Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: pišonja,prevučena kožica i boool

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno pišonja,prevučena kožica i boool

    do sad nismo imali nikakvih problema s pišonjom, kožicu smo provlačili kolko je išla, malo pomalo kod kupanja.
    prije 2 mj kad smo bili na sistematskom s dvije god je ped rekla da je pišonja dobar.
    e sad, on od prošlog tjedna ne da prevlačit kožicu,niti ne da dirat. ja nisam htijela nista na silu, mislila sam, faza, bude dao za koji dan. no nakon par dana mi bilo sumnjivo, jučer mi uspjeli nagovorit da mu prevučemo i imali što za vidjet, ispod mjesta do kud kožica ide je bilo oko 1 cm bijele nakupine, ono grozno za vidjet, sve ispod kožice bijelo napuhnuto, a on vrišti da ga boli.
    ujutro smo išli pedici koja je rekla da nije ništa strašno, da je to smegma i da će ona to provući da to izađe. bilo je gotovo za par sekundi, on je plakao jako nekih 10 sek, i nakon toga ko da ništ nije bilo.
    dr je rekla da je sad to prevučeno do kraja, i da moramo obavezno svaki dan prevlačit ili će mu se zarasti a onda da ostaje samo operacija da se to odljepi
    rekla je ako će ga boljet dok će piškit nek mu stavim obloge od kamilice i namažem bepantenom.
    i tu sad nastaje problem
    jako ga boli i peče kad piški, stavila sam ga u kadu i bilo je malo bolje,ali još uvjek boli, u kadi sam uspjela malo na sek provući i vidjela da taj komadić smegme još uvjek u pišonji da mu dr to nije počistila nego taj dio koji je izašao ostavila da tamo stoji
    sad sam mu nakon kupanja opet morala prevući da to počistim s oblogom kamilice i namažem kremom. on je toliko plakao da je ostao bez zraka, ja nisam tako vješta ko dr, i trebalo mi je tri prevlačenja da to napravim, a da ne pričam da je to jos sve u sukrvici i kolko je on plakao i grčio se..
    sat vremena poslije toga sam ga nosila, on je jecao i govorio da ga peče,sav je bio zgrčeni,čini mi se da je još gore odkad sam to iša dirat, a htijela sam mu samo pomoći i napravit kak je dr rekla.
    sad je konačno zaspao, ima ko kakav savjet kako ublažiti bol?danas više ne mislim dirat ništa, oblozi od kamilice nemaju smisla ak se ne stavi na prevučeni dio, a ja ga više danas ne mislim mučit. krema isto tak izvana nema koristi, ili?
    nekakav savjet, bilo kakav je dobrodošao..

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    neznam koju kremu imate...

    mi smo od pedijatra dobili Garamicin(antibiotska krema), mazali 2x dnevno, prošlo za dva dana

    isto je prevućeno silom prilika, bilo sve vrišteće crveno...
    malac nije bio odušeljen kad sam mu mazala, ali...
    uglavnom sa ovom kremom je prošlo doslovno za dva dana

  3. #3
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    možeš popšpricati octeniseptom i mazati bilo kojom antibiotskom kremom (garamicin ili betrion).
    moj mlađi je imao sličnu situaciju, normalno smo prevlačili kožicu i čistili, isto mu se stvorila nakupina bijelog na piši, onako kao veliki gnojni prišt. ped rekao da ne treba ništa samo navlačiti pa bude puklo. na kraju mu neotekao pišo, zagnojilo se, završili kod kirurga na hitnoj na rebru koji mu je to počistio (kad je povukao kožicu skoro sam pala u nesvjest od zmazanoće).

  4. #4
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    na rebru su mi rekli da mu slobodno dam luposcet protiv boli.
    što se tiče kamilice, slobodno mu stavljaj obloge izvana na pišu.

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    hvala cure..
    ma bas zato mi je i bilo drago sto mu je to provukla i da je to izaslo da se ne bi nešto kasnije zakomliciralo..strah me je bilo i preko noci to ostaviti, da se ne bi upalilo..
    pitala sam pedicu dal treba koja posebna krema antibiotska, rekla je da ne. valjda zato jer se nije nista upalilo
    rekla je samo bepanten. sad ni ne mogu na svoju ruku nikakvu dobiti u ljekarni..
    srecom pa sam se sjetila i predostroznosti radi pospricala octeniseptom nakon kaj sam pocistila kamilicom i vaticom. ali da to nije mogla pocistit ona je stvarno za nevjerovati..
    probudio se, ok je, jedino plače i vrišti dok piški

  6. #6
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    cure jel normalno da je pišo onak naoko natečeni? sad popodne se kupao jer ga je peklo, nisam mu više ništ dirala ali mi onak naoko izgleda naotečeni izvana..
    i jako plače kad piški..kolko dugo će trajati ta bol?
    sve me strah sutra ponovno navlačiti..

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    cure jel normalno da je pišo onak naoko natečeni? sad popodne se kupao jer ga je peklo, nisam mu više ništ dirala ali mi onak naoko izgleda naotečeni izvana..
    i jako plače kad piški..kolko dugo će trajati ta bol?
    sve me strah sutra ponovno navlačiti..

    normalno je da je natečen

    a što se tiče prevlačenja kožice, moraš to napraviti baš sada dok je to upaljeno jer ako se sad zalijepi dok je to praktički "otvorena rana" onda će biti za kirurga...
    velim ti da je nama puno pomogala Garamicin krema, plakao je samo kod prvog pišanja, poslije više nije
    (probaj nabaviti u drugoj ljekarni )

    Navodno postoj i neka kremica sa E. (neznam kako se zove), a nju se kao može dobiti bez recepta
    to je krema koja "umrtvi" pa klince ne boli...(neznam detalje)

  8. #8
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    kupili tyrosur kremu, ta jedina ide bez recepta, ona je baš za to veli u ljekarni..
    ma tak mi ga je žao, cijelu vecer je plačljiv, samo se čuva, plače i govori da ga boli, to malo kaj hoda hoda sa raširenim n ogama..
    mislim da je problem to što se ne popiša do kraja, zavrišti da svi skočimo, i dalje valjda ne usudi pišati, i tako svako malo.
    prethodna pelena je bila jedva mrvicu mokra sa sukrvicom. ovu sad ne da ni pogledat, na dodir je suha, govori da neće pišat, a za desetak min opet vrisak jer mu je valjda sila pa krene.
    danas smo mu već dosta prevlačili. dr ujutro i ja oko podneva tri puta..nastavljamo sutra. ma samo da bude manje bolno.
    hvala na odgovorima

  9. #9
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Evitta samo hrabro, mi smo imali isto s pipicom, znam kako ti je

  10. #10
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    cure ovo je grozno, operacija bruha nam je smijesna prema sad ovome. mozda se cini smijesnim sto tolko jadikujem oko ovog, al ja ga jos tak jadnog i u takvoj boli nisam vidla..
    navecer se kupao i u kadi i u posudici s kamilicim sjedio oko sat vremena-nista bolje nije bilo. zaspao iza 8, probudio se u pola 1 u noci, do pol 5 je bilo jos tak tak, a od pol 5 do 7 plakanje, vrištanje, nošenje..tužio se i da ga trbuh boli, valjda mjehur od zadrzavanja, ja sam mu cijelo vrijeme govorila da mora piskiti,oko 7 je najjace plakao i onda zaspao. tak sam se bojala da se jos nesto ne zakomplicira ako bude zadrzavao, al srecom je pelena ujutro bila mokra.
    cekam mm da dode s posla, onda slijedi operacija-prevlačenje..

  11. #11
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    mala vila,hvala, ja sam mislila da samo decki imaju takvih problema..

  12. #12
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    malo je bolje! igra se i veseli je, jedino plače kad piški, ali puno manje, vise cendrucka nego sto plače. uspjeli smo prevući, bolilo ga al nije bilo tako strasno ko jucer, prestao plakat cim je bilo gotovo i namazano..
    jel dosta samo jednom na dan provuci? dr je rekla samo da svaki dan treba, nije rekla dal jedamput ili vise puta..

  13. #13
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    mala vila,hvala, ja sam mislila da samo decki imaju takvih problema..
    i imaju, haha! mi ne prevlačimo kožicu, ali je moja dobila neku upalu i isto smo trebali čistiti i kaj sve ne a ona ne da ni blizu i vrišti jer ju boli, ma uzas zivi! zato kazem da te kuzim

  14. #14
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    možda dok je još tako upaljeno prevuci 2x, ujutro i navečer i obavezno svaki put namaži s tom kremicom.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,315

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    malo je bolje! igra se i veseli je, jedino plače kad piški, ali puno manje, vise cendrucka nego sto plače. uspjeli smo prevući, bolilo ga al nije bilo tako strasno ko jucer, prestao plakat cim je bilo gotovo i namazano..
    jel dosta samo jednom na dan provuci? dr je rekla samo da svaki dan treba, nije rekla dal jedamput ili vise puta..
    Dosta je jednom dnevno - obično u sklopu kupanja (na mokro ne boli). Prošli smo sve to s obojicom. Boli jer je to osjetljivo mjesto, ali brzo prolazi. Sretno!

  16. #16
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Samo da ti dam podršku, mi smo prekjučer čistili pišeka i kako je mrvicu krenulo smegme izlaziti tako sam ja natuftala ulja na blazinicu i lijevo desno malo povukla -odvojio se cijeli dio kožice na toj strani, on zaplakao, prestali i problem nastao kod pišanja. Oprali, opet malo očistili, on siroček veli-boji pimpek aji nema duge! Kao boli ga al nema druge, mora se. Srećom nema pelene, jučer je isto bila ta strana crvena, ja sam namazala Teutom, dobro da si rekla za ovu Tyrosur to idem kupiti poslije, da ne bi bilo. Danas još nisam vidjela kakva je situacija ali ne žali se i piški normalno..Joj koliko filozofije oko pišeka!!!! Tu kožicu mu diram isključivo zato jer je MM sa 3 godine išao na kirurgiju i sveki me dobrano isprepadala..

  17. #17
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    i imaju, haha! mi ne prevlačimo kožicu, ali je moja dobila neku upalu i isto smo trebali čistiti i kaj sve ne a ona ne da ni blizu i vrišti jer ju boli, ma uzas zivi! zato kazem da te kuzim
    ma kuzim kaj si htijela reci al nisam znala da i curice imaju upale i muce muku po tom pitanju, mislila sam da je sam s pisulincima problem..

    inace danas je mila majka!! mirno smo spavali, piski normalno, tu i tam se sjeti pa kaze onak cendrasto da ga pece, al to je sve.
    prevlacimo zasad dvaput na dan nakon kupanja i mazemo kremicom,nije bas odusevljen al nije tak strasno. vise place jer se boji boli, nego sto ga uistinu boli, cim namazemo vec je nasmijani..

    kolko dugo ste mazali s kremama? dok crvenilo prode ili jos i poslije? nama je ovo jos onak dosta crveno, kolko po prilici treba da to zacijeli?

    i hvala svima na podrsci!

  18. #18
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    što se tiče prevlačenja, ja sam to 2x dnevno (ujutro i navećer)

    sve skupa sam mazala 5-6 dana (crvenilo se smanjilo drugi dan, a skroz je bilo ok nakon nekih 6 dana)

    sad mu prevućem otprilike svaki 7 dana čisto iz higijenskih razloga da očistim

  19. #19
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Cure, a zakaj uopće prevlačite kožicu? Moj mali ima 3,5 godine, nijednom mu nisam prevukla, sama se odlijepljuje od glavića, jedna strana se odlijepila, a druga još nije, ali nemamo nikakvih problema, ni upala ni crvenila.
    Sve to se događa upravo zbog prevlačenja kožice. Dolazi do iritacije i sitnih ranica koje se onda inficiraju, pa dođe do upale.

  20. #20
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, a zakaj uopće prevlačite kožicu? Moj mali ima 3,5 godine, nijednom mu nisam prevukla, sama se odlijepljuje od glavića, jedna strana se odlijepila, a druga još nije, ali nemamo nikakvih problema, ni upala ni crvenila.
    Sve to se događa upravo zbog prevlačenja kožice. Dolazi do iritacije i sitnih ranica koje se onda inficiraju, pa dođe do upale.
    Nije to bas tocno, ponekada se desi upala i onda je nuzno na silu prevuci da se te nakupine izbace jer ako ostane pod kozicom upala podivlja i onda bez kirurga nema pomoci

    Moja dva decka nisu imala nikakvih problema s time, ali pricala mi je doktorica da je to lutrija, kod nekih sve ok a kod nekih problem

  21. #21
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, a zakaj uopće prevlačite kožicu? Moj mali ima 3,5 godine, nijednom mu nisam prevukla, sama se odlijepljuje od glavića, jedna strana se odlijepila, a druga još nije, ali nemamo nikakvih problema, ni upala ni crvenila.
    Sve to se događa upravo zbog prevlačenja kožice. Dolazi do iritacije i sitnih ranica koje se onda inficiraju, pa dođe do upale.
    kao što ti je napisala Marsupilami, imate sreće!

    kod nekih dođe do upale kad je kožica još uvijek prevućena, a kod nekih se to nikad samo ne odlijepi pa djeca moraju kod kirurga...
    to je lutrija!

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,315

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    kao što ti je napisala Marsupilami, imate sreće!

    kod nekih dođe do upale kad je kožica još uvijek prevućena, a kod nekih se to nikad samo ne odlijepi pa djeca moraju kod kirurga...
    to je lutrija!
    X

    Do urinarne infekcije nismo dirali.

  23. #23
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Joj, ne znam je li me išta u vezi tog mog djeteta toliko mučilo koliko taj pišo, pročitala sam mislim svih 777 tema u kojima se spominju kožica, prevlačenje i piša. I prepucij .

    Miško ima uskoro 3 godine, i kožica ne da se ne može pomaknuti niti milimetar, nego niti milimetar, ono - samo jedna točkica gdje piški i sve drugo prevučeno (slijepljeno). Nakon gomile pročitanog ja sam odlučila ne dirati, ali je pedijatrica sama dva puta to nasilu (naravno u sekundi i bez upozorenja) napravila, jednom u prvoj godini, jednom u drugoj, tad sam navlačila, ali mu je to opet sve zaraslo. Već se dugo ne kupamo svakodnevno u kadi (tuširamo se), ali s vremena na vrijeme mu malo povučem prema dolje (nikada u suprotnom smjeru). Kad se i kupamo (cca 1x tjedno) koristimo neke od onih kupki za atopičnu kožu (nemaju detergenata, ne pjene se). Nema pelenu od kraja ljeta/jeseni, ali nije niti nešto posebno zainteresiran za igru. Uvijek kad piški mu se napuhava, ja pročitala cijelu Rodu, uvijek gledam curi li što bijelo ili gnojno i nikad ništa ne vidim, mm isto viče ne diraj - bude sam kad mu bude trebalo... i što sad sve ovo pišem?

    E pa sad mu je vrh piše jako crven, nije ništa nateklo, u tih par sekundi što mi je dao da ga pipnem nisam mogla ništa istisnuti (nisam vidjela gnoja, bijelog i sl.), i kaže da ga boli dok piški. Sinoć je bilo jako crveno, malo sam kamilicom namakala, jutros je manje crveno, ali opet kaže da ga boli.

    Strah me uopće ići pedijatrici jer se bojim da bi ona opet mogla na silu povući, a i zadnji put kad mu je povukla je rekla ako za godinu dana ne bude mogao prevući da ćemo na kirurgiju... (a sad je prošlo tih godinu dana) pa nisam sigurna što uopće mogu od nje očekivati. Tj. mislim da znam, a to mi se ne sviđa.

    Mogu li doma s još nečim mazati i probati riješiti to crvenilo i bol (ali ne s bornom vodom, pročitala sam ). Kažem, do sada nije ništa nateklo... A ako ne prođe, koje su mi alternative, i kod koga, a da to ne bude nasilno povlačenje ili kirurgija? Ili nemamo alternative?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •