Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Perunika ( iris)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    58

    Početno Perunika ( iris)

    Prije nekoliko godina zasadila sam tamno, tamno ljubičaste perunike. Sada su mi se JAKO razmnožile pa bi ih morala malo prorijediti. Da li je sada vrijeme za vađenje perunika? Ako ih preselim negdje da li će se prihvatiti obzirom na dosta visoke temperature (doduše ima kiše ali ipak...)
    Htjela bih ih malo pomiješati sa žutima ili bijelima, pa ako netko ima isti problem sa viškom žutih ii bijelih a želi prekrasne ljubičaste možemo mijenjati.

    pozzz

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,545

    Početno

    ja bi koju , mada mislim da sad nije vrijeme za vađenje

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,324

    Početno

    Ma možeš i sad, ako ti je frka, čim ocvatu možeš iskopati višak podanaka (rizoma). Reže se oštrim čvrstim nožem. Prije nego se presadi na novo mjesto treba pustiti da se rez osuši, jer inače zna istrunuti na mjestu reza.

    Inače, meni su se perunike prije par godina razmnožile slučajno, kad smo kopali kanal do septičke jame usred ljeta, tako da ne treba s tim biti nešto posebno oprezan. Kad cvatnja završi, iskopaj viškove i podijeli kome treba. Ostatak će se razrasti.

  4. #4
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    moja nasljeđena perunika je do sada bujno cvjetala a ove godine bilo je samo par cvjetova. mogu li nešto učiniti za nju?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    moja nasljeđena perunika je do sada bujno cvjetala a ove godine bilo je samo par cvjetova. mogu li nešto učiniti za nju?
    Možda bi isto ih trebala preseliti ili razdijeliti da malo ojačaju. Koje su ti boje?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj jelena.o prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi koju , mada mislim da sad nije vrijeme za vađenje
    imaš pp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •