Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Loše pamćenje i koncentracija

  1. #1
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno Loše pamćenje i koncentracija

    Primjećujem da u zadnje vrijeme ( od kad sam zatrudnila i od kad su mi misli u nekim drugim svjetovima ) , imam jako lošu koncentraciju, pamćenje i sjećanje.
    Ne događa mi se da zaboravim gdje sam nešto ostavila ( mislim i to se događa ) , nego je više problem u tome da jednostavno zaboravim da se nešto dogodilo.
    Recimo, prije godinu dana sam pogledala fenomenalan film, jučer mi ga mm spomene, ja ga blijedo gledam. On mi prepriča film a ja ga i dalje blijedo gledam. Sve dok mi na internetu nije pokazao trailer od filma, ali ni nakon toga ga se skroz ne sjećam.
    Isto i sa filmom od prije pola godine.
    Isto i sa nečime što mi je netko ispričao.
    Isto i kad ja nekome nešto pričam po stoti put.

    Također, kada mi se netko obraća, mogu držati pažnju neko kratko vrijeme ali ubrzo mi misli počnu lutati.
    Kada ja nekome nešto pričam zvučim smiješno jer stalno zastajem jer zaboravim poantu moje priče pa i o čemu sam uopće pričala.

    Dakle, trebam jako poraditi na koncentraciji i pamćenju a ne znam odakle krenuti. Uskoro ću počet radit i trebala bi biti puno prisebnija no što sam sada.
    Gledam po internetu tečajeve brzog čitanja, koncentracije i pamćenja ali koliko je to dobro a koliko bacanje novaca?
    Možda mi fali neki vitamin? Probat sa ginsengom?

    Napominjem da nisu godine.. Jednostavno sam prestala upotrebljavat mozak i ne znam kako da ga sad ponovno istreniram...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Pretpostavljam da si stitnjacu provjerila?

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu i kaj je tu tebi cudno

    I ja stalno zaboravljam, skrecem s teme i tak...
    Isto moram malo poraditi na tome, samo, mene to ne brine
    Uostalom, oko mene je stalno buka, pa kako da se onda koncentriram

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hmm, štitnjaču nisam provjeravala, moglo bi biti do toga?

    A Gigner, oko mene još uvijek mir i tišina, a ni u tom se ne snalazim

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ja sam imala iste simptome. Najgore mi je bilo kad nisam mogla pratiti sto mi netko prica i kad sam se toliko zblokirala, da sam vozeci se prijateljici zalutala i bila toliko smotana da sam se vratila doma i onda ponovo krenula. Beat that!!!
    Samo ti provjeri stitnjacu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Isuse, koliko nas ima! Odma se bolje osjecam

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Thx vissnja!

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Oh, imam mamneziju :D

  10. #10
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ne mora biti štitnjača. Kronični umor i koncentracija na druge stvari (bebu) su dovoljne da se tako osjećaš.

    Ja redovito na poslovnim sastancima ne mogu pratiti što drugi pričaju. Izgubim nit nakon 3 rečenice.
    Naravno, pokušavam vježbati mozak: jako, jako se koncentriram s ciljem da produžavam pažnju.
    Osim toga, uvijek kolege tražim dokumente u pisanom obliku da na njih dam komentare. Tako imam više vremena za „shvatiti”.

    Neke dane kad uopće ne spavam samo pazim da od moje slabe koncentracije nešto važno ne zabrljam.

    Vježbaj mozak. Znaš da zaboravljaš stvari, onda prije npr izlaska u park stani i provjeri što si to zaboravila. Ponavlhaj u glavi taj mentalni popis.
    Radi si mnemotehnike, i vježbaj! Svaki dan!

  11. #11
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Sve ti je to posljedica nespavanja Zato skidam kapu ženama koje ( na žalost ili na sreću ) počinju raditi ranije od godine dana dok se sjetim da ću i ja za koji mjesec obožavam to što sam zaboravna jer ni ta misao ne traje dugo

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Bit će bolje kad kreneš na posao.

    Ali ja nisam nikad više dosegla razinu koncentracije od prije trudnoća :/

  13. #13
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Odlična dijagnoza, u potpunosti se prepoznajem . Apsu, najbolje se poznaješ da bi procijenila kako bi ti legao tečaj u ovom trenutku, ja samu sebe ne bih mogla prisiliti na to, čini mi se da bi to još više izmorilo moje vijuge koje su ionako bile u banani. Kažem bile jer s vremenom bude bolje, kako beba raste...počela sam raditi, kužim da sam još daaaaleko od one stare ja (npr. mogu se baviti samo jednom stvari odjednom, moram se siliti da se skoncentriram, imam puno praznog hoda, daleko sam od optimalnog načina obavljanja posla), ali ovo je super u usporedbi s onim šta je bilo.

  14. #14
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Isto je i kod mene, samo što sam ja cijeli život pomalo dekoncentrirana, smetena, u svojim mislima i zaboravna. Poslije trudnoće i prve godine još je i gore. Meni je puno pomogla prehrana i to gotovo instantno, baš se vidi jaka promjena od kad sam na LCHF (iako nisam zbog toga krenula, to je samo jedna od nuspojava ove odlične prehrane).
    Sigurno bi ti ti pomogla i fizička aktivnost. To jako dobro utječe na zakržljale moždane vijuge, nevjerojatno al kod mene je tako.
    Čitanje i sve te mentalne aktivnosti te mogu dobro vratiti na prijašnje stanje.
    Pratim ovu temu u nadi za još kakvim konkretnim i provedivim savjetom. I meni treba

  15. #15
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    evo da se prikljucim klubu. puno toga zaboravljam..dakle ovo sto se nedavno desilo.
    prije par mjeseci mi se desilo da se rukujem s prihateljom da bi mu nakon par minuta za oprastanje jedno od drugog opet pruzila ruku. slicne mi se scene ponavljaju da sam pomislila da me nije kakav tumor u glavi ćopio.
    da, neispavana sam pogotovo zbog toga sto kasno legnem. a i cure preko ljeta nisu prije 9 u krevetu.
    probat cu uvesti tjelovjezbu, mada koliko mi je mladja u nosiljci sam dovoljno u movingu 10kg sam smrsala..

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Biljezim.
    Čitam kasnije i napišem nešto, ako se sjetim.

  17. #17
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kod mene ne pomaže tjelovježba, vježbam 3 puta tjedno, svaki dan nosim malog u šumu, uz brijeg i šećemo po sat,dva...
    Ne znam više šta bi, upravo se pokušavam sjetit što smo jučer jeli, da danas ne napravim isto..

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će bolje kad kreneš na posao.

    Ali ja nisam nikad više dosegla razinu koncentracije od prije trudnoća :/
    X

    ali moram priznati da mi je bilo bolje kad su klinci dorasli vrtić (dob od 3 i 4 godine) jer nisam više bila toliko opterećena gdje su i što rade.

    To je kao i kod računala - cpu je takav kakav je i ako otvoriš 10 aplikacija, naravno da se rad istog uspori. Tako je i s našim mozgom. Otkad imamo djecu, jedan dio mozga trajno je usmjeren na njih.

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Najveći dio... Ak mene pitaš.
    Ja sam se malo popravila otkad ne dojim.

  20. #20
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    danas je Mali kako čudno i tinkam već jedno dva sata, šta smo to imali za ručak...i ne mogu se sjetiti. Znam da je prekjučer bio rižoto ali jučer....pojma nemam. A kuhala sam. Ni za prekprekjučer se ne sjećam....tj, nisam sigurna.
    Valjda mi je puno toga na pameti plus brinem se radi ove trudnoće, a i trudnoća valjda sama po sebi uzima danak....

    Ima tome valjda dva mjeseca u Mulleru vidim poznatu ženu, ona me pozdravi prva, široki osmjeh na licu, duga crna kosa, jaka šminka i ja tinkam kako mi je poznata.... pa si mislim kako sam stalno po doktorima da li je to neka medicinska sestra negdje? Neko kod zubarice? Ima li veze s mojim Malim? Dali radi u ljekarni? Na kasi tu u lokalnom marketu??? Nikako da se sjetim..... Idući dan iz čistog mira, toga se sjećam, sjedam u auto i kliknem pojas za vezivanje i u isti mah mi zasvjetli u glavi....ta žena mi čuva djete u vrtiću....

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    I meni se događa da ne znam kako doći do npr dućana u kojem sam već x puta bila,orjenacija u prometu mi je baš problem a isto i s prepoznavanjem ljudi. Pričam s nekim ko zna kak se zovem i sve a mene sram jer nemam pojma ko je to,mada mi faca poznata

  22. #22
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni se događa da ne znam kako doći do npr dućana u kojem sam već x puta bila,orjenacija u prometu mi je baš problem a isto i s prepoznavanjem ljudi. Pričam s nekim ko zna kak se zovem i sve a mene sram jer nemam pojma ko je to,mada mi faca poznata
    X!

  23. #23
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja imam totalnu rupu u periodu otkad sam bila trudna sa svojim prvim djetetom pa idući 15 mjeseci, znači imam skoro izbrisane u glavi cca dvije godine. I sjećam se da sam znala biti toliko umorna da bih sklopila oči i osjetila kako se soba vrti oko mene.

  24. #24
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene ne pomaže tjelovježba, vježbam 3 puta tjedno, svaki dan nosim malog u šumu, uz brijeg i šećemo po sat,dva...
    Ne znam više šta bi, upravo se pokušavam sjetit što smo jučer jeli, da danas ne napravim isto..
    cure drage, al me tjesite jer ocito nisam sama u ovom problemu.
    za 1,5 mj pocinjem radit (vise), ali budem sve zapisivala :cool: nista mi drugo ne preostaje

    apsu, bas si me nasmijala s jelom. meni se dogadja da nekoj djeci uzimam jedan te isti poklon. pa bi tako neka mama primijetila da sam i prosli put uzela isto malte ne :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    cure drage, al me tjesite jer ocito nisam sama u ovom problemu.
    za 1,5 mj pocinjem radit (vise), ali budem sve zapisivala :cool: nista mi drugo ne preostaje

    apsu, bas si me nasmijala s jelom. meni se dogadja da nekoj djeci uzimam jedan te isti poklon. pa bi tako neka mama primijetila da sam i prosli put uzela isto malte ne :D
    Spodoba, pogledaj vamo http://www.thehealthblueprint.com/get-rid-brain-fog-increase-energy/





  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja se pridružujem klubu "zbunjenih".

    Moj dr me šalje čekirat štitnjaču, ako je ok, budem išla psihiću. Negdje sam "pukla", a ne znam gdje.

    Sumnjam trenutno na opći vitaminsko/metabolički poremećaj, ali kod nas se doktori ne bave time, radije nas šalju psihijatrima.

    Koga zanima neka čita vamo: http://forum.roda.hr/threads/85418-M...koja-nedostaje
    Posljednje uređivanje od sweety : 29.08.2014. at 12:30

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Meni je iza svakog djeteta bilo sve gore.
    Iza prvog, skoro ništa, a iza trećeg... Majko mila.
    Trebalo mi je duplo duže da izgovorim rečenicu jer se nisam mogla sjetiti riječi.
    A složenije rečenice nisam ni izgovarala .
    Uglavnom, koma, znala sam ostavit kapu u frižideru, a mlijeko u ormaru. Jednom sam izgubila paket faširanog mesa u stanu.
    Trebala mi je baš jaka koncentracija da se ne pogubim u toku dana.
    Nisam više znala gdje da lijepim podsjetnike. Ja zapišem što i gdje trebam napraviti, ali onda ne znam gdje je papirić.
    Popravilo se kad sam se vratila na posao, sad normalno funkcioniram.
    Da li je to isto kao nekad... Nemam poima, ali vjerojatno i godine ne pomažu baš.
    Posljednje uređivanje od gita75 : 29.08.2014. at 14:25

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam sinoc usla u stan, zatvorila vrata iza sebe, i vec se nerviram zasto se ta prokleta vrata ne zakljucavaju vise a meni teska kesa u drugoj ruci hocu da je spustim u kuhinju - tad shvatim da drzim daljinski za zakljucavanje auta u ruci uperen u ulazna vrata i kao mahnita pritiscem dugme za zakljucavanje brave u autu. I cekam onaj klik a ono nista, vrata stoje kako stoje. I tu se pocnem histericno smijat, koja budalastina, ali najgores to se ja uredno nerviram sto se ta vrata ne zakljucavaju, kao sta je, sad opet se nesto pokvarilo. Vadim se na stitnjacu

  29. #29
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja mislim da ću otići pogledat štitnjaču, nema mi smisla ovo. Počelo me hvatat nezadovoljstvo, nervozna sam, do ničega mi nije.. Možda su hormoni, možda je i to što ne spavam zbog zubića, al nije na odmet da se iskontroliram malo..

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Imam većinu sličnih simptoma ovome što vi pišete . Ajd da zaboravim, ajd da sam umorna, to mi je ok donekle. Ali me iritira koliko sam konfuzna i dekoncentrirana.
    Ono, fokus NULA.

    E sad da je to sve baš samo od štitnjače.... ne drži mi vodu...

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu, odi, treba provjeriti
    Ja se spremam na sistematski, stitnjaca me isto brine, uzimala sam terapiju u zadnjoj trudnocu, poslije ne
    Al mene muce sve ucestalije glavobolje, lupocet ne pomaze

  32. #32
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se pridružujem klubu "zbunjenih".

    Moj dr me šalje čekirat štitnjaču, ako je ok, budem išla psihiću. Negdje sam "pukla", a ne znam gdje.

    Sumnjam trenutno na opći vitaminsko/metabolički poremećaj, ali kod nas se doktori ne bave time, radije nas šalju psihijatrima.

    Koga zanima neka čita vamo: http://forum.roda.hr/threads/85418-M...koja-nedostaje
    jesil cekirala folnu i b vitamine?
    gdje i na kraju zavrsila..kod psihica ili endokrinologa?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •