Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Knjiga ili vhs!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno Knjiga ili vhs!

    Drage Rode,

    nisam u mogućnosti pohađati tečaj za trudnice jer mirujem doma, pa me zanima znate li neku baš dobru knjigu ili vodič kroz porod (disanje i to). Čula sam da postoje i video kazete. Ako neka od vas zna za neke naslove ili me može uputiti gdje kupiti takvu knjigu ili vhs, molim neka mi javi. M.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Preporučujem ti knjigu Klinike Mayo, mislim da se zove Sve o trudonoći i prvoj godini života. U njoj imaš sve objašnjeno: i trudnoću i porod, i disanje itd....

    PS Moram ti priznati da sve što sam pročitala (gutala sam!!), gledala (na tv), slušala (od drugih i na tečaju) sam zaboravila na porodu!! :/ Ali ja sam ja... paničarka.... (i bilo je sve super!!).

  3. #3
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Postoji u našim knjižnicama knjiga " Bezbolni porođaj ", ne sjećam se autora. To je dosta staro izdanje, još iz starog sistema i na ekavici je, ali odlična je baš za pripremu za porod. Meni je pomogla jako, osobito kod prvog poroda. Točno sam znala što se u svakom momentu zbiva u mom organizmu i kada da primjenim određene tehnike disanja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    A ako zelis prirodne trudove i porod sa ipak malo boli (kazu da je to dugorocno bolje , preporucujem slijedece knjige na engleskom:

    1) Natural Pregnancy and Labour, autorica americka babica, mama cetvoro djece Aviva Jill Romm;

    2) Active Birth, autorica Janet Balaskas, britanska childbirth educator i mama cetvero djece

    3) New Pregnncy Book, autorica britanska socijalna antropologinja, childbirth educator i mama cetvero djece

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    knjiga od mayo klinike će te dobro informirati što te čeka.
    ja sam imala brzi tečaj na licu mjesta plitko brzo disanje zaista smanjuje bol
    btw. ako možeš posudi mayo knjigu jer mi se ostatak knjige baš i nije svidio - previše o bolestima i poremećajima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    Slažem se da je klinika Mayo depresivna, imala sam ju u rukama, ali onda nisam gledala dio o porodu. Ako neka od vas cure ima možda iskopirani dio u kompjutoru bila bih zahvalna da mi ga maila.

  7. #7
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    preporucujem nesto od Sheile Kitzinger.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    3) New Pregnncy Book, autorica britanska socijalna antropologinja, childbirth educator i mama cetvero djece
    Ova treca je od Sheile Kitzinger

  9. #9
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    3) New Pregnncy Book, autorica britanska socijalna antropologinja, childbirth educator i mama cetvero djece
    Ova treca je od Sheile Kitzinger
    tko bi je prepoznao, kad si tako zakulisna :D

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    potpisujem prijedloge Maje i Saradadevii, nesto od toga sam i sama citala, a ne preporucam Kliniku Mayo koju imam doma i vrlo je "americka", if you know what I mean .

    dodala bih jos i http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=67&Show=1236
    radi se o knjizi Kelly J. Townsend "Duhovni pristup rađanju".
    nisam jos procitala, ali zvuci jako zanimljivo i korisno.
    ja bi rekla da sve informacije s medicinsko-anatomske strane mozes dobit na netu, ali za porod je vrlo vazna emocionalna priprema.
    zato mi se cini vrijedno procitat ovakvu knjigu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •