Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Liječenje menoragije Yaz pilulama - iskustva molim

  1. #1
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno Liječenje menoragije Yaz pilulama - iskustva molim

    vec se dvije godine borim s anemijom do koje su me dovele moje strasno obilne menstruacije i kratak ciklus (23 do 25 dana). sve je ok dok pijem željezo, a kad prestanem opet sam na starom. gin mi preporucuje kontracepcijske pilule yaz pa me zanima ima li netko iskustva. da li su vam se smanjila krvarenja?
    procitala sam sve i o mireni i sad sam u razmisljanju.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam dugo godina bila na pilulama zbog kontracepcije, ali moje iskustvo s menstruacijom uz pilule je jako pozitivno. Naravno, ako nemaš nekih razloga zbog kojih ne smiješ piti pilule. Moje M su uz pilule bile puno oskudnije i kraće nego bez njih, čak mi ni željezo nije padalo (godinama sam se borila s anemijom zbog obilnih menstruacija). Željezo mi je bilo toliko dobro da sam godinama dobrovoljni davatelj krvi (a oni traže hemoglobin bar 130 da te prime).

    Hvala Bogu, meni su s godinama M ipak slabije.

  3. #3
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    hvala na odgovoru. ja sam prije 10 god pila cilest i nisam imala smanjena krvarenja (samo onda nisu bila ovako problematicna) niti me trbuh prestao boliti. moja gin me uvjerava da su ove nove tablete bolje i da bi ih trebala probati. meni se cini da bi trebala na detaljne pretrage hormona pa da se vidi sto ne valja kod mene. gin mi to nije spominjala.

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nikako da nađem neki odgovor - i ja zbog anemije moram giniću jer imam menoragiju- jako obilne menstruacije. ima li itko iskustva liječenjem?

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    evo ja sad pijem drugu kutiju novinette pilula,
    isto sam imala strašno obilne M (ali produljene cikluse od 2mj) ali je M trajala 7-9 dana...
    Krvarenje je bilo prestrašno obilno sve dane...
    Od kad pijem pilule preporodila sam se, krvarenje jako smanjeno i traje 3-5 dana!

  6. #6
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Iskustva s yazom nemam, ali bila sam godinama na drugim pilulama (triquilar i yasmin) i menstruacije su mi bile puno oskudnije, kraće i manje bolne.

  7. #7
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Možda ti nije oskudnija menstruacija, ali svakako ti se produžava ciklus na 28 dana koliko pilulica moraš popiti, tako da gledajući širu sliku uštediš malo krvi

  8. #8
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja bih pokušala izbjeći kontracepcijske tablete - imam li šanse dobit samo gestagensku terapiju? iskustva?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Na što konkretno misliš pod gestagenskom terapijom?

    Inače, meni je kontracepcija (klasična, kombinirana) bila jako, jako učinkovita po pitanju regulacije ciklusa, jako mi je smanjila krvarenje. Od nje sam odustala zbog konstantnih problema s gljivicama. Ali čista progesteronska terapija mi je skroz zmrdala ciklus, krvarila sam i kad je vrijeme i kad nije.

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    e, to je to. Znači nije ti koristilo... Možeš mi još malo opisati ili na pp,pliz
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/10_gestageni.asp
    I
    mam (osim uvjerenja) i neke kontraindikacije za horm.kontracepciju pa sam mislila da je ovo bolje. Moram se dobro informirati da mogu nešto uopće odvagnuti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Šaljem pp.

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •