Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Naknada za bolovanje nakon roditeljskog dopusta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    77

    Početno Naknada za bolovanje nakon roditeljskog dopusta

    27.3.2012 sam zatvorila roditeljski dopust za trece dijete i otisla na godisnji od prosle godine. na posao se trebam vratiti 10.5.2012, dakle za par dana. Zbog zdravstvenih razloga morat cu 3 tjedna na bolovanje za najmladje dijete. Dakle odmah nakon godisnjeg na bolovanje. Iz Racunovodstva su me upozorili da ce mi za to bolovanje biti uracunate tri zadnje isplate dok sam bila na porodiljnom, dakle 2,600kn i da bi mi mozda bilo pametnije otici opet na porodiljni na mjsesec dana i onda se tek vratiti na posao. Jel se tako obracunava bolovanje u ovom slucaju?

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ako će se raditi o naknadi za bolovanje, bojim se da će biti minimalna (831 kunu mjesečno) jer nećeš imati ispunjen uvjet o 2 isplaćene plaće do završno mjeseca kad otvaraš bolovanje. Za roditeljski će ti trebati 1 isplaćena plaća te će ti naknada biti obračuna po njoj.

    no, skrećem ti pažnju na rokove za prijavu roditeljskog dopusta, te također na to da na godišnjoj razini imaš mogućnost korištenja roditeljskog NAJVIŠE 2x godišnje po najkraće 30 dana. Dakle, s ovim novim otvaranjem roditeljskog, nećeš više imati mogućnost na isti u ovoj godini.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    77

    Početno

    Mamma san
    puno ti hvala. Buduci da ce mi roditeljski jos trebati u ovoj godini, morat cu na taj minimalac.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    77

    Početno

    Sad kad si to spomenula, ja sam prekinula roditeljski i otisla na godisnji a MM je nastavio taj roditeljski koristiti jos 1,5 mjesec. da li to znaci da ni ja ni on vise nemamo pravo u ovoj godini na isti?

  5. #5
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    ako će se raditi o naknadi za bolovanje, bojim se da će biti minimalna (831 kunu mjesečno) jer nećeš imati ispunjen uvjet o 2 isplaćene plaće do završno mjeseca kad otvaraš bolovanje.
    ja mislim da to bolovanje ne bi bilo 831 kn nego 2171 kn
    kad je ispunjen uvjet staža, a nije ispunjen uvjet 2 isplate (znači u slučaju jedne ili nijedne isplate plaće)
    kao osnovica se uzima plaća na koju bi radnik imao pravo po ugovoru ali ne više od minimalne osnovice za plaćanje doprinosa (za 2012.god. 2714,60 kn), umanjene za doprinose i poreze, odnosno 2171,68 kn neto.

    Pravilnik o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja, čl. 83

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    77

    Početno

    Prima
    hvala tebi na clanku. Ja cu nazvati HZZO sutra i provjeriti iako od njih se mogu proturjecne informacije dobiti. A obavijestit cu i racunovodstvo da provjere pa da tocno znaju za ubuduce. A tek iduci mjesec po isplati placa cu zapravo znati sto je na stvari. Ne znam nikog tko je imao istu istuaciju pa da provjerim.

    buduci da nemam izbora a ne smijem izgubiti pravo na roditeljski dopust za ovu godinu, ostat cu na bolovanju, pa kako bude.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    može li možda muž to ishendati ?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    77

    Početno

    Jelena , i muz je bio na roditeljskom dopustu, tako da je svejedno sad.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •