Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: kako izgleda alergija na omekšivače i praškove za veš?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno kako izgleda alergija na omekšivače i praškove za veš?

    Mali već par dana ima po sebi nekakve pikice koje izgledaju kao ubodi od komaraca.... po guzi,na ramenu,jednu na obrazu.... strašno se češe i svrbi ga, ali nisu vodene kozice... baš izgleda kao ubod komarca. To sam primjetila već više puta, osobito na guzi, i pretežno onda kad mu obučem tek netom oprani i izvađeni veš iz sušilice rublja....

    jel moguće da mu škodi prašak ili omekšivač, ili su u pitanju komarci ipak (cijelu sam kuću pretražila i nisam nijednog našla), kako uopće može izgledat alergija na takve stvari?

    Glupo mi je ići doktoru zbog tih par piknica, pedica nam je jednom rekla da ga je vjerojatno nešto ispikalo al ja ne vjerujem da ga sad po zimi ima kaj ispikat, nismo ni vani tak puno....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    zaboravia sam reći nije riječ o bebi,on ima 2 i pol godine i do sad nikad nije bio alergičan na ništa.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    I mene ovo zanima. Moja 17-mjesečna curica jutros se probudila s crvenim flekama po jednom obrazu na kojem je spavala.
    Prije 10 dana su joj se jedan dan pojavile urtike po toj strani lica koje su se povukle nakon pol sata. Pedijatar nam dao Fenistil sirup 3 dana jer mu je to ličilo na alergiju vjerojatno na neku hranu, ali do jutros se nije uopće ponavljalo.
    Ali ovo jutros je više bilo šareno flekavo (crveno) nego što je ličilo na plikove.
    Nemam pojma na šta bi mogla bit alergična, dosad nije na ništa bila..
    I ja pomišljam na omekšivač jer joj se pojavilo na toj strani na kojoj je spavala.... Ali i prije je spavala na tome pa joj niš nije bilo.
    I tu i tamo se zakašlje i hriplje.
    I ima dosta rijetku i čestu stolicu ovih dana?
    Ima tko kakva iskustva slična? Ne znam jel ima veze, ali i zubi joj niču...

  4. #4
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moj najstariji je u tom uzrastu imao reakciju na deterdzent,
    tako nam je rekao dermatolog kada smo ga napokon odveli na pregled jer je stvar vec bila uzela maha.
    A na kozi se videla na mestima gde je najjaci kontakt s tkaninom.
    Oko izreza potkosulje,na struku gde ga malo steze gumica od gaca,gumica od carapica,i tako....
    Pocelo je kao iritacija,pa se mali cesao do krvi,zatim krastice....ustvari tipican kontaktni dermatitis.
    Posto je bio vec krastav,ipak smo mazali neki blagi rastvor kortikosteroida i proslo je za 3 dana
    Dr je rekao da se deterdzent najvise zadrzava u rubovima robice,gde je tkanina u vise slojeva,
    i da je deterdzent i omeksivac prakticno nemoguce do kraja isprati,uvek ga ostane u nekoj meri,koja alergicnom detetu skodi.
    Srecom,nismo imali daljih problema,ali koza mu je suva i osetljiva i sad kada ima 11.5 godina.
    Te piknjice ne znam stvarno sta bi mogle biti...
    Mozda neko ima jos nekakvo iskustvo?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Hvala ti. I ja sumjam na deterdžent ili omekšivač. Iako uvijek koristim Persil, najčešće Sensitive. Al za posteljinu stavim dosta omekšivača (našu, a najčešće s nama završi u krevetu).
    Ma ne znam. Što se tiče hrane nije jela ništa novo...
    Možda i to centralno grijanje pridonosi svemu... Vidjet ću.

  6. #6
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ne verujem da je od posteljine,jer spava obucena,mozda bi jedino moglo od toga biti po licu...
    Problem je deterdzent u njenoj odeci,koja je stalno na kozi.
    A imaju li te pinjice beli vrh?
    Mogla bi mozda biti neka infekcija,stafilokok....lupam,moji nisu imali,ali znam klince koji jesu pa izgleda tako slicno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Pa u njezin veš ni ništa njeno ne stavljam ni kap omekšivača. Jedino je u dodiru s omekšivačem s tom našom posteljinom.
    Ma nisam ni blizu sigurna da je od omekšivača. Pojma nemam iskreno šta je to i od čega. Isključivo baš na toj strani lica nekidan i danas. I odmah prođe nakon 15 min kao da nikad ništa nije bilo, a ni ne svrbi ju. Drugih tegoba nema, ni temperature, dobro jede, vesela je... Jedino što se nekad zakašlje, ali ništa strašno u biti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mojem to baš izgleda kao ubod komarca, bez bijelog vrha, a kasnije ostaju krastice (valjda od češkanja)....

  9. #9
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Moj je maleni s 4 godine dobio plikove po cijelom tijelu kao puuuno sitnih mjehurića...koji su prekrili čitave dijelove tijela, najviše na nogicama...izgledalo je slično kozicama, ali po meni više kao opekline...ono napuhne se mjehurić, drugi dan splasne i ostane suha koža kojoj je trebalo mjesec dana da se regenerira, izbilo preko noći...nije ga svrbilo, a desilo se nakon korištenja novog omekšivača, nakon toga više nikad nisam mijenjala omekšivač. i nije se ponovilo

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    AKo se brinete da je to alergija na deterđent, možete ga smanjiti i zamijeniti dodavanjem sode bikarbone.
    Ja svu robu perem s jednom do 2 žlice deterđenta po mašini i isto toliko sode. Neku robu možete prati samo sa sodom (posteljinu, platnene pelene, manje prljavu odjeću) ali ono što ima neke tvrdokorne mrlje, npr. od voća, trebat će i malo deterđenta ili namakanje prije pranja.
    Omekšeivač sam također izbacila, čisto radi ekologije, ali prestala sam ga stavljati nakon što sam rodila, i tek tada sam postala svjesna da je to zapravo kemikallija koja ostaje u odjeći.

    Druga opcija je da to nije od deterđenta nego da imate neke nametnike u krevetu - mogu biti buhe ako imate kućne ljubimce, ili stjenice. Provjerite i to.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    mojem to baš izgleda kao ubod komarca, bez bijelog vrha, a kasnije ostaju krastice (valjda od češkanja)....
    Andriju su par puta zbilja ubole neke bube, čudnog naziva, u svakakva doba godine. Prvi put smo trčali pedijatru, pa nam je ona objasnila što je to. Nikako se ne mogu sjetiti imena tih buba, nešto na p...

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A di ima tih buba? Kak izgledaju?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne znam kako izgledaju. On se svaki put ujutro probudio s tim flekama, pa su valjda bile doma. I to bi trajalo 2-3 dana (svako jutro par novih uboda) i prestalo. Te fleke su bile slične kao kod komaraca, samo malo ljubičastije.

  14. #14
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    moj sin je isto imao na obrazima to suvo i crveno (izlgedao je kao oni likovi iz slikovnica) i onda sam promenila prasak (pocela sam da koristim Persil sensitive) i po dva puta na kraju ispirem ves...omeksivac ni ne koristim vec dugo posto je starija kci kao beba bila alergicna na njega. Ja se jezim sve te preterane hemije...ne kupam decu svaki dan u sapunu, kupam ih u obicnoj vodi i samo im guzu i ruke operem sa blagim decijim sapunom, ne mazem ih apsolutno sa nikakvim kremama...koza im je savrsena i nezna....sa kceri sam preterivala, kupke, kremice...trosila sam jednu pavlovicevu nedeljno i onda mi je jedna stara apotekarka rekla da uopste nema potrebe da to radim jer se decija koza prirodno masti i da ne koristim nista od te decije kozmetike osim eventualno kremu za guzu dok nosi pelene, a posle ni to.
    Imaju i oni neki bio praskovi...mada ne operu bas dobro...hm...
    Moj sin je cak ako bi dosla baka u posetu u nosila ga tako da joj se nasloni na rame posle imao na toj strani crvenilo par sati....tako smo i pokapirali da je do praska za pranje]
    Kupila bi ja i onu neku kuglu za pranje, ali mi se cini ko navlakusa))cekam da neko kupi koga poznajem da ne trosim svoje pare ako je bezveze:D

  15. #15
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja ne perem s praškom ni omekšivaćem već s tekućim Pervolom..stavljam ga malo, lakše se ispire nego zrnasti prašak...i naravno ispirem više puta.....moja mala je puno puta imala razne osipe i ubode, koji prođu sami od sebe...nikad doktori nisu znali što je....vidite kako je vani hladno čak i i snijeg padao, a ja u stanu još uijam komarce....možda ga je kakav paučić ugrizao...ili da nije alergičan na grinje???

  16. #16

  17. #17
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mojima je preosjetljivost na deterdzente i omeksivace izgledala kao sitan crveni osip, izrazito svrbljiv.
    Nije pomoglo ni smanjenje kolicine deterdzenta vec prebacivanje na onaj blazi (za osjetljive) dm-ov, pola doze + dvostruko ispiranje uvijek.
    Omeksivace vec jako dugo ne koristimo uopce.

    Ako izgleda kao ubod komarca, ja bih bila sklonija optuziti komarca ili neku drugu bestiju.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Bok!
    MM ima atopijski dermatitis i jako osjetljivu kožu. Alergičan je na neke praškove više od drugih, recimo Dash ga ubije. Alergija na prašak se prepoznaje po iritaciji na područjima gdje se tkanina posebno urezuje u kožu, recimo oko pojasa hlača, gumice gaća i čarapa, donje majice mu naprave iritaciju na prsima. On osjeća posebnu nelagodu i svrab odmah čim stavi na sebe, a ako ta odjeća slučajno ostane na tijelu duže...ajme joj, crvenilo, svrab, crvene točkice koje prerastaju u neke kao prištiće. Prolazi promjenom odjeće koja nije oprana tim praškom.
    Ja sam našla optimalno rješenje u korištenju tekućih deterdženata za rublje, uvijek u manjoj količini od one navedene na ambalaži, bez omekšivača s duplim ispiranjem. Ponekad koristim proizvod za dezinfekciju rublja (Amuchina ili Napisan) posebno za plahte, ručnike, gaće i bijele majice. Sušim samo u sušilici ili u kući ispod klime, obzirom da živim u gradu i mislim da mu smeta i smog i pelud koji se pohvataju za vlažno rublje ako se suši vani. Ako je rublje tvrdo može se stavit malo alkoholnog octa umjesto omekšivača..

  19. #19
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    podižem temu

    kod nas se izgleda isto radi o alergiji na prašak i omekšivač.
    što konkretno koristite kao alternativu za prašak? sodu? neki eko deterdžent? koji?
    umjesto omekšivača, dakle, ide ocat. njega inače stavljam kad perem crnu robu...

    hvala vam. očajni smo već!

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,523

    Početno

    ja koristim samo sodu ili sodu sa tide senzitiv

    omekšivač ne koristim,

    Za miris tamnog ukapnem par kapljica lavande u ponovno ispiranje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •