Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 91 od 91

Tema: Dojenje u trudnoći

  1. #51
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Branka - veli jučer MM na tečaju - ma baš te briga, imaš ti malu živu izdajalicu misleći pritom na Patrika.

    Uostalom, kad gledam - pa sad jedva čekam da "nadođe" već jednom, jer s ovim malim količinama kolostruma se baš i ne napije neš' posebno.

  2. #52
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Meni je u to doba bilo super kako je Gab nakon cicanja žedan, pa bi onda popio još dobro vode, a i mlijeka kad bi mu usfalilo!

  3. #53
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    A što ako mi je sa prvim djetetom mljeko nadošlo tek 7. dan i ako ga je navlačio mjesec i pol dana sisajući po nekoliko sati bez prestanka? Da očekujem takvu situaciju i sa drugim djetetom? Ne bi li mi onda Patrik mogao samo odmoći? Što ako popije svo mlijeko bebi kojeg će ionako biti jako malo?
    Jel bi mi onda bilo pametnije da ga polako odvikavam? Samo ne znam kako :/

  4. #54
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Kad se sjetim onih prvih dana, zaista bi bio spas imati živu izdajalicu. MM i ja ne bi htjeli veliku razliku među klincima, pa mi nema druge nego čačkati po ovom pdf-u!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    A što ako mi je sa prvim djetetom mljeko nadošlo tek 7. dan i ako ga je navlačio mjesec i pol dana sisajući po nekoliko sati bez prestanka? Da očekujem takvu situaciju i sa drugim djetetom? Ne bi li mi onda Patrik mogao samo odmoći? Što ako popije svo mlijeko bebi kojeg će ionako biti jako malo?
    Jel bi mi onda bilo pametnije da ga polako odvikavam? Samo ne znam kako :/
    onda će ti samo pomoći da mlijeka bude više i da brže nadođe.
    uvijek ćeš bebi davati puniju cicu, a ponekad malo možeš starijem djetetu skrenuti pažnju nečim ako baš zatreba...nema ti tu zime, vjeruj. a može ti svako imati svoju, što je nama recimo hodalo čak 8 mjeseci.
    sama ćeš odabrati sistem koji ti se bude činio najboljim.
    strah da se nema dosta mlijeka je često porazan po majku, treba uvijek imati na umu činjenice o fiziologiji dojenja koje su superutješne, i pri ruci br. Rodinog tel ako zatreba

  6. #56
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    dorotea24, nemoj se previše zamarati unaprijed, samo se opusti i sve će to doći na svoje. Ja sam u početku bila malo zbunjena, kako to sve organizirati, kome dati koju cicu, ima li dovoljno mlijeka za bebu. Ma vjeruj mi, nitko neće ostati gladan, bebe na početku ionako trebaju malu količinu mlijeka. Naravno da ćeš prvo podmiriti mlađeg, a sa starijim se pokušaj nekako dogovoriti.

    Evo, ja sada nakon 3 mjeseca tandema uopće više ne razmišljam, kome, koju, kada. Uspostavili smo nekakav ritam koji svima odgovara i svi sretni i zadovoljni!
    A da ne pričam o tome kako mi je dobro što imam živu izdajalicu, jer kad se sjetim onih 10-ak mastitisa s prvim djetetom

  7. #57
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Moj decko ima 10 mj. i cini mi se da mlijeka ima manje i da je on gladan jer stalno nesto trazi za jelo a najvise cicu
    dnevnih podoja ima 6,7,8,9 a nocnih 3,4,5,6 kako kad
    e sad sam u nedoumici da mu dam neko drugo mlijeko al bojim se da bi onda prestali s dojenjem :?

  8. #58
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala na odgovorima.
    Rhea, jedino što je kod tebe bio obrnut problem nego kod mene. Ja nisam imala problema sa mastitisima nego sa težim nadolaženjem mlijeka. Meni je Patrik u početku sisao doslovno 3 sata bez prestanka. Samo sam ležala i dojila. 2 sata jednu, 2 sata drugu i s vremenom si je navukao dovoljnu količinu. Čula sam da sa drugim djetetom bude slično kao i sa prvim pa se onda samo pitam jel kombinacija tandema za mene. Nije me strah nego se samo želim na vrijeme pripremiti i vidjeti ako bi za nas bilo dobro prekinuti s dojenjem da to napravim na vrijeme.

  9. #59
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    djuli - čestitke na trećoj prinovi! Mislim da je već dovoljno veliki i da se neće "skinuti" do kraja s cice samo tako, ali isto tako mislim da mu nema dovoljno tvog mlijeka (trebao bi popiti oko 1/2 litre). E sad ja ti jedino ne znam reći što da mu još daš :? Kravlje mlijeko nije neka sreća, adaptirano ??? Možda da pokušaš s rižinim i zobenim mlijekom? I to svakako iz šalice/čaše... (Gabrijel je ipak bio 18 mjeseci kada se meni bitno smanjilo mlijeko i vrlo brzo je počeo piti kravlje, sam od sebe, jer mu je očito trebalo)

  10. #60
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Hvala na odgovorima.
    Rhea, jedino što je kod tebe bio obrnut problem nego kod mene. Ja nisam imala problema sa mastitisima nego sa težim nadolaženjem mlijeka. Meni je Patrik u početku sisao doslovno 3 sata bez prestanka. Samo sam ležala i dojila. 2 sata jednu, 2 sata drugu i s vremenom si je navukao dovoljnu količinu. Čula sam da sa drugim djetetom bude slično kao i sa prvim pa se onda samo pitam jel kombinacija tandema za mene. Nije me strah nego se samo želim na vrijeme pripremiti i vidjeti ako bi za nas bilo dobro prekinuti s dojenjem da to napravim na vrijeme.
    dorotea24, mislim da nema pravila kod dolaska mlijeka, ne mora značiti da će biti kao i s prvim, ali ako nisi sigurna u tandem, najbolje da na vrijeme reagiraš. Ako ne uspiješ skroz prekinuti dojenje, barem ga svedi na minimum. Ti moraš odlučiti kako dalje.

  11. #61
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Hvala olivija
    Kravlje ne bi, radije kozije jer ga i seka pije ali i za njeg mi je prerano
    ostaje adaptirano :/
    A da li je rizino ili zobeno dobra zamjena ili mozda jogurt?

  12. #62
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    djuli - ajd si pogledaj malo na ovaj link... davno sam gledala te stranice... Ima jedan naslov "Infant formula, cow's milk and other milks..." pa bi tu mogla naći odgovor.

  13. #63
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    djuli, mislim da jogurt mozes sa 11 mjeseci. rizino i zobeno su ok izbor, a ima za kupiti i obogacenih kalcijem.

    zasto se bojis da bi prestali s dojenjem? kaj nisi napisala da imate, koliko ono.. 6-9 podoja? pa to je sasvim dovoljno.

  14. #64
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    mikka, imala sam istu situaciju s proslom trudnocom, naime Klara je prestala dojit s 11 mj. ali tjesi me to sto je s 10 imala samo dva podoja (ujutro i navecer) al svejedno pusem na hladno
    i ti podoji su vise mazenje nego hranjenje a cice su mi doslovno ispuhane pa mislim da mu treba dodatno mlijeko a strah me da ne zamjeni mm sa necijim tudjim

  15. #65
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    olivija jel ima to negdje na nasem jeziku neznam bas dobro englis

  16. #66
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Evo Petar poceo piti rizino mlijeko ujutro i navecer po 250ml (on bi i vise ali mu ne dam) i jako mu se svidja
    sta mislite jel to puno
    a glavno mi je to sto jos uvijek sisa iako je ta samo za utjehu preko nekoliko puta dnevno pa sam :D

  17. #67
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Hvala na odgovorima.
    Rhea, jedino što je kod tebe bio obrnut problem nego kod mene. Ja nisam imala problema sa mastitisima nego sa težim nadolaženjem mlijeka. Meni je Patrik u početku sisao doslovno 3 sata bez prestanka. Samo sam ležala i dojila. 2 sata jednu, 2 sata drugu i s vremenom si je navukao dovoljnu količinu. Čula sam da sa drugim djetetom bude slično kao i sa prvim pa se onda samo pitam jel kombinacija tandema za mene. Nije me strah nego se samo želim na vrijeme pripremiti i vidjeti ako bi za nas bilo dobro prekinuti s dojenjem da to napravim na vrijeme.
    dorotea24, mislim da nema pravila kod dolaska mlijeka, ne mora značiti da će biti kao i s prvim, ali ako nisi sigurna u tandem, najbolje da na vrijeme reagiraš. Ako ne uspiješ skroz prekinuti dojenje, barem ga svedi na minimum. Ti moraš odlučiti kako dalje.
    Dorotea, ja imam iskustvo slicnije tvom.
    Tandem sam imala s trecim i cetvrtim djetetom.
    Zrelo mlijeko mi dolazi uvijek kasno (i nikad kroz dojenje nisam imala problema s prepunjenoscu). U tandem sam usla potpuno neopterecena jer sam s trecim djetetom uspjela razbiti sliku o sebi kao losoj dojilji koju sam stvorila s prvo dvoje djece. U tandemu nije bilo nikakvih problema. Mlijeko je doslo kasno kao i uvijek, manja je navlacila kolostrum, kad bi ona zaspala, dala bi malo i vecoj... Kad je doslo mlijeko, nisam previse pazila ko, kada i koju... I nije bilo nikad problema.

    Sjeti se da i starije dijete svojim sisanjem navuce dodatnu kolicinu mlijeka tako da moze biti samo bolje nego s prvim.
    Ali, kako kaze Rhea, opusti se i donesi odluku kakva tebi odgovara. Sretno!

  18. #68
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala Tek sam sada slučajno naletjela na odgovor

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    Koje argumente imaju liječnici koji zagovaraju prestanak dojenja u trudnoći? Meni je to moj rekao, ako zatrudnim prestajem dojiti. Odgovorio mi je na mail nakon nekolko dana, tak da ga nisam to niti pitala jer mi uopće nije palo na pamet da bih morala zbog trudnoće prekidati dojenje.

    I još jedno pitanjce...
    Vi "tandemke" koliko imate godina? Ja sam jedna vrlo stara nova majka pa me muči da nije zbog godina...

  20. #70
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam tandemka sa 32.

    jedini razlog koji ja znam za prestanak dojenja, iako ne znam koliko je to tocno--pri dojenju se otpusta hormon oksitocin koji se otpusta i prilikom poroda, pa bi valjda mogao kod odredenih trudnoca pokrenuti prijevremene kontrakcije.

    ali da se po defaultu mora prestati dojiti u trudnoci--ne mora. ima tekst na portalu, dojenje u trudnoci pa si pogledaj, mozda je tamo objasnjeno. takoder mislim da godine ne igraju ulogu.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    Pročitala, hvala!
    Preplašila sam se kad mi je to napisao, uopće mi nije bilo niti na kraj pameti da bih zbog trudnoće trebala prestati dojiti. Malecki će sada deset mjeseci, dakle, puno prerano za prestanak dojenja, a tako nam dobro ide. A opet, ne bih htjela predugo čekati sa trudnoćom jer imam puuuno godina (36).
    Postavila sam pitanja na još dva mjesta, prenesti ću vam odgovore kad ih dobijem.

    Ima li i loših iskustava? Ipak bih i to htjela čuti ako ima...

  22. #72
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Na forumu ima dosta cura koje su dojile u trudnoći i kasnije tandem, a među njima je i moja malenkost, i nisam čula da je netko imao nekakvih problema u trudnoći izazvanih dojenjem

  23. #73
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Sorry, otišao mi post, a nisam završila.

    Htjela sam još dodati da i kasnije u tandemu, bebe normalno dobivaju na težini, tako da se nemaš čega bojati.

    A godine sigurno nisu neki bitan faktor za prestanak dojenja u trudnoći.

  24. #74
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Micika - ja sam ti tu negdje po godinama Ostala sam trudna kad je G1 bio 15 mjeseci (htjela sam malu razliku među djecom da me na roditeljskim sastancima u školi ne pitaju "bako, a gdje je mama?") , a kako je on bio i ostao veliki cicoljubac prekid nije dolazio u obzir (bar ne tada). Pa sam našla prodojećeg ginekologa - obzirom na anamnezu, nije bilo nikakvih prepreka da ne nastavim dojiti onoliko koliko to oboje budemo mogli. (sad pročitaj i sve postove ovdje da ne misliš da nije bilo i sitnih problema - bol u cicama, nervoza, kontrakcije...)

    Meni osobno je jako dobar izvor informacija bila ova stranica.

    Dobro se pripremi na tandem: koliko je to jedno prekrasno iskustvo, i ne bih mijenjala ni za šta naš prvi tandem, toliko npr. ja osobno više ne mogu i pokušavam privesti kraju dojenje starijeg. Ali on je sada već dogurao do 2,5 godine.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ja sam tandemka od nepunih 26

    oglušila sam se na upozorenja da se mora prestati dojiti
    em je trudnoća bila uredna, em sam osjećala da je moje tijelo snažno i sposobno

    osobno se ježim od količine neznanja o dojenju u trudnoći, ali tu smo mi da prosvjetljavamo i pomažemo jedna drugu kako u nastavljanju dojenja tako i prestanku

    meni je nevjerojatna lakoća s kojom se uđe u drugo dojenje - nema trenutka neugode ili boli ili nesigurnosti kada je tijelo 'u tome'

  26. #76
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    mi smo planirali drugu trudnocu, ali nekako smo mislili da ce nam ovaj put trebati vise vremena (kumovi i jos par prijatelja su prvo od prve kao i mi a za drugo im je trebalo i preko godinu dana)... a kad evo ti srece uspjelo opet od prve
    nisam jos bila na pregledu, pokusat cu ovu trudnocu zivjeti prirodnije sa manje pregleda i maltretiranja....

    e sad, prvorodjena nam ima 13 mjeseci i alergije na sve i svasta tako da joj je cica jos uvijek glavna hrana... sad dok ima dovoljno mlijeka sve je ok, ali brine me ako mi se mlijeko pocne smanjivati... sto onda? hoce li za ta 3-4 mj biti odraslija i jesti bolje pa ce joj manje trebati ili?
    ne smije km, jogurte ni nista slicno i ne bi joj ga ni davala, a od pomisli na to neko posebno adaptirano koje bi smjela mi se nakostrijesi svaka dlaka na tijelu i preko toga ne mogu prijeci

    prosli put sam imala "rizicnu" trudnocu i preko 20 vaginalnih pregleda, ovaj put ih imam namjeru odbijati... tako da necu znati koliko sam eventualno otvorena... cime da se rukovodim?
    svojim osjecajem?
    je li izostanak krvarenja zapravo znaci da je u trudnoci sve ok i sve dok se eventualno ne pojavi nije frka?

  27. #77
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    smedja, čestitke!

    La Leche League kaže da se treba paziti sa dojenjem u trudnoći (1) ako mama ima povijest prijevremenog poroda, (2) ako krvari ili (3) ako ne dobiva na težini. Dojenje uzrokuje lagane kontrakcije maternice sličnim onima koji se događaju kod spolnih odnosa - pa ako iz zdravstvenih razloga mama ne smije imati spolne odnose za vrijeme trudnoće, trebala bi na primjer razmisliti o prekidu ili smanjenju broja podoja . No, ako je trudnoća normalna i ako mama to želi, može se nastaviti sa dojenjem starijeg djeteta.

    količina mlijeka se smanji negdje polovicom trudnoće zbog hormonske promjene. pitanje kako će to starije dijete prihvatiti, no vjerujem da će to uzet kao svaku promjenu, pomalo naviknuti se i vjerojatno početi sve više zadovoljavati potrebe za hranom krutom hranom umjesto majčinom mlijekom, odnosno da će manje dojiti i više jesti druge hrane. no, to češ tek vidjeti, treba živjeti dan po dan. adaptirano nije potrebno, no pazi da ono što jede bude kvalitetno i hranjivo.

    baš mi je drago što si digla ovaj topik, priče mame koje su dojile u trudnoći i poslije u tandemu bez problema su i mene ohrabrile (velika sisačica 2,5 god, mala beba u trbuhu 17 tjedana)

  28. #78
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Imam pitanje za vas koje dojite u trudnoci:
    da li su vam i koliko potamnele bradavice?
    Ja dojim i nadam se skoroj trudnoci pa me to zanima jer su mi bradavice tek malo potamnele :D

  29. #79
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    sad sam negdje 15. tj trudna, dojim puno manje jer nemam vise skoro uopce mlijeka a ovaj tjedan sam primjetila da su mi bradavice ponovno pocele tamniti...

  30. #80
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    smedja hvala i uzivaj

  31. #81
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    drzim fige za drugu bebicu

  32. #82
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Opet ja sa pitanjem ovog puta sam trudna, bradavice bole ponekad neprijatno ali nista neizdrzivo no zanima me da li su vam se uvecale grudi ?
    Secam se da u prvoj trudnoci nisam mogla da zivim od njih koliko su narasle i bile bolne a sad me ne boli nista sem bradavica a grudi su iste velicine.

  33. #83
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Isto sam se iznenadila... u prvoj nisam mogla spavati na trbuhu, obuci ista usko bolilo me jako, rasle su dan za danom, kupila valjda 15 grudnjaka,a sada do 17-18 tj nista (palacinke ) a sad mi se cini da su se malo popunile, tj gotovo sam sigurna, ali nista drasticno...

    Bas mi je drago da ste uspjeli i sretno!!

  34. #84
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Čini mi se da mi u ovoj trudnoći nisu narasle cike (šmrc), a bradavice su mi i inače tamne i ne primjetim neku razliku sad i prije trudnoće. Sjećam se samo da su mi u prvoj trudnoći pred kraj bile jako jako tamne.

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    La Leche League kaže da se treba paziti sa dojenjem u trudnoći (1) ako mama ima povijest prijevremenog poroda, (2) ako krvari ili (3) ako ne dobiva na težini.
    Zanima me ova točka 3, od kad se to računa? Ne za prvo tromjesečje? Ja još nisam dobila na težini, ali osjećam se dobro (i jako ). Danas sam točno 11+0.

  35. #85
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Cure hvala vam na brzim odgovorima .
    Pcelica Mara mislim da je ok sto nisi nesto dobila na tezini ipak u prvim mesecima ima i dosta mucnina a u mom slucaju i povracanja

  36. #86
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Čini mi se da mi u ovoj trudnoći nisu narasle cike (šmrc), a bradavice su mi i inače tamne i ne primjetim neku razliku sad i prije trudnoće. Sjećam se samo da su mi u prvoj trudnoći pred kraj bile jako jako tamne.

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    La Leche League kaže da se treba paziti sa dojenjem u trudnoći (1) ako mama ima povijest prijevremenog poroda, (2) ako krvari ili (3) ako ne dobiva na težini.
    Zanima me ova točka 3, od kad se to računa? Ne za prvo tromjesečje? Ja još nisam dobila na težini, ali osjećam se dobro (i jako ). Danas sam točno 11+0.
    Jel se sjecas mozda prve trudnoce, mislim svi kazu da su trudnoce razlicite, ali nekak mislim da to tvoje tijelo vise manje obavlja na slican nacin, npr ja sam u prvoj trudnoci do neznam kojeg tjedna bila u minusu s kilazom, nisam povracala ali sam imala strasne mucnine i gadjenje na puno hrane, pa sam prve kile dobila tek negdje u 15-20 tj ne sjecam se vise tocno kada... a sada sam nakupila par kila samo zbog prestanka izbjegavanja psenice, jaja i mlijeka (kruha, kolaca, tartara i ostalih nezdravih divota), al inace osjecam da ne bi...

  37. #87
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa
    Jel se sjecas mozda prve trudnoce, mislim svi kazu da su trudnoce razlicite, ali nekak mislim da to tvoje tijelo vise manje obavlja na slican nacin
    Prvu trudnoću sam krenula iz plusa, tako da sam u ovoj fazi imala 8 kila više nego sad (kad sam na relativno normalnoj kilaži, 66 kg na 174 cm). Ni u prvoj ni u ovoj trudnoći me nisu mučile mučnine, povraćala nisam nikako, a u prvoj sam odmah počela i dobivati na masi. Na sreću, rasla sam polako tako da ipak nisam završila kao bova (rodila s 88 kg).
    Stvar je u tome da ja nisam svom dr. rekla da dojim, jer već znam što bi bilo, obavezno prestati, pritisak, možda čak i zastrašivanje Ne da mi se o tome razglabati s njim kad znam da je njegova literatura kojom brani svoje, ponekad čak smiješne, stavove starija od mene (a ni ja više nisam tako mlada). Npr. izjavio je da će dijete povraćati ako sisa u trudne mame
    Važno mi je to da se ja stvarno osjećam dobro, nije mi teško tu i tamo malenoj dati ciku, uostalom, primjećujem da i nema baš puno mlijeka, a ono malo što izađe je slano ko more. Ali, ako nju i to malo toliko veseli - pa neka dijete gušta. Više je to sad neki naš ritual za spavanje-buđenje i tu i tamo kad joj dođe, nenutritivno dojenje.

  38. #88
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Pa ako je tako kako kazes, sumnjam da to utjece na tvoju kilazu... barem po meni nikako ne bi smjelo... nije da ima 6 mj, da nista drugo ne jede i da se nacicava do besvjesti... mozda da koja iskusnija mama uskoci sa savjetom?

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Čini mi se da mi u ovoj trudnoći nisu narasle cike (šmrc), a bradavice su mi i inače tamne i ne primjetim neku razliku sad i prije trudnoće. Sjećam se samo da su mi u prvoj trudnoći pred kraj bile jako jako tamne.

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    La Leche League kaže da se treba paziti sa dojenjem u trudnoći (1) ako mama ima povijest prijevremenog poroda, (2) ako krvari ili (3) ako ne dobiva na težini.
    Zanima me ova točka 3, od kad se to računa? Ne za prvo tromjesečje? Ja još nisam dobila na težini, ali osjećam se dobro (i jako ). Danas sam točno 11+0.
    ovako,

    prva trudnoća - zatrudnila s 50, rodila sa 62, nisam imala mučnina

    druga trudnoća - zatrudnila s 50, pala na 48, dojila k'o kravica , doslovce stalno, na 51 sam bila sa nekih 16, 17 ili 18 tj., ne sjećam se više, imala sam dosta gadne mučnine, neusporedivo s prvom trudnoćom. rodila opet sa 62, mada zadnjih mjesec, mjesec i pol nisam ništa više dobila, ali kod mene je to možda više imalo veze s time što mi je tada umro tata

    važno je kako se osjećaš. ako se treseš kada staneš na noge, ako ti se crni pred očima od gladi i žeđi - onda treba paziti. vjerojatno ćeš uskoro početi dobivati na težini. moje djevojčice su rođene gotovo jednake, druga je bila za dlaku duža i teža, iako je danas posve suprotno - starija je krupnica, mlađa mrvica

  40. #90
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Evo samo da se pohvalim da sam vadila krv i nalazi su mi super - ne fali mi ni željeza, a u prvoj trudnoći sam stalno pila Heferol jer mi je falilo željeza.
    Sad imam odličan argument, i to crno na bijelo, da dojenje ne šteti trudnoći, a bome ni dojenoj bebi!
    A kila će doći, to me ustvari uopće ne brine (više me brine da ih ne bude previše). Prva trudnoća mi je počela u zimu, kad se više jede, a manje kreće, a sad je proljeće, sunce, šetnje...

  41. #91
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Pcelica Mara super za nalaze, uzivaj.
    Mi smo pre neki dan bili na pregledu i razgovoru sa primaljom (ovde one vode trudnocu) i posto sam joj rekla da jos dojim S. prvo umalo nije pala sa stolice kad je shvatila koliko je on veliki ali se isto tako jako obradovala i pohvalila me

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •