Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Bebač me jako ugrizao!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno Bebač me jako ugrizao!

    Molim vas, ima netko sa iskustvom što da napravim! inače moj bebač ima 13 mjeseci još ga dojim :D ! al imam problem, prije dva tjedna sam krenula na posao, u međuvremenu je bio dosta bolestan jer je nešto pokupio u jaslicama, kašljao i imao temp. pa je dulje vrijeme odbijao svu hranu osim mog mlijeka, i onda je ostao sam sa bakom i zatim se ljutio, izgrizao me, pa opet tražio cicu , pa sad opet nije grizao kakva dva tjedna! al jednom me tako jako ugrizao da mi je oderao kožu i na bradavici mi je ostala poveča ranica koja se otvori svaki put kad ga dojim i prokrvari! a da ne govorim kako me boli! da prste na nogama savijam i plačem! Mazala sam bepantenom, svojim mlijekom, hodala golla i zračila, al opet mi se svaki put otvori! Izdojila pa mlijeko dala na flašicu, al ju skoro dobila u glavu, on oče cicu i baš ovu! ne mogu više trpjeti bolove i najrađe bi prestala dojiti! druga dojka mi je manja i u njoj nemam dosta mlijeka pa kad pocica munjevito hvata ovu bolnu! ako nedam vrišti! najgore je po noči! kako da saniram ranicu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    Najviše od svega se bojim da ne dobim rak, to več zbilja predugo traje!ko da imam mali kraterčić!

  3. #3
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Draga ne dobiva se rak od ranica, s te strane možeš biti mirna

    Mene je Luka sa svojih 6 mj. gricnuo a ja brzinom munje izvukla cicu (automatski) i oderala bradavicu na njegov tek izašli zubić

    Luftala samu, olakotna okolnost mi je bila kaj sam bila na moru pa je valjda i sol učinila svoje,
    ali najveći pomak na bolje mi je bio kad više nisam znala kaj bi pa sam počela mazati melemom iza svakog podoja.
    Počelo je zacjeljivati za cca 2 dana

    evo tekst o ragadama, citiram jedan dio:

    Ako napukline i ranice ne pokazuju nikakve znakove zacijeljenja, provjerite s liječnikom je li došlo do infekcije.

    Neki preparati za njegu bolnih bradavica, sadrže sastojke koji su štetni za dijete. Npr. antibiotike, steroide, parfeme, boje... Proizvodi na bazi petroleja i neki vitaminski proizvodi uopće nisu preporučljivi. Mi vam preporučujemo Lansinoh for Breastfeeding Mothers® koji je siguran za dijete.

    Što treba izbjegavati

    * Jastučiće za dojenje ili plastificirane umetke za grudnjak. Oni mogu pogoršati stanje jer drže bradavice vlažnima i sprječavaju dovod zraka.
    * Preuski grudnjak pritišće već bolne bradavice. Grubi šavovi također mogu iritirati bradavice.
    * Ako sušite bradavice nakon podoja, npr. sušilom za kosu, možete još više oštetiti kožu.
    * Ultraljubičasta svjetiljka jedno se vrijeme preporučivala za zalječivanje bolnih bradavica. Međutim, dermatolozi u ovaj tretman više ne vjeruju.
    * Izbjegavajte korištenje sapuna ili alkohola na bradavicama. Pranje čistom vodom je sve što vam treba za održavanje dojki i bradavica čistima.
    * Bočice i šeširići mogu promijeniti način na koji vaše dijete siše pa bi ih trebalo izbjegavati. Neodgovarajuće pumpice također mogu uzrokovati bol u bradavicama.
    * Skidanje djeteta s dojke, bez prethodnog oslobađanja podtlaka, može uzrokovati bol u bradavicama.


    pokušaj malcu objasniti da te boli, da pazi i da bude nježan,
    probaj nači neki drugi položaj u kojem ti to mjesto neće biti toliko izloženo.

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ne znam pomoci, ali pratim. I ja imam takav problem, samo sto me nije ugrizla nego nekako ogrebla, ne znam. Uglavnom, ranica je tu, boli jako, ali prolazi pomalo. Ja mazem purelanom.

    To ima veze s rakom?!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    Joj vjerujte mi da dajem sve od sebe al imam osječaj da moram prekinuti dojenje na ovu dojku jer je ranica stvarno na nezgodnom mjestu i svaki put kad počne cicati skine mi se kratica i prokrvari! Evo danas nisam dala cijeli dan tu cicati, super mi se zatvorilo, al sad kad je dva puta povukao opet ista priča! ranicu sam nekoliko puta pošpricala Octeniseptom i super je

  6. #6
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Možda da probaš sa promjenom položaja da ne radi uvijek isti pritisak na ranu.

    A možeš probati staviti i multi – mam komprese.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    A gdje mogu nabaviti ove komprese? Pokušavam ga namjestiti tako da ne vrši pritisak, al ranica mi je između vrha bradavice i areole, na samom pregibu pa je to stvarno lutrija da tako zahvati! A i on je več velik pa sam bira a opet premali da bi shvatio da me boli! evo malo se ranica smanjila od kad špricam octeniseptom!

  8. #8
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Ja sam kupovala u našoj apoteci u kvartu. Možda možeš naručiti u svojoj?
    Što se položaja tiče, mislila sam da, ako inače dojite sjedeći, pokušaš par dana ležeći (pa su zubići zamaknuti za 45 - 90 stupnjeva) ili nešto takvo.

  9. #9
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Evo, meni je skoro proslo. I, da, bilo mi je podnosljivije kad smo dojile lezeci. Prve dane joj tijekom dana nisam ni davala ranjenu, samo za uspavljivanje i nocu. Prvi dan sam se morala izdojiti, poslije ne. Ne ponovilo se...

  10. #10
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa
    I, da, bilo mi je podnosljivije kad smo dojile lezeci.
    Ja mislim da kad legneš ima i nešto u činjenici da je to najčešće negdje u mirnoj prostoriji pa niti dijete nije toliko nemirno, ništa mu ne odvlači pažnju i smirenije pristupi sisanju. A i automatski je prihvat drugačiji.
    Drago mi je da je bolje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj mkorota1 prvotno napisa
    Joj vjerujte mi da dajem sve od sebe al imam osječaj da moram prekinuti dojenje na ovu dojku jer je ranica stvarno na nezgodnom mjestu i svaki put kad počne cicati skine mi se kratica i prokrvari! Evo danas nisam dala cijeli dan tu cicati, super mi se zatvorilo, al sad kad je dva puta povukao opet ista priča! ranicu sam nekoliko puta pošpricala Octeniseptom i super je
    strpljenja jos samo malo i proci ce, ali ne prekidaj dojenje! i sama si rekla da ti je ta, "glavna", pa sta ces da ostanes na onoj "slabijoj"?
    razumijem te u potpunosti kad pricas kroz sta prolazis. uhhhh, ne zelim se ni sjecati, ne ponovilo se nikome, ranetine, od-do, krvarenje konstantno, gnoj, dr rekla da su pred "otpadanje" :shock: ni jedna krema nije pomagala, nikakvo susenje, nista, ama bas nista. ali je mala htjela izdojeno u flasicu, sto me je spasilo. rane prestale kad joj je bilo gotovo 4 mjeseca a sesirice, zbog mog straha, koristili do 7.

    poenta je da ce uskoro proci a onda vi mozete nastaviti sa neprocjenjivim cicanjem :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    evo umanjilo se i inače dojim na ležečki i nekako sam našla položaj da mu zubići ze zahvate ranicu jer odmah skinu krusticu i eto ranice i krvi! valjda bu bolje! i octenisept dosta isušuje

  13. #13
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ajde super da vam ide na bolje, baš mi je drago

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    ranica mi se dosta umanjila! Od kad špricam octeniseptom i dojim na ležečki je bolje! Ta ranica mi je inače bila od 21.12! i samo se povečavala u dubinu i širinu, te okolina bila crvena! več se izgleda inficiralo, al po octeniseptu se crvenilo potpuno povuklo i sad u par dana super počeko cijeliti! pošpricam nekoliko puta dnevno i obavezno nakon svakog podoja! i prije podoja operem dolje, makar mislim da nebi smjelo to smetati jer se ocenisept smije koristiti na koži i sluznici, a djeci njime špricaju i pupčanu ranicu od rođenja! :D

  15. #15
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    super da sam naišla na savjete za octeniseptom. meni su progrižene bradavice obje s cijele donje strane. krvare nakon svakog podoja. boli. komprese su mi bile super za ragad kada mi je beba bila mala, ali sada za ove rane ništ koristi...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    :D evo zacijelilo je! samo imam malenu crticu i ne krvari mi više! maleni ne grize i obožava cicati! Mogu stvarno reći da mi je to zacijelilo zahvaljujući Octeniseptu i da nisam primjetila da bi to šta smetalo malenome! To stvarno nema neugodnog mirisa, brzo posuši i kad ranica prokrvari, a i prije dojenja samo sam malo pobrisala vlažno krpicom, za svaki slučaj... al velim stvarno mi je pomoglo!

  18. #18
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •