Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: budjenje svakih pola sata nocu (beba 13mj)

  1. #51
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    luna, andrej tek zadnjih mjesec-dva, otkad zaspi tek oko pola devet, spava do 5 ujutro bez buđenja. i to ne uvijek.

    prije godinu dana prestali smo dojiti noću. nakon prestanka smanjio je na 2-3 buđenja. jest da je i to ogromni napredak, ali želim ti reći da prestanak dojenja ne mora značiti i prestanak buđenja - ako kalebu noću treba mama, dobit će je na neki drugi način.

    a s godinu dana dojenje je još uvijek jako, jako vrijedno i potrebno.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Gle, imam svoju teoriju o preučestalim noćnim buđenjima.

    3-5 buđenja da si pocica i zaspi natrag - nema frke.

    Ali u neprestanom nacicavanju i mrcvarenju ne vidim ama baš nikakvu dobrobit, ni za njega, ni za mene.

  3. #53
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to kontinuirano radi, ne možeš povezati s nečim tipa razdvojenosti, zuba, skoka u razvoju? :/

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    to kontinuirano radi, ne možeš povezati s nečim tipa razdvojenosti, zuba, skoka u razvoju? :/
    Razdvojenost -
    Zubi - ja uvijek sve pripisujem zubima, ali nešto nas prečesto "muče zubi" :/
    Skok u razvoju - :?

    Imamo i boljih noći, to su one s 3-5 cicanja. Ma, to su bogovske noći!

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mislim na nemir, nervozu i buđenja koje prethode svladavanju neke nove vještine - hodanja, govora i sl. ili općenito skoku u psihofizičkom razvoju.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ne baš.
    Već dugo nije imao pravih skokova u razvoju, svaki dan donese nešto novo, ali ništa spektakularno.
    Osim toga, predugo traje da bi se uopće moglo okarakterizirati fazom. Ovakve psihodelične noći su pravilo, a ok noći (3-5 cicanja) iznimka.

  7. #57
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Luna jesi probala ga kad pitati ako hoće malo vode? Zvuči totalno bezveze, ali recimo meni Luky već neko vrijeme na pitanja odgovara sa da i ne. Prije nekih mjesec dana, prilikom jednog buđenja sam ga pitala ako hoće malo vode i rekao je da. Dala sam mu janinu malu bočicu sa sportskim čepom, popio si je iz nje, legnuo nazad i nastavio spavati. ja ostala u šoku . Nije da se baš ponovilo to da zaspi, ali ja od tada uvijek pitam ako hoće piti, pa da barem malo na taj način smanjimo cicanje. nekad hoće, nekad neće, ali eto meni to djeluje kao jedan dobar način na polako privikavanje na vodicu umjesto mm...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Da i ne nam je SF, kao i čitav govor kao takav. :/

    Ali probat ću, dobra ideja, obožava piti vodu.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Irma je bila takva nacicavačica ko' Kaleb.
    Prestala sam je dojiti noću kad je imala 14-15 mjeseci, no ona se i danas budi barem jednom, a ko todler ... ma to je bilo prestrašno
    no tada mi to nije bio pretjerani bed
    od kadas je došla mirtić i ja sam skužila da ima i drugačije djece, nemrem k sebi doć' kaj sam izdržala
    mirta je nemirna samo kad je nekaj muči - tipa zubi
    a to je onda pakleno

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Luna jesi probala ga kad pitati ako hoće malo vode? Zvuči totalno bezveze, ali recimo meni Luky već neko vrijeme na pitanja odgovara sa da i ne. Prije nekih mjesec dana, prilikom jednog buđenja sam ga pitala ako hoće malo vode i rekao je da. Dala sam mu janinu malu bočicu sa sportskim čepom, popio si je iz nje, legnuo nazad i nastavio spavati. ja ostala u šoku .
    Ovako smo i mi malo-pomalo ukinuli noćno dojenje (u dobi od 15-16 mjeseci). A vodu noću pije i dan-danas...

  11. #61
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Luna,razumijem te u potpunosti.Nakon 2,3 tjedna bjesomučnog nacicavanja po noći dođe opet 2,3 tjedna uživancije (2-4 buđenja) pa me prođe.
    Trenutno smo u fazi uživanja i spavanja.
    I ja isto uvijek kažem to su zubići ali tko zna što mu dođe.
    Nakon takvih tjedana budem luda,neispavana,sve me boli,niš ne stignem napravit.
    Ali onda dođu mirnije noći i zaboravim na sve.
    Ja nemam neki naporan posao,imam dosta kratko radno vrijeme,pomaže mi mm u svemu,pa mi to olakšava cijelu situaciju.
    A zadnje što bi htjela je da nasilno prekidamo dojenje,onda čemu sve do sada ako ga istraumatiziram na kraju!
    Nisam pomogla,ali da znaš da nas ima još,možda ti bude lakše!
    I nadam se da će sad početi ove noći sa 3-5 Kalebovih nacicavanja!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sinoć smo imali najljepšu i najbolju i najdivniju i najsavršeniju noć! Probudila sam se svježa kao Trnoružica!

    Pazite ovo - zaspao je u 21 h. Oko 23 sam ga išla pogledati, jer nisam mogla vjerovati da se ne javlja. Našla sam ga okrenutog naopačke - glava na mjestu nogu, noge na mjestu glave. Pola sata kasnije me zvao i počeo se nacicavati, to je trajalo do 00:20. Tad je konačno zaspao i iz fore sam ga vratila tako naopačke u kinderbet.

    Išla sam leći malo iza 1 i legla sam se uz zid, na MD-ovo mjesto, a MD je legao uz kinderbet.

    Dijete mi se probudilo u 7:30!!! :shock: :shock: :shock: 7 sati u komadu!!!!! Nacicao se, MD ga je uzeo i otišao s njim iz sobe, a ja sam otspavala DO 10!!!!!!!!!! :shock: :shock:

    Danas sam cijeli dan prepuna energija, kao da sam zviznula dva eksa.

    Ne moram naglašavati da smo ga upravo uspavanog u kindač stavili naopačke.

  13. #63
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Luna, ! Baš mi je drago!

    Malo sam se zamislila nad tim naopačkim spavanjem...Hana spava između mene i MM, i desilo se par puta da ju po noći nađem tako naopako okrenutu kako spava ko top. Obratit ću pažnju da li možda tako i bolje spava...

    Inače, preksinoć je moja cura odvalila 00:00-7:30 u komadu. To je prvo u životu njenom tako dugo spavanje, nisam mogla sebi doći. A sinoć opet 2-3 buđenja.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Bravo Kaleb!! :D

    Luna, zavidim ti! Sjećam se od nekud tog osjećaja naspavanosti. Uh, jednom će nam dana to biti svakodnevnica! Zamislite to!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Zamišljam to svaki dan!

    ali nekako mislim da ću se i ovog životnog razdobljaq sijećati sa sjetom!

  16. #66
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    ...
    ali nekako mislim da ću se i ovog životnog razdobljaq sijećati sa sjetom!

    To mi daje snage. Doduse, nismo bas tako veliki kao klinci iz prica do sada, imamo skoro 4.5 mjeseca, a nakon 7. budjenja nocu prestajem brojati

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Jooj, i mi imamo često takvih faza. (Ustvari, nekad imamo i faze spavanja).
    Poboljšalo se kad je prestao sikiti po noći, umjesto toga davala sam mu gutljaj, dva vode. Sad već rijetko traži i vode, osim kad je takva noć. Nekad su to zubići, nekad začepljen nosić, a nekad se valjda nečega uplaši po danu pa sanja to i po noći.
    Ali na moru je spavao kao klada, imali smo valjda tri noći da se nije UOPĆE budio. A ja se najviše bojala buđenja i vrištanja na moru.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Jooj, i mi imamo često takvih faza. (Ustvari, nekad imamo i faze spavanja).
    Poboljšalo se kad je prestao sikiti po noći, umjesto toga davala sam mu gutljaj, dva vode. Sad već rijetko traži i vode, osim kad je takva noć. Nekad su to zubići, nekad začepljen nosić (najčešće), a nekad se valjda nečega uplaši po danu pa sanja to i po noći.
    Ali na moru je spavao kao klada, imali smo valjda tri noći da se nije UOPĆE budio. A ja se najviše bojala buđenja i vrištanja na moru.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    OOps, ne znam kako je otišlo dvaput, nešto se smrzlo i ja ponovo stisnula. Molim moderatora da obriše post. Hvala

  20. #70
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ali probat ću, dobra ideja, obožava piti vodu.
    vidiš sad sam se sjetila da je v isto, nakon što smo prestali s nočnim podojima, počela nakon nekog vremena tražit vodu. i tak popije si malo i legne dalje.
    sad uvijek imamo pored kreveta pripremljenu kljunašicu (da se voda ne preljeva po krevetu).


    i što se tiće ovog obrnutog spavanja. neznam u čem je fora al v je isto često okrenuta naopačke. noge kod naših glava,a njena glava dolje. :/

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Pije vodu noću, spava ovako-onako,gori-doli i budi se, budi ,budi...Više ne brojim niti oči ne otvaram,sve radim kao robot i nadam se da će jednom prestati.Sad sam u fazi-možda ova bebica bude spavala pa P. vidi od nje pa i on krene.Možda...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    Možda Kalebu paše taj položaj, gledajući strane svijeta. Moj bioenergetičar kaže da glava treba biti na sjevernoj strani, jer je tako omogućen bolji protok energije. Pošto su djeca senzibilnija od odraslih, njima to itekako znači.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: re

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Možda Kalebu paše taj položaj, gledajući strane svijeta. Moj bioenergetičar kaže da glava treba biti na sjevernoj strani, jer je tako omogućen bolji protok energije. Pošto su djeca senzibilnija od odraslih, njima to itekako znači.
    Sad mu je glava na zapadu. :?

  24. #74
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    i mi smo jos na ovom topicu
    probala sam s vodom, popio je vode i nastavio traziti cicu.
    njemu je uzasno, uzasno vruce. kad upalim klimu, smiri se i bolje spava. ali ujutro pasmater dodje sunce na prozore i nema te klime koja bi pomogla

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    366

    Početno

    jojo jojojoj evo i mene ovdje nakon, sad vec, 2 tjedna prilicno loseg spavanja...inače je Mila bila ovaj ideal Lune Rocco - 3-4 cicanja nocu, a nekad cak i manje mislim. ali unatrag 2 tjedna ko da ju je nakaj piklo - probudi mi se oko 2:30, ko na sat i onda do 5 pol 6 ne moze zaspati...nece ni cicu na moje cudjenje nego cvili "mama nosi" i ja nananašam li ga nanašam (by the way ima oko 14 kila...) prvih dva sata mi obicno i dobro ide, mazim je, na pola se uspava (ali samo na pola!), nesto si lijepo pricamo, probamo zaspati ali nejde i nejde. e sad, kako se tih noći zaredalo i ja više N E M O G U rekla sam joj "mama više ne može, mama hoće spavati" probudila tatu - odlsušala njeno plakanje, vrištanje par minuta i onda se statom zaigra ili već nešto i zaspi...ali to traje natezanje od oko 2:30 DO OKO 5:30--- :shock: ne znam neznam. bespomoćna sam a ne volim da me ona vidi tako bespomoćnu i da joj ne znam i ne mogu pomoći. zapravo me taj osjećaj baš deprimira. mislim da ju to dodatno zbuni i uznemiri.
    :?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    I se zadnjih noći (otkako smo se vratili s mora) mučimo s buđenjima. Tješi me jedino što mislim da je zbog vrućine.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa
    . Pod tim smatram i cicanje. Mi smo prvi put prespavali noc kad je prestao cicati....

    Ovo sam cula od jako puno zena i stvarno vjerujem da onda funkcionira.Samo je meni zao da prestanemo cicati ( mada mislim da bi se ful odmorila i opustila.Zala je do njenog 5 mjeseca spaval cijelu noc u komadu, a onda se odjednom pocela buditi 3-4 puta po noci radi cicanja.Zapravo, ja pretpostavljam da je radi toga, nisam ziher.Ja sam se vec naviknula na taj bioritam,kao i moje tijelo, nekako radim sve u polusnu i automatski, nije bed, ali nije niti da ne bi htjela odspavati vise od 3 sata u komadu, duuugo nisam!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Cure, cure, postoji svjetlooooooo na kraju tunelaaaaaaaaaaaaaaa!!

    Evo već osmu noć budi se samo jednom za cicanje!! :shock: :shock: :shock: :shock:

    Doduše, onda se počne nacicavati pred ujutro (od 5 nadalje), ali do tad spava kao klada! Nakon onog pakla, osjećam se kao da sam dobila milijun kuna na Lotu!

    Izbile su mu konačno trojke, bit će da je i to bio problema...

    Držim fige da i ostali mališani krenu Kalebovim stopama!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Izbile su mu konačno trojke, bit će da je i to bio problema...
    vodim te na kolače kod Ivice i marice, i Kaleba vodim i TD-a
    to su prave riječi koje trebam

    ove dve gornje samo što nisu

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Izbile su mu konačno trojke, bit će da je i to bio problema...!
    Patriku su svi zubi daaavno izbili ali još ne spavamo. Odavno se ne mogu tješiti da je radi toga.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •