Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Varazdinske toplice

  1. #1
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno Varazdinske toplice

    Ovako. Mama je imala mozdani udar prije 20-ak dana i kako stvari sad stoje uskoro će u varaždinske toplice. Ona je relativno dobro prosla. Recimo da je dijelom pokretna. Može doći do kupatila už hodalicu i pridržavanje. Nadamo se da će fizikalna doma još odraditi dio posla pa da će biti pokretnija, iako je navodno oporavak dugotrajan jer je njoj poremećena ravnoteža.
    Ona govori, ali dosta loše. Ja je uglavnom razumijem, ali ne uvijek. Imamo ploču sa slovima pa nam pokazuje kad nešto ne možemo shvatiti.
    Sad par tehničkih pitanja. Ne znam koju zgradu će dobiti. Vidim da ih ima nekoliko sa različitim uvjetima.
    Tražila sam po netu, ali nisam našla novije informacije.
    Mi nećemo biti tamo s njom nego ćemo dolaziti povremeno.
    Je li bio netko u posljednje vrijeme pa zna kako funkcionira recimo pranje robe. Ja ne mogu odnijeti robu na pranje i vratiti odmah.
    Postoji li neka praonica unutar smještaja, ili van?
    Ona ne može sama sebi prati robu na ruke.
    Imate još kakav savjet?
    Posljednje uređivanje od rossa : 25.06.2016. at 21:55

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Stara zgrada stvarno lose izgleda. Kad su moji bili, nije bilo moguce prati robu, ali drugi put se moglo dati nekoj ženi da opere uz sitnu naknadu.
    Doduše, to je info od prije 3 g.

  3. #3
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moje info su od prije 6 godina.
    Ja sam isla mami subotom, pokupila prljavi ves, oprala, osusila, vracala nedjeljom. Ali kofer joj je bio pun rezervne odjece, tako da sam nekad dolazila samo subotom. Ona je u pocetku bila nepokretna. Stara zgrada je bila u losem stanju, ali njoj nije smetalo. Olakotna okolnost je bila sto je bila u dvokrevetnoj sobi. Odnijeli smo joj TV. Bila je jako zadovoljna fizioterapeutima, ali je i ona davala maksimum od sebe.

  4. #4
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Ma i ja mislim staviti hrpu robe, ali bit će ljeto i vruće. Treba joj preko 21 par gaćica, majica... još ako ostane dodatno.

  5. #5
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    I opwt prozaicno pitanje. Ima bus do tamo iz zagreba? Ja sam sad gledala na akz.hr ali mi nista ne nudi. No i inače mi bude zbrkano na mobitelu

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    I opwt prozaicno pitanje. Ima bus do tamo iz zagreba? Ja sam sad gledala na akz.hr ali mi nista ne nudi. No i inače mi bude zbrkano na mobitelu
    Mislim da moraš preko Varaždina, ali provjeri Čazmatrans.

  7. #7
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Moje info su od prije 6 godina.
    Ja sam isla mami subotom, pokupila prljavi ves, oprala, osusila, vracala nedjeljom. Ali kofer joj je bio pun rezervne odjece, tako da sam nekad dolazila samo subotom. Ona je u pocetku bila nepokretna. Stara zgrada je bila u losem stanju, ali njoj nije smetalo. Olakotna okolnost je bila sto je bila u dvokrevetnoj sobi. Odnijeli smo joj TV. Bila je jako zadovoljna fizioterapeutima, ali je i ona davala maksimum od sebe.
    Šta ste joj pakirali? Odjeću, kostim, ručnike? Negdje sam čitala da treba kapica za plivanje. Uz pretpostavku da će je pustiti da pliva

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Gacice, potkosulje, carape, grudnjake, pidzame, trenirka, majice, rucnici, bademantil, kupaci, plasticne papuce za tusiranje i bazen, maramice, Domestos maramice (ili neke druge za dezinfekciju wc skoljke na prvom mjestu), tekuci sapun, gel za tusiranje, pasta za zube, cetkica, Grickalica za nokte, krema ako ju koristi, dezodorans, ogledalce, fen, mala torbica za sitnarije i mali novcanik, rola papirnatog rucnika, plasticna casa; mama uvijek sa sobom nosi kapicu za plivanje, ne znam je li obvezna, ali je stavi, ne zauzima puno mjesta.
    Nazalost, cest je gost bolnica pa ti pisem opcenito da nesto ne propustis, pogotovo sitnice koje joj mogu ustrebati.
    Moja je mogla pisati pa je imala kemijsku, krizaljke...odnijeli smo joj TV.
    Ako se jos neceg sjetim, napisat cu. Ona je imala i viska stvari, ali smo se osigurali u slucaju ako joj MM ili ja ne bi mogli otici.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 26.06.2016. at 19:23

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    I opwt prozaicno pitanje. Ima bus do tamo iz zagreba? Ja sam sad gledala na akz.hr ali mi nista ne nudi. No i inače mi bude zbrkano na mobitelu
    Piše ti na stranici Toplica, ovdje: http://www.minerva.hr/hr/kako-do-nas

    Ja imam prijedlog za pranje veša: nazoveš glavnu sestru i pitaš kako to ljudi rješavaju, da li je moguća usluga pranja u bolničkoj praonici ili se može dogovoriti sa osobljem, da li imaju kakav servis za pranje u mjestu pa da dogovoriš s njima. Sigurno nešto postoji. Sretno!

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Hvala na Info. Dobar prijedlog za pranje.
    Ovo za bus sam i ja nasla, ali po tome uopće vikendom ne postoji popodnevni Bus za povratak. Trebam sve provjeriti

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na Info. Dobar prijedlog za pranje.
    Ovo za bus sam i ja nasla, ali po tome uopće vikendom ne postoji popodnevni Bus za povratak. Trebam sve provjeriti
    Vjerojatno ne postoji, zadnjih su godina jako srezali ne samo autobusne nego i željezničke linije. Inače bi ti igrala opcija vlak do Varaždina, a onda bus do Toplica.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ima večernji bus
    Kaj ne

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ima večernji bus
    Kaj ne
    Nisam baš sigurna da ima direktni za Zagreb. Ali prek Varaždina vjerojatno ima. To je nekih desetak kilometara, nije daleko. Varaždin je već bolje povezan, imaš ne samo bus nego i vlak.

  14. #14
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ne znam jel ima zivih tu na forumu al pitam. Jel neko zna kako je sad rijeseno pranje odjece i ima li parking za pacijente? Besplatni ?

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Imaš ispod bazena nekakav parking, ali ne znam jel besplatan.

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš ispod bazena nekakav parking, ali ne znam jel besplatan.
    besplatan je, mi se tamo stajemo kad idem na kupanje

  17. #17
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Super . Jer ide mi tata na rehabilitaciju 3 tjedna pa bi isao sa svojim autom . Jedino sad to pranje vesa .

  18. #18
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na Info. Dobar prijedlog za pranje.
    Ovo za bus sam i ja nasla, ali po tome uopće vikendom ne postoji popodnevni Bus za povratak. Trebam sve provjeriti
    Kako ste pranje na kraju riejsili?

  19. #19
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako. Mama je imala mozdani udar prije 20-ak dana i kako stvari sad stoje uskoro će u varaždinske toplice. Ona je relativno dobro prosla. Recimo da je dijelom pokretna. Može doći do kupatila už hodalicu i pridržavanje. Nadamo se da će fizikalna doma još odraditi dio posla pa da će biti pokretnija, iako je navodno oporavak dugotrajan jer je njoj poremećena ravnoteža.
    Ona govori, ali dosta loše. Ja je uglavnom razumijem, ali ne uvijek. Imamo ploču sa slovima pa nam pokazuje kad nešto ne možemo shvatiti.
    Sad par tehničkih pitanja. Ne znam koju zgradu će dobiti. Vidim da ih ima nekoliko sa različitim uvjetima.
    Tražila sam po netu, ali nisam našla novije informacije.
    Mi nećemo biti tamo s njom nego ćemo dolaziti povremeno.
    Je li bio netko u posljednje vrijeme pa zna kako funkcionira recimo pranje robe. Ja ne mogu odnijeti robu na pranje i vratiti odmah.
    Postoji li neka praonica unutar smještaja, ili van?
    Ona ne može sama sebi prati robu na ruke.
    Imate još kakav savjet?
    Kako ste rijesili pranje na kraju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •