Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Flylady 2005. do danas

  1. #1
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno Flylady 2005. do danas

    Kopala sam malo po arhivi pa naletjela na dotičnu
    Pa sam malo čitala vaše postove pa malo njihovu stranicu
    http://www.flylady.net
    pa me zanima od vas koje ste se probale držati rutine (Lut, Maja...) koliko vam je to pomoglo u organiziranosti i osjećate li korisne posljedice i 2010. godine?
    Pitam jer ja muku mučim sa organizacijom života i vremena i ovo mi se čini zgodno, ali i malo pretjerano.

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne znam koliko je vise na forumu pa cu ja umjesto nje, maja je negdje izmedju ondasnjeg flyludila i normalnosti

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja se uopće više ne držim flylady i nemam apsolutno nikakvu potrebu vratiti se tolikoj organiziranosti.
    nisam ja tip za to.

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma i meni se to čini too much, zato sam i htjela info od onih koje su probale, a da nisu fanatične američke kućanice.

  5. #5
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Meni je pomoglo ono prvo pravilo,
    prije spavanja obavezno svo suđe koje je ostalo u kuhinji stavim u perilicu, prođem radne površine i oglancam sudoper i štednjak.
    To mi uzme maksimalno deset minuta, a drugačije mi dan počne kada uđem u čistu kuhinju pristaviti kavu.

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ah, glory days :nostalgični:
    nema kod mene više ni tragova flylady

  7. #7
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa Vidi poruku
    ah, glory days :nostalgični:
    nema kod mene više ni tragova flylady
    A koliko vas je dugo držalo?
    Meni bi značilo kad bih bar na neko vrijeme spojila posao, učenje, djecu i koliko-toliko urednu kuću.

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    mislim skoro godinu dana

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,989

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je pomoglo ono prvo pravilo,
    prije spavanja obavezno svo suđe koje je ostalo u kuhinji stavim u perilicu, prođem radne površine i oglancam sudoper i štednjak.
    To mi uzme maksimalno deset minuta, a drugačije mi dan počne kada uđem u čistu kuhinju pristaviti kavu.
    Vidiš, nisam ni znala da sam FL u duši .
    Inače tadašnje letimično praćenje topica odmah mi je prišapnulo da od toga nema neke vajde...

  10. #10
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    evo i ja jučer, izribala kuhinju-trebalo joj, i prijavljujem da se osjećam super, drugačiji osjećaj nego kad uđem u onu prljavštinu -)

  11. #11
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,908

    Početno

    Držim se toga s kuhinjom. Nemam više hot-spots (barem ne velikih, ima nekoliko malih žarišta gdje mm drži neke svoje pi**arije).
    Ponekad uzmem tajmer kod čišćenja - pomogne mi da budem brža.
    Nikad baš nisam primjenjivala sve njene principe, ali sjetim je se svaku večer u kuhinji

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja nisam proučavala do sad FL, al vidim da se po prirodi i navikama dosta uklapam. Npr suđe mi nikad na kraju dana ne ostaje neoprano-ili u suđericu potrpam ili operem (ovisno o raspoloženju), radne površine brišem odmah nakon što završim s uporabom istih jer imam fobiju od prljave i razbacane kuhinje samim tim što nam je dnevna spojena s kuhinjom pa mi je to stalno na očima (kao i posjetiteljima).Kupaonicu prije spavanja sredim također, nema razbacane odjeće, umivaonik i kada bar u letu oprani da nema mrlja, wc isto kao i ostale prostorije.Dječja soba je na kraju dana prohodna od igračaka i spremna za sutrašnje razbacivanje, idem do te mjere da jastučiće na kutnoj u dnevnoj namjestim na svoje mjesto ..i td. Luđakinja možda ćete pomisliti, al ja tako funkcioniram i nisam umorna od toga jer mi je to svakodnevna rutina i ne oduzima mi nešto puno vremena.

  13. #13
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kod mene je slično kao kod pužić. Volim da mi bude uredno i lijepo - u neredu ne mogu funkcionirati, ali se ne ubijam oko toga i ne bih se podvrgavala nikakvim strogim pravilima. Sve ovo što radi pužić, radim i ja i to onako usput - svaki put kad uđem u kupaonicu ili WC napravim nešto sitno, kuhinju pospremim nakon kuhanja - sve obrišem i sredim. Navečer isto tako - obrišem sve, suđe stavim u perilicu. Pospremanje isto radim usput - kako se krećem po stanu sređujem usput ono što mi padne pod ruku. Jedino dječju sobu ne uređujem - jednom tjedno prisilim djecu da pospreme igračke i tada im detaljno očistim sobu, pa nek' dalje razbacuju. S takvim načinom rijetko se pokazuje potreba za nekim velikim pospremanjem. Meni to odgovara, na taj način optimalno iskorištavam to što sam vrlo brza u poslu - veliko spremanje ne volim jer oduzima previše vremena odjednom.

  14. #14
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    @ puzic - onda sam i ja ludjakinja, jer takodjer prije spavanja namjestam prekrivace i jastucice na trosjedima...
    Ne znam za flylady, ja se jadnostavno osjecam puno bolje i mirnije ako idem spavati sa cistom kuhinjom i usisanim/opranim podovima, narocito dok je mala puzala - rutina prije spavanja je bilo usisavanje i pranje podova svaku vecer prije spavanja. Sada usisam svaku vecer, perem po potrebi.
    Nasa kuca je mala i funkcionalna, ako jedna stvar nije na mjestu odmah je nered i "pomaknuta" mi je koncepcija...a hvala na pitanju uvijek ima onih koji mi pomicu koncepciju u neslucena bespuca nereda (citaj moj dragi)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam proučavala do sad FL, al vidim da se po prirodi i navikama dosta uklapam. Npr suđe mi nikad na kraju dana ne ostaje neoprano-ili u suđericu potrpam ili operem (ovisno o raspoloženju), radne površine brišem odmah nakon što završim s uporabom istih jer imam fobiju od prljave i razbacane kuhinje samim tim što nam je dnevna spojena s kuhinjom pa mi je to stalno na očima (kao i posjetiteljima).Kupaonicu prije spavanja sredim također, nema razbacane odjeće, umivaonik i kada bar u letu oprani da nema mrlja, wc isto kao i ostale prostorije.Dječja soba je na kraju dana prohodna od igračaka i spremna za sutrašnje razbacivanje, idem do te mjere da jastučiće na kutnoj u dnevnoj namjestim na svoje mjesto ..i td. Luđakinja možda ćete pomisliti, al ja tako funkcioniram i nisam umorna od toga jer mi je to svakodnevna rutina i ne oduzima mi nešto puno vremena.
    Ovo mogu potpisti d A do Ž. Ja non-stop nešto brišem, sklanjam, perem...Npr.dok pečem kolače ili kuham, istovremeno i perem ono što upotrijebim. Nemam suđericu i ne osjećam potrebu za njom jer nikada nemam toliko neopranog suđa da bi istu napunila. (Do trenutka dok je kolač spreman za pećnicu meni ostane prljava samo 1 posuda, ona zadnja, bez obzira na to koliko ih je bilo upotrijebljeno u procesu). Nije mi to nikakvo opterećenje, mene puno više opterećuje nered.. Jastučiće na kutnoj namjestim preko nekoliko puta tijekom dana . Ali ja sam malo teži slučaj, ponekad se jedva suzdržavam da ne počnem praviti red i u tuđoj kući

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja sam se onomad bila zainteresirala za to, al nisam bas nesto sprovela u praksu...

    najbolji mi je savjet bio - preseliti svoju vecernju rutinu ranije u danu - prije djecje vecernje rutine. inace bih redovno zaspala s njima a presvlacenje, zube i ostalo rjesavala u kojekakva doba noci (ili cak ujutro )

    do faze da navecer odem spat a kuhinja mi je uredna - dosla sam prije par mjeseci. kad je ova najmladja prestala dojiti. i je mi bilo frustrirajuce i jesu mi dani izgledali kao da se nonstop ganjam po kuci s tim prljavim sudjem i ostalim drangulijama, al sta sad? to je trajalo privremeno, ja nisam mogla/znala drugacije i kad sam se s time pomirila (a pomirila sam se davno, prije nekoliko godina) lakse sam te privremene faze prezivljavala...

    sad kad su veci, kad mi najmanja ima tri godine - ko da nikad nereda nije ni bilo

  17. #17
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja se držim jutarnje rutine i večernje po sjećanju i to mi je spas. A inače je se sjetim kad brljavo čistim -ono da je i nesavšeno čišćenje čišćenje, od toga mi opet bude lakše. I da ti tajmeri su mi onomad osvjestili da spremanje i čišćenje traje jako kratko samo po sebi, tak oda više ne dramatiziram neg napravim kaj mi jepod rukomkoliko stignem, prije sam ja imala velike planove i strategije. Pomogla mi je FL jer ja opako nisam imala pojma o kući i održavanju, a po naravi sam perfekcionist. Bila je to loša kombinacija lol

  18. #18
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja kao pužić i zdenka...

    suđe poslje obroka odma u perilicu, nakon tuširanja ili kad ulovim vremena sredim kupaonicu, 2 puta tjedno usisam, pobrišem podove i prašinu kako kad što stignem....ne robujem ničemu, ne radim baš svaki dan al je sve čisto i zadovoljava mene ..

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eh, što ovog nije bilo prije 10 godina LOL
    https://play.google.com/store/apps/d...UuZmx5bGFkeSJd

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je pomoglo ono prvo pravilo,
    prije spavanja obavezno svo suđe koje je ostalo u kuhinji stavim u perilicu, prođem radne površine i oglancam sudoper i štednjak.
    To mi uzme maksimalno deset minuta, a drugačije mi dan počne kada uđem u čistu kuhinju pristaviti kavu.
    hahaha, upao mi ovaj post u oko. tako i ja sve lijepo sredim i odem spavat, a kad ujutro udem u kuhinju nadem nevideni krs koji je md (ni sama ne znam kako) uspio napraviti od potpuno ciste kuhinje dok je radio po noci i imao napadaje gladi

    pa popi*dim i zivcanim od ranog jutra

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •