Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: PRAVO NA RAD U JUTARNJOJ ZBOG BEBE....

  1. #1
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno PRAVO NA RAD U JUTARNJOJ ZBOG BEBE....

    bas sam pricala s kolegicom s posla kako bih kad se nakon godinu dana vratim sa porod.trazila seficu da radim samo jutarnju smjenu zbog malog bebaca na sto mi je ova odgovorila da mogu zaboraviti na to,....kaj ne postoji neki zakon koji nam omogucava takvo nesto do djetetove 3god. zivota.....

  2. #2
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ne.

  3. #3
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Ne postoji ali možeš zamoliti i ako su fer dozvoliti će. Možda ću i ja morati moliti isto!

  4. #4
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Ne postoji ali možeš zamoliti i ako su fer dozvoliti će. Možda ću i ja morati moliti isto!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Zakon kaže ne, ali zavisi gdje radiš. Moja firma po svom statutu je predvidjela tu mogućnot, i majke djece do 3 godine starosti su pošteđene popodnevne smjene, iako, ako sam ne " podsjetiš " nadležne na to, onda ćeš raditi poslije podne. Mi smo tek nedavno uveli poslije podnevnu smjenu, i nemam niti jednu kolegicu s malim djetetom, ja sam doduše odradila nešto popodnevne smjene, ali sada ću napisati molbu da me poštede, tako da kad vidim rješenje, onda mogu i potvrditi da je to zaista tako.

  6. #6
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Prvi put čujem za to. Kod nas toga nema. Radim od početka i popodnevnu smjenu svaki drugi tjedan (koja traje do 10 navečer). Nitko ne pita kako dijete spava, a ne spava dok ja ne dođem doma, onda je već jako nervozan.

  7. #7
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Zakonski je regulirano samo zabrana prekovremenog rada i rada u preraspodijeljenom radnom vremenu za trudnice i majke sa djecom do 3 godine starosti, te zabrana noćnog rada u industriji.

    Popodnevna smjena je normalno radno vrijeme.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    baš sam htjela postaviti isto pitanje.jučer sam čula da ako oba roditelja rade u smjenama jedan ima pravo tražiti da radi samo u prvoj. ali nisam takvo što našla niti u jednom zakonu ni kolektivnom ugovoru

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Zakonski je regulirano samo zabrana prekovremenog rada i rada u preraspodijeljenom radnom vremenu za trudnice i majke sa djecom do 3 godine starosti, te zabrana noćnog rada u industriji.
    A što je s noćnim radom koji nije u industriji? I zna li netko što je sa službenim putovanjima?

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Zakonski je regulirano samo zabrana prekovremenog rada i rada u preraspodijeljenom radnom vremenu za trudnice i majke sa djecom do 3 godine starosti, te zabrana noćnog rada u industriji.
    A što je s noćnim radom koji nije u industriji? I zna li netko što je sa službenim putovanjima?
    Ništa ,radiš ko i svi ostali.Ja sam imala taj problem,s tim da i suprug isto radi u smjenama,a nije zaposlen u industriji i morali smo delati i snalaziti se sami.I tada mi se dogodilo da malena koja je imala super ritam spavanja od 8 na večer,više nikad tako nije odlazila na spavanje već najčešće oko ponoći,a ja sam još i na neplaćenom dopustu do treće djetetove godine bila,upravo zbog tih nemogućih smjena,no i to je prošlo i ja sam opet morala natrag na posao,svetke i petke,po noći,danju,subote,nedjelje,ma joj kad se samo sjetim Nikog nije bilo briga,nikog.

  11. #11
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja se zbog svog radnog vremena i užasavam same pomisli što će biti kad se vratim radit nakon što beba napuni godinu. idem na terene i od po 4-5 dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •