Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: operacija benova

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno operacija benova

    Od rodjenja imam mnogo benova. Uzas jedan. Inace, to je kod nas familijarno.I napokon sam se odlucila da ih pocnem skidati. U prvoj turi skidam tri odjednom. Dva na ledjima i jedan kod pupka koji se rasirio nakon poroda. Kako se koza razvlacila, tako je i on. Ogroman je. Ljekari na svakom pregledu kroz trudnocu su mi rekli da ih skidam.

    Nije me stah operacije, jer kazu da nista ne boli. (pa ne moze biti gore od poroda)Strah me je kakve bolescure na njima. Jedan sam cak i povrijedila.
    Ima li ko iskustva sa operacijom benova? :? samo me nemojte prepadati jer sam vec sva usplahirena.

    18.3.2004-Edita :D

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja nemam ali i ja se spremam jer imam dva na bradi koja su bila dosta mala ali u trudnocama porasla pa kazu da moram skidati. Da li si ih morala testirati kojim putem ili ih istestiraju kad ih skinu :?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Nisam ih do sada testirala. Mislim da to rade nakon skidanja?!
    Ovih dana moram zakazati termin, a cekam da dodje MM-ova mama da koji sat pricuva Edi.
    Nije mi jasno kako ce benovi na bradi narasti u trudnoci? Nisam znala da to ima neke veze sa trudnocom.

    18.3.2004-Edita :D

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a kaj je ben?
    madez?
    mladez?

    ili kaj?
    nekaj drugo?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Da Mukice madezi

    Povecali se a moja doktorica kaze da je to zbog trudnoce. Sta ja znam mozda posto sam sva i sama narasla narasli i oni

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da, novi madeži se javljaju a stari rastu u trudnoći i pubertetu. Izvan toga je relativno nenormalno (mislim opasno).
    Ja sam imala par tzv nevus veruccosus (bradavičasti madež) i u dva navrata sam ih skidala. Kako se to izrezuje u onako lećastom obliku ostaje manjak kože pa se šav jako proširi kad zarasta. Meni su najgori na dekolteu (vide se u badiću ) ali skinula sam ih prije prve trudnoće jer me bilo strah da ne počnu pucati kad grudi narastu a još više da ih dijete ne zagrebe noktom). Imam i jedan šav između sisa isto od madeža ali puno stariji, koji je radio plastični kirurg i koji je bio beskrajno tanak kad je izvadio konce, ali se naprosto udebljao u slijedećih par mjeseci. Inače ne stvaram neke strašne ožiljke.
    Osim tih (1. u 1989. a 2. i 3. u 1997. godini) na sisama skinula sam 1989 još i jedan ispod pazuha točno na traki od grudnjaka i jedan na leđima koji sam često raskrvarila. 1997. sam skinula i jedan na tabanu (nožni palac) i to je bio jedini za koji su doktori smatrali da ga obavezno treba skidati (tabani i dlanovi su najopasniji za pigmentirane madeže).
    Eto ožiljci ostaju, ali više nemaš brige.
    Svi madeži su išli na PHD (patohistološka dijagnoza) i bili su ok. (to se naravno radi poslije - dobiješ nalaz kad dođeš vaditi konce).
    Preporučam vam da vam osobito na licu i vidljivim dijelovima stvar prepustite plastičnim kirurzima ali u bolnici da budete sigurni da je stvar otišla na PHD.
    Inače meni je dermatolog strogo zabranio i sunčanje i solarij zbog madeža. Isto su obiteljsko "blago".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    UUUU, sta ih ti poskida..... Kod mene su na ledjima (isto kao da sam kamenjem posuta) i na stomaku. Na nogama i rukama nemam skoro ni jedan (samo one sicusne). Imam jedan ispod sike i smeta mi kad se grudnjak pomjeri. Imam i one pjegice koje se i ne vide kad pocrnim.
    Ja citav zivot hodam u jednodjelnom kupacem i zato me uvijek stomak boli jer je kupaci na moru uvijek mokar. Meni je jednom dermatolog rekao da to nije opasna vrsta benova, ali da to skidam. Mene je stvarno strah tog testa nakon operacije. Jos u posljednje vrijeme svasta cujem.....

    18.3.2004-Edita :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    E kad čuješ rezultat on (madež) je već VANI!!!! I bolje da znaš ako se nešto dešava nego zakopati glavu u pijesak i reagirati na tek na metastaze. Svakako makni onog ispod grudnjaka.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam se već neko duže vrijeme pripremala otići se raspitati za skidanje madeža (imam ih bar 5 pod obavezno i još nekoliko koji mi smetaju), i baš kada sam odlučila, ostala sam trudna, pa onda nisam ni otišla. Već neko vrijeme razmišljam kako je krajnje vrijeme da odrastem i da se ne bojim takvih stvari, da je to samo za moje dobro. Samo sada imam dobar izgovor - još uvijek dojim, pa baš i ne bih imala vremena za "operaciju madež".
    Koliko to uopće traje? Da li rade laserski ili..? Da li se to smije raditi dok dojim?
    Da li uklanjanje "sponzorira" HZZO ili sami plaćamo i koliko?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ide na uputnicu.
    Traje (kad dočekaš red) oko 1 sat (čekaš neko vrijeme da proradi lokalna anestezija).
    Nema tuširanja bar tjedan dana - preporučam ti da čekaš hladnije mjesece.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    A sto nema tusiranja? :shock: Kako ce MM spavati samnom? :shock:


    18.3.2004-Edita :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Opereš samo "kritične točke" :wink:

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Znači, kao što je "moj muž" postao MM, tako je i "znamovećšto" postala "kritična točka"
    Živio Forum i njegova subkultura! (argo jezik)!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    E, ja bi naročito po ljeti tu ubrojila i pazuha, nekima su to i noge...

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ma znam, ali bilo bi glupo baš sve utrpati!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Stvarno ste sasave :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


    18.3.2004-Edita :D

  17. #17

    Početno

    Snorki jesi se rijesila benova?
    Ja sam danas odstranila jedan,dugo vremena mi je trebalo da se nakanim,evo skoro pola godine.Taj ben je narastao u trudnoci kao mala bradavica.
    Odstranila ga je "family doctor' kako ovdje kazu.
    Prvo je ocistila alkoholom pa ubrizgala lokalni anestetik i za par minuta probala da vidi dali je utrnulo ,zatim je uhvatila himostatom(one kao tupe skare)ben i odsjekla skalpelom,nakon toga je stavila rastvor koji zaustavlja krvarenje i premazala antibiotskom masti i preko toga mali flaster.Sve je to trajalo nekih 15 minuta,najgoridio je bio kada je ubrizgavala anestetik,jako je peklo,a ostalo nisam nista osjetila i danas cijeli dana nimalo nije bolilo.Ja sam mislila da ce mi sivati ranu,ali ona kaze kako nema potrebe da ce to samo zarasti.
    Ben ide na patolosku analizu i za 2 tjedna cu znati rezultate,ona kaze da se ne trebam brinuti jer ne spada u rizicnu skupinu.

  18. #18
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja pod pazuhom imam jedan mali madež, ne smeta mi osim što moram paziti kad se depiliram. U svakoj trudnoći mi je narastao, pa bi se poslije vratio skoro na normalu. Međutim, nako drugog poroda kad sam masirala prsa vidjela sam kako mi iz njega izlazi kapljica mlijeka :shock: :shock: :shock: !!! Možete misliti koliko sam bila izbezumljena, ali mi je moja doktorica rekla da to nije ništa čudno ako je smješten iznad mliječnog kanala.
    Uglavnom, kad prestanem dojiti spremam ga se maknuti, pa sam itekako zainteresirana čuti tuđa iskustva (postajte, cure, postajte)!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Imam veliki i debeli na leđima. Ne smeta mi.
    Ali imam i priču o njemu
    Netko me nagovorio (neka doktorica) da idem to kontrolirati. Došla sam u slavnu "nebolnicu" tu u Dubravi (slavna Nova bolnica). Neki šarlatan je pregledavao istovremeno cca 5 osoba podijeljenih u 5 bokseva. I to na način: "Tu, rezati, idemo dalje." "Tu, rezati, idemo dalje" i tako je došo do mene, tu rezati, kao vratit će se. Niti pregledao nije onim aparatom, ništa.
    A ja se na brzinu obukla i kidaj nalijevo

    Poslije sam otišla privatnici, ona je to pogledala aparatom, rekla da je sve ok i da je to zdrav madež. Na moju gornju priču samo se je nasmijala

  20. #20
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Netko me nagovorio (neka doktorica) da idem to kontrolirati. Došla sam u slavnu "nebolnicu" tu u Dubravi (slavna Nova bolnica). Neki šarlatan je pregledavao istovremeno cca 5 osoba podijeljenih u 5 bokseva. I to na način: "Tu, rezati, idemo dalje." "Tu, rezati, idemo dalje" i tako je došo do mene, tu rezati, kao vratit će se. Niti pregledao nije onim aparatom, ništa.
    A ja se na brzinu obukla i kidaj nalijevo
    Ajmeeeeee, strašno, koji mesar, sva sreća da si mu zbrisala !!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Poslije sam otišla privatnici, ona je to pogledala aparatom
    Bas me zanima kakvim aparatom??? I sta taj aparat radi??? Da li je tkivo zdravo ili ne se, naime, iskljucivo moze vidjeti na patologiji.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Audrey,
    meni se u svakoj trudnoći i nakon nje pojavilo po 2 para roza-smeđih točaka na trbuhu, koje čine liniju s bradavicama (onako u slovo V). Ja sam si to protumačila da se su to nekakvi relikti iz pradoba kad smo imali više sisa. Nisam ih nikad probala stisnuti da vidim da li ima mlijeka, ali znam da postoje žene s više od 2 bradavice (za koje se može bez sumnje reći da su to, ovo moje je bilo u ravnini kože).
    Da je klasični madež ne bi imao što biti povezan s mliječnim kanalom.
    Daj to ispitaj kod liječnika koji se bavi kontroliranjem grudi (to se zovu senolozi, ali obično su radiolozi/onkolozi).
    Nisam sigurna da li je dobro po tom čačkati. To treba odlučiti pravi stručnjak za to, ne dermatolozi koji se bave madežima.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    lejla, vidi se da li je madež zdrav ili nije, tj. treba li ga ukloniti

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Pa to i pitam??? Kako se to moze vidjeti je li mladez zdrav ili nije??? Zaista ne kontam??

  25. #25

    Početno

    I ja prvi put cujem da postoji takav aparat,bas me zanima kao to radi?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    Pa to i pitam??? Kako se to moze vidjeti je li mladez zdrav ili nije??? Zaista ne kontam??
    Ne znam, to se zove neki skop laparoskop?? Ma trabunjam jer stvarno ne znam kako se to zove. To prisloni na madež i gleda dubinski. Onda vidi po tkivu i što li ja znam.
    Samo mi je rekla da moram jednom mjesečno dobro odmočiti leđa u kadi i pozvati muža da mi to prstom istrlja tj. da lagano skine sloj koji se gore nalovi. I to je sav posao.
    I naravno, moram paziti da ga ne zakačim grudnjakom

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    hmm...čekaj da se sjetim...
    Postovi
    36

    Početno

    Ja sam imala jedan veliki na donjem djelu leđa, uvijek bi mi remen zapeo, hlače, smetao bi mi kad bi ležela na plaži na toplom betonu...i rasao je skupa sa mnom...e onda sam završila na operaciji noge i u bolnici ležala 7 dana na onim odvratnim madracima, i taj me madež pekao i svrbio svih 7 dana. Kad sam došla doma iz bolnice, potužim se ja svekru(kirurg) kako me to smeta, on pogleda i ima šta vidjeti...madež je duplo narasao u visinu...odmah je rezervirao salu za male zahvate, naručio kolegu koji da asistira i odstranio madež, duboki, veliki, ali na sreću dobroćudan. Rekao je da je imao "dugačke korijene", mislim da je to tako nazvao...tako sam bila na stolu 2 puta u 8 dana. Mimi ima 5 velikih madeža na leđima, koji su u ljeto stalno izloženi suncu, i jako brzo rastu. Kad se vratimo u Hr ići ćemo ih odstraniti, jer su već sad 3 veća od zrna graška.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Operacije ... Nama to kucni ljekar zavrsava. Da anesteziju, odsjece skalpelom, sprzi tkivo da ne krvari, flaster preko toga i gotovo. Odsjeceno obavezno ide na PA, radi sigurnosti. Isti dan se mozes tusirati i sve OK.

    A sto se tice tih 'gledanja' u mladez (pa makar s' bilo kakvim aparatima) nisam bas uvjerena da to ima nekog efekte. Sto se tumora tice strogo vjerujem u PA, ostalo je samo indikacija.

  29. #29
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Cure, mozete li preporuciti nekog dobrog dermatologa u Zgb? Isto me zanima pregled i uklanjanje madeza.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Da, novi madeži se javljaju a stari rastu u trudnoći i pubertetu. Izvan toga je relativno nenormalno (mislim opasno).
    Ja sam imala par tzv nevus veruccosus (bradavičasti madež) i u dva navrata sam ih skidala. Kako se to izrezuje u onako lećastom obliku ostaje manjak kože pa se šav jako proširi kad zarasta. Meni su najgori na dekolteu (vide se u badiću ) ali skinula sam ih prije prve trudnoće jer me bilo strah da ne počnu pucati kad grudi narastu a još više da ih dijete ne zagrebe noktom). Imam i jedan šav između sisa isto od madeža ali puno stariji, koji je radio plastični kirurg i koji je bio beskrajno tanak kad je izvadio konce, ali se naprosto udebljao u slijedećih par mjeseci. Inače ne stvaram neke strašne ožiljke.
    Osim tih (1. u 1989. a 2. i 3. u 1997. godini) na sisama skinula sam 1989 još i jedan ispod pazuha točno na traki od grudnjaka i jedan na leđima koji sam često raskrvarila. 1997. sam skinula i jedan na tabanu (nožni palac) i to je bio jedini za koji su doktori smatrali da ga obavezno treba skidati (tabani i dlanovi su najopasniji za pigmentirane madeže).
    Eto ožiljci ostaju, ali više nemaš brige.
    Svi madeži su išli na PHD (patohistološka dijagnoza) i bili su ok. (to se naravno radi poslije - dobiješ nalaz kad dođeš vaditi konce).
    Preporučam vam da vam osobito na licu i vidljivim dijelovima stvar prepustite plastičnim kirurzima ali u bolnici da budete sigurni da je stvar otišla na PHD.
    Inače meni je dermatolog strogo zabranio i sunčanje i solarij zbog madeža. Isto su obiteljsko "blago".
    evo ja sam prije 20-ak dana zavrsila sa skidanjem madeza. Dobila sam i rezultat sa patologije i bio je dobar.
    oduvijek sam mislila da su mi ovo urodjeni madezi, ali mi mama nedavno rece da su narasli pred pubertet. Kaze da su narasli u periodu kada sam se pocela sama kupat. Tako da se ona jedne prilike sokirala kada je vidjela koliko ih je naraslo za kratko vrijeme.

    Meni su sadf na operaciji stitne pod narkozom skinuli pet gigantskih madeza i jedan taj nastao u trudnoci koji je bio na grudima. Ustvari taj novi roskasti nije madez (tako su mi rekli doktori) nego nesto sto se zove sa H, koji nije bio nista opasno, ali su skinuli jer se nalazilo na grudima. Skida se laserom, tako da je krastica vec zarasla.
    Poslije sam skinula madeze sa ledja (sest komada), ali ovaj put hirurski pod lokalnom anestezijom. Poslije su to poslali na analizu i nalazi su bili ok, iako sam imala i povrijedjenih madeza.

    Sad muku mucim sa krastama, jer su mi neki konci zarasli, pa mm to vadi. Doktorica je nesto skinula, a ove sto sada isplivavaju mm cupka.
    Neko je napisao da uzasno svrbi. Da, ali razlog tome jeste zarastanje rane.

  31. #31
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    i ja se spremam da skinem dva mladeza. imam vec iskustva sa tim- uklanjani su mi u dva navrata 1998 i 2000, ukupno tri komada. ova dva koja su sada za intervenciju sam povredila. jedan je na grudima , a drugi na boku. jedva cekam da ih se resim, postala sam strasan trtadzija kada su takve stvari u pitanju...

  32. #32
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Što se može dogoditi kada se povrijedi madež?
    Meni M. u zadnje vrijeme stalno prčka po njima i već ozbiljno razmišljam da ih odem ukloniti jer mi jako smetaju.
    Nekako se uvijek "nađu" pod njegovim noktima, a neke je već dobro ogrebao

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    Sa madežima se ne smije igrati! Ja ih imam jako puno, čak sam i dva odstranila.
    Odi kod dermatologa pa će ti on reči šta i kako da napraviš. Ako su iziritirani ili povrijeđeni bolje da ti ih pogleda i eventualno uputi na skidanje, ili ti kaže da je sve OK pa onda nemaš razloga za brigu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •