Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 177 od 177

Tema: Jesmo li zadovoljni?

  1. #151
    *mare* avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    333

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj glas nisu nikad imali, niti će, jer ih znam od prije kakvi su......
    moj su imali, ali sigurno neće nikad više! ja se nikako ne mogu pomiriti sa činjenicom da sam dala glas (i ne samo ja) samo radi obećanja o pravednom zakonu, a opet nam sudbinu kroje milinovićevci kao i pred dvije i pol godine. ma prestrašno.

  2. #152
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    i moj su glas dobili na temelju obećanja o novom, boljem i pravednijem zakonu. na temelju toga dobili su i glasove moje obitelji i prijatelja.
    ovo je sramotno popuštanje pritisicima onih kojih se na sreću MPO ne dotiče, besramno udovoljavanje privatnim interesima određenih grupa, popuštanje pod pritiscima Crkve, mizerno stiskanje proračunske vreće kako bi se što manje potrošilo na postupke kroz postavljanje restrikcija i ograničenja-npr. 42. godine granica za pravo na postupak na teret hzzo, a uvjerena sam da ni broj pokušaja na teret osiguranja sigurno neće i dalje biti 6.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 06.03.2012. at 16:56

  3. #153
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    razočarana sam....pogotovo ako ograniće na 2 puta pravo na prirodne....
    jadno

  4. #154
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I?
    Jesmo li zadovoljni?
    Da podsjetim: Zakon ide u redovnu proceduru (ima li kraja čekanju na pravdu i optimalnu pomoć...), ograničenje u broju oplođenih stanica i dalje postoji, plaćamo i prirodnjake, donori nisu anonimni...ima toga još...
    Koliko vas već mjesecima stoji na mjestu čekajući bolji zakon?
    Koliko vas ima kojima su prirodnjaci od velike važnosti - možda jedini put do djeteta?
    Koliko nas je nezadovoljnih i razočaranih?

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Ma ovo sa plaćanjem prirodnjaka me dotuklo skroz, mislila sam bit će kao i do sada, uvešće dobnu granicu pa šta kupit ću lijekove već nekako.No budući meni preostaju samo prirodnjaci upravo zbog godina i tu dobijem šipak, plaćat će ga i mlađe koje ispucaju zakonom određeni broj prirodnjaka i stimuliranih.Da bude još bolje sve i da se odlučim za doniranu jajnu stanicu opet šipak, neanonimnost donora u praksi zapravo znači da donacija neće ni biti, to će ostati mrtvo slovo na papiru, bar za moju generaciju, ma mislim stvarno osjećam se jadno i bespomoćno a još nisam spremna odustati od toga da imam svoje dijete koliko god to nekome čudno i mazohistički izgledalo!

  6. #156
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    NE nisam zadovoljna!
    sve će mi uzeti....meni je prirodnjak od velike važnosti

  7. #157
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Nisam zadovoljna, a mogli bi malo pomjerit i dobnu granicu.

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam zadovoljna, a mogli bi malo pomjerit i dobnu granicu.
    a mogli bi ostaviti i ovako kako je, da je nema uopće

  9. #159

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Mislim da ovim zakonom nitko nece biti zadovoljan osim onih koji su ga pisali! Jadno se osjecam...sve sto su nam tako zustro obecavali ode pa pa! Najbolje mi je kad zagovornici onog djela zakona "do 42 godine" krenu s imbecilnim komentarima tipa - gdje smo bile do sad, ko da smo tempirano cekale 40-tu pa bi sad malo postale majke. Sram ih bilo!

  10. #160
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    profesor Vrčić, član Nacionalnog povjerenstva, koji kaže i sam u članku Vjesnika od jučer da je sudjelovao u pisanju zakonskog prijedloga, ovdje među ostalim objašnjava pojedinosti zakona pa tako i dobnu granicu. Ako do sada niste znali čemu služi uvođenje dobne granice za postupak na teret HZZO-a, evo ovdje objašnjenje:

    Što je s ograničenjem životne dobi do kada žene imaju pravo na besplatne postupke pomognute oplodnje?

    Vrčić: - Mi smo potrošili gomilu novca na postupke žena nakon 45. godine života i uspješnost je bila manja od 0,5 posto, pa smatram da ograničenje na 42 godine ima smisla.

    Potaknut će parove na planiranje trudnoće u ranijoj dobi. Idealna dob za rađanje je između 20. i 25. godine života. S obzirom na školovanje, ipak bi trebale rađati prije tridesete godine.
    Inače bih čestitala profesoru Vrčiću, CONGRATS, vjerujem da ste zaslužili mjesto šefa Petrove kao što je Ministar Ostojić već indirektno najavio. Ovakvim držanjem, guardom, iznošenjem ovakve argumentacije, predlaganjem ovakvog zakona, sigurna sam da Vam se smiješi mjesto šefa Petrove. Da mi je znati što je Vaš kolega Šimunić dobio ili što će dobiti?

  11. #161
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Naša forumska 39+ statistika baš govori u prilog njegovim riječima: nas 10-15 iz kluba39+ smo baš iscrpili HZZo fond i doveli zemlju na prosjački štap, a većina nas je išla privatno u Hr ili vani, ili se zatrudnilo iz prve ili prirodno...ili smo odustali....i da, Klub 39+ se osuo jer su većina mame okupirane s malom djecom. I to govorim o 39+, a 45+ se može nabrojat na prste jedne ruke. Ovaj forum je ipak statistika u malom pa se može uzet ko mali statistički reprezentativan uzorak. Blago ovoj državi kad će je spasit to što neće platiti postupke nama nekolicini (te će na nama uštedit gomile novaca). Ispod svakog ljudskog dostojanstva je komentirat odgodu rađanja-velika većina nas je počela i prije 35.-te pa nas je vrijeme u MPO stiglo, a životne okolnosti su nas dovele do kasniejg pokušavanja zatrudnjivanja (nek dozvoli uvaženi da nismo svi našli ljubav svog života u 18.-oj, nego kasnije, sram nas bilo).
    Posljednje uređivanje od mare41 : 22.04.2012. at 10:04

  12. #162
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mi smo i počeli prije 30 "raditi na bebi" pa šta nam je vrijedilo, on bi kao uvaženi ginekolog trebao znati da nisu sve dijagnoze neplodnosti povezane sa starosnom dobi, ali mora valjda nekako na nas prebaciti krivnju

  13. #163
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Kako Vas prof. Vrčiću nije sram govoriti o potrošenoj gomili novaca na postupke žena iznad 45 godine,koje su ionako sporadičan slučaj.A ne spominjete enormna sredstva potrošena na uvođenje eksperimentalne metode zamrzavanja jajnih stanica,koja se nije pokazala opravdanom.Jednako kao što ne spominjete sredstva koja su uzaludno potrošena na stimulaciju perspektivnih pacijentica kod kojih se zbog restriktivne provjerske politike nije smio realizirati puni potencijal dobivenih resursa tj. jajnih stanica.Da su ti novci potrošeni za optimalno liječenje Vaš komentar bi i imao neku težinu i smisao.

  14. #164
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Dobra strana novog Zakona bit će mogućnost zamrzavanja embrija i mogućnost oplodnje više od 3 jajne stanice (ako i tu ne popuste pritiscima od strane ekstremnog dijela KC).
    Sve ostale odredbe zakona nam štete!

    Tvorci novog zakona kao da su gledali kako će nam sa jedne strane nešto malo dati, a sa druge strane dobro utrljvati sol na na naše bolne rane. Ne mogu se oteti dojmu da su ovaj Zakon pisali uz zloban cerek:
    "he he.. pokazat ćemo mi njima, što bi one htjele imat djecu? ako su htjele djecu trebale su ih roditi u srednjoj školi.. he he"
    Za mene osobno ovaj Zakon je gori od Milinovićeva. Zašto? Radi dobnog ograničenja i ograničenja broja postupaka u prirodnom ciklusu na dva postupka!

    Tvorci Zakona se zabrinuli radi nas šačice žena oko 40-te koje idu u postupke. Mi iznad 40-te, kojih nas ima možda manje od 100 u Hr, ozbiljno ćemo naštetiti državnom proračunu. Nema što! Mi jadne iznad 40-te koje još nije napustila želja za majčinstvom ugrozit ćemo stabilnost financijske konstrukcije proračuna i radi nas će zdravstvo pasti u ozbiljnu krizu.


    Prof. V. za Vjesnik:

    "Što je s ograničenjem životne dobi do kada žene imaju pravo na besplatne postupke pomognute oplodnje?

    - Mi smo potrošili gomilu novca na postupke žena nakon 45. godine života i uspješnost je bila manja od 0,5 posto, pa smatram da ograničenje na 42 godine ima smisla."

    Kolika se fomila novca potrošila na postupke nakon 45.? Dajte nam dokaze. Koliko je žena iznad 45. bilo u postupcima u HR, koliko ciklusa, koliko novaca je potrošeno?

    Ako iznad 45. nema smisla liječenje kod žene, zašto granica dobna (ako ste je već morali postaviti) nije 45. već 42. godine?

    Cijenjeni prof. V., je li 42=45? E, pa mi sve znamo da 42 nije jednako 45!
    Za to ne treba imati završen fakultet.
    Osobito se 42 razlikuje od 45 kad govorimo o reproduktivnom kapacitetu žene.

    Prof. V.,
    pozdrave vam šalje prvi put majka u 41. čije dijete sada spava. Šaljem vam pozdrave sa svojih četredesetijednu i fsh 6, lh 5 i amh 24 pmol/L!

    I sigurno nisam jednina u HR kojoj ćete uskratiti i otežati put do (ponovnog) željenog majčinstva.

    Čitate nas prof. V.?
    e... pa čitajte:

    Zakon je sramotna ljaga!!!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 22.04.2012. at 10:51

  15. #165
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Mene su svi doktori u 30. uvjeravali da sam mlada i da imam još puuuuno vremena, ginić me je nakon 6 mjeseci pokušavanja (jer meni je i to bilo dovoljno za alarm) poslao kući rekavši mi da se vratim tek kad prođu dvije godine bez začeća??? Srećom ima kratko pamćenje pa sam ga idući put slagala, ali sam i zbog njega i zbog ostalih koji su se nizali nakon njega izgubila dragocjene godine. A neki od nas ljubav svog života ne nađu - eto gle čuda odmah kad završe školovanje ili tome slično. Ljubav se ne traži jer nam otkucava biološki sat i jer je tamo neki Vrčić rekao da treba rađati između 20. i 25. (pa ne bi da živimo u vremenu ugovorenih brakova?!). Ljubav se dogodi kad joj se najmanje nadaš!
    Posljednje uređivanje od anddu : 22.04.2012. at 10:57

  16. #166
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ajmo dalje 39+, ovo se na nas odnosi........

  17. #167
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Ovo se odnosi na sve mare moja, jer godine prođu prije nego se okreneš, i ne možemo se praviti da nas se ovakvo lupetanje ne tiče samo zato što (još) nismo u toj dobnoj skupini.

    Oduševljava me retorika prof. Vrčića; uistinu je sadašnji šef dobro odgojio nasljednika; sad može mirno u penziju.

    Kad se sjetim one emisije s Jelenom i kako ju je častio da nisu s istog fakulteta, mrak mi padne na oči. Po količini znanstvenih (?!! ) činjenica iznesenih u tom članku, pitam se što li uče studoše tamo. Ili je Vrčić "prespavao" neke satove?!

  18. #168
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    S obzirom na to da su pogođene skupine 42+, PCOS-ovke, low responderi, donacije - Prvo su došli po Židove i ništa nisam rekao jer nisam Židov - sve se ovo tiče svih nas.

    Super je to kako je savršeno normalno da su još naše babe rađale (OK, obično svoje zadnje) sa debelo preko 4 banke, a danas se to predstavlja kao obijest modernog doba...šta si ona zamišlja da je Madonna...

    Postoji li i za jednu bolest zakonsko ograničenje u načinu ili trajanju liječenja? Uvijek je liječnička odluka kako se i dokad provodi liječenje, zar ne?
    Onda je i u neplodnosti liječnik tu da odluči kada je kraj. Kao što će neki drugi liječnik odlučiti da još jedna kemoterapija nema smisla.

  19. #169
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja sam sa skoro napunjenih 41 ostala trudna iz 1. IVF pokušaja, a potrošila sam im samo 10 injekcija menopura. U 29.tt završila u bolnici na čuvanju trudnoće, a u 34.tt izgubila bebu jer nisu znali da imam trombofiliju. Pri tom ne krivim liječnike jer nemaju ovlasti da provode tako skupe pretrage, a da bi se dali u trošak najprije moraš pri porodu izgubiti dijete (i dio svog srca) ili moraš biti istraumatiziran s bar nekoliko spontanih. Na meni su stalno nešto štedili da bi ja to sve preskupo platila.
    Vraćaju nas u kameno doba. Oni nam žele određivati kad ćemo se zaljubiti, kad ćemo biti dovoljno situirani da bi zasnovali obitelj, do koje godine smijemo rađati.... diskriminiraju nas na svim poljima...I moje je mišljenje da je ovaj zakon gori od prethodnog. Uvijek može gore.........u Lijepoj Našoj. Bože na što mi moramo trošiti energiju?!

  20. #170
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Nisam zadovoljna jer su prirodni postupci ušli u 6. postupaka =štednja i što se uvela dobna granica 42. godine. moj zaključak je rješiti se low respondera i "starijih" pacijentica, da im ne kvarimo njihovu nevidljivu statistiku. Trebali su uvesti u zakon da im statistika stoji na web stranicama.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Zaista ne razumijem te ljude koji se ne boje staviti potpis na ovakve prijedloge zakona. Oni ocito ili nemaju djecu ili ne razmisljaju da se i njihovoj djeci moze dogoditi da im jedina nada ostane IVF. Ili su "puni ko brod" pa samofinanciranje takvih postupaka (koliko hoce i dokle hoce) nece ni osjetiti. Cudila sam se dr. Simunicu koji je u prosloj "rundi" stao uz Milinovicev zakon jer sam imala stvarno lijepo iskustvo s njim dok mi je s ekipom iz Petrove vodio trudnocu (imala sam rubeolu i bas je bila frka) a i sad kad pogledam kud god se okrenem ne cujem bas puno lijecnika koji "puste glas" protiv ovoga sto nam rade i predlazu... Mi kvarimo statistiku i trosimo novac...blago drzavi kojoj bi mi bili najveci potrosaci...

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    baš tako mimi81!

  23. #173
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam zadovoljna jer su prirodni postupci ušli u 6. postupaka =štednja i što se uvela dobna granica 42. godine. moj zaključak je rješiti se low respondera i "starijih" pacijentica, da im ne kvarimo njihovu nevidljivu statistiku. Trebali su uvesti u zakon da im statistika stoji na web stranicama.
    x

    nina

  24. #174
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Državi je neisplativo financirati MPO ženama koje su starije od 42. godine?
    Po tome je medicina isplativ biznis? Što se ne isplati, to se ne radi? Ili se samo ne radi "neisplativo" nad MPO pacijenticama?

    Ispada da se opet diskriminiraju MPO pacijenti, jer sve dok država bude plaćala transplantacije jetre alkoholičarima, liječenje posljedica divljanja na cesti, liječenje posljedica pušenja i pretilosti, ne može reći da je liječenje u MPO neisplativo.

    Ispada da je dijete roba i da ima cijenu.
    Da se rodi makar i jedno dijete u žena starijih od 42. godine, svaka uložena lipa i kuna neprocjenjivo se tim rođenjem umnožava i vraća...
    Dijete nema cijenu i ne može se reći da se ne isplati liječiti "starije" pacijentice. Sa druge strane, to je neustavno jer predstavlja diskriminaciju.
    To je uskrata liječenja, jer zakonodavac ne može znati koja od nas koja ima 42. ima može imati dijete a koja ne.
    To je na našim doktorima da procijene a ne na Zakonu.

  25. #175
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Inesz, potpisujem od A do Ž i šaljem pusu Ivanu

    Crvenkapice

  26. #176
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Pa tko može uoće biti zadovoljan ovim zakonom???????Intresantno niko nas niš ne pita a ovi koji odlučuju o nama ili imaju doma već svoje obitelji s 2 ili više klinca ili su im puni đepovi pa nemoraju poput nas smrtnika čekati neke zakone.Ne nisam zadovoljna ničim jer mi koji smo u preoblemima mi smo njima samo neke točeke u zakonu..bolje reči njihove crne točke koje traže svoje JA!Sramota na što smo spali....

  27. #177
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Nikako nisam zadovoljna i nemogu vjerovati da sam na dan izbora vukla na glasanje mamu,nonu,sestru misleči kako mi jednim djelom pomažu radi novog zakona-nisu htijele glasati zbog razočarenje ali radi novog zakona zbog mene na kraju su glasale!a gdje smo danas-opet se borimo????nikad neču razumijeti zašto netko mora umjesto nas određivati što je za nas dobro,a što ne!!!razočarana sam u sve one liječnike-hvala bogu da ima onih dobrih-koji su u nekim povjerenstvima i koji odlučuju za neke statistike jer nažalost mi smo samo statistika za njih!!!a najgore od svega kad se u rasprave o mpo uključuju osobe koje pojma nemaju i zalažu se za neke nebuloze samo da se pojavljuju na tv!!!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •