Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 106 od 106

Tema: rižino mlijeko

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ako se kuha 1,5 h, koliko se kuha u ekspres loncu?

  2. #102
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ovisi o loncu, odnosno tlaku koji postiže. U principu se takve stvari doznaju eksperimentalno, ali uz oprez, jer se riža pjeni (kako koja) i to može biti ozbiljan problem u express-u. Recimo 1/4 vremena normalnog kuhanja.

    Nego, umjesto predugog kuhanja može se namočiti. Potraži detalje o pripravljanju GABA riže - kuha se relativno kratko iako je integralna.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Imam integralnu iz Bio... moram sad s tim. Kombu alga - da li se dodaje i inače u kašice?

  4. #104
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To su ti makrobiotičke fore. Za pripremu integralne riže ti preporučam GABA postupak, vidi http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=936144

    Osim što se drastično kraće kuha, oko 10x je bogatija GABA aminokiselinom, a i ostale aminokiseline se nalaze u višestrukim količinama u odnosu na suhu rižu. Osim što je izdašnija i ukusnija - umiruje. Apsolutna preporuka za večernji obrok.

  5. #105
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    A da li mogu druge alge osim kombu u pripremi home made pirincanog mleka? i ako pirincano moze od pocetka dohrane da li to znaci i da alge mogu isto?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    I mene zanima da li je ok alge ukljuciti na pocetku dohrane ili bolje kuhati rizno bez algi?I moze li neko molim staviti link za sliku te alge ili bar naziv na engleskom.Ne zivim u HR pa bi mi pomoglo ako krenem u potragu za tom algom.Hvala.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •