Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Keksi kao uzina u vrticu (grrr....)!

  1. #51
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    O varaš se. Znam više primjera gdje se na "zdravoj" prehrani u vrtiću inzistira iz razloga da barem u vrtiću dijete jede zdravu hranu, a doma se daje svašta. Ono, neka u vrtiću uvjeravaju dijete da jede brokulu, i neka to bude njihov problem, pa onda doma za večeru može hrenovka. (Sad samo čekam da se javi netko sad svojim iskustvom kako mu dijete obožava brokulu).
    Haha, moje dijete voli broklulu
    U principu ona stvarno hoce sve pojest na cemu sam joj jako zahvalna Dode u fazu da ne zeli krumpir, pa je bila u fazi da joj mesto nije bas nesto, sad je u fazi daj samo mesa
    Jedno vrijeme joj nije bilo po volji nista zeleno ali je pojela.Sve te faze potraju par dana...sada je u fazi daj svega najvise mesa.Da brokulu ne znam dali bi jela da jojj serviram samu, ali kad je u kombinaciji s necim pojede.Da jedna mama je prokomentirala kekse te sto dobe kod nas u vrticu, da bi nedavno pricale a ona kaze kako maloj svaki dan radi hrenovke da mala nece nista drugo pojest nego njih pa da je ona sretna da bar nesto pojede

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Naš kum je veterinarski inspektor i rekao nam je niti slučajno ne kupujemo meso po mesnicama, da je to strašno šta prodaju, nego da je najbolje meso po šopping centrima, koji kupuju od velikih proizvođača, kontroliranog zdravstvenog stanja i porijekla. A u mesnici se često nađe kravica iz Albanije, švercana, strašnog stanja, iz pak meso iz ledenica gdje čuvalo nekoliko godina. A mesar se kune susjedi da je domaće i friško.
    aa?
    de me nemoj. stvarno?

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja isto imam kućnog veterinarskog inspektora . koji pak drugačiji zbori

  4. #54
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    baš sam jutros nabasala na članak da ni štakor ne voli brokulu

  5. #55
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto imam kućnog veterinarskog inspektora . koji pak drugačiji zbori
    ja nemam svog privatnog, lool

    znam da kad god pitamo u trgovačkom centru odakle je meso vele odsvakuda. bome iz mesnice samo domaće

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma sve je to zdravstveno - ispravno.
    ovaj moj kaže da su najbolje mesnice koje imaju svoju klaonicu.

  7. #57
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to zdravstveno - ispravno.
    Naravno da je, i hrenovke i čips i keksi sa šećerom su zdravstveno ispravni....

    Uglavnom, ja kupujem meso u trg. centrima, a MM isključivo u lokalnoj mesnici. Tako da i u kući postoje različiti stavovi.

    No, jednom za jednu Novu godinu, ja sam bila u strci sa vremenom, a trebala sam donijeti francusku salatu kod kume na večeru. I ja u Billu, kupim onu gotovu, stavim u svoju zdjelu...i kaže kuma: odlična je, odmah se osjeti da je domaća, nema do prave domaće francuske....Ja kažem, kupila sam je Billi, a ona mislila da je zezam, ni danas nije sigurna šta je istina.

  8. #58
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to zdravstveno - ispravno.
    ovaj moj kaže da su najbolje mesnice koje imaju svoju klaonicu.
    Naravno, osim ako tamo ne kolju iz Albanije i Rumunjske, švercana goveda i svinje...

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku

    No, jednom za jednu Novu godinu, ja sam bila u strci sa vremenom, a trebala sam donijeti francusku salatu kod kume na večeru. I ja u Billu, kupim onu gotovu, stavim u svoju zdjelu...i kaže kuma: odlična je, odmah se osjeti da je domaća, nema do prave domaće francuske....Ja kažem, kupila sam je Billi, a ona mislila da je zezam, ni danas nije sigurna šta je istina.
    Blago tebi, moji gosti uvijek sami skuže kad je nešto kupljeno, i to se nikad ne pojede

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Blago tebi, moji gosti uvijek sami skuže kad je nešto kupljeno, i to se nikad ne pojede
    moji mozda i ne bi skuzili (kako koji), ali ja sigurno bih (kod drugih). :D

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    moji mozda i ne bi skuzili (kako koji), ali ja sigurno bih (kod drugih). :D
    pazi da ne prođeš ko kuma

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pazi da ne prođeš ko kuma
    nema sanse! :fina guzica:
    jedem jedino francusku koju radi moja sogorica po ekstra visokim standardima.

  13. #63
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto imam kućnog veterinarskog inspektora . koji pak drugačiji zbori
    nemam kućnog, ali imam muža od bivše kolegice
    koji kaže isto što i tvoj kućni, da je najgore meso u trg. centrima.

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to zdravstveno - ispravno.
    ovaj moj kaže da su najbolje mesnice koje imaju svoju klaonicu.
    Slažem se.

  15. #65
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Onda si na krivom topicu, jer se tu govori o prehrani u vrticu (dob 3+), a tvoje dijete je jasličke dobi, pa ti je rasprava stvarno bezveze.
    Ne bih rekla da je lulu-mama na krivoj temi, obzirom da je ona i pokrenula temu o keksima u očito jasličkoj grupi

  16. #66
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da, izvinite. Radi se o jaslicama. Ovdje se to zove vrtic sve od 0-2.5g. Onda ide skola

  17. #67
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moj obiteljski vet. inspektor mi redovito objasnjava koliko je u SR Hrvatskoj bilo vet. inspektora a koliko stoke 70-ih i 80-ih vs koliko ima zaposlenih u Min. poljoprivrede sada na toj duznosti a koliko stoke danas. Mislim da i sami mozete pogoditi trendove, ali faktor smanjenja stoke vs faktor povecanja ljudi koji rade u ministarstvu na tim poslovima je fascinantan (napomena: govorim o faktorima u smislu visekratnika broja deset)

    Uglavnom, kupuje se u trg.centrima jer je jeftinije, a ionako je vise-manje sve to isto. S obzirom da se osoba nagledala i malih domacinstava prilikom inspekcijskog rada i uvjeta drzanja zivotinja na nasem selu definitivno nikad nije predlozila da kupimo kao sto se tu cesto preporuca "domace" meso, pogotovo ne na crno kako se pretezno i prodaje....

    Hrenovke povremeno kupujem, kao i pastetu, pazim samo da pise bar 90% mesa jer ne volim patvorine

  18. #68
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    A sto se tice keksa u jaslicama, djeca su mi isla u troje razlicitih jaslica, ukljucujuci waldorfske, i svugdje je bilo keksa.
    Ne vidim sto bi bila zamjena za to osim narezanog voca, griz, jogurte, pudinge i sl se mora jesti zlicom (nije za jest s nogu kako se obicno grickaju keksi), kruh, krekeri i razne grickalice ili tzv. stiropor su isto vise-manje slicna stvar ali sa soli umjesto secerom (uz to sto je stiropor totalno nekalorican), suho voce je ili kandirano (brusnice, ananas, papaja) ili je samo puno secera (grozdice). Bademe, orascice i sl obicno ne nude jaslicarima zbog straha od gusenja. Ostaju samo suhe marelice....

  19. #69
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    juj kakva trač partija o horor mamama koje ne brišu prašinu i ne izuvaju cipele i "zabrijale" su na prehranu.

    a vi navalile ko njihova tužna dječica na čoksu na ročkasima.

  20. #70
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    juj kakva trač partija o horor mamama koje ne brišu prašinu i ne izuvaju cipele i "zabrijale" su na prehranu.

    a vi navalile ko njihova tužna dječica na čoksu na ročkasima.
    Pokusavam napisati nesto smisleno i pristojno, ali mi ne ide, pa cu te samo potpisati i nastaviti ocajavati jer moje dijete u vrticu za zajutrak dobije smoki i kekse (u 7,30 na prazan zeludac), a potom bijeli kruh + linolada ili pasteta...

  21. #71
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A sto se tice keksa u jaslicama, djeca su mi isla u troje razlicitih jaslica, ukljucujuci waldorfske, i svugdje je bilo keksa. .
    ajde,sad si me malo utješila jer sam bila sigurna da u waldorfskom nema keksa i žalila što se lokalni zatvorio!

    ja sam jedna od "nabrijanih",ali dosljedno nabrijana pa ni doma nema hrenovki,keksa ni ostalog junka...
    no,dijete mi svakodnevno jede čokoladu,ali onu sa 80% kakaa a ne "dječje čokolade" odnosno šećer umočen u malo kakaa...

    u vrtiću prakticiraju nagradjivanje slatkišima (krasote poput gumenih bombona,Smarties,Twix itd itd) onima koji su dobri,pa je tako moja dobrica nažalost često bila nagradjivana...to sam riješila tako što sam ja kupila ono što je meni prihvatljivo i odnjela da joj to davaju....

    znam da će kako vrijeme odmiče biti sve teže iskontrolirati što jede, da će eto u školama biti još gore ali dok god mogu utjecat na to što jede,pazit ću...da joj se bar mali dio zdravih navika održi ja ću bit zadovoljna, zasad što primjetim je da na rodjendanima ne bude baš oduševljena tortama,nakon par zalogaja ostavi...isto kao što neka djeca na njenom rodjendanu nisu bila oduševljena tortom jer su navikla na puno sladje...

    sad ste me za meso snervale,taman kad sam se odnedavno prebacila u malu mesnicu,za nefalit prilično skuplju....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 22.02.2015. at 18:22

  22. #72
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Gle, ja sam svjesna da ce moje dijete kad tad poceti jesti i junk, nemam iluzije da nece uzivati u sendvicu s majonezom, pizzi i Milki.

    Vazno mi je da stekne zdrav odnos prema hrani, da shvati da je takva hrana za ponekad, a ne za stalno i da nauci uzivati u hrani i ljepoti zdravih namirnica.

    Prve djetetove godine, kada se stjecu temelji zdravih navika i kada se organizam najintezivnije razvija i najpotrebnija mu je zdrava hrana, nisu za junk.

  23. #73
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Razvoj dogadjaja:
    Razgovarala sam u vrticu s tetama da mislim da secerasti keksi (piskote su ovih dana na redu) nisu primjereni malom djetetu, i da bi radije da njemu daju najobicniji kruh sa sirnim namazom (npr). I nije bilo nikakvih problema, one su totalno to prihvatile. Nije uopce bilo rasprave. Sad mu daju kruh, dok druga djeca jedu kekse. Tete kazu da prvo polize sir, pa onda jede kruh
    (I da, vidjela sam da jede kruh, jer nekad dodjem ranije i stvarno, oko njega bude pobacanog kruha, a oko druge djece keksi).

    Naravno, to nije kraj. Pokrenula sam i peticiju roditelja tu u BE za stroze preporuke kad je rijec o secerastim proizvodima u vrticima. Prvo idemo u nacionalnu agenciju koja je odgovorna za dobrobit djece na razgovor, pa cemo dalje i na druge instance. Dok god ne dodje do promjene prema zdravijoj hrani.

  24. #74
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Bravo, lulu-mama! Male velike promjene, samo naprijed!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •