Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 122

Tema: Poseljavanje - razmjena iskustava

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Divno!
    Smrc!

  2. #52

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, pa ti imaš kvočku <3

    Koja je to pasmina?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    hrvatica, prekrasna i prepametna,
    javim ti se na pp

  5. #55
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    prekrasno je čuti kako ljudi uživaju na selu, u prirodi...

    ja sam dijete sa sela i ponosna sam na to!
    godinu dana sam sa mm-om bila podstanar u gradu... nakon godinu dana "betona" skupili smo prnje i vratili se mojima na selo...
    mm kao gradsko dijete se savršeno prilagodio... zezamo se da bi prije ljudi rekli da sam ja dijete iz grada, a da se on rodio na selu!

    osim kokica, svinjica i patkica za koje su baka i mama zaduženi , tu su naša dva prekrasna peseka (zapravo su to dva ogromna peseka ) i naš najluđi mačak! izađeš iz kuće, a svi troje navale na tebe, guraju svoje glave da budu počeškani!

    naša trgovina su smočnica, škrinja, vrt...
    super je osjećaj kad te mama dočeka na vratima kad se vračaš s posla sa žlicom vručeg pekmeza... i još puše u žlicu samo da ju čim prije ohladi!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Pozdrav Butterfly

    Gdje je tvoje selo?

    Zanima me gdje smo svi locirani da znamo za eventualne razmjene ili kupnje životinja i ostaloga. Kod mene još treba doseliti puuuno živine i radije bih nabavila od nas poznatih nego preko oglasnika

    Inače, moje kozice će idućeg tjedna dobiti oko 1ha ograđenog pašnjaka, tako da će cijeli dan biti slobodne na paši, a ja više neću strahovati za voćkice...win/win za oboje

    Kunićnjaci još nisu stigli grrrr. Jedan sam naručila novi od jednog kunićara koji se bavi i izradom kaveza, a drugi gotovi rabljeni, od bivšeg kunićara. Ni jedan ni drugi stričeki se ne javljaju iako je već prošao dogovoreni rok... ponekad se pitam jesu li ljudi toliko neodgovorni samo u lijepoj našoj ili je to raširena pojava.

    Čekam i dalje, valjda će vrijediti ona "strpljen - spašen".

  7. #57
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    hrvatica, prekrasna i prepametna,
    javim ti se na pp
    i mi mislimo hrvatice nabaviti - susjed uzgaja
    baš ti je divna kvočka! i piceki! ma sve

  8. #58
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Butterfly

    Gdje je tvoje selo?
    okolica Samobora

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    , moje kozice će idućeg tjedna dobiti oko 1ha ograđenog pašnjaka, tako da će cijeli dan biti slobodne na paši, a ja više neću strahovati za voćkice...win/win za oboje
    a gdi si našla tolku preriju??

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a gdi si našla tolku preriju??
    Ups, krivo sam napisala. Dakle, tisuću m2, ne 10 tisuća... vidi se da sam novopečeni seljak

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    to je već nekaj drugega, uživajte

  12. #62
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Kavofobica onda opet kod mene na kavu ups..čaj po jagode

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ribice, vrlo rado, odličan čaj kuhaš, a sad sam ziher da ne bi ni zalutala

  14. #64
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Onda je dogovoreno, ti javi kad ti paše a ja kuham čaj
    Nedavno sam završila sa sušenjem našeg bilja pa imam finu mješavinu ( vrapčansko-pašmanskog) čaja

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je dogovoreno, ti javi kad ti paše a ja kuham čaj
    Nedavno sam završila sa sušenjem našeg bilja pa imam finu mješavinu ( vrapčansko-pašmanskog) čaja
    S obzirom na ovu vrućinu i auto bez klime, čini se ništa do jeseni :S

    Jučer je uselio dio kunića u polovicu planiranih kunićnjaka. Stavit ću slike čim poslikam. Za početak tu su 2 ženke i jedan mužjak panonskog kunića i jedan mali muški bečki plavi kunić. U planu su još crveni novozelandski, samo treba skupiti novčeke za kuniće i nastambu

  16. #66
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Evo cure da vam se pridružim, nisam baš na selu ali oduvijek imamo vočnjak a od lani imam i svoj bio vrt, ove godine sam ga smanjila na pola tako da nisam imala mjesta za posaditi sve što sam namjeravala ali da mi dosta toga nisu puževi požderali bilo bi sasvim dovoljno.
    Super je to dok krenu plodovi, jedni završavaju sa zrenjem pa kreće sazrijevati neka druga vrsta a ja guštam jer znam da ništa nije tretirano i sve sa stabla se jede odmah u voćnjaku, ma milina...evo par ovogodišnjih fotki

    http://public.fotki.com/stova73/vrt/

    pass je krtek

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Dobro došla Vida i hvala ti na fotkicama

    Na dudu ti jako zavidim, gdje si da te dođem pokrasti

    Kakvi su to paradajzići boje šljive? Rastu u vrtu ili teglama.

    Moram se pohvaliti da danas cijeli dan živim od domaće hrane; za doručak zdjelica malina, ručak jaretina i blitva, večera šejk s kozjim mlijekom, malinama i ribizlima

    A evo konačno i fotke kunića.

  18. #68
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Super zvuči tvoj današnji meni. Stablo duda je moja mama donijela iz Makedonije i u par godina je postalo ogromno, ja ga baš ne jedem zato jer volim da je jako zreo i sladak a takve ne mogu dohvatiti na stablu, samo na podu i oni brzo fermentiraju od udarca pa ih ne jedem, već tjednima pada i pri kraju je ali ako požuriš još ćeš nešto uloviti (40 km istočno od zg).
    Ljubičasti paradajz raste vani, visok je cca 2 m i jako ukusan, imala sam i veliki ljubičasti (neki ruski) ali nije baš fin, ove godine ne znam što će biti od paradajza, dok sam svoje flance iznijele van iz kuće počeo je žutiti i neka pjegavost ga je ulovila pa sam morala počupati i kako ne bi ostala bez ikakvog paradajza kupila sam presadnice...

  19. #69
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Super zvuči tvoj današnji meni. Stablo duda je moja mama donijela iz Makedonije i u par godina je postalo ogromno, ja ga baš ne jedem zato jer volim da je jako zreo i sladak a takve ne mogu dohvatiti na stablu, samo na podu i oni brzo fermentiraju od udarca pa ih ne jedem, već tjednima pada i pri kraju je ali ako požuriš još ćeš nešto uloviti (40 km istočno od zg).
    Ljubičasti paradajz raste vani, visok je cca 2 m i jako ukusan, imala sam i veliki ljubičasti (neki ruski) ali nije baš fin, ove godine ne znam što će biti od paradajza, dok sam svoje flance iznijele van iz kuće počeo je žutiti i neka pjegavost ga je ulovila pa sam morala počupati i kako ne bi ostala bez ikakvog paradajza kupila sam presadnice...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Drago mi je da dud brzo raste, u planu mi je iduće godine, još se nisam stigla posvetiti uzgajanju voća i povrća, ali budem!

    Nisam imala pojma da postoji ljubičasti paradajz, svašta ću još od vas naučiti

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro došla Vida i hvala ti na fotkicama

    Na dudu ti jako zavidim, gdje si da te dođem pokrasti

    Kakvi su to paradajzići boje šljive? Rastu u vrtu ili teglama.

    Moram se pohvaliti da danas cijeli dan živim od domaće hrane; za doručak zdjelica malina, ručak jaretina i blitva, večera šejk s kozjim mlijekom, malinama i ribizlima

    A evo konačno i fotke kunića.
    Kunići su super! Moj mlađi sin bi se raspametio (taj bi najradije imao farmu i vrt i voćnjak.... a možda i bude jednog dana, tko zna...)

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kunići su super! Moj mlađi sin bi se raspametio (taj bi najradije imao farmu i vrt i voćnjak.... a možda i bude jednog dana, tko zna...)
    Hvala Peterlin. Na jesen ću imati i malene pa ga pošalji u posjetu

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin. Na jesen ću imati i malene pa ga pošalji u posjetu
    Ne dolazi u obzir, taj se ne bi vratio...

    A sad ozbiljno - hvala na pozivu i ideji, stvarno ćemo razmisliti o tome, a do tada uživajte! Moj sin nek se za sada snalazi samo s našim vrtom i voćnjakom. Ide mu dobro - jučer je donio hrpu kopra koji je sam sijao, plijevio i na kraju sam ubrao.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ide mu dobro - jučer je donio hrpu kopra koji je sam sijao, plijevio i na kraju sam ubrao.
    Wow, bravo!

    Imam i ja sina nj dobi. Za vrtlarenje za sad nije zainteresiran, ali životinje obožava

    Javim kad bude malenih...a možda nam se u međuvremenu pridruži još koja životinjka u štalici
    Posljednje uređivanje od kavofob : 26.06.2013. at 22:03 Razlog: pogrešno citiranje

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    Stablo duda je moja mama donijela iz Makedonije i u par godina je postalo ogromno, ja ga baš ne jedem zato jer volim da je jako zreo i sladak a takve ne mogu dohvatiti na stablu, samo na podu i oni brzo fermentiraju od udarca pa ih ne jedem, već tjednima pada
    moja metoda branja murvi je poberem u zdjelu sve kaj mogu doseći, onda razastrim kaj imam najlona, prekrivača za vrt i slično ispod pa se popnem i tresem na to , sve skupa skupim na hrpu i satvljam u posude. Istina ono kaj berem je najčećše za jelo, škrinju ili za sušenje ( ak mi uspije ova tura), a treseno je za pekmez i sok. najradije bi da svaki malo nekaj dozri murve ali skoro bu i njoj kraj.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.06.2013. at 06:31

  26. #76
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Za dud - staviš ispod njega čisti najlon dva dana (pazi da ne bude kiše) i pobereš ono kaj padne. Kad tresem, padnu i oni nezreli. Bilo bi super instalirat neku mrežu koja ih hvata pri padu. Razmišljam o tome za iduću godinu.

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    kad i pada kiša isto skine i nezrele, ja jutros brala možda i zadnju berbu murvi, došla doma a moji još u krpama, odnesla jedan dio da se počastimo na poslu

  28. #78
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Evo da napokon i ja podijelim moje slikice ovdje.

    http://s178.photobucket.com/user/zib...38673167853376

  29. #79
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    koje šaroliko društvo,divno, kukmasta kokoš je fora

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Zibba, super su fotkice. Ne znam koja mi se ekipa više sviđa; koke, kunići ili koze

  31. #81
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zibba, selim k tebi.

  32. #82
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ma nema frke Mojca, budemo našli mjesta.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Sad sam se sjetila kako sam se brinula kud ću s viškom mlijeka od 2 koze, a sad mi je premalo

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim kavofob, tebi sam se pozvala u goste na prvoj stranici, zibba, tebi bi se preselila

    Cure, shvatite to kao komplimente, tako bi pobjegla nekud... a situacija je takva da će biti dobro ako uopće odem s posla danas. Aaaaah. A sad mantra "sretna sam da imam posao, gle kakvo je vrijeme došlo..."

  35. #85
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ma kakve mantre, pa sada smo u EU, teče nam med i mlijeko. Bježi glavom bez obzira dok još možeš ha ha ha.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Zibba, jel imaš ti i mlječnih kozica ili su sve još jarice? Jesu ti se počele tjerati?

  37. #87
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    moje su sve još jarice

  38. #88
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pobjegla.

  39. #89
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a kako sam ja propustila ovaj topic?
    cure super su mi vaše slikice i deskripcije života na selu
    ja nisam na selu al kao da jesam
    preselili smo iz centra grada u obiteljsku kuću
    nedaleko od centra ali imamo sva obilježja sela
    voćnjaci, vrtovi, životinje oko nas
    totalno domaća atmosfera
    ja sadim vrt, a od jeseni ćemo zametnuti voćnjak što me jako veseli
    za životinje nemam uvjeta a ni volje trenutno
    ionako mi je sve domaće nadohvat ruke pa većinu proizvoda nabavljam od lokalnih proizvođača

    a najnajveći gušt mi je maknuti se od vreve udaljene desetak minuta u moj mali svijet koji je univerzum za sebe
    mir, ptičji pjev i biljke oko mene - to je ono što me čini sretnom

  40. #90
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Prekrasno cure, tu su rajevi na zemlji za djecu!

  41. #91
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Flopice, to je idealno. Imaš prednosti sela i grada

    Kljucic, možda je zbog vrućine?

    A vrt, ajme, ogroman! Ja planiram početi s nečim malim iduće godine, nema iskustva pa se bojim da mi ne zašikari.

    Ja imam sve više i više mlijeka. Moja kozica svaki dan malo poveća količinu, danas rekordnih 3,2 litre. Radim sir skoro svaki dan, planiram krenuti i s drugim mliječnim proizvodima, samo da ulovim vremena za proučavanje i pokušavanje

  43. #93
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da napokon i ja podijelim moje slikice ovdje.

    http://s178.photobucket.com/user/zib...38673167853376


    kukma ti je
    obožavam lijepe koke
    skidam kapu, treba se za sve njih brinuti jako dobro da bi bili tako lijepi. Tvoje dijete je jako sretno. Ja sam skakala od sreće kad je moj Mali vidio ježa (imamo još macu)

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    ključic kaj je to na špagi grašak?

  45. #95
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Samo da pohvalim, krenuli pilići u inkubatoru. Slijedeća dva dana biti će zabavno, nisam ih očekivala prije 11.-tog, ali eto prvi pijuče.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Jao, mala pilenca <3

    Koliki imaš inkubator i gdje si ga nabavila?

  47. #97
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Inkubator je za cca 100 jaja i uzela sam ga preko njuškala u zamjenu za akvarij.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Odlična razmjena

  49. #99
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Pa baš i nije bila, jer mi je tip podvalio pokvareni inkubator tako da sam prvu turu jaja morala baciti, pa računaj 100 kom x 5,00 kn koliko su jaja bila. Nakon 5 dana inkubiranja je digao temperaturu na 70 stupnjeva i u 15 minuta koliko mi je trebalo da skužim da se ne gasi je skuhao sva jaja. Morali smo mijenjati komplet elektroniku, srećom se tata u to kuži pa nisam imala troškova, već je on sve napravio sam. Jako sam se ljutila, ali tip tvrdi još i sada da je ink. bio kod njega ispravan. Tko zna što sam ja napravila inkubatoru da je poludio. U međuvremenu sam polegla onu mlađu turu pilića na slikama, nešto purica jednom tipu, ali su jaja bila stara pa i nije bilo nekih rezultata ( 33 jaja 4 purića na kraju), guske za susjeda Gaga je iz te ture.
    Evo sada se legu jaja Rhode island red kokica ( jedva sam nabavila jaja), crni Australorpi i jaja mojih patuljastih. Prvi su krenuli patuljci i kod njih imam od 10 jaja, jedno stalo u razvoju, ostali su evo prokljuvili i 7 je vani, 2 još izlaze. Baš su mi slatki, sitni, jedan sivkasti, jedan crni i 5 žutih sa malo crnoga.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ajoj, zibba, baš mi je žao

    Ne znam zašto ljudi misle da je ok podvaljivanje. Znaš kako se i meni s kozom dogodilo...

    Bravo za piceke, mogu misliti koje je veselje gledati ih onako majušne, pijukave

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •