Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Mokrenje u litrama!

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Mokrenje u litrama!

    Opet mi na ovom pdf-u s problemom, a kaj da radim kad ste mi vi uvijek prve koje cu pitat...

    Dakle ovako, vec 3 puta se dogodilo da malac odjednom popiski jako veliku kolicinu odjednom, znaci dugo nista pa odjednom puna pelena. To se dogada u zadnja 2 mj., kazem, 3 puta zasad, dakle nije toliko cesto.
    Danas ujutro, presvucem ga, stavim u hranilicu a on kaze da kaka, nakon jela (znaci nekih 10 min) dignem ga a ono poplava! Doslovno! Sve mu je bilo mokro, hlace skoro do koljena a pelena prepuna! Znam da je ponoci pio vide ali ne puno, mozda 1 dcl. E da, i nije kakao, zato me i zbunilo zasto je on mislio da je.
    Kako mu je s 4 mj. u vinogradskoj dijagnosticiran neurogeni mjehur a ta dijagnoza demantirana u poliklinici Helena, mene ipak sad to kopka.
    Pa recite, jel to uobicajeno tj. dal se to i vasim klincima dogada ili moramo opet na pretrage?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa nije valjda da se to samo mom klincu dogada?

  3. #3
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nije normalno. javi se ti u helenu bas s obzirom na dg.

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a cuj, ja ti mogu reci da f. popisa pola litre, ali posto nije nosio pelenu ne bi ti znala reci kako bi to tada izgledalo. meni se cini normalno da popisa vise ako nije neko vrijeme--to svi mi radimo. znam i za k. da se nekad prenerazim koliko popiski :shock:

    ali s obzirom na dijagnozu, mozda je bolje da odes na check.

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    nije normalno. javi se ti u helenu bas s obzirom na dg.
    Ali upravo su u heleni rekli da se ne radi o neurogenom nego o malo izduzenom mjehuru ali da to nije nikakav problem. Pio je profilaksu 3 mj. i svaki mjesec smo kontrolirali urin i uvijek je sve bilo ok.

  6. #6
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    a cuj, ja ti mogu reci da f. popisa pola litre, ali posto nije nosio pelenu ne bi ti znala reci kako bi to tada izgledalo. meni se cini normalno da popisa vise ako nije neko vrijeme--to svi mi radimo. znam i za k. da se nekad prenerazim koliko popiski :shock:

    ali s obzirom na dijagnozu, mozda je bolje da odes na check.
    X

    A i Vito govori da kaka bez obzira da li piški ili kaki.

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Al Sven nikad, kad kaze da kaka onda stvarno kaka, jedini znak da ce piskit je kad ga tusiram pa se pocne smijuljit i pokazivat mi na pisonju.

    Ma ne znam ni sama, znam koliko su ga u vinogradskoj izmaltretirali s pretragama i isprepadali me dijagnozom a nakraju sve ok.

    Veceras mi je poslje kupanja rekao da ga boli pisonja, malo mu je bio crven na vrhu ali nista zabrinjavajuce. Dosad nikad nije rekao da ga ista boli a i ne znam koliko je za "vjerovati" klincu od 20 mj.
    Cijeli dan je bio super raspolozen, nikakve naznake neke boli nije davao.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne bih te htjela plašiti, ali čini mi se da pojačano mokrenje i veliki apetit mogu biti simptomi dijabetesa, a vidim da si otvorila i topic da mali jako puno jede, pa bi možda bilo dobro i na to obratiti pažnju.

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Ne bih te htjela plašiti, ali čini mi se da pojačano mokrenje i veliki apetit mogu biti simptomi dijabetesa, a vidim da si otvorila i topic da mali jako puno jede, pa bi možda bilo dobro i na to obratiti pažnju.
    K vragu! Kaj je najgore svi muski clanovi obitelji s muzeve strane imaju dijabetes...
    Vec sam mu mjerila secer kad je bio mali i bilo je sve ok. Morat cu opet!
    A zar nebi trazio i puno vode? Mislim popije on dosta ali recimo manje nego prije par mjeseci, sad mu se stalno nekud zuri pa ga ja stalno moram nuditi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Mojoj Mishici je redovno prolazilo kroz pelenu, bas je puuuno piskila. Kod nje je to bio jedan od prvih znakova kontrolisanja nuzde, odn. skidanja pelene. Pocela je piskiti redje ali zato obilnije. Koliko Sven cesto piski? Ja sam nedavno pitala svoju urologicu za to i rekla mi je da je potpuno normalno.
    Ali obzirom na vasu porodicnu anamnezu i taj povecani apetit, ne bi bilo lose da mu prekontrolises secer, to bar nije nista problematicno a bices mirna.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa presvlacim ga otprilke svaka 3 sata, ponekad je pelena skoro pa suha, cesce je prepuna, sve je to dosta relativno. U zadnje vrijeme se budi suh ujutro (pa sam i ja automatski pomislila da je spreman na odvikavanje) ali ima noci da me u 3 ujutro probudi jer je potpuno mokar.
    Sve u svemu, kolicinski piski puno, ponekad mi se cini da i puno vise nego je popio.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Tako je bilo i kod nas i urolog je rekao da je normalno. Izvadite secer, pa kad bude ok, opusti se i cekaj da skine pelenu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •