Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: pedijatar, problemi sa grčevima i sl. - Molim pomoć

  1. #1

    Početno pedijatar, problemi sa grčevima i sl. - Molim pomoć

    Pozdrav svima, eto me prvi puta na ovom forumu, pa bih postavio par pitanja...
    Mladi smo roditelji, prije 6 tjedana dobili predivnog sinčića.

    Zanima me slijedeće:

    1. da li ići kod socijalnog ili privatnog pedijatra? bili smo kod socijalke - katastrofa, privatni je ok, no cjepa 400 kn po dolasku doma, a da ni prstom ne makne. Dao bih sve za bebača al mi se to čini fakat puno. Jel mi netko može preporučiti "bestbuy" privatnog pedijatra za ZG ili jel zna tko koju dobru socijalnu pedijatricu u Zaprešiću?

    2. sinčić od rođenja ima problema sa grčevima i povraćanjem.Isključivo ga dojimo, obožava papati, ima 5300g (izašao iz rodilišta sa 3500g,imao žuticu), znači super dobiva na težini, no nakon klope odmara 5 minuta, onda ga dižemo da podrigne, što traje u pravilu 15 min, no onda obavezno povrati u mlazu veliku količinu onoga što je posisao i to ne kao višak, vidi se da je iz želuca. Onda miruje cca 10 minuta, a onda počinju grčevi (?), sav pocrveni i počne vrištati, različito od plača kad je gladan. Ti "grčevi" traju cijeli dan po pola sata, najjači su popodne i navečer. Bili smo kod soc.pedijatrice, u Klaićevoj kod druge, treći privatni došao doma-svi kažu da dok dobiva na težini sve ok, a imamo osjećaj da sve govore općenito kako bi se ogradili ako fulaju. Bojimo se da nije što ozbiljnije, a htjeli bismo ga poštedjeti raznih pretraga po bolnicama. Ono što je važno: nema temperaturu, stalno može papati, stolice su mu česte-tekuće-vrlo često zelene, tu i tamo budu žute, mama jako pazi što jede, kada diše dok siše hropće mu u leđima i visoko u nosiću (u klaićevoj mu isisavali iz nosa, niš nije bilo), tu i tamo zna doslovno zalajati u snu (pročitali negdje da to nije dobro?). Kako ga to sve mući ne spava previše, osim kad ga to sve stvarno iscrpi, jer taman dok prođe jedan ciklus hranjenje-podrigivanje-povraćanje-grčevi, prođe 2 sata i spreman je za sljedeću turu papice. Mama i ja smo poprilično na kraju snaga (al nedamo se!!!)

    Znam da će vjerojatno 'prekaljenim' roditeljima ovo biti mačiji kašalj, no kao novopečeni i odgovorni roditelji trzamo na sve i želimo sve naj naj našem limaču ljubimcu.

    Puno hvala na dolazećim savjetima!

    Pozdravček svima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Pokušajte ga odmah nakon dojenja dignuti na podrigivanje, ne čekati 5 minuta. Ako doji jako halapljivo, kad utaži prvu glad podignite ga na podrigivanje pa onda nastavite hranjenje i na kraju opet podrigivanje. Znam, činit će se da cijeli dan čuči na ramenu da se podrigne... ali tako to ide, kad počne sjediti problemi s podrigivanjem su gotovi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Ako je bebač u 6 tjedana dobio 2 kg i radi ovo kaj opisuješ, možda se prejeda. Mirta je kao beba bila vrlo pohlepna, brzo jela, počela kašljati, grcati plakati i najčešće se nakon jela jako ljutila jer je htjela cicati, bila je sita, a iz cice je curilo. Naravno, dudu nije htjela. To se reguliralo oko 3-ćeg mjeseca. Leda je bila malo sporija i mirnija, ali da se prejeda skužila sam kad sam imala neku želučanu virozu i povraćala sam 2 dana. Dijete je bilo jako spokojno, količina mlijeka joj je bila taman. Ona je još brže napredovala - rodila se s 3050 s 2 mjeseca je imala 6.200. Kod nje se brže uspostavila ponuda i potražnja mlijeka tako da smo s 2 mjeseca već bili mirni.
    Zamislite samo koliko bebač viška popapa ako puno izbljuca, a tako dobro napreduje. Budite strpljivi, jedini moj savijet kaj se tiče toga.
    Kaj se tiče pedijatra, najpoznatiji i najcjenjeniji je Sabol koji ima ordinaciju na Martinovki. Mi smo jednom bili kad je Mirta bila beba i imala neurodermitis i pupčani bruh, a naša pedijatrica je bila gđa pred penzijom i imala savjete iz 60-tih. Nismo htjeli prijeći k njemu jer mi je to too much skupo. Na sreću, naša stara pedijatrica je otišla u penziju i došla nam je nova s kojom smo prezadovoljni.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Za grčeve...masirajte mu trbuščić..samo upišite u pretražnik "grčevi" i dobiti ćete hrpu topica o tome..

    Za nosić. Na žalost, postalo je "normalno" da bebe otpuštene iz rodilišta dođu doma sa nekom beštijom u nosu (moj miš je došao sa ešerihijom koli, ali ne od mene...). Po savjetu naše pedice i još jedne doktorice, mi smo mu samo fiziološkom otopinom par puta dnevno ispirali nosić. I tako sve do njegovog 4 mjeseca, i povremeno do 6 mjeseca. Na kontrolnom brisu nosa sa 6 mjeseci, beštije više nije bilo.

    Ono što je bitno, to je da ovako malom mišu, spriječite prijenos gnoja iz nosa (sinusa ) u ušne kanale. Zato vam savjetujem fiziološku otopinu više puta dnevno (skrećem pozornost na to da ćeš naći ovdje oprečna mišljenja, što ne znači da je ijedno krivo..po meni). I još nešto, kod prehrladica, nama je pomoglo malo podignut bebin jogi..

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ah, da ...i za kapanje u nos, preporučuje se majčino mlijeko. Mi nismo probali, ali svi to hvale. Probajte.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •