Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: zakašnjela reakcija na adaptaciju na jaslice??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno zakašnjela reakcija na adaptaciju na jaslice??

    naša mala curka (2 godine) je već tjedan dana tuužna, osjetljiva, cendrava, kak god opišem neću fulati...

    a nema simptoma bolesti..

    jel moguće da je to zakašnjela reakcija na adaptaciju koju je "prošla"(?) iznimno lako i jednostavno..

    krenula je u ožujku s nepunih 22 mjeseca i odtada ide samo prijepodne i osim prvih par dana nije bila (pre)jako tužna..
    reklo bi se sve u granicama prihvatljivog
    točnije 2. tjedan je bilo drame i plača u jaslicama, ali je za cca 5 dana prestalo..

    molim iskustva jel netko imao sličnu neobjašnjivu fazu tuuge??

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Vrlo vjerojatno to i jest kriza tj. reakcija na adaptaciju. Dijete krene, postane mu zabavno, smatra da je to privremeno. A kriza dolazi kad shvati da se radi o trajnoj situaciji...

    No, u ovo doba godine možda se radi o nečem drugom - sad će krenuti godišnji odmori i zamjena osoblja, možda se radi o tome.

    Kako god bilo, čeka vas još jedna "mala adaptacija" na početku iduće pedagoške godine, ali svaka slijedeća bit će lakša. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Mi roditelji smo skloni pretpostaviti da njih muci ono sto nas "zulja" i zbog cega se osjecamo krivima
    A moze biti, i ne mora.

    Moze bit milijun drugih stvari, npr. zubi.
    Mom su prije koji tjedan rasli oni zadnji kutnjaci i bio je cendrav i priljepljen za mene i nezainteresiran za aktivnosti koje ga inace jako vesele (ici u park, npr), samo se nosio i mazio...
    Vrucina mu isto dosta smeta... i dugo pamti - ako se ujutro zurimo i nesto mu ne dam, u stanju je ljutiti se do navecer i onda mi "vratiti" sitnom neposlusnoscu... I ako se prejede, isto je zle volje... I ako je nenaspavan drugaciji je (a to je cesto, jer ga ujutro budimo relativno rano, a navecer ne zeli zaspat nego se druziti s nama )

    Tako da... pricajte, mazite se, proci ce

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pazimo se i maaziiimo cijele dane, tak da se nadam da će proći kroz neko vrijeme i da ćemo joj tijekom ove faze barem malo pomoći..

    inače, ja sam ovu fazu nazvala "proljetna tuga" i rekla samoj sebi, da se pripremim da ćemo sigurno imati i ljetnu i jesensku i zimsku, i onda opet...

    i na taj sam način riješila najbitnije; da mi roditelji nemamo sa sobom problema nego da se njoj posvetimo :D :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    kod malene djece,koja jos nisu dovoljno stasala u emocionalnom razvoju se cesto desava da isprva lako prihvacaju adaptaciju a onda odjednom,preko noci pocnu problemi oko ostavljanja u vrticu.to je normalno i nista zabrinjavajuce-u biti,vise je za zabrinuti se ako u tako malenog djeteta uopce ne dodje do ikakve negativne reakcije vezano za adaptaciju-onda se moze govoriti o nekim problemima vezano za djetetov emocionalni razvoj..ovo sto mama pticica navodis je sasvim zdrava i normalna reakcija,istina malko zakasnjela ali dobro je da je tako,kao sto gore objasnih..

    ipak,trebalo bi malo propitati tete je li doslo do nekih promjena u grupi,kako dijete provodi vrijeme u vrticu,je li neko dijete bilo grubo prema tvome djetetu,kako se dijete slaze s tetama i ostalo..naravno,sve na prijazan i vedar nacin jer izuzetno je vazno sa tetom ostvariti pozitivan partnerski odnos a ne zasnovan na nekom optuzivanju(izravnom/neizravnom).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •