Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: uspješno odvikavanje,a onda more pokvarilo sve...

  1. #1
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno uspješno odvikavanje,a onda more pokvarilo sve...

    Otvaram novu temu jer imam baš neki specifičan slučaj i ne znam se nositi sa tim.
    Odvikavanje od pelena smo započeli prije dva mjeseca jer se bunila da hoće pelene dolje i nosit gaće kao velike cure.Nije bilo nikakvih problema,odmah je prihvatila tutu i uz manje nezgodice u počecima (po parketu i slično) sve je bilo uspješno.U jaslicama je vidjela starije od sebe i imitirala ih,ni tu nije bilo problema.
    Pelene za noć i popodnevno spavanje joj nisam skidala i ne planiram jer su još uvijek mokre,ove popodne nađem suhe,al noćne su mokre i mislim da još nije spremna iako se svaku večer borimo sa njom da joj stavimo pelenu.
    Kad bi išli van - nosila sam rezervne gaćice i hlačice - al vani nismo uspjeli nikad "zalit travicu" jer je ili valjda trpila ili nije tražila.
    A onda smo bili na moru 10 dana.Nosila sam njenu tutu.Na plaži je bila kratko u kupaćim gaćicama,ponekad gola(kako je htjela) i tamo sam joj rekla da može ako joj se piški - na kamenčiće il u more.(GREŠKA??)
    Tutu je ispočetka koristila,a onda pak je počelo i pored tute i najkraju sve češće u gaće
    Povratkom doma - ponekad u tutu (na naše podsjećanje),al opet najčešće u gaće.Krenula je opet u jaslice,tamo ju pošaljem u gaćicama i nađem ju u istim hlačicama kako ju pošaljem..dakle,tamo nema nezgoda.

    jednostavno ne razumijem,da joj vratim pelene il kaj sad?
    Recimo,danas je samo jednom koristila tutu i to na nagovaranje.
    Za sebe tvrdi da je "velika cuja",a ne mala bebica i dalje.
    Ne znam više kako se postaviti i sve više me to ljuti i sad se nalazim u fazi gdje se kontroliram da ne planem.

    Eto,nekome more pomogne za odvikavanje,nama je čini se - odmoglo.
    Mame savjetujte me...jeste li imale ovakvih problema ili znate nekog sa takvim problemom i na koji način ga riješiti????
    usput,tu je i baka koja se ne želi zamjerati unuci (naravno ) i ne podsjeća ju na tutu niti se pretjerano trudi, a Ella je ovih dana svaki dan od mora kod nje popodne na druženju...Hmmmm? Ne vjerujem da bi to moglo imati kakve veze,al ipak...eto i to mi pada na pamet jer sam vjerujte OČAJNA!!!!

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako je "velika cura", probajte s adapterom za wc, nek piski kao mama. tuta je za male bebe.

    inace, vjerojatno nece dugo trajati. moj mali je bezpelenas od 5 mjeseci, pa evo sad oko 2. godine se isto nesto zapisavao, to dode u fazama, ali brzo prode. skuliraj, strpljivo, ne vracaj pelenu, proci ce brzo.


  3. #3
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Fran je isto sam zatražio skidanje. Zatražio je skidanje i dok spava i tu sam ga poslušala.
    Nije htio ni na tutu ni na adapter, već odmah na wc, kao što mi to obavljamo.

  4. #4
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    adapter za wc...pa pokušat ću sa tim!
    Jel mi savjetujete onu običnu il neku kao patkicu (mislim na lik neke životinjice)

    i kak funkcionira kad ostavljate vaše velike "cuje" i dečke kod bake?Imaju li i tamo adapter ?

  5. #5
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    T. kod dede i bake ili kad smo negdje vani sve obavlja na wc-u s tim da ga ja držim iznad, uopće mu to nije problem. Mislim da malo pomaže i to što zna da on može pustiti vodu kasnije, "kao veliki". Doma inače koristimo još uvijek isključivo tutu i ni ne traži drugo.

    Ja nikako ne bih vraćala pelenu. Kao što mikka kaže, to je faza. Možda i reakcija na povratak s godišnjeg i ponovnog razdvajanja, izraz protesta, tim više što je u jaslicama sve ok. Jasno mi je da je frustrirajuće, ali vjerojatno i ovdje vrijedi kao i kod većine stvari - što si ti nervoznija oko toga, to će duže trajati. Probaj si izracionalizirati u glavi, neko ćeš vrijeme malo više prati i to sad mora biti tako.

    Nama je u početku pomoglo da medo piški pa ga pohvalimo, odmah je i T. htio. Možda da i vi krenete ispočetka s tim "trikovima" i još uvedete wc za velike cure.

  6. #6
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Frka, ja mislim da je najbolje da tipaš nju!

  7. #7
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Frka, ja mislim da je najbolje da tipaš nju!
    misliš da odem sa njom u dućan i da si sama izabere? e bravo
    nekako već sad mislim da će to bit dobro!!!

    ljubim vas sve cure drage!!!

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Da, da obavezno s njom u dućan da sama izabera, ali prije toga bi s njom razgovarala o tome da li uopće želi nešto ili bi ona kao veliki direkt na veliku wc dasku.
    Napisala sam već, Fran je htio kao mi veliki i tako je i bilo, iako samo doma imali i tutu i adapter.

  9. #9
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Dali ima neka fora sa tim adapterima?
    Skup, jeftin, kvalitetan, šaren, svira, rješava jednadžbe...?
    Gdje se mogu naći ok adapteri za pristojnu cijenu?

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ajme, ajme ja nikako od nužde ne bi radila cirkus ili party!
    odeš,, skoncentriraš se, obaviš i to je to. kako mi, tako i oni.

  11. #11
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Pa nije stvar u tome da bude šareno radi nje nego radi mene
    Tuta je vulgaris Nukova (zakon),
    a adapteri... pitam da ne kupim krivo, ili preskupo ili šrot (ono što se do sada događalo sa većinom stvari)

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam u TL kupila neki "bolji" koji je na kraju ispao sra*nje, stalno ispada sa skoljke, a u beogradu sam u onoj obicnoj prodavaonici plastike kupila neki jeftinjak za valjda 5 kn i taj je super, sad gledam da nabavim jos koji pa raznesem po svim mjestima gdje idemo

    da rezimiram: ja dajem glas za jeftilen.

  13. #13
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja J. se prije mora riješila pelene, na putu je tražila piškit, nismo ni u sjedalicu stavljali pelenu, non stop je samo u gaćama. Čak i noću.

    A onda na moru... piškenje u gaće po 7, 8 puta.
    I mi smo joj isto rekli da ode piškiti u more ili dalje na kamenčiće. Nekad je doke se kupamo u moru piškila preko kupaćih gaćica. Možda ju je to zbunilo :?

    Sad je uspjeh 50-50.
    Nekad pita, nekad ne.

    Mislim da ima u ovome što je mikka rekla- da je to u fazama.
    Ja isto pelenu više uopće ne stavljam. Furamo se na bezpelenaštvo

    I da, na čuvanju ide bolje nego kad je s nama :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    e da se nitko nije dosjetio ove teme, sama bi je morala uvesti jer ne znam što i kako dalje :? naša bitka traje sad otprilike nekih mj. dana.
    malo sam čitala o tom odvikavanju i najvažnije što sam uhvatila jest "nemojte žuriti". ok, mislim se, meni se to neće dogodit. i tako mrva moja mala od god. i 8 mj. ispunio neke od uvijeta da možemo početi s tim(kakao redovno uvijek nakon jutarnje boce,govorio bi ka-ka kad će poć kakati i sl.)ali prije svega nenormalna vrućina pa bi meni samoj, od pomisli da njemu stavim pelenu, bilo vruće. i tako malo po malo skinem mu pelenu pa šta napravi i di napravi nema veze. i tako je i danas, ne paničarim niti ga silim da sjedi na tuti ili školjci.ako oće oće ako ne...i to je to.
    sve u svemu, do sada smo nekoliko puta smo na školjci obavili stvar, a tutu sam donese kad treba ka-ka.gdje god da je kakio, kakicu uvijek skupim i bacim je u školjku pred njim i onda mahnemo kakici i potegne on vodu i peremo ruke i ajd to je ok sve pa da i potraje.

    MEĐUTIM, ima 10-ak dana da je strašno nervozan i grintav i tuče sve odreda, što me strašno zabrinjava. čak slabije jede. jasno mi je da tu i zubići mogu imati svoju ulogu ali se pitam jesem li možda ipak prerano započela s odvikavanjem :? ipak vidim da kakati neće bilo di i onda ne zna di bi sa sobom. a pažnju traži nenormalno puno otkako je takav. inače iutar tih 10-ak dana nervoze oko nužde ima promjena. počeo je kakati bez da kaže prije kao inače.da mu možda ja nisam prouzročila taj nemir skidanjem pelene?
    jeli još koja mama primjetila takvo ponašanje u razdoblju odvikavanja i imate li bilo kakav savjet. da mu je vratim ili što?

  15. #15
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mi smo sa odvikavanjem počeli prije nešto više od 2 mjeseca. u početku je bilo odlično, i na moru i kad smo se vratili. piškila je uredno u kahlicu, kakanje kako kad nekad je tražila pelenu ali je isto krenulo većinom u kahlicu. i onda prije jedno tri tjedna je počela nositi pelenu po stanu i plakati histerično ako joj ne stavimo. ja sam to povezala sa rastom zubi. uglavnom mislim da se u tom trenu ( točno na drugi rođendan) dogodilo nešto trumatično za nju, vratili smo pelenu i vratila se u naš krevet iz kojeg je svojevoljno otišla par mjeseci prije. Kako se to sve poklopilo ja sam joj vratila pelenu jer sam zaključila da ju nešto muči. sad kad vidim koliko je još takvih, mislim da smo u jednoj fazi. inače je u tom razdoblju puno cendravija nego inače, lako se rasplače i samo bi se nosila.
    sad smo uspjeli pomalo ope doma skinuti pelenu, ali s puno više nezgoda nego prije. zapravo ona najavi da će piškiti u gaće :?

  16. #16
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    nastavak problema:

    kod nas Ella želi gaćice i dalje,al više ne najavljuje da bi na tutu (kaj je prije radila) ...napravi lokvicu na podu i kaže "mama teba bisati"

    Sad se suočavam sa pak drugim problemom još...kužim ju da joj se piški
    (cupka il skuplja nogice) i pitam dal joj se piški - veli NE..onda sam jednostavno preskočila to pitanje i samo kažem "idemo na tutu" - al odbija,neće ...danas primjerice samo dvaput je sjela na tutu.
    Tek kad se popiški negdje van tute onda kaže da treba tutu i hoće sjesti.

    sad sam pokušala da ide sa mnom na wc i da umjesto mene svaki put stisne vodu..(ponekad i kad bacam iz njene tute) i vidim da joj je to kao neka fora..i rekla sam joj da će ako bude piškila i kakala na tutu onda ona svaki put pustit vodu na wc-školjci....
    sad bumo vidjeli rezultate..

    ne znam dal ju trebam kao "na silu" posjest na tutu kad kužim da cupka...ne bih htjela da joj se zamjeri pa to ne radim,al kak da to riješim?Hmmmm...

  17. #17
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    zaboravila sam još napisat da sam ju pitala dal bi htjela ići na tutu tamo gdje idu mama i tata i kao htjela je i kad smo došli do školjke - predomislila se.
    Pokušat ću za koji dan sa onim adapterom pa da si sama izabere...a do tad ću joj pričati i pričati o VEEEEElikoj tuti....

  18. #18
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    vidim da imamo iste probleme, meni je čak palo na pamet vratiti pelenu i pričekati neko vrijeme. jer stvarno odbije tutu, isto kao i tvoja, neće sjesti. i lijepo mi kaže da će piškiti u gaće. ne želim joj stvoriti averziju prema tuti, pa stavljam pelenu ili ju pustim da piški u gaće.

  19. #19
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    frka, polako
    nemoj je ništa forsirati, mislim da bi time samo pogoršala

    moju J je jučer čuvala moja mama
    niti jednom se nije upiškila

    kad sam ja došla doma, evo je, kreće

    kaže mi da piški, ali već je gotovo

    tražila je jednom

    ali bude...

  20. #20
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Anci.. -znači...puuuuuno strpljenja! OK!
    mislim da me isfrustriralo to kaj je prije mora bilo sve ok,čak je sama došla do mene i rekla da treba na tutu...uf,jedva čekam opet te dane od prije...!!!!!!!!

    Gitulja,ja joj nisam vraćala pelenu ni nakon mora uopće (iako sam puno puta bila na rubu da joj vratim)...pokušaj joj puno pričati,tak i ja radim da me već jezik boli od pričanja..

    mogu vam samo reći da ni u snu nisam mislila da će odlazak na more pokvariti sve :shock: ....sad sve lijepo ispočetka...jooooj!!!

  21. #21
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj frka20 prvotno napisa
    Anci.. -znači...puuuuuno strpljenja! OK!
    mislim da me isfrustriralo to kaj je prije mora bilo sve ok,čak je sama došla do mene i rekla da treba na tutu...uf,jedva čekam opet te dane od prije...!!!!!!!!
    Znam.
    Ja sam se sad skulirala jer sam vidjela da je moja mama totalno cool i nikad je ne pita hoće li piškiti, mala joj samo dođe i javi da treba obaviti.

    Ne želim joj ja sad neki pritisak stvarati.

    Sretno

  22. #22
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    frka20, ni ja nisam mislila vratiti pelenu. ali ona plače, stvarno plače i nosi pelenu po stanu. i kad ju pitam hoće li na tutu kaže: "ne! gita pipi pena." a kad joj kažem da nećemo staviti pelenu onda dobijem: "gita pipi aća". i stvarno mi se čini da se ponekad na silu popiški u gaće samo da bi mi dokazala da ne želi tutu. jedino navečer prije kupanja trči sama na tutu i popiški se, i još komentira je li puno ili malo piškila. navečer nakon kupanja obavezno ostavljamo guzu da se lufta, ali nastaje takav otpor kod stavljanja na tutu da mislim da je bolje staviti pelenu nego da trpi.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    čitam vas i smijem se u isto vrijeme...
    kao i vi mi smo u istoj fazi sa istim problemima...(ako se odvikavanje može nazvati problemom).
    mog malog sam počela odvikavati čim je ljeto započelo i nismo još uspijeli...ja ga ne forsiram ali možda mu idem na živce što ga mal mal pitam hoće li piškiti...na moru smo bili goli 10 dana...piškili smo i kakali na sve strane...ali ja ne odustajem iako kad mi se kao većeras popiški pred liftom nije mi drago ali nekako si mantram da je sve to normalno i da njemu jednostavno treba vremena...
    da je spreman mogu reći jer zna kad treba kakiti i piškiti ali eto nekada mu pobjegne...
    sve je to curke normalno samo nek oni kake i piške jer kad će ak ne sad...problemi su ak to budu radili kad krenu u školu...
    sretno

  24. #24
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Drage moje
    imam veselu vijest!!!!!!
    Prije svega,Anci i sve ostale drage mame zahvaljujem vam jer ste me uvjerile da moram bit strpljiva!!!! (a bila sam tako isfrustrirana)

    Poslala sam ju danas (kao i uvijek) u gaćicama u jaslice.I poslala u ruksaku još 3 komada rezervnih.I nađem ju u istim gaćicama i hlačicama.
    To mi je dodatno dalo nadu i strpljenje za doma (u jaslicama ni nije bilo problema)
    U glavi sam si rekla da i tako i njoj da će ići sama pustit vodu u školjku svaki put kad se popiški i pokaka na tutu.I ona veli "dobjo"...i meni osmjeh i vjera u uspjeh.
    Igramo se,igramo i ja ništa ne govorim,samo sam joj odjednom rekla ako želi da idemo čitat slikovnice - sjedne na tutu i da ćemo čitati.
    I ona skida hlačice i gaćice(pomažem)...i čujem pšššššš :D
    I pitam idemo li sad bacit to iz tute i ona veli kako će pustit vodu.I tak je i bilo....
    I tako cijeli dan danas...nijedne popišane gaće (za razliku od jučer njih 7!)
    Cure moje,ja sam tako sretna da vam ne mogu to ni opisati!
    JUUUUUUUPI!!! :D



    gitulja,možda da joj kažeš kako će bit velika ko mama i da svaki put kad ti moraš na wc - napraviš predstavu (tako sam ja u počecima)...kao cupkaš i vičeš "joooj,piški mi se...moram ići na svoju tutu...joooj,..ideš me vidjeti?"....(moja Ella je čak znala kao pipnut moje gaće da vidi da nisu mokre ...i onda ona umjesto tebe pusti vodu..a ruke naravno perete skupa)...Dok ju stavljam spavati dugo pričamo u krevetu i ja mantram na sve strane i govorim joj kako ona više nije mala bebica - već velika cura koja nosi gaće...)

    Ana... - to kaj veliš da pitaš stalno za pišanje jel treba na tutu...posve mi je poznato...ja sam sama sebi išla na živce...Ne bih ja toliko dramila - da nam odlazak na more nije pokvario ono kaj svi nazivaju "savršenim za odvikavanje"..kod nas upravo suprotno

  25. #25
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    frka20, i kod nas je jučer bila nešto bolja situacija. kao i obično piškila je u tutu prije kupanja, onda smo poslije kupanja obukli gaćice, pa se igrala s tatom. i piškila je još jednom u tutu. a onda sam stavila lutku koja piški na njenu tutu jer je ona pokušavala sjesti na bebinu
    bila je ljubomorna pa je maknula bebu i sjedila na tuti, a kako više nije mogla piškiti, izlila je vodu iz bebine tute u svoju i rekla da je piškila. onda je još naumila oprati noge u tuti. možda da joj kažem da će oprati noge u tuti svaki put kad se popiški ? (šala, naravno)

  26. #26
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    frka20, i kod nas je jučer bila nešto bolja situacija. kao i obično piškila je u tutu prije kupanja, onda smo poslije kupanja obukli gaćice, pa se igrala s tatom. i piškila je još jednom u tutu. a onda sam stavila lutku koja piški na njenu tutu jer je ona pokušavala sjesti na bebinu
    bila je ljubomorna pa je maknula bebu i sjedila na tuti, a kako više nije mogla piškiti, izlila je vodu iz bebine tute u svoju i rekla da je piškila. onda je još naumila oprati noge u tuti. možda da joj kažem da će oprati noge u tuti svaki put kad se popiški ? (šala, naravno)
    palo mi nešto na pamet...ako uvijek piški na tutu prije kupanja - pretpostavljam da je onda tuta u kupaoni..možda želi samo na tom mjestu piškiti??? :? A ovo sa bebom je dobro,tako slično sam i ja radila i Ella ih sama zna isto tako postaviti na tu svoju tutu

  27. #27
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    mene je sve sram reć s kolko se moj sin ostavio pelene. Prvi put smo uspjeli prošle godine na moru kad je imao 2 god. i bila sam super ponosna, da bi nakon par dana završio sa rota virusom u bolnici gdje su mu morali vratiti pelene. Naravno da se opet na njih navukao. U Zg smo sljedećih 6 mj. pokušavali ostavit pelenu al nikako, piškio bi u tutu ili wc samo kad bi on htio. Onda sam odustala i rekla ( s obzirom da još neide u vrtić ) da bu do škole valjda prestao. Ove godine dođemo na more, prvi dan mu odmah skinemo pelenu i on od tad najnormalnije živi bez pelene :D . Očito do sada nije bio spreman. S druge pak strane mala od 10 mj starosti ide ponekad piškit na tutu i mi se ponadali da bumo sad kad ima 18 mj. uspjeli na moru i nju odučit, a kad ono totalna suprotnost, piša di stigne, na tutu neće ni luda ( osim kad je njoj fora, al tad se ne popiša ), tak da sam zaključila da je bolje čekat i vratit joj pelenu i crvenit se kad vidim kak se neka djeca rano odviknu .

  28. #28
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    mene je sve sram reć s kolko se moj sin ostavio pelene. Prvi put smo uspjeli prošle godine na moru kad je imao 2 god. i bila sam super ponosna, da bi nakon par dana završio sa rota virusom u bolnici gdje su mu morali vratiti pelene. Naravno da se opet na njih navukao. U Zg smo sljedećih 6 mj. pokušavali ostavit pelenu al nikako, piškio bi u tutu ili wc samo kad bi on htio. Onda sam odustala i rekla ( s obzirom da još neide u vrtić ) da bu do škole valjda prestao. Ove godine dođemo na more, prvi dan mu odmah skinemo pelenu i on od tad najnormalnije živi bez pelene :D . Očito do sada nije bio spreman. S druge pak strane mala od 10 mj starosti ide ponekad piškit na tutu i mi se ponadali da bumo sad kad ima 18 mj. uspjeli na moru i nju odučit, a kad ono totalna suprotnost, piša di stigne, na tutu neće ni luda ( osim kad je njoj fora, al tad se ne popiša ), tak da sam zaključila da je bolje čekat i vratit joj pelenu i crvenit se kad vidim kak se neka djeca rano odviknu .
    Tajci73,mislim da se nemaš zašto crvenit,svako dijete je različito,ne primaj to previše k srcu...sve će doć na svoje...ja sam eto naučila da treba puuuuuuno strpljenja i ne pridavat tome neku preveliku važnost.
    PUSA

  29. #29
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    cure
    neki dan ja vas tješim... a jučer je meni bilo dosta
    Ozbiljno razmišljam da joj vratimo pelenu...
    Tako se dogovorimo MM i ja i onda ona meni viče "piškiti" , pa mi je sad glupo vraćati kad vidim da kuži. :/

  30. #30
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    cure
    neki dan ja vas tješim... a jučer je meni bilo dosta
    Ozbiljno razmišljam da joj vratimo pelenu...
    Tako se dogovorimo MM i ja i onda ona meni viče "piškiti" , pa mi je sad glupo vraćati kad vidim da kuži. :/
    Anci ,kao kaj si ti meni rekla...puno S T R P LJ E NJ A! ja sam nakon ove predstave sa Ellom koja je bila ziher da je to bila jedna od faza..Sve znaš,daješ prave savjete...ja ti samo mogu bit podrška!!!

  31. #31
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno


  32. #32
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    evo, jučer je sve bilo dobro. do večere. kako je bilo jako vruće popila je 1/2 l vode kad smo se vraćale iz parka. piškila je u tutu prije kupanja, u kadu, i onda joj je pobjeglo malo dok je večerala ali je je opet veći dio obavila u tutu. međutim vidjela je mokre gaćice i jastuk sa stolice. i gotovo. plač za pelenom.
    nitko ju nikad ne špota kad se popiški u gaće, tako da stvarno ne znam od kud joj takve reakcije na popišana gaćice. kao da se srami.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •