Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Nesto protiv proljeva

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Nesto protiv proljeva

    Opet ja o govnetu. :/

    Trazim neki narodni lijek, magiju, caroliju, sto god, a da zaustavlja proljev. Ne mogu vise - imam tocno 4 kg manje nego prije tocno cetiri dana kad je sve pocelo, a na WC-u sam bila ni manje ni vise nego 64 puta. Brojim, od jada nemam pametnijeg posla.

    Pregledalo me u ponedjeljak ujutro, potvrdjena je viroza (imaju ili su imali I ostali ukucani, izmedju ostalog), nisam dehidrirana. Nije mi zlo, pijem sve i svasta, od elektrolita do vode. Jedem nesto dosadno, po potrebi. Pojela sam tonu crne cokolade koju inace ne jedem zbog opakog zatvora, ali nis', ne djeluje ovaj put.

    Postoje dva razlicita preparata koje su mi rekli u ambulanti da mogu uzeti, ali jedan ima prestrasne nuspojave, a drugi ne ide uz dojenje.

    Dakle, sto bi mi dale razne bake I prabake?

    Probala sam nista, piletinu, tijesto, kruh, prepeceni kruh, krekere, cokoladni brownie (tona kakaa), kakao cupcake, piletinu, banane.

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ruski čaj?
    Tako su tad zvali crni čaj.

    Medicinski ugljen.

  3. #3
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Vjerojatno jesi ali da li pijes probiotike? Ja bi na tvom mjestu pila neke konjske doze, to mi se cini najboljim za oporavak crijevne flore i zaustavljanje proljeva. Ovi narodni lijekovi nisu nikad djelovali kod mojih klinaca, a probiotik je (za sebe ne znam jer nisam nikad imala ovakav proljev)

    Ako imas rota virus onda ionako nema pomoci dok ne prodje samo od sebe

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,549

    Početno

    rogač mljeveni uzmeš veliku žlicu i pol i umutiš u vodu to skupa popiješ, ili staviš tu masu u usta pa zaliješ s vodom.
    možeš žvakat i onog u mahuni.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Svakako rehidromix ( moze i domaci ) , te probiotici.

  6. #6
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I prestani jesti!
    Samo pij.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ono s naribanom jabukom pa pustis pol sata da pocrni?
    Al mislim da je sve to od male pomoci, viroza jednostavno mora proci

    Probiotici obavezno

  8. #8
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    list dunje - skuhaj čaj.

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    prežgana juha
    ne mislim da djeluje, nego bih te volila vidit da je napraviš

    ne sa integralnim brašnom!

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  11. #11
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja si uvijek napravim smootie od banane, mrkve i jabuke. Ostavim 15 minuta da stoji i popijem.. Bude mi bolje do navečer..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    iz mog iskustva sa stomačnim virusom, ako i zaustaviš proliv pre nego što se virus "iščisti" iz organizma, očekuj posle nekoliko dana jako smrdljivih gasova
    tako da, ako dr kaže da je virus, ja bih pila i išla na wc i čekala da prođe
    :hug:

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    prežgana juha
    ne mislim da djeluje, nego bih te volila vidit da je napraviš

    ne sa integralnim brašnom!

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne smijem integralno brasno! Tu se vise ne preporucuju posebne dijete za crijevne viroze, osim u ekstremnim slucajevima. Uglavnom, zaradila sam preporuku da jedno tjedan dana ne jedem nikakvo voce, povrce, integralne zitarice, opcenito bilo sto s vlaknima, masnoce i mlijecne proizvode. Pa ti vidi.

    Hvala na prijedlozima. Probala sam vise manje sve i izgleda da od danas ipak ide na bolje, ili se barem nadam.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,549

    Početno

    al ćeš bit lijepa i mršava

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smijem integralno brasno! Tu se vise ne preporucuju posebne dijete za crijevne viroze, osim u ekstremnim slucajevima. Uglavnom, zaradila sam preporuku da jedno tjedan dana ne jedem nikakvo voce, povrce, integralne zitarice, opcenito bilo sto s vlaknima, masnoce i mlijecne proizvode. Pa ti vidi.

    Hvala na prijedlozima. Probala sam vise manje sve i izgleda da od danas ipak ide na bolje, ili se barem nadam.
    Drz' se!

    Moj stariji ima cesto s tim problema od malih nogu pa sve do sada (ima osjetljivu probavu), pa imamo dosta iskustva s tim.

    Slazem se da ne treba neka posebna dijeta za crijevne viroze, ali svakako treba nadoknaditi tekucinu. Kod nas doma najbolje prolazi sipkov caj i rooibos caj - nezasladjen ili se unutra rastopi rehidromix (odnosno oralna rehidrataciska sol). Vjerujem da ORS svakako mozes naci i kod sebe. Ima gadan okus ali vraca izgubljene elektrolite. Alternativa - neki negazirani izotonicni napitak. I prirodni sok od jabuke bez dodanog secera prolazi, mijesamo ga s vodom u omjeru 1:1.

    Trik za pijenje u fazi proljeva i povracanja je SLAMKA - malo pomalo, svakih nekoliko minuta

    Od hrane u mojoj kuci prvi dan prolazi ovo:
    - juha od korjenastog povrca (mrkva, persin, celer), bez mesa i bez kupusnjaca - bitno da se nadoknadi izgubljena sol i minerali
    - kuhana riza - moze i u toj istoj juhi
    - BANANA - standardna hrana za prezivljavanje
    - rizini stiropor krekeri ili obicni
    - ribana oguljena jabuka ili narezana na tanke listice - treba je pustiti da oksidira (posmedji) pa tek onda jesti

    Drugi korak (da li je to drugi dan ili treci ili prvi - ovisi o stanju organizma)
    - krumpir kuhani
    - kuhana bijela riba + riblja juha s rizom
    - cikla kuhana, nezacinjena tj. bez octa i ulja

    Bitno je neko vrijeme zaobilaziti pretjerano masno i pretjerano slatko, a ostalo - jedes sto ti pase i sto mislis da ti zeludac moze podnijeti. Moj sin izbjegava mlijecno, sirovo povrce, kuhane kupusnjace i masno, a ostalo jede.

    Eto, nadam se da sam zakasnila sa savjetima i da ti je vec bolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •