Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 55 od 55

Tema: Ići na put ili ne ići???

  1. #51
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja nisam sigurna slazem li se se jer ne znam koliko ima otmica zbog zastarjelih slika u pasosima (mislis da ja (ne bi ja) npr. nekog otmem pa ga izvedem iz zemlje sa sinovim pasosom ili tako nesto?), ali onda bi mogli stavit obnovu pasosa za dijete 100 kn ili tako nesto, a ne 500 kn svake godine. Ajde ako puno putujes, al ako, sta ja znam, imas dvoje troje djece, zivis u Splitu i odvedes ih dvaput godisnje rodbini u Bosnu ili na Kupres da vide snijeg (sto je trosak od par sto kuna) onda je dodatnih 1000-1500 kn stvarno previse i moze samo obeshrabrit ljude u putovanju.

  2. #52
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    500kn je jako puno za putovnicu za bebe koju moraš mijenjati jako brzo jer se lice mijenja. Mi smo našu putovnicu koristili jedanput!! A trebala nam je - hitno, nismo mogli drugčije.

    Mi imamo hvalabogu alternativu jer su nam klinci i slovenski državljani pa jim tamo napravimo osobne zA 7e a vrijede 3g. Ili pet ovisi o starosti djeteta. Pa putujemo po Europi sa time. A van granica eu (jedino u Bih i Srbiji - a tamo se može sa slovenskom osobnom) za sad još nismo bili, a sve više razmišljam da će dobiti i slovenske putovnice ....

  3. #53
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam sigurna slazem li se se jer ne znam koliko ima otmica zbog zastarjelih slika u pasosima (mislis da ja (ne bi ja) npr. nekog otmem pa ga izvedem iz zemlje sa sinovim pasosom ili tako nesto?), ali onda bi mogli stavit obnovu pasosa za dijete 100 kn ili tako nesto, a ne 500 kn svake godine. Ajde ako puno putujes, al ako, sta ja znam, imas dvoje troje djece, zivis u Splitu i odvedes ih dvaput godisnje rodbini u Bosnu ili na Kupres da vide snijeg (sto je trosak od par sto kuna) onda je dodatnih 1000-1500 kn stvarno previse i moze samo obeshrabrit ljude u putovanju.
    onda zovnes mene da garantiram na granici .
    ne zaista toliko je ruznih slučajeva da se policajci na granici boje a info uglavnom nazalost daju uredski stakori koje su tate postavili tu gdje jesu i ne znaju uopće sto je rad na drumu.Mislim da je u tom bit problema

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Putovnica je 320 kuna, takse 70 kn i još trošak fotografija oko 40 kn. Pazi da kažeš da su za putovnice, jer smo se morali vraćati ponovo slikati, nije bilo lice potpuno prema kameri ili nešto slično. Druge slike nam nije naplatio .

    Morate oboje doći na MUP, ali mi smo jedan roditelj predao, drugi podignula. U RI može tako.

    Trebaju domovnice i rodni listovi i osobne iskaznice roditelja. Putovnica traje 5 godina.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Hvala Beti, to je bilo detljano. Još uvijek nisam sigurna hoću li odriješit te novce iz novčanika....

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •