Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: guljenje kože na jagodicama prstiju

  1. #1
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno guljenje kože na jagodicama prstiju

    neki dan vidim na sinu (4,5 g.) da mu se na palcu na ruci guli koža. nisam se zabrinula jer može biti puno razloga za to, ali nakon 2 dana mu se počela guliti koža i na drugim prstima. kreće od nokta po jagodici i spušta se prema dlanu. u 3 dana mu je zahvatilo sve prste i jučer se proširilo i na nožne. muž je jučer bio kod pedijatrice po neke uputnice pa ju je pitao za to i dala mu je uputnice za SE, KKS i bris grla. MM ju je pitao šta bi to moglo bit, ali je rekla da neće unaprijed ništa govorit dok ne vidi nalaze.
    sad sam već zabrinuta i nemam pojma šta bi to moglo biti. jel možda neko imao iskustva s tim ili neko od vas medicinske struke zna šta bi to moglo biti?

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    To sam i ja imala kao mala, počelo je od jagodica i širilo se na dlan.
    To me čak i boljelo, jer su se na jagodicama rane počele otvarati.
    Sjećam se da nam je pedica dala neku mast da mažemo i prošlo mi je brzo.

  3. #3
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    njega ništa ne boli niti svrbi, baš ništa. ispod je mlada koža. ne vide se nikakve promjene osim što se koža napuhne i onda se u krpama guli.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    190

    Početno

    može biti poremećaj žlijezda znojnica, ili reakcija na streptokoknu infekciju. je li bio bolestan u zadnje vrijeme?

  5. #5
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    prije 3 tjedna je imao virozu. proljev, povračanje i blaga temperatura. trajalo 2 dana.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    To je imao D. isto sa nekih 3-4 g. Prije toga je imao virozu pa navodno od toga. Inače nam je rekla pedica da to može biti od šarlaha i od dehidracije. Njega ništa nije boljelo ni svrbilo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    190

    Početno

    onda je vjerojatno posljedica toga. ja se za sada ne bih uzrujavao. mažite mu pavlovićkom i trebalo bi biti dobro.

  8. #8
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    sad su bili kod pedice i ona sumnja na streptokok. kaže da čekamo ove nalaze, pa ako bude potrebe napraviti još AST.
    jedan tata jel može još malo pomoći?
    nemam pojma što je to i čemu služi (pretpostavljam da nema veze sa onim jetrenim probama AST i ALT)
    hvala svima na odgovorima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    190

    Početno

    ASt je antistreptolizinski titar, to su ti protutijela koja pokazuju kontakt sa streptokokom. pediajtir ih jako vole, i vole optuživati visok ASt za svašta.

    MEĐUTIM

    visok AST nije bolest! On samo pokazuje nedavni kontakt sa streptokokom. Ako dijete bude imalo ASt štojaznam 800, 1600 ilit ako nešto NEMOJ PRISTATI na davanje antibiotika. ne liječi se nalčaz nego bolest A ako dijete nema visoku temperaturur, upalu grla, onda nema ni streptokoknu bolest.

  10. #10
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    a jel postoji mogučnost da je on samo nosioc streptokoka a da ne razvije bolest? ako da, šta u tom slučaju? imamo doma i curicu od 18 mj s refluxom, pa nebi voljela da ona nešto pokupi.
    thx

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    190

    Početno

    ništa. streptokono nosilaštvo nije bolest, i prođe samo. ne bi mu se od toga gulii prsti. a streptokok ne napada mokraćne putove.

  12. #12
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    znam da ne napada mokračne puteve, ali joj može srušit imunitet i odmah je podložnija bakterijama.
    u svakom slučaju hvala.
    popodne idem po nalaz krvne slike pa ću bit slobodna ugnjavit te još malo ako mi nešto neće bit jasno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Ja sam kao dijete od 4 godine preboljela šarlah i nakon toga mi se svake godine u proljeće i jesen gulila koža na dlanovima, skroz do krvi.Na jagodicama najviše.Doktor je mojoj mami rekao da je to posljedica preboljenog šarlaha.To je nestalo tek negdje oko moje 25-e godine. Pomagalo mi je ako sam ruke držala par minuta u mlijeku, manje me je peklo.

  14. #14
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Moja L. nedavno je imala iste simptome. Negativna na streptokok. Primijetila sam da grize nokte. Pedijatar nam je dao uputnicu za dermatologicu, a ona je rekla da je od atopijskog dermatitisa (L. ga ima), pa nam je napisala recept za napraviti neku kremu u apoteci. Jedva smo našli apoteku koja je imala sve sastojke potrebne za tu kremu, i kad smo ju napokon dobili i primijenili - otišlo guljenje kao da ga nikad nije bilo :D

  15. #15
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    nama je krvna slika odlična, a bris će bit gotov u utorak. šarlah nije imao. u 3. mjesecu ove godine je prebolio vodene kozice.

  16. #16
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    sin jedne naše forumašice, LEA7 je isto to imao i riješio homeopatijom. mislikm da je bio nedostatak nečega u orgaizmu, bakra ili nečeg sličnog.

    pošalji joj pp

  17. #17
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    N se gule jagodice na prstićima povremeno, ne boli ju, ne svrbi, ništa.Samo kao žulj, okrugla fleka koja otpadne i ispod je mlada kožica.Na dermi kad sam ja išla zbog sebe je dr. pogledala i rekla da je sigurno streptokok ( mrzim kad tako sa sigurnošću tvrde bez nalaza), naša ped nas je na moj zahtjev poslala po nalaze iako je rekla da vjeruje da nije streptokok nego osjetljiva koža na pojačano znojenje :/ .ne znam jel u pravu ili ne, nalaz na strepto.je negativan.kad se to pojavi, a pojavljuje se povremeno (ljeti češće, i primjetila sam ako se igra u pijestu uvijek nakon toga se pojave rane)mažemo par dana kremom Epitheliale od A derme i prođe.

  18. #18
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    pijestu = pijesku

  19. #19
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    i nama se to sada događa..uh

  20. #20

  21. #21
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    evo i nas...curka imala prosli tjedan virozu od 2dana...malo crveno grlo i povisena temp.dok.prepisala antibiotik na kontu samo malo crvenog grla...na svoju ruku sam nakon 4 dana prestala davat antibiotik,jer uz samo tog malo crvenog grla nije bilo nikakvih simptoma pa cak ni te povisene temp. ...sada me strah da sam ipak pogrijesila...pocela joj ljustit koza na palcima ovaj tjedan isprva nista strasno ...no evo danas to vec izgleda bas ruzno a bjele se od suhoce i drugi prsti...maloprije prije sam joj namazala prste melemom i stavila flastere ...do sutra cu ispilit nazivce...kako ste to rijesili?

  22. #22
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Kod malenog oguljena kozica na prstima ruku. Prosli tjedan je imao virozu dva dana i dobio osip po rukama i nogama nakon sto je temperatura prosla. Osip je uglavnom prosao ali na listovima jos ima malo hrapavu kozu i sad se pojavio ovaj problem s oguljenom kozom. Sutra cu ga svakako odves kod dr.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,527

    Početno

    jos mokro dobro namazi snekom kremom,mozesstaviti gore i vlazneobloge i zavoj da se malo paca

  24. #24
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lidac antb.kad pocnes davati odradi do kraja,iako ovo s guljenjem vjerojatno nema veze s istim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •