Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 187 od 187

Tema: Pričajmo o dohrani, 5.

  1. #151
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    (masa) super za sir! :D
    vissnja, koliko sam citala na raznim forumima, dorucak je pretezno "slab", djeca dugo ostanu na cici bas ujutro. a za kolicinu pojedenog, mislim da ne trebas brinuti dok nema punu godinu, dok siki i dok je opcenito sve ok. (neka me mozda netko pametniji jos nadopuni?!)
    blond lady, daj mu sta mu se svida (ili njoj), i samo polako s namirnicama. moj sincic isto vise voli jesto predvecer nego prije podne.
    anemona, cudi me malo da je imao proljev od banane, inace zatvara, ali ti najbolje znas. moguce je, zasto ne?! mislim da mu mozes pokusat ponovo dati za mjesec dana.

    Sin bi mogao po tablici pocet s kruhom, ali se pitam, kako zasto, kad u njemu ima i soli, cesto secera, konservansa i aditiva??? :? ili da sama pecem???

  2. #152

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    ma da, meni bitno da zavoli vodu i da joj to prijedje u dobru naviku! Rado bih izbjegla bilo kakve sokove. Cilj mi je da pije VODU, jede KRUTU HRANU (jabuke, mrkvice, kasnije i meso) a sise MLIJEKO.
    Kad se započne s dohranom, treba početi i s vodom.
    Moja L. vodu neće, jedino na žličicu i to samo ponekad, ali ja joj dajem sokove, ne znam zašto si protiv njih, štetan je šećer i drugi dodaci u sokovima, no kupiš li one od 100% voća iz bio uzgoja, bez ikakvih dodataka, ne vidim ništa loše u tome, čak naprotiv, osim što pije voće, povećava se iskoristivost željeza iz hrane. Ja sam prije bilo kakve hrane, krenula s razrijeđenim sokovima (a i inače ih uvijek razvodnjavam, najčešće u omjeru 1:3) i to ona obožava, a na vodu se ceri i pljuje

  3. #153

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    a kada soja, npr.tofu i jogurt od soje?
    Adrian je alergičan na km, a uskoro će godinu dana pa bih pomalo voljela uvoditi namirnice bogatije bjelančevinama
    Betty, ako je alergičan na bilo što, sve alergene što kasnije i vrlo oprezno. Bolje paziti, nego se poslije kajati

  4. #154
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    iwana, nema nista stvarno lose u 100% prirodnim sokovima, ali nisu tako dobri kao cijela vocka (vlakna, vitamini, ucenje zvakanja itd.) a problem bi mogao postati kasnije, da ce ti dijete utezivati zed iskljucivo sa sokovima jer nije naucilo na vodu. dok su to samo male kolicine, nije takav problem, ali veca djece znaju dooosta piti, i da to bude samo sok?! mislim da nije dobro....tako nekako ja razmisljam.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Kad smo kod reakcija. Dala sam sinku bananu prvi put s 8 mjeseci. Nudila 3 dana po malo i ta tri dana imao proljev, nisam odmah povezala da bi bilo od banane, ali čim sam ju prestala nuditi proljeva nema. Da li je to moguće? Kad ponovno ponuditi bananu, da li je ok za cca 1 mjesec, ili uopće ne nuditi? Šteta, baš mu je bila fina, inače trenutno nije baš neki ljubitelj voća.
    Čudno za bananu, ona u pravilu zatvara, (možda je bila suviše zrela?) ali možeš mu ponovo dati za neka dva, tri tjedna, ali malo, pa ćeš vidjeti. Moj mali je na prvu bananu dobio lagani osip oko usta, probali smo ponovo za 15-ak dana i nikad više nije reagirao.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    iwana, nema nista stvarno lose u 100% prirodnim sokovima, ali nisu tako dobri kao cijela vocka (vlakna, vitamini, ucenje zvakanja itd.) a problem bi mogao postati kasnije, da ce ti dijete utezivati zed iskljucivo sa sokovima jer nije naucilo na vodu. dok su to samo male kolicine, nije takav problem, ali veca djece znaju dooosta piti, i da to bude samo sok?! mislim da nije dobro....tako nekako ja razmisljam.
    Dobro razmišljaš.
    Ali ja sam za od svega pomalo, dakle kad jedemo, onda žvačemo, kad pijemo, onda pijemo, a ako neće vodu, razvodnjeni sok po meni je odlično rješenje, tako sam radila i s prvim djetetom (ali nikad zaslađeni sokovi), iako je on htio vodu, za razliku od male tvrdoglavke, a on i danas pije gotovo samo vodu, doduše mi u pravilu ni ne kupujemo sokove i ponekad ih sama radim, a onda se "otpad" jede.

  7. #157
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Znam da nije ali ipak me malo kopka
    Dakle, dobro je prihvatio dohranu, ujutro smaze 400ml vocne kasice a popodne 200-300ml povrtne i izmedu pojede jos i bananu (skoro uvijek cijelu) a dojenje nije smanjio sto mene jako veseli ali svi oko mene stalno vicu da mi je mlijeko slabo i da ako mu dam malo nekog drugog sigurno se ni po noci nece vise buditi
    Molim vas recite mi da je normalno da beba od 9mj. sisa 5,6 puta dnevno i 2,3 puta nocu (nekad i vise)

  8. #158
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ah, draga, da moj sincic sisa samo 2,3 puta noci, ja bih se stigla i naspavati... ....ma daj, pusti te slavosnke babe, snase i pedijatrice i daj djetetu sisu!

  9. #159
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Joj, mi sisamo svako malo, po noći od 5 - 10 puta, a po danu isto toliko...
    sad ćemo 8 mjeseci....

  10. #160
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Joj sto je lijepo cuti istomisljenike

    Ivana B-G nema razloga za ljubomoru pod sisanje brojim samo kad jede a koliko puta se prikopca u noci e to sam davno prestala brojat

  11. #161
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Iwana prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    ma da, meni bitno da zavoli vodu i da joj to prijedje u dobru naviku! Rado bih izbjegla bilo kakve sokove. Cilj mi je da pije VODU, jede KRUTU HRANU (jabuke, mrkvice, kasnije i meso) a sise MLIJEKO.
    Kad se započne s dohranom, treba početi i s vodom.
    Moja L. vodu neće, jedino na žličicu i to samo ponekad, ali ja joj dajem sokove, ne znam zašto si protiv njih, štetan je šećer i drugi dodaci u sokovima, no kupiš li one od 100% voća iz bio uzgoja, bez ikakvih dodataka, ne vidim ništa loše u tome, čak naprotiv, osim što pije voće, povećava se iskoristivost željeza iz hrane. Ja sam prije bilo kakve hrane, krenula s razrijeđenim sokovima (a i inače ih uvijek razvodnjavam, najčešće u omjeru 1:3) i to ona obožava, a na vodu se ceri i pljuje
    tek sad vidim post, sori
    Uglavnom, sokove ne bih da pije, bar ne u startu jer zelim da JEDE voce zbog vlakana i zbog navike a da se navikne da je VODA za pice primarna stvar a ne sokovi. Iako ovi sokovi o kojima govoris nikako nisu stetni, naprotiv! No, kako se i sama bojim da ce moja M odbijati vodu, mozda cu morati pribkeci trikovima i dodavati sok u vodu ali onda cu postupno pojacavati omjer vode na stetu soka dok ne bude samo voda. Takodjer sam protiv "cajica", osim onih koji su zbog neceg - tipa dijete je bolesno pa pije caj za grlo.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Moje dijete je odlucilo jesti kad je navrsila 9 mjeseci. I od tada jede. :D
    Leona pije samo vodu. Nekako si mislim da joj vocni sokovi ne trebaju ako jede voce. Strah me stvaranja navike pijenja slatkog. Vodu voli pa s tim nemamo problema.

  13. #163
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    evo i mene, jer me ova balerina malo jedi . ne mogu reci da odbija dohranu, jer kad vidi zdjelicu s hranom raduje se. rukice i nogice u hranilici lete ne sve strane, pojede par zlica, ponekad i 15-tak i onda je to to. nikad nije se stresla od hrane. nikad nije zatvorila usta nakon prve zlice, ali nismo jos na tragu da imamo jedan obrok. svaki put se nadam OK mozda danas pojede cijeli obrok. onda je stalo opravdavam, ma muce ju zubi, sto je i istina, jer prvo su isle jedinice donje, obje istovremeno, a sad idu gornje i to opet u paru.
    inga dajes mi nadu
    andreja Ma evo nas opet zajedno u jos jednoj nevolji , ah ti nasi mali racici

  14. #164
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Spajalice, .
    Kod nas ima mali napredak. Ali mali. Vodu i dalje pije u mikro količinama iz male Jane, na čašu je odbijao (sad bi možda opet trebala ponuditi), ali kad on traži cicu milion puta, pa se napije.....
    Jučer sam prvi put pribjegla kupovnoj kašici (mrkva,jabuka) - jer smo bili na vježbama i nismo stigli. Ono što me jutros šokiralo, bila je crveno ofarbana guza :shock: . Dakle, ne crvenilo kože, nego ko da si bojom premazao. To se nikada, ali nikada ne desi kad jede mrkvicu. Pa nek me neko uvjeri da u toj kašici nema pojačivača okusa ili boja ili aroma....

    Naš problem je i palac. Nakon svakog zalogajčića malo posisa palac. Možete zamisliti kako izgleda sve oko nas u fazi hranjenja...

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    11

    Početno

    AndrejaMa, nabavi siperak u obliku majice, super je. Malo treba bebi da se navikne jer suska. Ja sam kupila svoj u turbolimacu i prezadovoljna sam. SVE CISTO. A sto se tice stolice, i ja sam sigurna da se nesto dodaje u te kasice, pa ne bi mogle tako dugo stajati, bez obzira na vakum

  16. #166
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ali ja bi morala i sebe i sve okolo nas obući jer jedemo u krilu, još ne sjedimo samostalno. U biti se on najmanje zaprlja, ali mene i oko nas...

  17. #167

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Gornja Stubica
    Postovi
    4

    Početno povrce

    moja beba ima 8mj i baš ne voli povrce ,ali možda je u pitanju to kaj slažem sve na isti način.. :? sve zajedno kuham i usitnim..
    pa ako netko zna dal radim nešto krivo -dobro bi mi došao savjet..

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    11

    Početno

    Marty, moguce je to. Ja sam od nedavno pocela davati samo jednu namirnicu- dakle ne mix, i cini mi se da bolje prihvaca. Dodam malo putera i ukusan obrok je spreman. A i mislim da treba da se navikava na okus hrane koju ce kasnije jesti

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Marty 2203, mozda da joj ga pomješaš s voćem ili rižinom sluzi ili prosom? Ja cak dodam malo prženog mljevenog sezama ili slada, koji je složeni ugljikohidrat, dakle nikako šećer. I jednog i drugog na vrh žličice!
    AndrejaMa, baš sam i ja mislila napisati storiju o palcu, ali si me preduhitrila! Pokušavam jednom rukom držati njegovu lijevu (samo je lijevi palac fini, to je još tik iz vremena kad je bil u buši) a drugom ga hranim. Pritom je u stolčeku, malo polegnut jer isto još ne sjedi smostalno.Koji put pali i uveseljavanje nekom šuškavom igračkom na pristojnoj udaljenosti da ne pojede i nju. Nije baš po bontonu, ali teško je biti i hobotnica svaki obrok.
    Vodu nisam još ni ponudila, nekak mi se čini da mu ne treba, isto stalno cika.
    Spajalice, moj maleni čak pojede dosta, ali nakon prvih par žlica ko da zaboravi otvarati usta, tak da se žlicom moram zavlačiti u usta. Onda odjednom opet otvori, ko da se trgnuo iz sna.
    Nego cure, mi bi po novom kalendaru dohrane mogli uvesti pastrnak, ali niti znam kaj je to, niti gdi ka kupiti. A slatki krumpir?

  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Imam, za početak,2 pitanja :

    1. Kad uvodim novu namirnicu, moram li uvijek par dana davati samo nju ili je mogu pomješati s nekom od već isprobanih ?

    2. Ako npr. dohranu počnem s rižinim pahuljicama, mogu li par dana davati pahuljice, pa onda par dana integralnu rižu?

  21. #171
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možeš pomješati s već isprobanom
    riža je riža

  22. #172

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Gornja Stubica
    Postovi
    4

    Početno

    hvala curke,probat cu mu složiti samo jednu vrstu povrca pa cemo vidjeti kak to funkcionira..obicno kad mu ne valja nece ni progutati nego pocne kašljati i sve ispljune.. mislim strasno -koji lukavac..
    nego,Adriven kaj je to sald i di to mogu kupiti?
    Neki dan sam mu kupila dukatono svjezi sir s vocem i super mu je to-po tablici smije papati svj.sir al neznam dal je taj dukatino ok ili ne..i kaj s vocnim jogurtima? :?

  23. #173
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dukatino i ostali kupovni voćni jogurti NISU ok jer sadrže šećer, a neki i želatinu
    u obični jogurt mu stavi voće i to je najbolji voćni jogurt

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Gornja Stubica
    Postovi
    4

    Početno

    thanks,tak sam si nekak i mislila..ali dosta mama koje znam vec daju svojim bebama i obicne vocne jogurte i smokice i kinder milk šnite i u biti sve kaj ne valja-pa me to ljuti jer kao i ja bi trebala to svojem dati..

  25. #175

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Marty,slad je zaslađivač dobiven iz žitarica, a postoje kukuruzni, ječmeni i rižin, koji je i najblaži pa možda i najbolji za početak. Sliči medu a ima ga za kupiti u trgovinama zdrave hrane. Mi o mliječnim proizvodima možemo samo sanjati, jer maleni ima AD i dokazanu alergiju na mlijeko, jaja, pšenicu i soju . Kod starijeg smo odlučili ne dati mu ništa nezdravo dok sam nebu znal tražiti i inzistirati, a onda pregovarati. No nismo ostali principijelni jer nas je s godinu i pol zatekao kak sami papamo čokoladu i tužno nas gledao, pa nismo htjeli lagati da ne valja i dali mu probati. Sad s 4 g svaki dan je rat oko slatkog, ali pokušavamo da to kaj dobije bude umjereno i najzdravije moguće, doma nikad nije ni nebu bilo smokića, čipseva, bonbona punih E-ova i slatkih sokića.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Cure, na čemu da napravim pahuljice, ne mogu se izdojiti?

  27. #177
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    s vodom

  28. #178
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Kupila sam pšenične posije od Prima vite. Što se može od njih napraviti za bebačicu (10 mjeseci) i za nas? Da li ih treba kuhati? Mogu li ih samo dodati u voće? Ima li tko kakav savjet?

  29. #179
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Najbolje ništa. Posije se sastoje uglavnom od vlakana (to je ovojnica zrna) i eventualno su OK kao dodatak u prehrani odraslih s probavnim smetnjama, a nikako kao samostalno jelo.

  30. #180
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    onda točno znam kako ću ih iskoristiti. hvala.
    znači ne moraju se kuhati? mogu ih dodati u jogurt ili tako nešto?

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Mogu sirove u jogurt, ja sam ih znala dodati u smjesu za kruh kad sam sama pekla.
    Nitko ne javlja, pa pitam ponovno -ima li netko informaciju gdi kupiti pastrnak i slatki krumpir?

  32. #182
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    slatki krumpir (batat) sam vidala u merkatoru. pastrnjak moja mama donosi s placa. mislim da je to ono sto izgleda kao celer, ali korijen je gladak i zelen a ne grub i bijel. slobodno me ismijte, kuzim se u povrce kao u astronomiju, otprilike

  33. #183
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Pastrnjak na placu Kvatrić, imanje Zrno(vjerojatno i druga imanja) i batat (večinom samo crveni )privat imanja u okolici Zg., Merkator ,Metro

  34. #184
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Curke, ja sam totalni početnik. Nakon što je moja curica jela jabukice, kruške, mrkve, ja danas skuhala, po preporuci patronažne, pileće krilce i malo mrkvice. To sam izmiksala - sve vodenasto, to je valjda ok? Mala je tak frktala nosom ko da sam joj ne znam kaj dala. mislim, fakat smrdi, al kaj sad?! Very Happy Anyway, nakon toga mi se dva puta zbljuckala. Znači li to da bi ipak trebala još malo pričekat s piletinom?

  35. #185
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa
    Curke, ja sam totalni početnik. Nakon što je moja curica jela jabukice, kruške, mrkve, ja danas skuhala, po preporuci patronažne, pileće krilce i malo mrkvice. To sam izmiksala - sve vodenasto, to je valjda ok? Mala je tak frktala nosom ko da sam joj ne znam kaj dala. mislim, fakat smrdi, al kaj sad?! Very Happy Anyway, nakon toga mi se dva puta zbljuckala. Znači li to da bi ipak trebala još malo pričekat s piletinom?
    Da, pričekaj još malo. Sljedeći put skuhaj bijelo meso. Ono ide za početak. Kad kuhaš krilce obavezno skini svu kožicu s njega kad se skuha.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Fele, cure! A kada bi ih mogla uvesti u prehranu? Maleni će skoro 8 mj. ali nas muči atopijski dermatitis, pa smo u svemu oprezni. Npr. dokazana je alergija na piletinu :? , pa ju još dugo nebumo papali, bome ni ja...

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Trebalo je pisati, naravno, fala! A kaj postoji i neki drugi batat i kaj nevalja s crvenim ak ga nađem?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •