Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: Spavanje po danu - problematicno!

  1. #51
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Mihael je još mali al ima dana kad skoro niš ne spava...

    PAli to da kad zaspe na sisi ostvim ga na sebi dok se podrigne da zaspe...osjetim po njegovoj opuštenosti ili neopuštenosti koliko čvrsto spava i onda ga spustim u krevetić na trbuh....jedino tad odspava sat-dva inače se probudi nakon 5-10 minuta.

    Kupanje namje u 20.15-20.30...pa onda papanje (on jede pa zaspe, pa se probudi) i napokon zaspe oko 10..pola 11 i sad zadnja dva dana spava do pola 6-6 ujutro....

    sam da ostane tako...

    i vani spava bez obzira koliko smo dugo....srećom u kući smo pa ak sam baš umorna odemo van i oboje spavamo

  2. #52
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    [code]Kako da naučim dijete spavati po danu duže od 45 min[/code]

    ja zadnja 2-3 dana praksiram produzeno spavanje, evo sad spava vec 2,5h sto je za njegovih dosadasnjih max. 30 min nevjerojatno
    2 puta se probudio i ja sam ga odmah dignula i nastavila ljuljati
    bas me zanima do kad ce spavati...
    stvarno funkcijonira

  3. #53
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Znači ti ga kod svakog buđenja opet uspavljuješ?

  4. #54
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    on sad spava 2x dnevno
    ujutro bas ne uspijem, al popodne funkcionira

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    usa
    Postovi
    40

    Početno

    Jel neko vidi razliku od deranja dok je nosam da zaspi i deranja dok lezi u krevecu (osim sto cu ja biti odmornija?) :? :? :?

  6. #56
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Dragana_1 prvotno napisa
    Jel neko vidi razliku od deranja dok je nosam da zaspi i deranja dok lezi u krevecu (osim sto cu ja biti odmornija?) :? :? :?
    da, "deranje" (iako ne volim tu riječ - nekako je gruba, sorry) dok ju nosiš je najvjerojatnije puuuuno kraće. a i manje bolno za bebicu.

  7. #57
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ne samo manje bolno za bebicu nego i za mamu....koliko god bila umorna NIKAD ga nebi mogla pustiti da plače

  8. #58
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Ne samo manje bolno za bebicu nego i za mamu....koliko god bila umorna NIKAD ga nebi mogla pustiti da plače
    potisujem

  9. #59
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    fali p - ne potisujem nego potpisujem

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj Dragana_1 prvotno napisa
    Jel neko vidi razliku od deranja dok je nosam da zaspi i deranja dok lezi u krevecu (osim sto cu ja biti odmornija?) :? :? :?
    Da, kad ga nosis i mazis i pazis znat ces da si ucinila sve sto si mogla da se ne "dere" (ja mislim da bebe placu a ne deru se).

  11. #61
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Dragana_1 prvotno napisa
    Jel neko vidi razliku od deranja dok je nosam da zaspi i deranja dok lezi u krevecu (osim sto cu ja biti odmornija?)
    teško da ćeš biti odmornija - jedino ako si toliko hladnokrvna pa možeš slušati plač ili nečime začepiš uši.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    usa
    Postovi
    40

    Početno

    Verujem da ste i vi sve prosle kroz to da se iznervirate kad vam beba place, a same ste, ucinile ste sve moguce i nemoguce sto ste mogle, nema ko da vas minutu odmeni, gladne ste, ide vam se u WC...., nesto vas boli, ... U jednom od takvih momenata sam napisala tu famoznu recenicu, i bilo mi je bolje! Zivim u USA, ovde nemam nikoga svog da nazovem i da se izjadam, a moje ne mogu da opeterecujem kad mi dodje zuta minuta ionako previse brinu jer smo tako daleko . Ako ima neka uvek smirena i krotka mama kojoj nikad nije palo na pamet da upotrebi izraz "deranje" i ne razume sta to znaci i sta se time misli, svaka cast :D :D ! Meni je to izletelo u trenutku kad sam vec bila na izmaku i fizickih i psihickih snaga. Naravno da se moze reci: Beba place! ali to onda znaci sta, beba malo place, uzmes je u narucje i ona se smiri i gotovo. Ali ovo nije bio taj slucaj. Bilo je deranje! Neznam koju drugu manje ruzniju rec da uptrebim? Veoma glasno negodovanje praceno vrlo visokim tonalitetima uzrokovano umorom, mrzovoljom i sanjivoscu? ( uz to sam 100% sigurna da je nista ne boli, da nije bolesna, da je suva, da nije zeljna mazenja, da nije gladna, da je jedna srecna i voljena beba 24/7 ) Da li iko razume o cemu pricam? :? :?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    usa
    Postovi
    40

    Početno

    Verujem da ste i vi sve prosle kroz to da se iznervirate kad vam beba place, a same ste, ucinile ste sve moguce i nemoguce sto ste mogle, nema ko da vas minutu odmeni, gladne ste, ide vam se u WC...., nesto vas boli, ... U jednom od takvih momenata sam napisala tu famoznu recenicu, i bilo mi je bolje! Zivim u USA, ovde nemam nikoga svog da nazovem i da se izjadam, a moje ne mogu da opeterecujem kad mi dodje zuta minuta ionako previse brinu jer smo tako daleko . Ako ima neka uvek smirena i krotka mama kojoj nikad nije palo na pamet da upotrebi izraz "deranje" i ne razume sta to znaci i sta se time misli, svaka cast :D :D ! Meni je to izletelo u trenutku kad sam vec bila na izmaku i fizickih i psihickih snaga. Naravno da se moze reci: Beba place! ali to onda znaci sta, beba malo place, uzmes je u narucje i ona se smiri i gotovo. Ali ovo nije bio taj slucaj. Bilo je deranje! Neznam koju drugu manje ruzniju rec da uptrebim? Veoma glasno negodovanje praceno vrlo visokim tonalitetima uzrokovano umorom, mrzovoljom i sanjivoscu? ( uz to sam 100% sigurna da je nista ne boli, da nije bolesna, da je suva, da nije zeljna mazenja, da nije gladna, da je jedna srecna i voljena beba 24/7 ) Da li iko razume o cemu pricam? :? :?

  14. #64
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    i moja ti se zna derati (isuse iritatnog zvuka, energiju izgubim u roku odmah)
    možda tako izbacuje nervozu iz sebe?

  15. #65
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Dragana, ja te skroz razumijem a vjerujem da te razumiju i ostali. Posebno nakon sto si pojasnila u kakvom si trenutku napisala prvi post. Mislim da svaka mama s vremena na vrijeme dozivi trenutak u kojem izgubi strpljenje, zivce i samo zeli negdje pobjeci, bar na 5 minuta. A u rekordnom roku se vrati pozitiva, osmijeh na usne i sve je opet super.

    A sto se tice deranja-vidila sam puno beba koje placu, ali moj je jedan od onih koje se deru (ili je ljepsi izraz 'urla' ), ali na svu srecu jako rijetko

  16. #66
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Dragana_1 prvotno napisa
    ...Neznam koju drugu manje ruzniju rec da uptrebim? Veoma glasno negodovanje praceno vrlo visokim tonalitetima uzrokovano umorom, mrzovoljom i sanjivoscu?...
    da, to ti je nezgodacija kod pisanja postova za razliku od verbalne komunikacije kada možeš objasniti svoju situaciju.
    ovako tvoje riječi mogu biti krivo protumačene.
    naravno da većini nas pukne film u nekim trenucima. duboko udahnemo, izbrojimo do 10 i krećemo u nove pobjede /kao i ti, uostalom/.
    sada smo se razumjele.

  17. #67
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Dragana

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    85

    Početno

    Ana,moj Lovro ide naveče spavati oko 8,nema veze što je dan,takav mu je ritam.Ujutro se probudi oko 7 a do podneva ima 2 kratka spavanja po pol ure možda i to u kolicima,poslije podneva ,obično oko 1 sat ide na popodnevno spavanje i spava po 2-3 sata ali samo ako spava na trbuhu-na leđima se brzo probudi.Poslije ima još jedno kratko spavanje otprilike oko 6 i to je to.
    Ako te strah što ga ne čujkeš kupi babyfon,ja sam ga koristila jer mi je prij soba isto bila na katu i uvijek bi reagirao i na najmanji šum/okretanje glavice i sl.Bit će ti lakše,čut ćeš ga a on će imati mira.
    Znam da je muž protiv ali vrati slikicu PRESLADAK je

  19. #69
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Tiskar ja ti volim imati Davida "na oku".
    Evo zadnje dane ga okupam oko 8 i spava dole dok se meni ne počme spavati i onda ga samo prebacim gore u sobu i to za sada super funkcionira.

    A što se tiče slika.....pa znaš da ću ga staviti u avatar svako toliko

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    I mi imamo rutinu: kupanje, cicanje, pa spavanac, no zato preko dana spava isključivo meni na sisi, a čim ga spustim da spava sam on se budi - kao da ima radare :/ Morat ću iskušat neke od "no cry metoda"...

  21. #71
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Meni on preko dana nikada ne zspe na cici, pa pretpostavljam da po tome razlikuje noć i dan jer samo navečer zaspe na cici

  22. #72
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Mi po noći spavamo savršeno. U rolicama na boku.

    Ali po danu smo se preporodili od kad smo otkrili spavanje na trbuhu.
    I kad god je umorna na trbuhu zaspe za minutu.
    A do tada smo ju nosili, hopsali na lopti, ljuljali ... ma sve moguce, a ona je postajala samo sve umornija i nervoznija.
    Nama je trbuh spas.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Ana napisa:
    Evo zadnje dane ga okupam oko 8 i spava dole dok se meni ne počme spavati i onda ga samo prebacim gore u sobu i to za sada super funkcionira.

    Meni ovo u vašoj situaciji super zvuči ako ga to prebacivanje ne budi i ometa san.

    Mi isto na spavanjac krećemo u 20h, zamračimo sobu i to je to. Nakon nacicavanja zaspe najkasnije oko 21h, odvali do 6h, pojede i onda još do 9h. U ova 3 mjeseca (a ovako spavamo od 1.5 mj) još nikad nije zamijenila dan za noć. Al zato što se tiče dnevnog savanja, pola sata najviše da odspava, probam ja nju ponovno uspavati al ona gleda okolo, priča, smije se... a onda ja ne mogu izdržati pa i ja s njom
    Prihvatila sam da je moje dijete takvo i što sad. Ne smeta joj, vesela je i zaigrana nakon spavanja pa je njoj valjda dosta. Kad se sjetim, nisam ni ja spavala preko dana kao dijete al ona je rano počela

  24. #74
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Erina znači i ti si tu

    Rijetko kada se probudi kod prebacivanja....ako se i probudi dam mu cicu i mir je.....od kada smo došli iz bolnice u sobi je uvijek neko malo svijetlo i pretpostavljam da (i ako se probudi) zna da je vrijeme za spavanje.

    Ali zato preko dana...

  25. #75
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ima tu na forumu (vise nemam pojma gdje) sazetak knjige o spavanju
    tamo pise ovo o produzenom spavanje
    takoder pise da je nemoguce bebacu da se dovoljno odmori ako je san kraci od 1-1,5h u komadu
    meni je on dok je bio manji spavao izmedu svakog obroka po pola sata i znao je biti ful nervozan jer se nebi odmorio...e da sam to ranije znala
    sad spavamo 2x po 1-1,5h na dan i noc gotovo u komadu od 20-6h
    neki dan je odrapio 2h i 45min :shock: sa 2 budenja i ponovno uspavljivanje

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    usa
    Postovi
    40

    Početno

    Evo kod nas najnovije sto se tice spavanja je to da je gospodjica naucila da zaspi sama! :D Nosila sam je, ljuljala, pevala... Ne vredi, samo se izvija i place. Spustim je u krevetac ona se vrti, trenira da puzi, prica, guguce, valja se, izucava dezen posteljine (pricam o dnevnom spavanju) i tako ja otisla da operem sudove, kad sam se vratila imam sta da vidim. Andjeo pajki sa palcem u ustima :shock: :shock: To se desilo pre 15 min.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •