Bogu da postoji forum gdje mozes podijeliti neka iskustva s zenama koje su slicno prosle, no detalje i prave odgovore trazi jedino od svog doktora koji ce ti sigurno pruziti pravi odgovor.A nista te ne kosta potraziti i drugo misljenje doktora.Ne brini i misli pozitivno!
    P.S. ne znam koliko imas godina, ali ako mene pitas, ja bi i da imam 20 isla na amniocintezu!Bila sam na dvije u razmaku 4 tjedna i sve je proslo OK. A hvala Bogu i rezultati su bili OK,a morala sam ponavljati jer su prvi puta bili nejasni!Nije to nista spram stvari koje te mogu docekati kada se najmanje nadas.Zato radije budi sigurna da je sve OK nego da zivis u strahu do kraja trudnoce ili se nedaj Boze sokiras pri porodu.zelim ti sve najbolje.THINK PINK!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno Re: Poliklinika Harni

    Citiraj Barbie prvotno napisa
    Draga Paola,

    Moje osobno misljenje je da je Poliklinika Harni sjajna poliklinika, neko vrijeme sam se vodila tamo kao pacijentica jer mi je jako blizu.Doktorice su izuzetno ljubazne,a ne moram niti napomenuti da sva aparatura koju inace imaju privatne poliklinike se ne moze niti usporediti s aparaturom u nasim jadnim i bijednim bolnicama gdje je ona starija i vise od pola stoljeca.Svaka cast strucnjacima u svakoj bolnici, ali mislim da jedan moderan i novi UZV moze samo usavrsiti znanje jednog doktora u privatnoj poliklinici i bolje ukazati na neke stvari koje mozda doktor na svom UZV-u u bolnici nije primjetio ili nije obracao paznju!A moras priznati da ce ti privatni doktor sigurno posvetiti vise vremena i paznje nego ijedan strucnjak u bilo kojoj bolnici!I jos nesto, nemoj se zamariti stvarima koje su svima nama laicima nepoznate,a samo trazimo utjehu i informacije od ljudi kojima to nije struka i koji ti jedino mogu pruziti samo podrsku, utjehu, savjet,ali nikako strucan odgovor koji ti moze pruziti jedino tvoj doktor u kojeg moras imati povjerenja. Vjeruj mi, govorim iz vlastitig iskustva!Zene na forumu su mi puno pomogle svojim savjetima, podrskom i utjehom kada sam se nasla u groznoj situaciji.Covjek onda trazi informacije na sve strane i hvata se za sve moguce slamke spasa.I hvala Bogu da postoji forum gdje mozes podijeliti neka iskustva s zenama koje su slicno prosle, no detalje i prave odgovore trazi jedino od svog doktora koji ce ti sigurno pruziti pravi odgovor.A nista te ne kosta potraziti i drugo misljenje doktora.Ne brini i misli pozitivno!
    P.S. ne znam koliko imas godina, ali ako mene pitas, ja bi i da imam 20 isla na amniocintezu!Bila sam na dvije u razmaku 4 tjedna i sve je proslo OK. A hvala Bogu i rezultati su bili OK,a morala sam ponavljati jer su prvi puta bili nejasni!Nije to nista spram stvari koje te mogu docekati kada se najmanje nadas.Zato radije budi sigurna da je sve OK nego da zivis u strahu do kraja trudnoce ili se nedaj Boze sokiras pri porodu.zelim ti sve najbolje.THINK PINK!
    Draga Barbie,

    dosta nas ovdje vodi trudnoću u privatnim poliklinikama i svjesne smo modernosti aparature, stručnosti liječnika, pa i cijene (tvojih 200kn je prilično jeftino - ne znam gdje živiš - kod nas su cijene u Zg od 400 - 700 kn za pregled i UZV u poliklinikama vrsnih stručnjaka sve samih šefova u bolnicama i sl.
    No, iz osobnog iskustva svjesna si da se uvijek može pogriješiti, pa i toliko vrsni stručni liječnici nisu nepogrešivi.
    Ja se osobno nadam da je ovaj posljednji stručnjak (u nizu) kojeg sam ja posjetila ipak u pravu, a isto tako želim i tebi i svim budućim mamama.

    Možda je nekome određeni doc koji je meni bio prvi, već treći i taj treći mu da određenu dijagnozu, a na kraju se ispostavi da je jedan "obični doc" iz "obične državne ambulante" ipak bio u pravu i rodi se zdravo dijete.

    Istina, laici smo, nismo godinama studirali medicinu, ali se nastojimo educirati na razno razne načine, dok mnogi liječnici po nekim pitanjima (primjerice otvori topice o tečajevima za trudnice; o autosjedalicama i sl.) ostaju daleko iza uznapredovale znanosti te nisu upućeni u osnovne činjenice koje se ako nigdje drugdje mogu pronaći na otvorenim stranicama svjetskih medicinskih organizacija. Iza podataka na tim stranicama ipak stoje veći stručnjaci od bilo kojeg meni poznatog stručnjaka u RH.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Ujedno, nadodala bih, većina nas iznosi podatke, činjenice, iskustva, koja smo naučili/čuli od svojih liječnika pa samim time se može zaključiti koliko se stavovi samih liječnika razlikuju.

    Usporedbe radi - navest ću nekoliko najbanalnijih/svakodnevnih "problema" npr. uzimanje D vitamina, otpuštanje/zadržavanje novorođenčeta u bolnici pri pojavi žutice, široko povijanje i sl.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno Re: Poliklinika Harni

    [quote="Vrijeska"][quote="Barbie"]
    dosta nas ovdje vodi trudnoću u privatnim poliklinikama i svjesne smo modernosti aparature, stručnosti liječnika, pa i cijene (tvojih 200kn je prilično jeftino - ne znam gdje živiš - kod nas su cijene u Zg od 400 - 700 kn za pregled i UZV u poliklinikama vrsnih stručnjaka sve samih šefova u bolnicama i sl.

    Zivim u Zagrebu i na zalost obisla sam dosta privatnih ginekoloskih poliklinika i tvrdim da su puno bolje opremljenje od nasih bolnica, dobro znamo kakva stara aparatura je u njima i samo kazem da na osnovu toga i najvecem strucnjaku koji je u bolnici na tako slabom UZV-u npr. moze promaknuti masu stvari koji jedan noviji UZV moze pokazati.Niti meni nije 200 kuna jeftino,kak ti velis, pogotovu sto ja imam kontrole svaka 3 tjedna. Na srecu, jos prije trudnoce sam se pobrinula za takve stvari i uplatila Addenda privatno osiguranje koje placam 98 kuna mjesecno, osnovni paket i svaki pregled i UZV mi je potpuno for free.Mozes birai listu privatnih ginekologa koji imaju sklopljen ugovor s njima,lista je duga,a na njoj su "najpoznatije" privatne ginekoloske poliklinike.Meni je to sjajno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    [quote="Vrijeska"]Ujedno, nadodala bih, većina nas iznosi podatke, činjenice, iskustva, koja smo naučili/čuli od svojih liječnika pa samim time se može zaključiti koliko se stavovi samih liječnika razlikuju.

    Dakako, ali i stavovi nas samih kao osoba i nasi osobni dozivljaji.Npr. meni su sve zene pricale i kod svih kod kojih sam se informirala rekle kako je amniocinteza potpuno bezbolna, kao "osjetis samo ubod kao kad ti vade krv iz prsta" - bila sam jako hranbra kada sam isla prvi puta,ali sam se bogme neugodno iznenadila,mene je boljelo i bila sam malo u soku tako da sam ostala lezati jos pola sta atamo na stolu zajedno sa sestrom koja me je "nadgledala".A amnio mi je radio jedan od najboljih (barem tako kazu zenen) doktora na SD-u.I sto da ja sada zakljucim, da si mi sve zene lagale ili da je to stvar osobnog dozivljaja i onda ga tako prenosis dalje?!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Vjerujte mi da bol ovisi o kako to ja nazivam "ruci doktora"!
    Išla sam prije 6 i kusur godina na amnio na SD, tada je to radio dr. Mišković, ubiti on mi je vodio čitavu trudnoću.
    Imao je stila, uglavnom ispitivao me, pa tako je i zadnje pitanje bilo nešto o svekrvi, na što sam se ja , i vjerujte kad je rekao da smo gotovi nisam mu vjerovala.
    Možda je to samo bio slučaj!

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim da doktori u bolnicama imaju isto prilično dobre ultrazvučne aparate, samo se oni ne koriste baš u svakoj ambulanti, odnodno koriste se kad za to ima potrebe. A pouzdanost ultrazvučne pretrage leži u oku promatrača - tj. ono što je kod ultrazvuka najbitnije je da ga gleda dobar stručnjak.

  26. #26
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mislim da doktori u bolnicama imaju isto prilično dobre ultrazvučne aparate, samo se oni ne koriste baš u svakoj ambulanti, odnodno koriste se kad za to ima potrebe. A pouzdanost ultrazvučne pretrage leži u oku promatrača - tj. ono što je kod ultrazvuka najbitnije je da ga gleda dobar stručnjak.
    Upravo tako! :D

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    [quote="Barbie"]
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Ujedno, nadodala bih, većina nas iznosi podatke, činjenice, iskustva, koja smo naučili/čuli od svojih liječnika pa samim time se može zaključiti koliko se stavovi samih liječnika razlikuju.

    Dakako, ali i stavovi nas samih kao osoba i nasi osobni dozivljaji.Npr. meni su sve zene pricale i kod svih kod kojih sam se informirala rekle kako je amniocinteza potpuno bezbolna, kao "osjetis samo ubod kao kad ti vade krv iz prsta" - bila sam jako hranbra kada sam isla prvi puta,ali sam se bogme neugodno iznenadila,mene je boljelo i bila sam malo u soku tako da sam ostala lezati jos pola sta atamo na stolu zajedno sa sestrom koja me je "nadgledala".A amnio mi je radio jedan od najboljih (barem tako kazu zenen) doktora na SD-u.I sto da ja sada zakljucim, da si mi sve zene lagale ili da je to stvar osobnog dozivljaja i onda ga tako prenosis dalje?!
    mislim da ne možemo miješati osobna iskustva- osjećaje koji su izričito individualni (kao što je npr. bol) sa znanstvenim činjenicama

    i kao što cure kažu - važno je dobro oko stručnjaka ma kako zastarjeli aparat imali

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    " Mislim da doktori u bolnicama imaju isto prilično dobre ultrazvučne aparate "

    Nažalost to vrijedi samo za obnovljene ustanove ili odjele po bolnicama.
    Petrova se još uvijek koristi onim prastarim koji su prema načinu rada vjerujem analogni. U prošloj trudnoći je na jednom pregledu doc pregledao dvije trudnice pa bi serviser desetak min kopao po aparatu, i tako do besvjesti. Glede stručnosti nisam imala prigovora doc je imao oko sokolovo iako je bio malo čudan.
    Primjerice, ležim ja na stolu, monitor okrenut prema docu negdje u visini moje nemale stražnjice, i ON komentira evo vidite ovo je ručica ovo nožica vidite? JA: ne ON: Kako ne vidite? JA: ne vidim monitor samo kablove!?! :? ON: samo me pogledao i nastavi vidite ovo je oko ...
    Pa nije čorav da ne vidi da gledam pozadinu monitora. Jednostavno bolila ga briga što ja nevidim svoju princezu.
    I da na kraju mi kaže E hmm jesam li već rekao da je Mare i Kate :/
    A ja neznam što da mu kažem i ima li uopće smisla
    Ma majmune jedan nije to ni Mare ni Kate već moja najželjenija princeza na kugli zemaljskoj i sunčevu sustavu i šta onda što je cura. Ja baš želim NJU.
    I zašto uopće ne može izgovoriti tu riječ? Ma baš znamo biti primitivci.

    E baš sam vas udavila dugim postom

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Evo, danas sam bila u Petrovoj i tamo su rekli da je trudnoća nešto veća od one po ZM (po njima 1 do 2 tjedna). Evo i mjera:

    BPD 54mm
    AC 175mm (opseg trbuha)
    FL 35,9mm (bedrena kost)
    TEŽINA 456g

    Kako da izračunam koliko je velika beba (tzv. CRL)? Nije da mi je to posebno važno ali nekako bi si htjela vizualizirati bebu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Curke vjerjte vi meni-hebeš sve "vanzemaljske" aparate ako se ti doktori njima ne znaju služit, a prema riječima jednog vrsnog doc-a, mog prijatelj najveći problem je upravo u tome

    Vrijeska, Paula evo malo dobrih vibri za vas, bit će sve super

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •