Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: žicanje u dućanu, "viši" nivo...

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno žicanje u dućanu, "viši" nivo...

    jučer u dućanu - jedan tata s troje djece... ja bi kinder jaje, ja bi čokoladicu, smoki, kekse, bananicu... bla bla bla.... siroti tata pokušava kupovati, balansirati između njih troje, itd...

    i onda ja obratim pažnju na SVOJU žicericu - i shvatim da žica na malo "višem" nivou...

    NEOPHODNI začini, integralno brašno / tjestenina / keksi / grickalice, dvajstpet vrsta jogurta, pudinga, deserta, pahuljica, mizlija, sojaproizvoda, razne vrste "NEOPHODNIH" kozmetičkih preparata, toaletnih potrepština, itd...

    i ostanem :shock: :shock:

  2. #2

    Početno

    zasto si ti ostala :shock: ?
    mislila si da ste tu fazu prerasli?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Pa žicati će te dokle god ne počne zarađivati. Jesi ti mislila da je to drugačije s velikima?

    Malo dijete mala briga i mali trošak, veliko dijete velika briga i veeeeliki trošak.

  4. #4
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam ti u ducanu ista ko kikica

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj M. kad ga krene, ide redom po policama i trpa u kolica ni ne gledajući što. Nastojim ga ne voditi u nabavku, a žicanje zapravo smatram normalnim. Izvor novca je kod nas, a dijete može dobiti ono što nažica. Otkad mi je to došlo u glavu, puno se manje ljutim na M. Držim svoje pozicije kad mislim da je nešto bezveze ili pretjerano, a često mu nešto kupim. Kupujem sebi, zašto ne i njemu?

    Što se tiče ovih artikala koje Kikica trpa u kolica, voljela bih imati na hrpi tu lovu koju sam potrošila na kojekakve "neophodne" stvari koje mi nikada nisu trebale. Pokušaj s njom raspraviti na licu mjesta treba li joj zaista to ili ne.

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    zdenka - činjenica je da ona pojede sve što kupi , da uživa u kuhanju s integralnim-ne-znam-čim...

    činjenica je da koristi i tu svu kozmetiku i ostale stvari koje kupi.

    e, sad - ja ne dozvolim baš sve, ali moram priznati da nisam mjerodavna kad je kozmetika u pitanju . ja lice očistim najobičnijim alkoholom, tu i tamo ga postružem pilingom balea (jeftin, a jako dobar), i namažem nekom reklamnom kremicom koju mi tu i tamo gurnu u vrećicu kad kikica kupuje...

    nemam pudere, sjenila, maskare, ruževe, itd

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zdenka - činjenica je da ona pojede sve što kupi , da uživa u kuhanju s integralnim-ne-znam-čim...

    činjenica je da koristi i tu svu kozmetiku i ostale stvari koje kupi.

    e, sad - ja ne dozvolim baš sve, ali moram priznati da nisam mjerodavna kad je kozmetika u pitanju . ja lice očistim najobičnijim alkoholom, tu i tamo ga postružem pilingom balea (jeftin, a jako dobar), i namažem nekom reklamnom kremicom koju mi tu i tamo gurnu u vrećicu kad kikica kupuje...

    nemam pudere, sjenila, maskare, ruževe, itd
    Pa, ako pojede, pusti joj to.

    A ovo s kremicama, joj meni, da ti samo znaš koliko ja love ulupavam u to i nemrem bez toga. By the way, kako ti koža nije suha od alkohola, pa ja mislim da bi meni kraste nastale.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Pa, ako pojede, pusti joj to.

    A ovo s kremicama, joj meni, da ti samo znaš koliko ja love ulupavam u to i nemrem bez toga. By the way, kako ti koža nije suha od alkohola, pa ja mislim da bi meni kraste nastale.
    pa naravno da joj pustim . draže mi je da ujutro pojede mizli s jogurtom i svježim voćem nego ništa ili nešto nezdravo...

    a ovo za alkohol - meni već dobrih 15 (pa i više godina ) govore kako ću "za koju godinu" vidjeti kakvo će mi lice biti zato što ga čistim alkoholom... a ja još uvijek ne vidim posljedice .

    i ne samo to: ja sam se negdje oko 30-tih mackala i packala - i lice mi je izgledalo gore nego sada. :?

  9. #9
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Čuj Sorci, alkohol ti ipak nije dobar za čišćenje lica. :/ Bolje sapun nego alkohol (iako ni to nije preporučljivo).

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sapun skoro uopće ne koristim. probala sam više ne znam kaj - i od svega mi se koža peruta. kad operem lice sapunom - mislim da bi mogla oderati kožu od svraba :? .

    za tuširanje koristim neko ulje za tuširanje - i to je jedino što mi stvarno odgovara.

    a zakaj alkohol nije dobar? ako ga koristim (bar) 15 godina i nemam problema???

  11. #11
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Zato što jako suši kožu. :/

  12. #12
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Vješticama valjda ne suši...

  13. #13
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Vješticama valjda ne suši...
    Ima i tu nešto...

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Vješticama valjda ne suši...
    Ima i tu nešto...
    naravno da ne suši: dodam kapljicu zmijskog znoja, pero od žabe, mlijeko surog orla....

    ovo je tema o ŽICANJU!!! grrr

  15. #15
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pa da, odeš u dućan i žicaš tetu da ti preporuči neko dobro sredstvo za čišćenje lica, jer su ti žene na Rodi rekle da alkohol baš i nije najbolje rješenje.



    (Pogotovo u tvcojim godinama, c-c-c... )

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kad više ne bude djelovao izvana, prijeći ću na unutarnje "čišćenje" ...

    btw - sad me žica lovu za svijeće... da ode zapalit svijeću na kamenita vrata... nije da "mora" ići tamo, nego joj je to na putu do nove škole...

    čini mi se da ću u slijedeće 4 godine dosta love potrošit na svijeće...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Baš sam jučer sa MMom razgovarala kako je najstarija prešla sve granice. Dakle žica nešto i složimo se da može. Kad vidi da je prošlo a, odmah zatim slijedi a + b. Ostanemo paf, ali ona nakon pomnog razmišljanja već dolazi sa a + b + c.
    Razgovarali smo o ročkasu. Složili smo se nedavno da je već velika, da nam je stan mali i dogovorili se da će sa 4 najbolje prijateljice otići na pizzu i u kino. Savršeno. Dogovorili se da će dobiti 500 kn i svi sretni. Nakon par dana dođe sa idejom kako će pozvati i par dečkića. Kako želiš, rekli smo ti koliko novaca imaš, pa ti vidi. Jučer dolazi sa idejom kako cijeli razred poziva doma, tu ću ih ja nahraniti i napojiti, a nakon toga svi izlaze u kino i colu. Molim??? Pa, draga, nemamo te novce. Ali (ona to najozbiljnije) rekli ste mi dati 1000 kn??? MM i ja već ljuti, ona razočarana odlazi u sobu.

    Gdje su ta vremena kada je žicala za slatkač????

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Baš sam jučer sa MMom razgovarala kako je najstarija prešla sve granice. Dakle žica nešto i složimo se da može. Kad vidi da je prošlo a, odmah zatim slijedi a + b. Ostanemo paf, ali ona nakon pomnog razmišljanja već dolazi sa a + b + c.
    To je i kod nas na dnevnom redu, i to sa 6 godina. Dotjerao je do "genijalne" ideje: kad uspije nažicati neku igračku, na blagajni traži i kusur koji mi prodavačica vrati. On je rođeni žicar, da ne kažem bankar (iz njegove kasice kune ne izlaze).

  19. #19
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    btw - sad me žica lovu za svijeće... da ode zapalit svijeću na kamenita vrata... nije da "mora" ići tamo, nego joj je to na putu do nove škole...

    čini mi se da ću u slijedeće 4 godine dosta love potrošit na svijeće...
    Sorciere, zar ti to moraš financirati probuđene vjerske osjećaje? Bez zezancije, baš mi je OK ta Kikica.

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Zdenka, po ovome s blagajnom u ducanu i kusurom, i moj je rodjeni bankar. samo sto kod njega lova ni ne stigne do kasice

  21. #21
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Je, ali zato je moj M. teški potrošač kad se radi o maminom i tatinom novčaniku. Kad mi počne recitirati reklame o Cilit bangu, dobivam ospice.

  22. #22

    Početno

    Leonarda.
    Vozimo se po ljubljanskoj. Skuži da je blizu mekdonalds. Počne..Mama...ja sam jaaako gladna.
    Ja kažem..OK idemo brzo doma jesti blitve.
    Ona će..Ama nisam baš tako gladna.

    Za 30 sekundi..Mama ja sam gladna. A veliko M na horizontu.
    Odemo u mekdonalda. Kupimo krumpire (bljaaak). A ona hoće samo na tobogan i balon. Shvaća da je glad "jači" argument za žicanje od isticanja želje za toboganom jer joj inače ne bi stala na smdljonadsu.

    I tako to.Počela mi je sve nešto uvijati "jačim" argumentom. Umjesto, ja bih čokoladu/bombon, kaže, sad smo pojeli ručak i sad bih mogla pojesti čokoladu/bombon jer prije ručka to ne bi bilo zdravo. Eto. I što protiv argumenta koji sam ja sama postavila

    BTW...kreme i kremice. Najljepša mi je koža kad nemam PMS, kad sam trudna i ne jedem suhomesnato s nitratima.. Sve ostalo ne pokazuje nikakav rezultat. Štoviše. Čišćenjima kože s nekim skupocjenim i fancy proizvodima još bih više razjarila nastajanje "priština". Perem lice, kad se tuširam i kad se probudim. Hladnom Vodom. Nikakve hijaluronske kiseline, nikakve kreme protiv bora, samo ponekad hidratantne kreme kad osjećam zatezanje. Bore na veselom licu su lijepe.

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Sorciere, zar ti to moraš financirati probuđene vjerske osjećaje? Bez zezancije, baš mi je OK ta Kikica.
    nisu probuđeni zdenka . oni su tu oduvijek.

  24. #24
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Sorciere, zar ti to moraš financirati probuđene vjerske osjećaje? Bez zezancije, baš mi je OK ta Kikica.
    nisu probuđeni zdenka . oni su tu oduvijek.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    btw - sad me žica lovu za svijeće... da ode zapalit svijeću na kamenita vrata... nije da "mora" ići tamo, nego joj je to na putu do nove škole...

    čini mi se da ću u slijedeće 4 godine dosta love potrošit na svijeće...
    ja sam išla u tu školu i palili smo svijeće non-stop... prije testa, prije ispitivanja, molili se, pazili da ne prođemo između onih stupića (ne znam da li još postoje, ali to je kao nesreća )... ah, hvata me nostalgija...

    a ja starce još uvijek žicam... ako ne za sebe obavezno užicam nekaj za Laru...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    Zdenka, po ovome s blagajnom u ducanu i kusurom, i moj je rodjeni bankar. samo sto kod njega lova ni ne stigne do kasice
    isti slučaj, samo kaj naš ima sad novi štos; nudi se da u kafiću ide on platiti i pita koliku napojnicu smije ostaviti. sve divno krasno, dok mi nismo skužili da ta napojnica završi u njegovom džepu...kad smo ga ukorili da to ne smije, čak je probao i potez očajnika: čekao je da odemo par koraka pa se vratio do stola gdje smo ostavili napojnicu i probao je zdipiti :shock: .

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ... čak je probao i potez očajnika: čekao je da odemo par koraka pa se vratio do stola gdje smo ostavili napojnicu i probao je zdipiti :shock: .

  28. #28
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj je neko vrijeme milodar koji mu dam u crkvi (5 kuna) redovito trpao u svoj džep. Morala sam dobro paziti kamo mu ručica ide. Jednom se čak pravio da je dao ministrantu, a izvukao je novac u stisnutoj šačici i pravac prema svom džepu. Ajde, to smo nekako riješili. A i iz kasice vadi malo lakšeg srca nego prije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •