Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Sta bi mu moglo biti?

  1. #1
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno Sta bi mu moglo biti?

    Prije četiri dana, mali mi je slabo jeo, popodne sam skužila da je topal, navečer je zaspao bez skidanja temp. Nisam ju mjerila (inače ne mjerim dok ne osjetim da je vruć, na pokušaj mjerenja temp poludi i vrišti - bilo pod pazuh bilo u guzu). Nakon toga nije imao temp, ali ne jede ništa od onda, samo cica, jučer je recimo pojeo komadić pereca, pola jagode i dvije fete naranče. Jučer sam napipala dobro zadebljanje na donjim desnima, fale nam petice i čini mi se sa lijeve strane da bi mogla krenuti van. Ali onda danas vidim osip po leđima i prsima, po rukama licu i nogama nema ništa za sada. Osip je sitan, dosta blijed, kao recimo od znoja kad izbije, nije kao na slikama rozeole.
    I eto danas je nedjelja, da li da ga vodim na hitnu (ne bih rekla da ima razloga), da li da ga sutra vodim kod pedice, ili da sačekam još koji dan hoće li osip nestati i zub izbiti?

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Da nije možda šarlah?
    Ja bih otišla do dežurnog liječnika.

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    najbolje ti je da podjes k lijecniku, moze bit svasta, ovako preko foruma je tesko davati dijagnoze.

    meni je pala napamet trodnevna groznica, ali nisam lijecnik i savjetujem ti da podjes k lijecniku.

    nadam se da nije nista strasno.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Koliko je malac star?
    Simptomi jesu neobicni ali ne deluje mi da je za hitnu osim ako nije bas mala beba( a verujem da nije obzirom na spomenute jagode i narandze). Ako vise nema temperaturu, ako je sada osip i slab apetit jedino sto te brine, a on pritom dosta cica, mislim da slobodno mozes pricekati i pratiti kako ce se dalje razvijati pa ako i dalje budes zabrinuta, pravac dr.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Da nije osip reakcija na jagode? Da li ih je već prije jeo?

  6. #6
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Ima dvadeset mjeseci, jagode je jeo već par puta, pretpostavljam da bi osip dobio jučer kad je jeo jagodu, a ne danas.
    Danas je bio i plačljiv, sad je s tatom, kupa se i dobre je volje. Ostavit ću za sutra ujutro odlazak doktoru, s obzirom da nema temperaturu, pa se javim šta kaže.

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moj se znao osipati kada se preznojio, a nisam odmah skužila. Držim fige da nije ništa.

  8. #8
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ajde javi nam! sretno!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Ne mora se osip kao reakcija na namirnice pojaviti odmah, mozda mu je stvarno od jagoda. Ali od toga ne bi bio placljiv :/ .

  10. #10
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    najbolje ti je da podjes k lijecniku, moze bit svasta, ovako preko foruma je tesko davati dijagnoze.
    Slažem se sa Zhabicom.

    I puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da što prije prođe!!!

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    :shock: ja imam potpuno istu situaciju već par dana.

    Ukratko, zadnjih par dana i noći je bio izuzetno cendrav, budio se po noći, preko dana non stop imao prst u ustima i žvakao ga - a fale mu jedino petice (18 mjeseci ima).

    Pomišljala sam svašta - i nos i uho, pa grlo i tako, a najviše zubi.
    Najbliže sam bila da je upala uha, jooš me i kapu na glavu stalno tražio.

    Također sam primjetila isti osip kakav opisuješ, prvo se pojavilo onako jače crveno na području pelene (ne puno, par točkica) pa po trbuhu,
    ono po cijelom, ali jedva vidljive,
    drugi dan se proširilo i po rukama i nogama.

    Taj dan kad je prešlo na ruke i noge sam bila kod peda koji ga je cijelog pregledao,
    konkretno za osip rekao da stvarno ne zna što bi moglo biti, da mu ne liči na ništa, najviše na osip od znoja :/
    Također i sve ostalo ok - uha, grlo, urin, krv.

    Sve je to bilo prošli tjedan (u petak smo bili kod peda) i danas se osip povukao, više ga nema nigdje,
    a baš se jučer i danas dobrano izpreznojavo i to više puta :?

  12. #12
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Bili smo jutros kod pedice, osip je bio slabiji. Po svemu šta sam joj rekla, nije ništa od zaraznih bolesti, bilo bi popraćeno sa više temperature, osip joj najviše liči na laganu alergiju, kaže da je možda na taj komad jagode. Iz nosića se lagano u grlo cijedi skroz prozirna tekućina, kaže da ne vjeruje da to ima veze s nečim, da je najvjerovatnije od plača (naravno da se rasplakao čim je ušao u ordinaciju). I pogledala je desni, i njoj se čini da će zub vani. Uglavnom, rekla je da iako neki pedijatri ne priznaju da od zuba može skočiti temperatura, ona ipak vjeruje u to. U smislu da od boli jednostavno tijelo je pod stresom, imunitet lagano oslabi, i onda reagira na svaku glupost, pokupi se svaka lagana viroza. Zbog toga da je možda reagirao i na jagode, na koje prije nije reagirao (usput, napomenula je da ipak treba izbjegavati davati kupovne jagode klincima, da su među najviše tretiranim voćem).

    Uglavnom dobili smo antihistamin kapi, za danas i sutra, i ibuprofen sirup ako baš vidim da ga jako boli, pa ako se do prekosutra osip ne povuče od kapi da joj se javim. Popio je ibuprofen, danas je JEO (doduše nisu to one količine koje bi trebale biti.... ali mirnija sam) i bolje je spavao popodne, cijela dva sata. Nadam se da je to to.

  13. #13
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Vidiš naš ped zna reči da zubi krenu i kada je temperatura iz nekog drugog razloga.
    Da je zubno meso mekše pa lakše idu.



    Hajde javi kako ste, Luka više uopće nema osip, nigdje.
    Super je volje i super jede, opet je onaj stari :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •