Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Zdrave rođendanske grickalice za djecu

  1. #1
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno Zdrave rođendanske grickalice za djecu

    Bliži nam se rođendan pa razmišljam kako upakirati da naše dijete jede što i inače a da paralelno ne utlačim drugu djecu namirnicama koje ne jedu - molim prijedloge. Priznajem nisam bila na puno rođendana za djecu pa ne znam.

    Ponudila bih grožđice, datulje, čips od jabuka, perece od pira i tu staje sva moja inspiracija. Preskočila bih orašide da izbjegnem bilo kakva potencijalna gušenja, eventualno indijske oraščiće i sjemenke od suncokreta ili je to glupo? Sok od jabuke bez šećera? Možda neke čokoladne raw kuglice (kao rafaelo) ili malene pudinge od chia sjemenki, voćnu salatu?
    Radi ravnoteže bit će pravljena torta koja će lijepo izgledati na fotkama i puna je vjerojatno gluposti.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Pa ovo mi se čini prilično raznovrsna ponuda, ne znam što će ti više. Možda da im skuhaš kukuruz, svi vole žvrnjati te klipove ? Da napraviš voćne ražnjiće ? Da napraviš one zdrave grickalice od žitarica, meda i sušenog voća što je Anchie davno stavila na forum? Vegetarijanska pizza (imam odličan recept, ako te zanima takvo što) ?
    Inače, iz mog iskustva, djeca neće previše žaliti za smokićima, čokoladicama i slično, dapače, vjerojatno će biti oduševljena nečim drugačijim. Kad ih je više na broju, ne biraju, čim jedno krene jesti npr. sušeno voće, svi drugi za njima prihvate. Sjećam se kad se moje dijete igralo na ulici sa susjedima, prolazio je neki djedica sa kašetama punim šljiva i stao da im ponudi šljive. Moj je bio u fazi potpunog odbijanja voća, ali je poletio sa svima, čak su se svađali i otimali za šljive, pojeli su ih začas Idući dan sam donijela doma šljive i ponudila mu, možeš mislit kako ih je htio jesti
    Ako se zaigraju, možda neće ništa ni pojesti. Mi smo neki dan slavili klasičan rođendan, nitko nije ni dirnuo ni slatkiše ni tortu, igra im je bila važnija.

  3. #3
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Voćni ražnjići su super ideja!
    Uopće nisam razmišljala o slanom jer će i rođendan trajati oko dva sata, sasvim dovoljno za šaroliku ekipu gdje ima dosta malih. Te pizze se čine ok, samo ću izbaciti sireve i šunke, instalirati neke oči i usta i povrće.

    Našu marendu u parku obavezno sva djeca pojedu - mrkvu, korabu, jabuke, indisjke oraščiće.

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    rehab možeš staviti recept za pizzu i mene zanima...
    meni se sviđaju i keksi od pahuljica zdraviji su od većina što se može kupiti a jako fini imam negdje recept ako treba
    a kakvu tortu za 1. rođendan, ja bih htjela da i moj miš može probati a da i gosti budu zadovoljni jel imate kakve ideje?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Umak za pizzu :

    Pasirana rajčica
    1-2 česma češnjaka
    sol
    origano
    Sitno nasjeckati češnjak i staviti u zagrijanu pasiranu rajčicu. Dodati sol i origano (može i drugih začina, ovisi tko što voli) i miješati dok se umak ne zgusne.

    Ostali sastojci :
    Ledo smrznuto grill povrće (tikvica, patlidžani, paprika). Tko ne želi smrznuto i voljan je zabavljati se pečenjem, može staviti i svježe pečeno povrće.
    Sir po želji (mislim da uz ovaj recept, osim tvrdih sireva, pašu i feta i mozarella)
    Kukuruz
    Origano

    Namazati umak po tijestu od pizze. Posuti sir, povrće i kukuruz.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    a kakvu tortu za 1. rođendan, ja bih htjela da i moj miš može probati a da i gosti budu zadovoljni jel imate kakve ideje?
    Što želiš izbjeći u torti ? Ima na ovom pdf-u recept za tortu od povrća koju je Apricot pravila, ali ne znam koliko zahtjevne goste imaš

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Od slanih ideja možda i grah salata, s piletinom ili bez (ne znam što sve izbjegavate). Sastojci jednostavni, komadići pečene piletine, grah, paprika, kukuruz, može i ječam ili riža... Poslužiti u malim zdjelicama, možda čak i u rođendanskim čašama sa onim malim, šarenim, plastičnim vilicama. Ne znam koliko su mala djeca koja su pozvana, to je praktično za malo veću djecu.

  8. #8
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mali Mimi - ovdje imaš dosta ok receptića za torte i slastice sa namirnicama koje su dostupne, zdrave i bez šećera i jaja- ja sam ih u nekoliko navrata pravila, neke probala kod prijatelja iako nismo sirovaši - http://sirovahrana.hr/podkategorija/deserti-35

  9. #9
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    rehab - dala si nam ideju za pizze, bit će od pira i sad mi samo daj ideju kakvo povrće nabacati a da ih djeca jedu. Lako je sa žderićima, no moje dijete je po tom pitanju hm, žešći izbirljivko. On bi pizzu samo sa maslinama jeo. I ubacim slanutak, on je zgodnan i kao samostalna grickalica.

  10. #10
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sad vidim recept! Hvala!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Mafini? Sve vrste, slani i slatki, s tim sto mozes birati zdraviju varijantu. Ja sam jedno vrijeme non stop pravila ove, mogu se super prilagoditi vlastitom ukusu, izbacis sunku ako je ne volis, stavljala blitvu, kuhanu mrkvu, suseni paradajz, mladi sir, razne sjemenke, podloga su za sve super varijacije: http://www.coolinarika.com/recept/in...-slani-mafini/.
    A zgodni su i za konzumaciju djeci.
    Takodjer, slatki, sa vocem, manje secera, komadicima tamne cokolade...
    Meni je ovaj kolac odavno hit, pogotovo ujesen, a mozes napraviti u obliku mafina, s tim sto ja uopce ne stavljam ovaj preliv od pudinga, smanjim ulje i secer ako su jabuke dovoljno socne i slatke. I tu mozes dodavati sta zelis po ukusu, a posebno suho voce: http://www.coolinarika.com/recept/je...bi-i-jabukama/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •