Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Provera vs vrkuta

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno Provera vs vrkuta

    Znaci zanima me dali vrkuta moze zamjeniti proveru?
    Odnosno imam problema sa mengom uglavnom ne dode do krvarena pa svaki mj moram piti proveru...negdje od 12 mj.
    I zadnja 2 mjeseca sam primjetila da nakon popijenih 6 tableta dobijem temp koja se krece do 37.5...pa sam procitala da moze biti od provere.
    I sad me pocela nesto i noga boliti...a inace imam na toj nozi bas onako prosirenu venu...pa me strah da se ne zakomplicira...posto pise u uputama.

    Pa sam mislila probati sa vrkutom....jer kad sam bila u ljekarni mi je teta rekla da nebi trebala koristiti i proveru i vrkutu.

    Pa eto zanima me jel netko uspio tako izregulirati ciklus samo cajem...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,303

    Početno

    Vrkuta nije zamjena za proveru. Provera je hormonski preparat, a vrkuta je ljekovita biljka koja djeluje na skupljanje kože i sluznice (djeluje kao adstringens). Ja sam to koristila samo za ispiranje usta nakon vađenja zuba i za to je odlično (za ispiranje). Kako djeluje zajedno s Proverom, nemam pojma. Kako god bilo, ne može vrkuta zamijeniti hormonski preparat.

    Provera je sintetički progesteron (ne da mi se sad tražiti uputu o lijeku). Nekome ne odgovara. Meni nije baš pasala, pa mi je dr. predložila Duphaston kao zamjenu i to sam bolje podnosila. Još sam jedan sličan lijek uzimala, ali se ne mogu sjetiti naziva.

    Nije to bitno. Pitaj liječnika koji ti je propisao Proveru možeš li dobiti neku zamjenu. Je li to tvoj ginekolog ili ginekolog iz bolnice? Zapravo, nije bitno. Pitaj svog ginekologa, jer recept ionako potpisuje ta osoba, čak i kad preporuka dođe od liječnika iz bolnice. Nazovi i opiši kako se osjećaš i da se bojiš venske tromboze (bla bla). Pitaj i da li bi Mirena mogla riješiti tvoje probleme, jer to je isto hormonska terapija. Na drugom topicu si pitala koliko košta i kako se dobiva. Nazovi svog ginekologa i pitaj sve što te zanima ili pošalji e-mail.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam probala vrkutu i ama bas nista se nije dogodilo, niti su nestali simptomi, niti sam uz nju imala cikluse. Ne odgovara mi niti jedan sintenticki progesteron (imam bas lose nuspojave) i toleriram samo Prometrium, sto je bioidenticni hormon. Zaboravila sam sad naziv u HR; daje se trudnicama vaginalno u prvim tjednima (nekima i kasnije).

    Drugi pokusaji nisu izazivali krvarenje kad bi trebali, no ustanovilo se da niti nece jer jednostavno nemam estrogena koji bi nadebljao endometrij. Neki su dolazili s nuspojavama koje su mi bile bas ocajne. Sad uzimam Prometrium oralno, 100mg, kao dio nadomjestne hormonske terapije nakon menopauze.

    Progesteron moze povisiti tjelesnu temperaturu--mjerenjem temperature, izmedju ostalog, mozes primijetiti trudnocu.

    Mislim da ti treba kompletna obrada i puno, puno odgovora na pitanja.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Utrogestan, sjetila sam se. To je kod mene Prometrium. Jedina nuspojava je da ga uzimam prije spavanja (tako se u principu uzima) jer djeluje kao blagi sedativ. Kad sam pokusala uzimati 200mg, ujutro se nisam mogla probuditi i boljela me glava. Sa 100mg mi je super.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •