Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Klokanica- od kada?

  1. #1
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno Klokanica- od kada?

    Dobili smo krasnu klokanicu, a imamo 2,5 tjedna... Pitamo se pitamo od kada se možemo nositi u njoj?
    Hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    trebalo bi na njoj pisati.
    inače, marama i sling mogu od rođenja :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    na nasoj je pisalo od 3 kg, ali ortoped je rekao nikako do prvog uzv pregleda kukova ( da se vidi dali je sa kukovima sve u redu.. da ne napravis nesto lose bebi ).

  4. #4
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    A ja sam kod ortopeda dobila informaciju da je klokanica i sling ok s obzirom na kukove.
    Al što Lut kaže, trebalo bi pisati na njoj.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam za klokanicu (ali mislim da nije dobra za kukove ako nogice u njoj vise), ali marama, i to pogotovo dupli križni vez je pregenijalan za kukove i funkcionira kao i široko povijanje. njega se baš preporučuje kod problema s kukovima

  6. #6
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Meni se inače ne sviđeju klonanice jer mi bebe izgledaju baš kao što kažeš, vise (im noge). Definitivno preooručam maramu ili sling.

  7. #7
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    meni isto klokanice nisu bas,tj.ne svidja mi se kako djeca vise u njima.

    dobili smo ju na posudbu,stavila sam djete unutra,izvadila ga i za par dana ju vratila.

  8. #8
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    koliko ja znam, klokanice idu tek od 2 mjeseca na više, i to uz uvijet da dijete nema nikakav distoni sindrom.

  9. #9
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zamjenila sam sling za klokanicu Tomi freestile i jako sam zadovoljna. Piše da je 0-12 (imamo mj. dana). Čim ga stavim unutra zaspi, pa mislim da mu je ugodno. U slingu se nije htio nositi. Mi ju koristimo za kratke relacije, do dučana, vrtića i sl. jer ni ja ne znam koliko je/nije dobra za bebu.

  10. #10
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    koliko ja znam, klokanice idu tek od 2 mjeseca na više, i to uz uvijet da dijete nema nikakav distoni sindrom.
    Kod djece sa distonim niti jedan liječnik neće preporučiti nikakvu nosiljku (sling, marama, klokanica).
    Mi smo bili distoničari i na sve te nosiljke su odmahivali glavom i fizijatri i neuropedijatri i terapeutica.
    Ortopedi dali suglasnot za bjornicu.
    Mi smo dobro odvagali moguću korist i štetu i sve je prevagnulo u korist klokanice. Nosili smo se i beskrajno uživali.

  11. #11
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    Citiraj Tea prvotno napisa
    koliko ja znam, klokanice idu tek od 2 mjeseca na više, i to uz uvijet da dijete nema nikakav distoni sindrom.
    Kod djece sa distonim niti jedan liječnik neće preporučiti nikakvu nosiljku (sling, marama, klokanica).
    Mi smo bili distoničari i na sve te nosiljke su odmahivali glavom i fizijatri i neuropedijatri i terapeutica.
    Ortopedi dali suglasnot za bjornicu.
    Mi smo dobro odvagali moguću korist i štetu i sve je prevagnulo u korist klokanice. Nosili smo se i beskrajno uživali.
    vidiš, ja se nebi složila sa tobom.

    u slingu i marami dijete može ležati i taj se položaj preporuča prva 3. mjeseca, tako da to nema veze sa distonim sindromom. dok je u klokanici jedini položaj tzv. sjedenje koji definitivno smeta mišičima.

  12. #12
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Kao što rekoh, roditelji smo dečka kojem je bio dijagnosticiran distoni.
    Razgovarali smo sa povelikim brojem liječnika -specijlista i svi su isto odgovorili.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    mi smo tek od pet i po mjeseci poceli koristiti klokanicu
    samo na kratkim relacijama
    nadan se da to nije stetno za kukove

  14. #14
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    cvjetić nije štetna za kukove, dapače. I klokanica, marama i sling.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    mala mi ima sad jos malo tri mj, i ortopet nam je dao zeleno svjetlo za klokanicu. kupili smo u chicco za 490kn klokanicu, jako mi je prakticna. ima tri polozaja i namjenjena je za bebe od 3.5kg do 9kg.

  16. #16
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    evo, malo ću podignut i sugerirat da se detaljno pročita ovaj link u svezi nošenja djeteta u klokanici http://www.storchenwiege.com/babycarrierresearch.htm

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    engleski mi bas ne ide. dal je sad dobro ili nije?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    evo, iako ne spadamo u fazu nišenje, i nismo nikada koristili niti klokanicu niti maramu (mada bi to bio vjerojatno rješnje problema non stop plakanja i niti trenutak kolica u prvoj godini), zainteresirala sam se za temu iz sljedećeg razloga:
    već puno puta u gradu vidim majke koje nose novorođenčad (ono mjesec dana) u klokanicama. Nije da sam se nešto educirala na tu temu, ali izgleda mi laički da dijete od mjesec dana koje još nema čvrstoću u guzi i leđima, i non stop klizi dolje u klokanici - nije još zrelo za takvo okomito nošenje.
    Majke pridržavaju rukom leđa, pritiskajući ih k sebi jer dijete im klizi dolje, ali svejedno mi se to čini nekako Confused
    Obzirom da to viđam sve češće i češće, htjela bih znati nešto više o tome?

    Mislim pod ovim i na okomito nošenje u slingu ?

    Dakle, mislim na sve položaje gdje dijete ne može samostalno biti u tom položaju, nego "propada" i klizi dolje, i onda ga majka rukom podboči pod guzu da joj se ne skotrlja dolje skorz.
    Drugo mi je nošenje gdje se dijete drži za ramena, ili pod pazuh ili je lagano naslonjeno preko ramena.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja margitu nisam nigdje pridržavala - ruke potpuno slobodne:
    http://public.fotki.com/Lutonjica/ma...fotke0004.html

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u kom smislu ti nije zrelo? ne kužim baš što želiš reći

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u marami ili slingu dijete ne klizi, ne visi i ne treba ga pridržavati. za razliku od klokanice, beba je priljubljena uz mamino tijelo, noge raširene, glavica podržana - sve 5.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    sling mi i izgleda ok, pogotovo onaj ležeći položaj.

    Ali pitala sam za klokanicu, baš ono od kada bi se smjela koristiti?

    Pod zrelo mislim isto kako mi ne izgleda spremno dijete od dva mjeseca da sjedi na guzi na kauču. Isto mi tako ne izgleda spremno da sjedi na guzi u klokanici. Makar ga majka pridržavala pod guzu i stiskala leđa k sebi da joj ne isklizne skroz dolje.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ako mene pitaš, nikad.

    inače piše u uputama klokanice.

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja isto radim veliku razliku između klokanice i slinga/ marame

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    što te muči? koštani sustav ili mišićni ili neurološki ili sve?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    sve

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Može li mi kakva stručna osoba reći do koliko se kg smije koristiti marama. Za klokanicu znam, jer sam na jednoj chiccovoj klokanici vidjela do 9 kg. Mala mi već sada ima preko 8 kg. pa me baš interesira da li se to uopće isplati nabavljati, a posebno taj sling, marama ili kako se to već zove. Svugdje objašnjavaju montiranje iste, a ne sjećam se da sam igdje vidjela kilažu. Hvala

  28. #28
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj banklorraina prvotno napisa
    Može li mi kakva stručna osoba reći do koliko se kg smije koristiti marama. Za klokanicu znam, jer sam na jednoj chiccovoj klokanici vidjela do 9 kg. Mala mi već sada ima preko 8 kg. pa me baš interesira da li se to uopće isplati nabavljati, a posebno taj sling, marama ili kako se to već zove. Svugdje objašnjavaju montiranje iste, a ne sjećam se da sam igdje vidjela kilažu. Hvala
    može i do 20 kg ako ih možeš nositi...nema ograničenja

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    znači čvrsta je, neće tek tako puknuti po šavu

  30. #30
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj banklorraina prvotno napisa
    znači čvrsta je, neće tek tako puknuti po šavu
    neće neće. vidjela sam čak i fotku gdje odrasli muškarac nosi jednu tetu 8)

    mislim da materijal može sigurno podnijeti 30 kg...

  31. #31
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ograničenje - koliko možeš tegliti.

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ograničenja nema, ja nosim i zaru koja ima 15 kg

    tinnaz, koštani sustav - marama je idealna stvar jer drži kukove jako raširenima i zapravo služi kao široko povijanje. mišićni i živčani sustav - bebe nošene u marami su vrlo često motorički napredne jer nošenje jako pogoduje motornom sustavu. imaš tu kao najbliže primjere kailashinu sunčanu i moju marge, koje obje imaju 6 mjeseci i već pužu :D

  33. #33
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Marama za nošenje preporučuje se kao najzdravije pomagalo za nošenje djece, s pozitivnim učinkom na potpun psihofizički razvoj djeteta. Koristi se od prapočetaka čovječanstva, a posljednjih godina ponovno je otkriven njen blagotvorni učinak na zdravlje djece.

    Koristi se u rehabilitaciji nedonoščadi, djece s teškoćama u razvoju te slabovidne djece.

    Posebno je korisna kod djece s problemima kukova – njima se preporučuje kombinirana terapija remenčićima i nošenja. Naime, kada je dijete u marami, nožice su u prirodno postignutom raširenom položaju, koji se imitira širokim povijanjem ili remenčićima.

    Lagana masaža pri nošenju i majčina toplina ublažavaju grčeve.

    Pravilan, rašireni položaj nožica ima pozitivan učinak na razvoj kukova.

  34. #34
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Milica je sa 6 mjeseci ustala sama uz ugaonu. Puzala je sa 4,5 mj. prvo unatrag, a sa 5 i naprijed. Isto se samo nosimo, u kolica neće.

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    :D

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    mi imamo 3 ipo miseca i neeeevolimo kolica nikako tako da smo stalno u klokanici-pedijatar rekao no frx.

    e sad, mene zanima od kad se moze okrenuti beba da gleda prema naprijed? ovako mi samo ljubi cike

  37. #37
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Da, to i mene zanima. Ja sam probala ali mu nakon nekog vremena počne klampati glava. . Mislim da bi mogli sa 4 mjeseca.

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nošenje prema naprijed se ne preporuča, prvo zato što beba "visi" i oslanja se na zdjelicu - što je pogotovo loše kod dečkića zbog pritiska na spolne organe. drugo, beba nema mogućnost izolirati se od podražaja.

    u klokanici općenito beba visi i zapravo sjedi, nije priljubljena uz mamu kao i u marami ili slingu i nogice joj nisu optimalno raširene.

    ako je klokanica ipak vaš izbor, vjerojatno u uputama piše za koju je dob/težinu/položaj namijenjena.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    nemoj me krivo shvatiti ali i pedijatar i ortoped su rekli da je s kukovima sve ok i da klokanica moze a sto se tice podrazaja dok je okrenut prema vani mislim da mu je isto kad mi je u rukama jer kolica nezeli ni viditi a kamoli lezati u njima. nemam pojma mozda radim krivo ali mislim da je i klokanica bolja od toga da je stalno u rukama(nekako nisam tip za sling a i cini mi se jako komplicirano).

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    dakle, može i klokanica od rođenja :?

    Što se tiče puzanja, F. je puzala s nešto malo više od 4mj., a nismo koristili niti klokanicu, niti maramu, a bome niti kolica :/ nije bilo lako, ustvari bilo je pakleno teško.
    J. je sa 4 mj. još ležao na leđima kao kifla, a baka i mama su me zvale kad se približio 5mj. da ga moram početi vezati u sjedeći položaj jer je F. s 5mj. neću spominjati što radila.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    DObila sam korištenu klokanicu no name bez ikakvih uputa - ne znam smijem li nositi bebu u njoj (ima mjesec dana)? Jučer smo bili kod pedijatrice na prvom pregledu, rekla je da su kukovi super, još to samo trebamo potvrditi na uzv.
    Ovo je slika, ne znam možete li nešto zaključiti po njoj?
    http://docs.google.com/Doc?id=dgrhj5rz_68kwp99ch

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja bih ti za tako malu bebicu ipak preporučila maramu ili sling.

    sumnjam da je u klokanici možeš dovoljno čvrsto priljubiti uz sebe i fiksirati glavicu. :/

  43. #43
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vidi kako bi to trebalo izgledati:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=58542

  44. #44
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sad vidim da sam zadnji post na tom topicu napisala nekoliko sati prije poroda

  45. #45
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    sad vidim da sam zadnji post na tom topicu napisala nekoliko sati prije poroda
    cool


    ja bi samo dodala na ovu temu da je pouch odlična varijanta za nosakati skroz male bebe jer je beba u ležećem tj. položaju koljevke koji je idealan položaj za prvih par mjeseci (pogotovo za male distoničare)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •