Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Stresovi - fax - nije prošao bodovni prag...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno Stresovi - fax - nije prošao bodovni prag...

    Mame i tate, ima li netko ovdje sa takvim iskustvima. Moj jučer bio na prijemnom iz FER-a i nije prošao bodovni prag, jadan do neba jer je baš to htio....Godinama samo o FER-u govori...

    Što mi preporučate, čekati jesenski rok i vidjeti što ostane nepopunjeno ili upisati nešto privatno, npr. VERN ili sl. uz plaćanje?
    Ludim....molim vas pomozite ako imate kakvih veza gdje, prijedloga, iskustava sa VERN-om i ostalo....
    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Kaj je ljudi, svi samo čitate i nitko da bi beknuo?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Žao mi je al nemam iskustva jos s tim, moja djeca su mala te nemam pametni savjet...zato ne pisem....Mogu poslat samo da uspije na jesenskom roku..

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Rado bih ti pomogla savjetom, ali nemam iskustva. Bit ću ti u koži za 4 godine ako mi se sin poželi upisati na fakultet, ovako ne znam što bih ti rekla.
    Ali držim fige da upali druga opcija!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Hvala žene!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mogu ti odgovoriti prema svom iskustvu...

    Ja sam studirao na FERu (brijao sam na FER od drugog srednje), nisam htio ni ići na neke druge fakseve.

    Možda ću biti predirektan, ali ako nije prešao prag, možda nema dovoljno predznanja za sve ono što ga tamo čeka, pa je ovako i bolje. Uštedjet ćete si godina zezancije, troškova, padova i sl....

    Bolje da upiše nešto što je te struke, a lakše za upasti i kasnije završiti...

    Dijete ti je išlo u Gimnaziju? :/ Pitam jer sam ja išao, upao jesam, ali je kasnije bila noćna mora kad su došli na red kondenzatori, zavojnice i ostalo (jer to prije faksa nikad u rukama nisam imao, a kamoli da sam nešto znao o tome)...

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ako se zaista radi o slabom predznanju a on iz sveg srca želi FER, isplati se pauzirati godinu i pošteno se pripremiti uz instrukcije iz potrebnih predmeta. nagodinu će sigurno uspjeti, a na prvoj godini će mu biti neusporedivno lakše uz dobro predznanje.

    jedna godina nije ništa u usporedbi sa životnim snom

  8. #8
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ako se zaista radi o slabom predznanju a on iz sveg srca želi FER, isplati se pauzirati godinu i pošteno se pripremiti uz instrukcije iz potrebnih predmeta. nagodinu će sigurno uspjeti, a na prvoj godini će mu biti neusporedivno lakše uz dobro predznanje.

    jedna godina nije ništa u usporedbi sa životnim snom
    X

  9. #9
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Što je VERN?

    Davno sam izašla sa faxa pa nemam pojma

    Moj brat je prije 5 god išao na fax, nije upao na prijemni te godine (išao na veterinu i agronomiju), pauzirao jer nisu moji imali za plaćanje. Dogodine se pripremio i prošao prijemni.
    Negativna strana pauze koja ga je zaskočila na 1. godini faxa je bila ta da je jednostavno izašao iz kontinuiteta škole, učenja, i dok je malo- pomalo ponovo stekao naviku i uopće se snašao u novom okruženju, pao je godinu. Doduše on je inače tip kampanjca... Pao je i drugu... al gura, gura, pa je došao nekako do nekog kraja, valda će i završit...


    S druge strane, naš rođak, njegov vršnjak, bio je zaluđen FER-om još od osnovne škole, nije upao na prijemni. Bio je u komi cijelo ljeto... onda je na drugom roku išao na PMF smjer informatike, upao... Planirao je ne pauzirati godinu, nego studirati i slijedeće godine ponovo pokušati na FER-u. Dogodilo se to da mu je na PMF-u postalo jako dobro, i za nepunih pola godine nije više na FER ni pomišljao. Danas je pred diplomom i nikad dosad nije požalio svoju odluku.

    Ne treba gubiti glavu. Nije prošao, i to nije smak svijeta. Radi se o faksu za kojeg ima interes velik broj ljudi, i nije sramota ne uspjeti u tako velikobrojnoj konkurenciji.

    Nek se odmori, dođe sebi, sredi misli, i pusti da prođe početni šok i razočaranje. Onda nek vidi što je ostalo za 9. mjesec. Nek se pripremi i upiše po mogućnosti srodan faks. Srodan, zato što će dogodine moći pokušati ponovo na prijemnom ako bude imao interes, i ako uspije imat će velike mogućnosti da mu se prizna dobar broj ispita koje neće morati polagati. A dobro će mu doćida ostane u kontinuitetu s učenjem, svojim vršnjacima i školskim navikama. Ako imate novaca za plaćanje godine i ako mu možete priuštiti... može i to... samo to je, mislim jako skupo.

    Ako odluči pauzirati godinu, neka isplanira što sve može iskoristiti u tih godinu dana.... Recimo, riješiti vojnu obvezu.... Spremiti se intenzivno za prijemni dogodine.... Na kraju krajeva jedna godina više- manje
    nije smak svijeta.

    Samo budite pozitivni!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ma bolje ne vojska,ionako će je ukinuti dok završi faks....možda da nađe kakav poslić tek toliko da ima svoje novce,+ instrukcije i temeljita priprema za prijemni.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Hvala vam svima na javljanju. Ovako, mislim da će upisati VERN, doduše i tamo treba proći prijemni, pa će mu to biti kao neka garancija kroz ljeto da ne bude pauzirao godinu. Nadalje, treba vidjeti još što ostane slobodno na jesenskom roku, bilo u Rijeci, Zagrebu, Osijeku, Varaždinu i sl. recimo možda strojarstvo, što ga isto zanima a postoji mogućnost da ti fakulteti ne budu popunjeni. Pa ako uspije na jesenskom roku na nekom od državnih fakulteta, odustat će od VERN-a. To mi se za sada čini najbolje i najlogičnije rješenje...

    Ne bi on pauzirao godinu, razvodni se znanje, izađe se iz "grifa"...bolje da upiše nešto barem slično FER-u, znači nešto s informatikom - nego ništa...

    Netko je rekao da li je u pitanju bilo predznanje. Ne znam. Možda. Završio je gimnaziju, sva četiri razreda sa 4, maturirao sa 4. Išao na pripreme 2 tjedna, rješavao prošlogodišnje testove za koje je rekao da prolazi po njima 90%. Uhvatila ga trema, inače nije paničar. Veli da je ta tri sata koliko traje ispit cijelo vrijeme lupkao nogom. Da li je zablokirao, što li? Vjerujem da ipak ima dosta predznanja, učio je, trudio se, pripremao, da li je jednostavno imao peh, što li....

    No, hvala Bogu nije smak svijeta, ima i gorih stvari u životu, već nekako bude... eto tješim i njega i sebe...

    Samo sam htjela s vama podijeliti ta stresna iskustva i mislila da će se netko javiti sa sličnima. Teško je sve to priživljavati, vjerujte...

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mislim da ti VERN nije baš najbolje rješenje. Sigurno će na nekom faksu biti mjesta, pa nek bude tam godinu dana da mu ne propadnu studentska prava ako godinu dana pauzira. Znam za jednog tipa koji je upisao rumunjski na filozofskom samo da mu ne propadne godina. Bolje je i to nego da masno platiš godinu dana na Vernu.

    Kad sam ja išla na prijemni (prije 10 godina) isto mi je jesenski rok na PMF-u (matematika) bio rezerva jer je tam uvijek bilo mjesta. Ne znam kakvo je sad stanje na Geotehničkom faksu u Varaždinu, ali znam da je tam uvijek bilo mjesta i svi su se upisali. I MM je godinu dana tam vegetirao prije nego se upisao na faks koji je htio.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Svake godine nekog od rodbine ili prijatelja upisujem na faks....već 12 godina

    kod mene kampiraju, utvrđujemo mat i fiz, i jednostavno ne možeš biti srca kamena da ne vidiš koliko ta djeca strahuju, koliko su nesretni ako ne upišu ono što žele....

    99 mi je setrična upisivala fer,ja sam morala sjediti vani ispred faksa ,na klupi ,da ona zna da sam tamo

    izašla je van u suzama, no kako je paničarka sve je bilo ok, upisala se i završila u roku

    a ovo za tvog sineka,gle ,nikad ne znaš za koje je to dobro...

    pregupirajte redove, obrišite suze i naprijed...

    tko je vidio pokleknui na prvoj prepreci,ai od ovih koji su se upisala oitanje je koliko će ih završiti,a on ako se zainati može biti sve što želi ( da parafraziram slogan s rodine majice )

    evo dok ovo tipkam stižu mi sms-ovi, neki veseli neki tužni, javljaju mi se moji učenici kako su prošli

    na svu sreću svi su imali plan b pa će sve biti ok

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pod ovim mislim učenici općenito iz škole

    a moja djeca ( ovi koje sam spremala za prijemni ) su se svi upisali

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Bez obzira da li Vern ili drugi faks, isto mislim da ne treba pauzirati godinu.
    MM je u ono doba išao u vojsku prije faksa, i uvijek priča da mu je kad se vratio trebalo dva mjeseca da ponovo počne misliti, i da mu je bilo strašno teško ufurati se u učenje na faksu (ETF tada).

  16. #16
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Što je VERN... maloprije sam našla njihove stranice, ali ja tu ništa ne kužim? Privatno veleučilište? :?

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    isto mislim da ne treba pauzirati godinu.
    ovo ovisi o motivaciji: hoće li ti želja minuti, hoće li te odvući nešto drugo ili ćeš vrijeme iskoristiti pripremajući se za ono što želiš.

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ovog se i ja bojim, iako imamo još 3 godine do tada...

    nikad ne možeš znati gdje ćeš zablokirati, ili kakva nebulozna pitanja će staviti u prijemne... :/

    neka svakako upiše BILO ŠTO zbog studentskih prava, a do sljedeće godine neka se priprema za ono što voli. držite se ...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Mislim da ti VERN nije baš najbolje rješenje. Sigurno će na nekom faksu biti mjesta, pa nek bude tam godinu dana da mu ne propadnu studentska prava ako godinu dana pauzira. Znam za jednog tipa koji je upisao rumunjski na filozofskom samo da mu ne propadne godina. Bolje je i to nego da masno platiš godinu dana na Vernu.


    Možeš li mi molim te malo to pojasniti? :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    a moja djeca ( ovi koje sam spremala za prijemni ) su se svi upisali
    Zakaj ja za tebe nisam prije znala! 8)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Što je VERN... maloprije sam našla njihove stranice, ali ja tu ništa ne kužim? Privatno veleučilište? :?
    Ako si bila na njihovoj stranici, sve ti piše, samo moraš otvarati prozorčiće...
    Godina je na rate 35.000 kn...

    Zato sam i rekla da bih to uzela kao neko "osiguranje" do jesenskog roka (klinac još premišlja, još je u Zagrebu pa dok se sutra vrati kaže da ćemo razgovarati), a na jesenskom da nešto upiše kao što rekoh bilo u Rijeci npr. strojarstvo, ili u S. Brodu ili nešto, pa mu se možda svidi i ostane tamo, a onda bi raskinuli s VERN-om ugovor i vjerojatno "popušili" 3.000 kn....ne znaaaaaaaaaaaaaaaaaam......

    Mislim da nam treba još koji dan dok se sve slegne i dok se ne vidi gdje će uopće što ostati nepopunjeno, tamo iza 20. 7.

  22. #22
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Možda strojarstvo?
    Na tom fakultetu skoro uvijek postoje jesenski rokovi, jer je malo zainteresiranih, a gledala sam na tv kad je dekan rekao da neki studenti već na 2.godini fakulteta dobivaju ponude za posao, jer je potražnja za tom strukom veća nego što ima zainteresiranih za fakultet.

  23. #23
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ako se zaista radi o slabom predznanju a on iz sveg srca želi FER, isplati se pauzirati godinu i pošteno se pripremiti uz instrukcije iz potrebnih predmeta. nagodinu će sigurno uspjeti, a na prvoj godini će mu biti neusporedivno lakše uz dobro predznanje.

    jedna godina nije ništa u usporedbi sa životnim snom
    Potpisujem, to sam i ja napravila.

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a elektrotehnika u Splitu, pa 2,g, se prebaci u ZG?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    a elektrotehnika u Splitu, pa 2,g, se prebaci u ZG?
    Ako ikako možemo izbjeći Split....predalekoooooooooooooo, mi smo u Podravini!

  26. #26
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja radim na rečenoj elektrotehnici u Splitu...
    Iz iskustva: ako nije prešao bodovni prag, to po svoj prilici znači da mu fali jako puno znanja.
    Ja bih na njegovom mjestu pauzirala, ali s kompletnim programom ponavljanja osnovnih predmeta kroz cijelu godinu. Prije svega matematika, osnove elektrotehnike (ne znam je li to imao u školi) i fizika.

  27. #27
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa neka "odradi" vojsku u pauzi, da mu kasnije ne odnese vrime

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj pavlisdo prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Mislim da ti VERN nije baš najbolje rješenje. Sigurno će na nekom faksu biti mjesta, pa nek bude tam godinu dana da mu ne propadnu studentska prava ako godinu dana pauzira. Znam za jednog tipa koji je upisao rumunjski na filozofskom samo da mu ne propadne godina. Bolje je i to nego da masno platiš godinu dana na Vernu.


    Možeš li mi molim te malo to pojasniti? :?
    Pa koliko se ja sjećam kad sam išla na faks studentska prava npr. x-ica, stud. dom i ostalo se moglo dobiti ako se studira u kontinuitetu, a ako postoji pauza između srednje škole i faksa onda to nemaš. Mislim da se ne možeš ni upisati kao redovan student na teret države, a ako si godinu dana na jednom faksu pa sljedeće prođeš prijemni na nekom drugom onda možeš.
    Npr. MM se nije uspio upisati na željeni faks pa je upisao drugi i nakon godinu dana je opet išao na prijemni na onaj prvi, upisao kao redovni student bez plaćanja i imao sva studentska prava. Za vrijeme prve godine je radio preko student servisa itd. jer uopće nije hodao na predavanja ni položio ni jedan ispit. Da je pauzirao godinu dana, morao bi se upisati kao izvanredni student i sam plaćati studiranje, a za to nije imao love.
    Mislim da je to i sad tak.

  29. #29
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Da je pauzirao godinu dana, morao bi se upisati kao izvanredni student i sam plaćati studiranje, a za to nije imao love.
    Mislim da je to i sad tak.
    :? Ja sam najnormalnije upisala faks nakon pauze i nisam morala plaćati.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    E, nemam pojma onda, sama nisam bila u toj situaciji da moram pauzirati ali znam da je puno ljudi tak bilo bezveze upisano godinu dana zbog studentskih prava. Ovi slučajevi za koje ja znam su bili od 1997. i nekoliko godina kasnije

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Bez obzira što su oba srodni po struci, FER i FSB nemaju baš previše sličnosti ako dijete želi na FER zbog informatike ili računarstva...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je to blisko zbog posla MM-a, i moram reći da je bodovni prag stvarno nizak, pa ako ga nije prošao znači da mu je predznanje jako slabo . Ako mu je FER baš velika želja, onda bi možda za njega najbolje bilo da pauzira i iskoristi godinu za poštenu pripremu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    A što će s Vernom u životu ako želi FER, računarstvo i sl.?!
    Tamo ima poslovne infromatike - ali mislim da to nije to...
    Osobno nisam presrtena s tim veleučilištem ... Nekoliko mladih poznanika se upisalo tamo iz istog razloga kao što bi ti upisala svoga sina - nisu prošli na prijemnom na odabranom državnom fakultetu ... Samim time mogu zaključiti da baš inije neka "ekipa" na faksu ... Kao i u mnogim privatnim školama kod nas ... Upisuju ih djeca čiji roditelji imaju podeblji džep, a znanje im nije na prvom mjestu ... (No, to je samo moje mišljenje - malo generalizirano ... dakle vjerujem da ima i odličnih učenika na Vernu i ostalim privatnim školama ...)

    Postoji nekoliko srodnih fakulteta u nekoliko gradova u Hrvatskoj. Raspitajte se o drugom roku u Osijeku, Splitu, Zadru, Rijeci ...

    I da - ja sam uvijek za plan a, plan b, a možda i za plan c - koji se trebaju dogovoriti prije ovakvih velikih događaja u životu kao što je upis na fakultet ...

    Sretno!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Meni je to blisko zbog posla MM-a
    Prva i eventualno nekoliko predmeta s druge (ne znam kak je sad po Bolonji) imaju slične predmete (MatAn, Fizika i sl...), ali kasnije, kad odabereš smjer.... hm...

    Ni ja ne bih dijete koje je željelo ići na FER upisivao na vern... radije bih ga poslao u VŽ na FOI ili na Tehn. veleuč. u ZG. Mislim čak da ima i informatika na PMFu, prof smjer (ako nisu ukinuli)...

    Nego, jel ti sin brije na elektrotehniku ili informatiku?

    p.s. Vojska ni u ludilu... ni sad ni nakon faksa.... dijete šaljite u civilku, grebite se za to rukama i nogama....ja sam se zeznio i išao u pravu vojsku... nikakva pozitivna iskustva nemam odatle

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Trenutna situacija je ovakva, sin veli da nema šanse da ide na VERN, da je to za djecu čiji roditelji imaju dublji džep, da se tamo ne pada godina, prolaziš onak, i da je to za one koji nasljeđuju privatne firme i sl. Znači, ništ od toga.

    Odustaje od FER-a, zagrijao za strojarstvo (što se i dvoumio prije FER-a). Nadam se da bude negdje mjesta, Rijeka npr.

    Jučer mi rekao da je prilikom testiranja (inače nije paničar, staložen je...) doživio stres, zablokirao jednostavno, da je hrpu zadataka do pola riješio i došao do neke sitnice, pala koncentracija totalno i zato je tak kak je...

    Ma žao mi ga, jer ne zbog toga što je moje dijete i što možda gledam subjektivno, mislim da ima dobro predznanje. Valjda je jednostavno imao peh i blokadu...

    Što se tiče vojske, mislim da je Moover spomenuo, da, nema šanse da ide u redovnu, civilna da...ali se nadam da će ipak nešto riješiti na jesenskom.

    Javit ću vam ako ne prije onda na jesen što je bilo....
    Hvala svima na javljanju i savjetima. Dobro se eto informirati....

  36. #36
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Samo informacije radi: nakon što se pauzira godine, ili više godina, student je na upisu potpuno ravnopravan onima koji idu direktno iz škole. Dakle, kad se upiše, najnormalnije ima sva studentska prava.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Samo informacije radi: nakon što se pauzira godine, ili više godina, student je na upisu potpuno ravnopravan onima koji idu direktno iz škole. Dakle, kad se upiše, najnormalnije ima sva studentska prava.
    Viš' viš' - to je dobro znati....hvala!
    Iskreno se nadam da nam to "pravo" neće trebati....

  38. #38
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Samo informacije radi: nakon što se pauzira godine, ili više godina, student je na upisu potpuno ravnopravan onima koji idu direktno iz škole. Dakle, kad se upiše, najnormalnije ima sva studentska prava.
    da, ovo je točno.
    ali treba biti oprezan kod onoga što je sirius black napisala - da se upiše jedan faks pa se sljedeće godine ide na drugi.
    naime, ako se kandidira za studentski dom onda je to problem, jer se ta prethodna godina računa kao pad i onda te godine ništa od doma.

  39. #39
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    mislim da sam ti već napisala na jednom drugom forumu - tehničko veleučilište

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    hm, ne bih zeljela biti partibrejkerica, ali strojarstvo nije nista lakse (samo je drugacije) od FER-a. takodjer, znam neke koji su se uspjeli upisati, pa nisu uspjeli studirati.

    ako ti je sin doista zablokirao, onda ne bi trebao imati problema sa studiranjem, no ako je u pitanju nedostatak znanja bolje bi bilo pauzirati i nauciti sve potrebno.

    u svakom slucaju, sretno.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    podravina - lijepa naša
    Postovi
    92

    Početno

    Drage moje i dragi moji!

    Evo, moram vam reči da je sve riješeno. :D Uspio na strojarstvu i u Rijeci i u Zagrebu. Upisao je u Zagrebu....sad smo malo u stisci s vremenom zbog traženja stana, ali to je najmanji problem (ipak)....

    Hvala svima na savjetima, javljanju i riječima podrške...

  42. #42
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pavlisdo, čestitam od srca i zaista se radujem zbog tvog sina!!! :D

  43. #43
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Da je pauzirao godinu dana, morao bi se upisati kao izvanredni student i sam plaćati studiranje, a za to nije imao love.
    Mislim da je to i sad tak.
    :? Ja sam najnormalnije upisala faks nakon pauze i nisam morala plaćati.
    Prvi put čujem. Nikakva dodatna plaćanja nisam trebala obavljati. Studentska prava do diplome pa i u vrijeme pauziranja zbog rođenja djeteta.
    Ja svojednobno nisam od prve uspjela upisati fakultet koji sam htjela pa sam pauzirala godinu dana budući da drugdje i nisam htjela na prijemni. Naredne sam godine otišla na jednak smjer, ali u drugom gradu i uspjela.

    Muka mi je kad čujem da je netko nešto upisao samo da ne bi pauzirao. Ima sigurno ljudi koji bi baš to studirali pa ne mogu jer im mjesto zauzmu takvi.

  44. #44
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Čestitke brucošu!


    Nadam se da mu je faks bio jedan od favorita, a ne alternativa.

  45. #45
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    čestitam novopečenom studentu!!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •