Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kvržice po vratu i glavi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno Kvržice po vratu i glavi

    M.se jučer navečer počeo jako češati po vratu i napipala sam mu kvržicu,dvije.Inače ima AD i znam da su iza uha pojačani limfni čvorovi.Zanima me ako netko zna da li je to isto na vratu.Subota je,ne želim paničariti i voditi ga na hitnu,jer če onda sigurno biti vađenja krvi i brojnih pretraga a možda nije ništa.Makar,to je baš nekak smješteno na mišić vrata pa me strah.A našla sam i kvršicu na sredini glave,visina:između uha.Ak netko nešto zna o tome,nek javi :?

  2. #2
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno Re: Kvržice po vratu i glavi

    za vrat znam, ali za glavu :? . Bila je već tema o limfnim čvorovima pa potraži možda nađeš neki koristan savjet.
    Kažeš da se češe, pa da nije u pitanju ubod komarca ili neke druge bube?

  3. #3
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Mi imamo AD i povećane limfne čvorove iza uha, na glavi i po vratu.
    Mislim da je to kod njih normalno budući da se tijelo konstantno bori protiv alergena. Mi smo radi čvorova vadili krv i sve je bio OK.
    Na hitnu radi toga ja ne bi išla, ali se svakako javi pedijatru u pon.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Thnx mame.

  5. #5
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Da, ali povećani limfni čvorovi također mogu biti simptomi mnogih ozbiljnijih stavri, primjerice, zaraznih bolesti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    diana, i kod mojeg ti je tako..ja sam stalno u strahu da nije nešto drugo, ali vadili smo krv i sve je ok..i ped. i derm su rekli da je to od ad-a, stalno su te upale kože, alergije, tijelo se stalno bori, da ništa čudno..
    ima povećane limfne čvoriće isto po glavi, vratu, iza uha čak malo i u preponi jer zna dobiti ekcem na preponi.. tako da se ništa ne brini..kod ad-a većinom djeca to imaju jer ima se tijelo stalno bori..evo, već par dana mi je jako lijepo čisti i vidim da su se lmfni čvorići na vratu dosta povukli, jedva da ih i vidim, kak su se prije vidli izdaleka..tak da ima to veze s ad-om..
    pozdrav...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Hvala cure puno na odgovorima.Bili smo danas kod pedice i ona mi je potvrdila sve kaj ste vi napisale.Mi smo već jednom bili zbog tih kvržica kod nje i obajnila nam je da su to limfni čvorivi zbog AD itd.Ali me zabrinula ta jedna kvžica po sredini glave,i kaže da je to isto to!Ne trčim s M.za svaku sitnicu kod doktora ali ipak je to glava.nama je koža skroz čista ali kvržice su još tu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    i mi imamo baš po glavi..nama je prvo bila na glavi..i nama su stalno bez obzira a smo čisti ili upaljeni..prekratko je dobra faza da bi se to sve povuklo..limfnim čvorićima treba i do mjesec dva da se povuku..znači mjesec dva bi trebao biti potpuno čisti i zdrav bez ikakvih simptoma da bi se oni mogli povući..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •