Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: dojenje i ovulacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno dojenje i ovulacija

    Drage mame, ja sam mama bebe od 11 i pol mjeseci. Mi nase dojenje jos ne smatramo produzenim, ali cini mi se da bi ova tema mogla naci odgovor ovdje. Ako ne, slobodno me premjestite.
    Moja beba doji dosta cesto. Uspavljuje se dojenjem, doji za budjenje, doji za utjehu, po noci. Citala sam tekst na Rodinim stranicama o ekoloskom dojenju i eto prepoznala nas. Problem je sto takvim dojenjem , makar tako kazu, ne mogu ostati trudna. Mi bi pravili jos jednu bebu, a ja jos nisam dobila menstruaciju. :/
    Znam da neke zene zatrudne unatoc dojenju. Pretpostavljam da one imaju menstruaciju. Po mojoj logici ako nema menge, nema ni ovulacije. Molim vas ispravite me ako grijesim.
    Stvarno bi htjela mati uskoro jos jednu bebu, a ne bi htjela ukinuti dojenje. Pokusavam malo prorijediti podoje. Ima dana kad uspijem, a ima dana kad je stalno na siki.
    Imate li kakvo iskustvo ili savjet.

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pokusaj prorijediti ili ukinuti bar nocne podoje
    nekim je mamama uspjelo da su ukidanjem nocnih podoja, dobile ovulaciju

    neke mama unatoc cestom dojenju, imaju i ovulaciju i menstruaciju

    ti jos nisi dobila menstruaciju?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Mjesec dana nakon poroda dobila sam menstruaciju i poslije vise nista. Mozda to i nije bila prava menstruacija, s obzirom da mi kasnije nje dolazila. Prije poroda sam uvijek imala redovite cikluse.

    Ako nema menstruacije nema ni ovulacije?! :?

    Nocas cu probati sa smanjivanjem podoja. Nekako me ovih dana sve nesto steze u stomaku. Kao pred mengu. mozda je sve to u mojoj glavi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo da ne otvaram novi topik,pa sam se ubacila tu, ne snalazim se u pretražniku i ne mogu naći što me zanima.
    Ja dojim "tek" 3 mjeseca, menstruaciju nisam imala, zanima me da li mogu napraviti test za trudnoću (onaj jeftini iz apoteke) tj. koliko je on pouzdan s obzirom na dojenje. Imala sam neke mučnine, pa sam pomislila na trudnoću, a dok dođem do svog socijalnog gin. prođe mjesec dva.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na rezultate testa dojenje nema nikakav utjecaj

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja sam dojila u vrijeme kad sam ostala trudna i kad sam radila testove i provjereno nema nikakvog utjecaja na rezultat testa. Napravila sam više i svi su bili točni. Jedino ako radiš prerano, a to ti ne možeš znati pošto nisi imala menstruaciju, pa nema još dovoljno hormona može test biti negativan, a da si zapravo trudna. Zato ako je negativan ponovi za par dana. Ako je pozitivan sigurno je točan

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ok, hvala, odoh po testić

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •