Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
A ovi u vrtiću nisu tražili potvrdu od kad počinje netko od vas raditi???
Odnijeli smo potvrde da smo zaposleni. Sto i jesmo. Meni porodiljni ovaj od godinu dana ističe sad u 6. mjesecu. I to sam napisala gdje je trebalo u papirima za vrtić. MM bude na bolovanju za malog kad se ne možemo drugačije organizirati za odlazak na terapije u bolnicu... inače je zaposlen i ide na posao. Za takvo bolovanje u vrticu ne pitaju. A za taj dopust do 3. godine nijedno od nas nije još ništa ni pokrenulo... samo smo oboje poslodavcima najavili da će jedno od nas vjerojatno ići na duži dopust.

U principu... nama će taj dopust sigurno trebati. Za početak MM ide ta dva mjeseca roditeljskog koja ima od srednje. Ako ne bude treće moglo u vrtić, prioritet će nam biti dopust, snalazit ćemo se već za njezino čuvanje.

Hvala Silly! I tvoje objašnjene mi ima logike .

Kod nas nije nikad bio problem da dijete malo ide, malo ne... ja ni sad ne vodim srednju svaki dan. Nije to da par tjedana ide, par tjedana ne ide, pa da bi moglo biti problema sa socijalizacijom u jaslicama... to je doslovce - odvedem ju neka tri dana u tjednu, druga dva ne. Nisu mi radili problema nikad oko toga. Što, još i bolje njima, jedno manje taj dan .


Jelena, ako si mislila na organizaciju rada za kolegicu koja ima SRV... da, njoj bi trebala pomoć. Ali vlasnik firme je strana korporacija koja već neko vrijeme ne dopusta zapošljavanje (ne zarađujemo im koliko su si zamislili). Pa kolegici pomažu studenti preko studentskog ugovora, ali to nije najsretnije rješenje. Nema ih puno takvih koji mogu (ili žele) biti svaki dan u uredu... a kad nema stalnu osobu, stalno učiti nekog novog... ne znam. Odustala je valjda od svega... kad može ode nakon 4 sata, kad ne može ostane...