Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: 24 satno mjerenje tlaka

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno 24 satno mjerenje tlaka

    Zanima me jel tko radio 24 satno mjerenje tlaka, i kakvi su rezultati. Moj veliki je već bio 3 puta na tom jmjerenju.
    1. put aparat nije baš dobro šljakal pa smo više manje ručno to slagali ( bilo je to pred 5godina)
    2. i 3. put tlakovi dnevni više manje ok, ali noćni povišeni. ( mjereno unatrag 2god, i sad pol godine)

    Sad doktorica ponovno mjerenje, veli muž da možda ima visoke noćne radi toga jer se ne može opustiti uz mjerač, a možda i nije tak.
    Kakva ste vii iskustva imali, kod sebe ili klinaca.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Ja sam uvijek imala poviser tlak kod doca,pa da eliminiramo razlog straha bijele kutr,nosila sam holter 24h. Malo je nespretno obavljati sve poslove kroz dan s njime,kao i spavati,ali se moze izdrzati 1dan. Trgnes se i danj i nocu kad se manzeta pocne napuhavati... Samo mi 3 mjernja nisu bila ispravna,a ostalo su pokazala nacelno prihvatljivo granicni tlak. Nocna mjerenja su pokazala nizi tlak(120/75).Mjerila sam u poliklinici Sv.Rok(mislim250kn). Dobila sam kratko misljenje ljecnika i izlist vrijednosti.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    mi to radimo u Klaićevoj, ali doktorici nije nikak jasno zakaj su tak visoki noćni tlakovi, jel od straha ili ćega, inače uvijek kad to ima nemirno spava

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,314

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me jel tko radio 24 satno mjerenje tlaka, i kakvi su rezultati. Moj veliki je već bio 3 puta na tom jmjerenju.
    1. put aparat nije baš dobro šljakal pa smo više manje ručno to slagali ( bilo je to pred 5godina)
    2. i 3. put tlakovi dnevni više manje ok, ali noćni povišeni. ( mjereno unatrag 2god, i sad pol godine)

    Sad doktorica ponovno mjerenje, veli muž da možda ima visoke noćne radi toga jer se ne može opustiti uz mjerač, a možda i nije tak.
    Kakva ste vii iskustva imali, kod sebe ili klinaca.
    MM je nosio holter 24 sata, ali ne samo za tlak nego i za srce. Moraš još i bilježiti aktivnosti po satima (štajaznam "rad u uredu, pješačenje doma, vožnja automobila, ...)

    Kod njega se pokazalo da je u pitanju štitnjača (hipotireoza). Tlak je oscilirao, a i srce (tahikardije). Kad su mu konačno riješili štitnjaču, sredilo se i sve ostalo.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,314

    Početno

    Nisam sve prokomentirala - ni mm nije mogao spavati po noći sa tom skalamerijom, tak da može biti istina da se čovjek ne može opustiti i naspavati kao inače, pa je i noćni tlak viši.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    peterlin a kakvi su mu dnevni tlakovi bili? i mi istosmo morali bilježit sve i svašta, ali je bilo sreće da mali nije moral nekaj strašno delat pa čak ni ić u šklolu.
    Ono prvo ispitivanje sam ga baš terala da se vere na 5 kat pješice, da trči i sve uredno zapisali, da vidimo kakav je i u naporima.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,314

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin a kakvi su mu dnevni tlakovi bili? i mi istosmo morali bilježit sve i svašta, ali je bilo sreće da mali nije moral nekaj strašno delat pa čak ni ić u šklolu.
    Ono prvo ispitivanje sam ga baš terala da se vere na 5 kat pješice, da trči i sve uredno zapisali, da vidimo kakav je i u naporima.
    Ništ posebno, malo niži od normale. Probat ću potražiti papire.

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nosila sam ga ja. I kad su mi ga očtavali, ispalo je da svaki put kad sam se porječkala s mužem, imala sam nemilu tahikardiju i tlak mi je skakao

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ma moj se klinac baš tog dana nije ni svađal, poštedili ga doslovnosvega, jeo je dost i češnjaka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •