Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: prosvjeta+pravo na pomoć

  1. #1
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno prosvjeta+pravo na pomoć

    Zna li netko imaju li prosvjetari pravo na jednokratnu pomoć radi rođenja djeteta kao u slučaju smrti u obitelji,invalidnosti i sl.?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ovisi o Kolektivnom ugovoru, ja sam u predškolskom - u našoj ustanovi ne

  3. #3
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno Re: prosvjeta+pravo na pomoć

    Citiraj tonina prvotno napisa
    Zna li netko imaju li prosvjetari pravo na jednokratnu pomoć radi rođenja djeteta kao u slučaju smrti u obitelji,invalidnosti i sl.?
    Nemaju. A više nemaju ni u slučaju smrti. To je nekad išlo preko Sindikata, a sad Sindikat nema novacaa za to, tako kažu. Znam jer je jedan naš kolega dobio pomoć kad mu je umrla mama, a sljedeći već nije imao pravo na to. Onda smo mi kao kolektiv počeli nešto skupljati u takvim slučajevima.

  4. #4
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Iz vlastitiog primjera-NE. No, ipak, kad sam rodila cijeli kolektiv je skupio novac i dobila sam poklon i od njih i od sindikata. Kod nas u školama je običaj doći "u babinje" radniku koji je dobio dijete.
    Ono što je meni izmaklo je onih 3000 i nešto kn na koje imaš pravo od sindikata kad si (mislim) više od 90 dana na bolovanju. U mojoj školi mi nitko nije to rekao, a kolegici iz susjedne škole računovođa rekla da ode 3 mjeseca prije porodiljnog na komplikacije (tu se ne računa porodiljni, već samo komplikacije) i ona dobila, a ja išla na to da što dulje radim (glupača) i na kraju mi falilo 10 dana da imam pravo na to.
    Eto, možda će ovo nekome pomoći...

  5. #5
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Ono što je meni izmaklo je onih 3000 i nešto kn na koje imaš pravo od sindikata kad si (mislim) više od 90 dana na bolovanju.
    Da, istina da se ima pravo i na to (cca 3300,00kn jednom godisnje, a isplaćuje Ministarstvo, stoji u kolektivnom ugovoru), a bitno je da cure znaju i da imaju pravo i na regres iako su to ljeto na bolovanju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •