Stranica 2 od 17 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 842

Tema: VUR- furadantin, profilaksa, prognoze...

  1. #51
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Htjela sam vas pitati vi čija djeca piju sinersul, koliko ml i koja je težina djeteta. Meni se čini da mi pijemo malo poveću dozu (strah me da se ped nije zeznula) Na 11 kg pijemo žličicu 5 ml.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra je sa oko 6 kg pila 1,5 ml sinersula navečer.

  3. #53
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    I jela je s 5-5,5 kg pila 1,3 ml. Kad stavim to u odnos, 5 ml mi se čini malo puno! trenutno nam je ped na godišnjem, a i završavamo s klavocinom, pošto nam je opet Klebsiela skočila! pa onda opet ninur, pa tek poslije sinersul. Više sam luda od lijekova, bakterija i jela-nejela!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Stvarno nemam pojma, i meni se čini malo puno...
    A, evo Petra je sad imala trodnevnu virozu i sad se slijedeća 4 tjedna ne može cijepiti. Nije se niti jednom cijepila od rodilišta, uvijek nešto, ili e. coli ili nešto drugo.
    Nadam se da to necijepljenje nije ništa strašno.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    sorry ali koliko je star Patrik ja sam svom stavljala vrećice
    jer je to počelo sa 6mj
    ali otkada je skopčao šta je tuta uspjevali smo da se popiški
    u posudicu i naravno puno je lakše
    bitno je dobro oprati pišu i ako čete koristiti posudicu kupite
    u ljekarni one sterilne baš za urin da se ne kontamira
    sorry kaj se nismo javili prije, bili smo na moru ( rekla doktorica da moze :D ).
    Patrik ce 2 kuke (godine op.a.) 30.08.
    Inace uzeli smo mokracu u posudicu u kadi. Stavili smo ga u kadu , pustili vodu da sumi i popiskio se u posudicu ( onu vecu) i to za minutu. Persu ideja ,ha? Al nalaz nam je opet los .- Pmirabili 10*4 isto ko prije.
    Sad sam mailao Dr.Cvitkovic u Helenu pa cemo vidit.
    Stvarno bi htio izbijeci te invazivne metode na malome jer me strah i jos vise mi ga je zao.

    Hrvac

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    67

    Početno

    I mi od danas idemo na Furadantin.Što su vam (i jesu li)nefrolozi savjetovali o Furadantinu i kupanju u moru.Danas me je zbunila pedijatrica (na zamjeni) koja mi je rekla da mi to ne bi savjetovala (a mi se spremamo na more).

    Arwen kaže da mu stavi vrećicu navečer što me čudi jer se vrećica mora mijenjati svakih 40 minuta ,a prikupljena mokraća ne bi trebala stajati preko noći pa niti u frižideru.

  7. #57
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj jupi prvotno napisa
    Arwen kaže da mu stavi vrećicu navečer što me čudi jer se vrećica mora mijenjati svakih 40 minuta ,a prikupljena mokraća ne bi trebala stajati preko noći pa niti u frižideru.
    ja bi mu je stavila navečer nakon nekog vremena provjerila da li
    se popiškio ali najčešče bi čekala pred zoru da se popiški
    ono sjedim na stolici i govorim piš-piš
    mi živimo na otoku tako da ta mokraća je svakako morala biti
    na ledu jer drugačije nemože doći do Splita
    kontrolirali smo ispočetka mokraću 1tjedno i rekli su mi da tako radim
    pa tko bi putovao za predati svježiju mokraću :/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    67

    Početno

    Arwen,ma ja sam to napisala jer su me na to stalno upozoravali čak mi u bolnici nisu htjeli uzeti mokraću koju sam doma uhvatila a stanujem blizu bolnice.
    A čuj šta su ti rekli na prvi dio moga pitanja-ipak stanuješ na otoku.

  9. #59
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    nitko nikad mi nije rekao da se ne kupamo i mi smo
    se normalno kupali,nisan ni pitala ali valjda bi mi dr napomenuo

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Ne kužim koje to veze može imati s kupanjem u moru? Nama isto dr. nije ništa spomenula.

  11. #61
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Samo da javim: nakon prve kontrole sam hrabro krenula u skidanje pelena (22 mjeseca) znači: bez pelene+Furadantin 2 ml+Cranactin kapi+sok od brusnice (najbolji mi se pokazao Darbo na razrjeđivanje)+puno tekućine=2 mjeseca nakon bolnice, upale bubrega i esch 10 na 5 nalaz je bio sterilan :D . Pitala sam doka neka pogleda još jednom jer je zvučalo predobro!!! A i super nam je bez pelene ma sta mislila familija o tome (to je jedna druga tužna i ružna priča). U ponedjeljak cemo proslavit 2 godine sretni, zdravi i veseli i obuci cemo najljepse gacice :D.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Bravo :D

  13. #63
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Nama nitko ništa nije rekao za kupanje umoru. Bilo je bitno da kad nije u vodi da ne sjeda nigdje guzom i da je u peleni. Tako nama rekoše!
    maxi : bravo za najljepše gaćice. Ja se spremam na takve pothvate od iduće godine. Zasad smo na noni kad ustanemo, kad vidim da će kakati. Volimo biti na noni! Samo se nadam da će nam se desiti i klik u glavi do ljeta.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno furadantin

    Lijep pozdrav svima!

    I moja Lea koja ima 15 mjeseci muči muku s E.coli od svog 8.mj. Već je jednom pila Zinnat, pa 1,5 mjesec nakon toga 2 puta dnevno intravenozno netilmicin 10 dana, pa terapija sinersulom koja traje već 2 mjeseca + dosta tekućine +sokovi brusnice i CranActin,naravno.I,evo beštije opet,ovaj put 10 na 4. Doktor veli da to nije značajan titar,ali da je vjerojatno beštija postala rezistentna na sinersul,pa mi je propisao tjedan dana opet Zinnat,a 3 tjedna Furadantin. Samo ne znam radi čega opet antibiotik,nije valjda samo zbog šmrcavice?! Jučer su u Klaićevoj imali ludnicu-krepali im svi kompjutori,malih pacijenata kao u priči,...
    Prije 2 mjeseca radili MCUG i UZV i nema refluksa,hvala Bogu.

    Mene zanima gdje ste kupili taj nesretni Furadantin-obišla sam do sada 10-ak ljekarni, što državnih ,što privatnih,pa ga nigdje nema.Znam da on ne ide na recept, jer je to strani lijek,ali valjda ga onda netko i uvozi.Ne razumijem kako nitko u ljekarnama ništa ne zna?!

    Molim vas da mi odgovorite.

    Hvala!

  15. #65
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Mi Furadantin dobivamo uredno na recept. Problem je u tome što ga je potrebno u ljekarni razvagat na određenu težinu, jer ga ide 1mg/kg djeteta. Kod nas u sb čekamo 2-3 dana da ga razvažu.

    Provjeri još jednom kod pedijatrice što se tiče recepta!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Mi ga ne dobivamo na recept, plaćamo furadantin oko 50 kuna, i ima ga u onoj ljekarni na Dolcu.
    Jučer smo ga baš kupili.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Ljekarna je Frebel, Dolac 9, Zagreb, 4816 692.

  18. #68

    Početno furadanti

    Puno hvala na informacijama!

    Svekar je,dok sam bila na poslu,slučajno,kako je išao na plac,svratio u tu ljekarnu i kupio ga.

    Ali mi još uvijek nije jasno da u nekim ljekarnama nikad čuli niti za taj naziv a ni za aktivnu tvar.Kažu nema toga u crvenoj knjizi,pa se ti misli.

    Srećom imam vas i svog svekra.

    Puno svima.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Moramo se pohvaliti :D
    Petra se danas napokon 1. put cijepila, nalaz nam je bio sterilan i uspjeli smo krenuti s cijepljenjem.

  20. #70
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    I mi smo plaćali furadantin, ali ne njega kao lijek nego se plaća to što oni njega razvažu na određenu količinu. Zapravo smo plaćali njihovu uslugu.
    Inače u apotekama je on poznat kao Ninur.
    Mi smo bili u zg na kontroli. Kako nam u 10 mjesecu ističe godina dana pa bi u skladu s tim trebali napraviti i veliku kontrolu, ali na Šalati nema mjesta do iduće godine. Trenutno smo u fazi traženje nekog bližeg termina!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    evo i nas nakon dužeg izbivanja...
    sad čitam što ste pisale o kupanju u moru, a mi se cijelo ljeto kupamo. nitko nam nije ništa rekao o tom. 4.9. idemo na kotrolu, baš me zanima...
    mi furadantin kupujemo u ljekarni mandić, ima ih nekoliko po zgbu, pa ako nekog zanima mogu napisati adrese.
    jeluška, kakvo je to razvagivanje? kapsule ninura se razvaguju na neke druge doze ili ?
    cijepljenje - nas pedijatrica uopće nije slala na kontrolu prije cijepljenja. zadnji put je imao bakterija u urinu kad je cijepljen (to sam ustanovila dva dana kasnije):?
    dajete li djeci slanu hranu? sol još dodatno opterećuje bubrege, pa ne znam do kad trebam na to paziti? inače mu posebno kuham, ne solim, ali ponekad dođem u napast da mu dam kupovne kašice (u kojima ima soli).

  22. #72
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Jeluška, možda ti mi možemo prepustiti termin ako sve bude u redu ovaj tjedan na UZV. Naručeni smo prevencije radi jer velika sestrica ima reflux, ali ako ne treba ne želim gnjaviti bebu nepotrebnim pretragama. Ionako sam se mislila odjaviti s predbilježbe za mikciju. Mislim da je početkom prosinca.

  23. #73
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Nama u otpusnom pismu piše da furadantin ide 1mg/1kg pa nam u apoteci razvažu prema Jeleninoj kilaži. Prije je imala 10 kg, sad ima 11 kg. Pa u kakvom obliku ga vi dobijete! Sirup ili prah. Kakvo je pakiranje ako je prah u pitanju? Znam da ga naša ped i u apoteci zovu ninur. Sad mi tek ništa nije jasno!

    maxi javit ću ti se ako nam ništa ne upali. Šogor mi je obećao nešto isčačkati. Mislim da je već krenuo u akciju! Uglavnom javim ti se! Hvala

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    jeluška, mi kupujemo sirup furadantin. to ti je isto što i ninur, samo u obliku sirupa. ne ide na recept, košta 50-ak kn i naručuje se iz italije pa ga nema svaka ljekarna.
    a u čemu dobijete taj prah i kako ga daješ? jesi li ti probala, kakvog je okusa?

  25. #75
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Podižem jer imamo novi problem vezan za profilaksu. Naime na početku uzimanja Sinersula Lara je dobila gljivice pa smo prešli na Furandantin koji dobro podnosi. Tako naizmjence uzimamo oba lijeka - po mjesec svaki. U zadnje vrijeme jadna ima problema s probavom. Već sam se bojala da "boli buša" znači da je boli mjehur ali ne....stolicu ima svaki drugi dan. Vjerujem da je to vezano za profilaksu. Imaju li i vaša djeca takve probleme, naravno mislim na veću djecu koja sve jedu. Kako pomoći? Svaki novi preparat je muka za dati joj, dovoljno je mučimo sa sirupom svaki dan, pa nam je teško dati joj Prolife a kamoli Acidosalus koji je još goreg okusa.....help

  26. #76
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Citiraj blondie xx prvotno napisa
    a u čemu dobijete taj prah i kako ga daješ? jesi li ti probala, kakvog je okusa?
    Prah je kričavo žute boje i dobro je topiv u mlijeku, vodi, jogurtu. Nisam ga probala. Skužila sam po Jeleni da kad je u mlijeku malo se strese.
    Prah je u ljekarninom pakiranju. Naprave malu lađicu od papira i svaki paketić je jedan dan.

    maxi, Jelena također ima tvrdu stolicu svaki drugi dan. Ne mislim da je to od profilakse. Desi se nekad da je i svaki, ali u principu svaki drugi. Inače jede sve. Obožava sva povrća na varivo (kelj, kupus, grašak, grah, mahune, tikvice...), također obožava i jogurt, pa joj je svejedno stolica tvrda.

    Kako stoje stvari za sada, trebali bi napraviti veliku kontrolu u 10 mjesecu.
    maxi, jeste vi bili s mlađim djetetom na pregledu? Kakvi su nalazi?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra ima 8 mjeseci i jede i meso i povrće i voće i kravlji sir, pije svaki dan furadantin 2 ml, ali nema nikakvih problema sa stolicom.
    Kaka više puta na dan, uz sve uzima i brusnicu i željezo. Jednom se dosad desilo da nije kakala cijeli dan, ne znam za što je to bilo vezano.

  28. #78
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    dinosaur, pa vi papate puuuno toga!!! Lara ima dvije godine i zadnjih tjedana ima stolicu svaki drugi dan. Kad je to počelo žalila se da je "boli buša" a meni se odmah upalio alarm-možda ju boli mjehur, bubrezi, zadnji put je nakon takve rečenice završila na Šalati....ma vjerojatno svakoj mami nakon takve epizode uši čuju i previše...očito ju boli buša jer joj se crijeva muče. Mi uzimamo jedan mjesec Furadantin pa drugi Sinersul i ne znam zašto su baš sad počeli ti problemi. Na profilaksi je od svibnja! Znači 5 mjeseci! Kupila sam preeeskupi dodatak za podizanje imuniteta i poboljšanje crijevne flore-Colostrum od Child life-a, za mjesec dana 280 kn :shock: pa će valjda i pomoći.

  29. #79
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    maxi, taj Colostrum od Child life-a je super. ja sam prezadovoljna s njim. Jelena ga je uzimala prošle godine cijelu jesen, zimu i ovo proljeće. Prezimili smo bez ijedne prehlade i bilo kakve bolešćuge. Svi svi mi oko nje smo bili bolesni, ali nju je sve zaobišlo. Mislim da je to zbog Colostruma, jer do njega je stalno bila balava i bolesna!
    Sad joj ga opet planiram uvesti! On je posebno dobar za djecu koja su stalno na nekakvim lijekovima.

  30. #80

    Početno strah od cisouretrografije

    Drage Majke, dajte mi savjet.

    1. pitanje: Moja curica Laura ima 4 godine. Prije 1.5 godinu imala je uroinfekt, radjen je MCUG (u Klaicevoj) i otkriven je refluks II stupnja jednostrano. Dobila je profilaksu Sinersul-1mj i Furadantin - 1mj. Godinu dana kasnije (sijecanj 2006) ponovio se uroinfekt pod Sinersulom, hospitalizirana, dobivala Zinnat, dobila gadnu reakciju na njega. Od tada smo presli iz Klaiceve u Helenu kod dr. Cvitkovic. Ukinula je Sinersul i dobila samo Furadantin 3ml navecer. Od ljeta cesto piski u gace. Nocu jos nosi pelene. Sad ima Urinokulturu 10x3 e.coli, pa je dr. Cvitkovic pojacala Furadantin na 2x 3ml. Jetrene probe su joj OK. Radili smo UZV i pokazao je nekakvu multiehogenu strukturu mjehura (objasnili su mi da je to zadebljanje), no trebalo bi joj raditi UZV cistouretrografiju, kako bi se napravila kontrola refluksa. I mene vec brine da li je nastao ili se smanjio. Medjutim, moja Laura se jako boji, jer se dobro sjeca kakva je to gadna pretraga. Ne da nikako da joj se napravi pregled. Kako da ju nagovorim na to, pokusavam s pricom, ali ne ide, a na silu se bojim!!

    2. pitanje: Nas ujak je abdominalni kirurg u Lausanni u Svicarskoj i nagovara nas da Lauri damo lijek Urovax (Urovaxum). On kaze da trujemo dijete Furadantinom, da cemo i da s tim necemo nista rijesiti. Kaze da je Urovax neka vrsta kao cjepiva kojim se potice imunitet mjehura i cijelog mokracnog sustava i navodno u par mjeseci se moze postici super efekt. To se kod njih uspjesno primjenjuje, a kad smo to pitali dr. Cvitkovic, rekla nam je da se kod nas to koristi za dob od 14 god nadalje. Ne znam da li bih slusala njega koji mi to govori vec mjesecima, pa sta ako mala dobije uroinfekt bez zastite Furadantina, kako cu onda doktorici na oci? Biste li vi probali na svoju odgovornost?

  31. #81
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    amrapet, ja ne bih ništa na vlastitu odgovornost ali bi pitala za još par mišljenja i tek bi se onda odlučila.
    držim fige

  32. #82
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Samo da vam se javim s lijepim vijestima. Mi smo sad fazi nekad bilo, sad se samo spominjalo. Bili smo na kontroli na Šalati i nema više refluksa! Sve je prošlo u ovih godinu dana! :D :D

    Držim fige da i Vama prođe kao i nama!


  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Joooj Jeluška super :D :D
    Mi se borimo sa Ecoli jos od ljeta . . . prvi nalaz 10na6, poceli s Cranactin-om i 10 dana Zinnat-a, pa kontrola Ecoli 10na4 pa dobili Furadnatin 1,5ml mjesec dana, opet kontrola 10na2, nastavili dalje Furadantin, pa nova kontrola Ecoli manje od 10na4, pa smo sada na Sinersulu 1,5ml . . .
    UZV kod dr Cvitkovic je pokazao malo prosirene mokracne kanale, ali je dr rekla da to moze biti i od bakterija i od refluksa. . . pretragu za refluks nismo radili, nekak mi se mili ako BAS ne moramo. . .
    Krajem ovog mjeseca (11/2006) idemo opet na kontrolu i sanjam da cujem "STERILNO". . . . Mi inace za urin sami ljepimo vrecicu i nosimo u Klaicevu.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Mi smo završili sa 3,5mj na Šalati i dijagnosticiran nam je obostran refluks 2.stupnja, od tada koristimo isključivo Sinersul 1,5ml i ništa više. Skroz mi je čudno kad sam pročitala šta sve vi curke koristite. Od tada dio sada (Gizel ima 9.pol mj.) svi nalazi su bili ok! I sad u utorak idemo po sljedeći nalaz.
    Dobila je kao nuspojavu na antibiotik gljivice, i teško smo ih se riješili, svaka dva sata pranje sa ph neutralnim sapunom, pola sata bez pelene nakon tog pranja (a ona tako živa) i mazanje Plimycol kremom. Navodno moram tom kremom mazati još dva tjedna nakon što prođu gljivice da ih iskorijenimo.
    Kao antibiotik ubija DOBRE BAKTERIJE u crijevu pa je dobro piti acidofilno mlijeko jer je ono puno baš tih bakterija kao preventivu od gljivica.
    A ne znam s koliko mjeseci bi ja mogla to acidofilno mlijeko uvoditi? tu i tam joj malo dam za probu!
    I još me zanima kad bih mogla početi s čajom ili sokom od brusnice?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ako je dobila gljivica, onda je doktor mogao promijeniti antibiotik a ne da se dijete jos i s tim pati. E.coli reagira, kako kod koga, na vise vrsta antibiotika. . . Cranactin joj mozes dati, to je koncentrirani sok brusnice. Mi Emi dajemo ujutro 1ml Cranacin-a. Svaki doktor ima svoje metode pa u skladu s tim i daje lijekove. Vidim da je Gisel stara isto kao i Ema pa ne vidim razloga zasto ne dati brusnicu. . .

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    E pa, onda ćemo probat s tim Cranactin kapima, a to se može rijedit s vodom i dati u obliku soka? I gdje se može kupit i koja mu je cijena?
    Koliko sam ja shvatila te gljivice Candida dolaze bez obzira koji antibiotik. Sam antibiotik kad prolazi kroz crijevo ubija te dobre bakterije! Al ne znam, u utorak idemo po nalaze na Šalatu pa ću baš pitat doktora!
    Za sad je dobila samo jednom te gljivice, ali ih se rješavamo 2 mjeseca. Prvo smo mislili da je pelenski osip, pa kad nije prolazilo smo otišli doktoru, sad još mažemo samo preventivno!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Bočica je od 59ml i košta 150kn, daje se 1ml, kapaljka je priložena; što znači da je bočica dovoljna za 2 mj. Mi ga dajemo na žličici uz kašicu. Može se kupiti u biljnim i vuše-manje svim ostalim ljekarnama.
    Ne uzrokuje svaki antibiotik gljivice. Ema je do sada pila Zinnat, Furadantin i sad je na Sinersulu i ni od jednog nije dobila gljivice, ovisi djetetovom organizmu kako reagira na određeni antibiotik, ja sam dobila gljivice od Amoksila i meni je doktorica napisala u karton da mi ga ne daje.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Osim toga, i začudila sam se zašto smo mi uvijek samo na jednom antibiotiku? Možda ga predugo pijemo, ipak je to već 5.mj.
    Inače mi je doktorica stvarno super, jedino u vezi ovog mi je čudna. Došli smo k njoj jer sam ja mislila da je pelenski osip, onda je rekla da su gljivice i pitala dal smo je možda ostavili cijeli dan u peleni? (što naravno nismo ni približno) i onda je MM pitao koji je uzrok gljivicama, a ona je odgovorila da joj je pao imunitet, i one kao stalni stavnovnici na koži su se pojavile i upalile. Antibiotike mi nije ni spominjala! Tek poslije mi je jedna medicinska sestra rekla da to dođe od antibiotika, pa sam pogledala i na internetu i na Šalati su mi isto tako rekli! Baš me čudi kak je naša doktorica to jednostavno zaobišla!

  39. #89
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Jeluška, super za dobre nalaze!! :D

    Mišonja od negdje svibnja-lipnja ima sterilan nalaz, prije mjesec dana smo bili na kontroli i onda nam je zbog njegove kilaže dr. povisila profilaksu Sinersul s 1/4 žličice na pola žličice (2,5 ml). Uz to mu dajem povremeno brusnicu, ali ne svaki dan s obzirom da je sad nalaz sterilan pa da ga ne kljukam svačime konstantno (muka mi je od same pomisli da guta taj Sinersul godinu dana :/ ). Uz to se trudim da jede dosta jogurta, a kad ne klopa jogurt dajem mu ProLife pastile (nama su to 'bombončići' i jedva čeka kad ga može dobiti - meni to grozomorno smrdi).

    Nedavno je bila kao neka nestašica pastila pa je bilo samo praha i tražila sam pastile po više ljekarni pa me jedna farmaceutkinja (u privatnoj ljek.) uvjeravala svom silom da su nekakvi bombončići u kutiji s dinosaurima puuuuuuuuuuuno bolji od ProLifea, ali nisam htjela kupiti jer kutijica za, mislim, 30 dana košta 130 kn!!!

    Problema sa stolicom nemamo, on kaka i po 4-5 puta dnevno jer jede ko vuk (desilo se nedavno prvi put nakon ne znam koliko vremena da 1 dan nije imao stolicu, ali taj dan smo cijeli dan bili na putu pa pretpostavljam da je to razlog, a ne lijekovi).

    Kak je nalaz sterilan, sva sreća da moramo svaka 2 mjeseca na kontrolu na Šalatu, a također i vađenja krvi. Krvna slika je isto super.

    Zna li tko kad se može naručiti MCUG za slijedeću godinu kod dr. Batinić na Šalati??

    Puno sreće svima u borbi s beštijama i refluksima!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Malasirena, mogu te pitati čemu te Prolife pastile služe?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Mala sirena, preporucam ti da ne radis ponovno MCUG nego ultrazvučnu cistografiju koja je ista metoda ali bez zracenja, odnosno rengena. To je u Hrvatskoj nova metoda, na zapadu naravno nije, a radi se za sada samo u privatnoj Poliklinici Helena. Mi smo bili i odusevljeni smo. Mi nismo htjeli uopce raditi MCUG radi zracenja jajnika tako da smo se prema preporuci stranih nefologa odlucili odmah za UZV cistografiju. Pozdrav i sretno!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    a rezultate te ultrazvučne cistografije vam doktori prihvaćaju? ili se vi isključivo liječite u toj privatnoj poliklinici Helena? jer navodno da s tim nalazima ne možeš doći npr. na Šalatu i tamo dalje nastaviti uredno voditi pretrage kao do sada? Za tu ultrazvučnu cistografiju sam pročitala prije par mjeseci na netu da nije 100% sigurna pa je zato ne prakticiraju, iako je dobra metoda. Mi ćemo za pola godine isto morati ići opet na tu pretragu za refluks pa za sada sve opcije dolaze u obzir? nakon te pretrage dok sam dosla u bolnicu dojiti, beba je bila izvan sebe, toliko je plakala da si nije mogla smiriti tijelo, pluća su joj se nadizala i još je jako povratila. I nije se mogla smiriti tijekom cijelog posjeta, uopšte. Bio je čisti horor, nebi htjele još jedanput to proživljavati!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Citiraj zabrinuta prvotno napisa
    Mala sirena, preporucam ti da ne radis ponovno MCUG nego ultrazvučnu cistografiju koja je ista metoda ali bez zracenja, odnosno rengena. To je u Hrvatskoj nova metoda, na zapadu naravno nije, a radi se za sada samo u privatnoj Poliklinici Helena. Mi smo bili i odusevljeni smo. Mi nismo htjeli uopce raditi MCUG radi zracenja jajnika tako da smo se prema preporuci stranih nefologa odlucili odmah za UZV cistografiju. Pozdrav i sretno!
    Petra je tri tjedna nakon pjelonefritisa lani u lipnju, imala cistografiju (mislim da je to to što se kod nas zove MCUG - uštrcavanje kontrasta (s tim da se ovdje uštrcava punkcijom) i slikanje rengenom) - radi se navodno o jedinoj pretrazi koja sa 100% sigurnosti može utvrditi postojanje refluksa ili ga otkloniti. Tek se za naknadne kontrole može raditi UZVučno. Ovdje je takva procedura, i ona je definitivno uvriježena u svim zemljama EU (znači u slučaju pjelonefritisa radi se uzv i scintigrafija, a tri tjedna nakon antibiotske terapije i cistografija).
    Tako da ne kužim kako vama preporučuju tu uzvučnu? Sva sreća kod Petre nije bilo ništa i sve je super prošlo, ali znam da sam ovdje na forumu pročitala za tu drugu uzv opciju i inzistirala na toma, ali u svim spceijaliziranim klinikama s apsolutnom sigurnosšću su mi rekli da je jedina djelotvorna metoda za otkrivanje refluksa isključivo ta cistografija.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Mi smo se konzultirali u Austriji, Sloveniji i Njemackoj, i procitali sve znacajne reference. Informacija koju smo doznali je da se napretkom tehnologije- ultazvucnih aparata i kontrasta- UZV cistografija u sve vise centara radi kao prva metoda ali ne kod djece sa teskim promjenama na ultrazvuku ili scintigrafiji. Ali nemaju svi centri u Europi istu opremu niti kompletno iste stavove. Moja prijateljica kontrolira kcer u Vinogradskoj i tamo su joj rekli da ima opcije, ucinila je pretragu u Heleni normalno su joj priznali nalaz i slike
    Evo reference koju su nam poslali iz Njemačke:

    World J Urol. 2004 Jun;22(2):88-95.
    Current status of vesicoureteral reflux diagnosis.
    Darge K, Riedmiller H.
    Department of Pediatric Radiology Wurzburg, Germany.

    In children, diagnostic imaging for vesicoureteral reflux (VUR) encompasses both radiologic and sonographic modalities. The former comprises voiding cystourethrography (VCUG), the most widespread method for examination for reflux, and radionuclide cystography (RNC). In RNC the radiation exposure is significantly less than in VCUG with continuous fluoroscopy, but the anatomic details depicted are much inferior. The sonographic diagnosis of VUR with the intravesical administration of an ultrasound (US) contrast agent-voiding urosonography (VUS)-is being used increasingly in the routine diagnostic imaging work-up of reflux. Various sonographic reflux examination methods had been tried in the past. The real breakthrough came with the availability of stabilized US contrast media. Further impetus came with the introduction of harmonic US imaging. The recent release of a second generation US contrast medium promises to make a further positive impact on VUS. The diagnostic accuracy of contrast-enhanced VUS has been found to be comparable to radiologic methods. VUS is primarily performed in follow-up studies and as the primary reflux examination modality in girls.

  45. #95
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Jeluška super i blago vama!!!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Citiraj zabrinuta prvotno napisa
    Mi smo se konzultirali u Austriji, Sloveniji i Njemackoj, i procitali sve znacajne reference. Informacija koju smo doznali je da se napretkom tehnologije- ultazvucnih aparata i kontrasta- UZV cistografija u sve vise centara radi kao prva metoda ali ne kod djece sa teskim promjenama na ultrazvuku ili scintigrafiji. Ali nemaju svi centri u Europi istu opremu niti kompletno iste stavove. Moja prijateljica kontrolira kcer u Vinogradskoj i tamo su joj rekli da ima opcije, ucinila je pretragu u Heleni normalno su joj priznali nalaz i slike
    Evo reference koju su nam poslali iz Njemačke:

    World J Urol. 2004 Jun;22(2):88-95.
    Current status of vesicoureteral reflux diagnosis.
    Darge K, Riedmiller H.
    Department of Pediatric Radiology Wurzburg, Germany.

    In children, diagnostic imaging for vesicoureteral reflux (VUR) encompasses both radiologic and sonographic modalities. The former comprises voiding cystourethrography (VCUG), the most widespread method for examination for reflux, and radionuclide cystography (RNC). In RNC the radiation exposure is significantly less than in VCUG with continuous fluoroscopy, but the anatomic details depicted are much inferior. The sonographic diagnosis of VUR with the intravesical administration of an ultrasound (US) contrast agent-voiding urosonography (VUS)-is being used increasingly in the routine diagnostic imaging work-up of reflux. Various sonographic reflux examination methods had been tried in the past. The real breakthrough came with the availability of stabilized US contrast media. Further impetus came with the introduction of harmonic US imaging. The recent release of a second generation US contrast medium promises to make a further positive impact on VUS. The diagnostic accuracy of contrast-enhanced VUS has been found to be comparable to radiologic methods. VUS is primarily performed in follow-up studies and as the primary reflux examination modality in girls.
    e zabrinuta, da sam bar imala ovaj tekst kad su me svi vrhunski specijalisti u bruxellesu uvjeravali da je ta cistografija neizbježna!
    super, i baš mi je žao da sam Petru onda očito nepotrebno podvrgnula toj pretrazi i to s rezultatom da nema refluksa (sva sreća).
    Ovo je pouka roditeljima da stvarno budu uporni - ali ne mogu vjerovati da ti kak ti vrhunski stručnjaci tako očito lažu - a nije bilo u pitanju ni platiti jer smo osigurani preko privatnog osiguranja koje pokriva sve živo.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Mi smo se danas vratile... samo sa dobrim vijestima!
    Bile smo na ŠALATI, kod Dr.Miloševića da podignemo nalaze na kojima ponosno piše STERILNO!
    Što se tiče GLJIVICA, rekao je da može biti od antibiotika, ali u pravilu NE, kao morali su tu postajati još neki faktori, i rekao je da zbog toga nema smisla mijenjati antibiotik!
    Što se tiče PROMIJENE ANTIBIOTIKA, rekao je da izvrsno napredujemo, i dok su god nalazi dobri da ne mijenjamo antibiotik.
    I šećer na kraju...
    Što se tiče ULTRAZVUČNE CISTOGRAFIJE rekao je NEMA PROBLEMA, mi neka samo dođemo s nalazima! A koji način mi želimo da je naša volja ali da moramo biti svjesni da to nije 100% pouzdana metoda! A to nas tek čeka u 6.mj.! Rekao je ako mi želimo, možemo! O, itekako želimo! :D :D :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Što se tiče GLJIVICA, rekao je da može biti od antibiotika, ali u pravilu NE, kao morali su tu postajati još neki faktori, i rekao je da zbog toga nema smisla mijenjati antibiotik!
    Ma brije bezveze, je od antibiotika jer antibiotik sve "poremeti", ali vjerojatno ima i do samog imuniteta, iskusila ja na svojoj kozi. . . bas cudno da me pogode svaki put kad uzimam antibiotik .

    http://www.gyn.hr/clanak.asp?ID=14

    Antibiotik uništi tzv. Doederleinove bacile koji žive u rodnici u ravnoteži s gljivicama, pa se tako otvori prostor za gljivice koje se razmnože i dovedu do upale. Ukoliko je stvarno potrebna antibiotska terapija, potrebno je uz antibiotik uzimati i B vitamin (Plibex tablete) ili po receptu naših baka svježi kravlji sir i jogurt.

    Ali, bitno da je STERILNO!! :D

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ima li tko da nosi urin u Klaicevu? Ja sam ozbiljno pocela sumnjati da je njihov lab kontaminiran. . . . :/
    Toliko antibiotika, a Ecoli se jos nadje. . . mislim, znam da je to tvrdokorna bestija, ali opet. . .
    Krajem 11mj opet imamo kontrolu i razmisljamo o tome da ovaj put odemo u Helenu da tamo nalijepe vrecicu i naprave analizu. . .

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Pa pokušajte u Heleni, od viška ne boli glava, čak možete i ovih dana, tamo je i isti dan gotovo...
    Na nj. web stranicama svašta piše o posljedicama refluksa... visoki krvni tlak, oštećenje bubrega, problemi u trudnoći i mogući pobačaji...
    Mogućnost od 30% iste bolesti za braću i sestre.
    60% nasljedna bolest od roditelja na dijete!
    Grozna mi je pomisao da bi moje dijete moralo opet sve proživljavati što sam ja
    Ima ko takva iskustva, šta je poslije?
    Ili je to jedan od onih propagandijskih članaka u smislu shvatite to ozbiljno, nemojte se igrati, dođite k nama! Čeeekamo vas!
    Ne sumnjam u njihovu stručnost, ali stvarno me glava boli od svega što sam pročitala!
    Je išao tko od vas na DMSA, i kakvi su vam rezultati?
    Ako mi tko zna protumačiti meni piše ovako:
    Na učinjenim scintigramima oba bubrega su uredne veličine i oblika, lijevi tek diskretno bljeđe i inhomogenije prikazan, bez vidljivih defekata aktivnosti unutar parenhima obostrano. Separatna funkcija određena pomoću DMSA iznosi desno 53%, a lijevo 47%
    Naša pedijatrica je promrmljala: očekivano!

    Ja isto mislim da su gljivice od antibiotika, mi je tolko mazimo i pazimo i držimo čistom i urednom da nema šanse. A i zašto se to tako često događa baš bebama na profilaksama! Uostalom, i dokazano je i opće poznato da antibiotici utječu na pojavu gljivica!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •