Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Savjeti i iskustva kod nekih specifičnih situacija

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    pitanje kolica:
    možda je faza . ozbiljno, moji su imali faze kad bi obožavali kolica, a onda opet tjedne kad bi ih mrzili. treba isprobavati.
    pitanje žene za volanom:
    vozim samo utabanim krčkim stazama. užasavam se gradske vožnje. dakle, 7 i pol (ili gdje smo već stali s brojanjem).

  2. #2
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    cak vezem pojas i kad sjedim odozada u autu
    pa to i moras, bez obzira na strah
    i ja se vezem uvijek, od kad sam na tu na forumu procitala sto se u sudaru zbiva s nevezanim osobama u autu (postaju leteci projektili)

  3. #3
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Evo ja bih samo htjela komentirati ove "paklene noći". Naime, nama se događala potpuno identična stvar, plus grčevi. Svaku noć je cicao do jutra. Meni bi došlo da se bacim kroz prozor-tako sam bila iscrpljena, neispavana, užasna. Još k tome bi on svako malo urlao jer bi poteklo mlijeko i to ga je iritiralo.
    Djecu sisanje umiruje. Sisao on ciku, prst, dudu svejedno. Ja sam nakon naša dva mjeseca i puno neprospavanih noći, posegnula za dudom. Moje dijete se oduševilo! On cuca, ne ide mlijeko, smiren je.
    E sad da li tako bilo kod svakog djeteta, ne znam, ali Filip jaaaaakoo dobro zna što je duda, što je sika, kad želi dudu, kad siku. Nema tu zabune ili prevare. Koristimo je isključivo za uspavljivanje i možda kad je ponekad puno nervozan. Ja također nisam htjela davat dudu, ali ovako smo svi zadovoljni. A njemu ne nedostaje maženja, ljubljenja, nosanja pogotovo, tako da duda nije zamijenila mamu !

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    pa to i moras, bez obzira na strah
    pa znam ,ali samo pogledaj koliko osoba to napravi,ja vjerujem jako malo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    ...ona razmrdana kolica koja voli su okrenuta tako da me vidi (za male bebe su), dok su ona nova obrnuta - možda je u tome problem, ona su i inače namijenjena malo većoj djeci (iako imaju i ležeći položaj)
    Ja mislim da je baš u tome stvar. Mi S. vozimo u kolicima koja su uvijek okrenuta prema nama(nekak mi je neprirodno da je okrenut prema naprijed)i voli se voziti.Ali ,voli i sling,volio je i klokanicu.
    U biti,nikad se nije bunio kad bi išli van.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: Savjeti i iskustva kod nekih specifičnih situacija

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    3. Paklene noći
    Na moru je K. počeo spavati u komadu, s eventualno jedim sisanjem, no otkad smo se vratili (10-tak dana), situacija je KATASTROFALNA. Zaspi oko 21 h i do ponoći (dok ja ne dođem u krevet) cicu traži možda jednom, no kad ja dođem, kreće show - prima cicu i navlači je i mrcvari do jutra s eventualnim pauzama od 15 minuta. Pliz, ne želim ohrabrenja u stilu "to radi i moja dvogodišnjakinja", jer se ne želim naviknuti na to - imam strahovito osjetljive bradavice i dok to radi na rubu sam plača, neispavana sam i to NIJE rješenje jer sam onda po danu poluzombi. Razmišljala sam da MD legne kraj njega, možda on nanjuši cicu pa se zato toliko budi. Ima li tko kakve ideje? Noćna cicanja me uopće ne smetaju, ne mora biti kao na moru - mali je još, jasno mi je to - ali držanje cice u ustima 7 sati ne dolazi u obzir.
    Da se vratim malo na ovo.

    Kaleb preko dana spava u 2-3 navrata po sat-dva. Ima ustaljeni red koji si je sam odredio, uhvatili smo ritam, uspavam ga izuzetno brzo i lako i sve je super.

    No, noći su nam KATASTROFALNE.

    Uopće nije problem u tome što on sisa, nego u tome što mi se čini da mu je općenito kvaliteta sna nikakva, a ne znam kako bih je poboljšala i gdje leži uzrok.

    Dakle, na spavanje ga stavljamo između 19 i 20 h (probali smo i ranije i kasnije, no ovo nam se čini optimalnim). Nakon kupanja, presvlačenja i maženja liježem s njim u krevet, gdje se uvijek uredno ponavlja isti scenarij: izvrsne je volje, lagano pospan, dobije ciku, soba je poluzamračena, sve je mirno, ma idealna atmosfera za spavanac.

    On neko vrijeme sisa, a onda se počne buniti, koprcati, sav se unervozi i na kraju počinje cendrati. Ako inzistiram da ostanemo u krevetu, cendranje prelazi u plač, tako da sam odavno prestala inzistirati. MD ili ja ga uzimamo na ruke, stavljamo muziku koju voli i skačemo s njim po lopti. Koji put zaspi za 15 minuta, koji put za sat i pol, nema pravila.

    Kad konačno zaspi, stavljamo ga u krevet (naš, spava s nama). U prosjeku je to između 20 i 21 h. I onda počinje - MD i ja liježemo oko ponoći, a u tom razdoblju do ponoći "zove" me minimalno 3, a ponekad i do 10 puta. Malo si pocica, zaspi, ja se maknem, pa opet zove, opet si malo pocica i tako unedogled. Sumnjam da u tom periodu uopće iskusi dublji san.

    Zatim mi dolazimo u krevet. Prvi put se prišteka odmah (dakle, oko ponoći) i tako skupa zaspemo. No, mene boli kičma, budim se ukočena nakon sat-sat i pol i pokušavam izvaditi bradavicu iz usta naizgled uspavanog djeteta. Pogreška, velika pogreška. Buni se, protestira, počinje cendrati i ako cica nije u ustima za par sekundi, slijedi plač.

    S većim ili manjim varijacijama na temu, takva situacija traje cijelu noć.

    Problem je slijedeći:
    1. rastura me kičma
    2. užasno me bole bradavice
    3. zbog 1. i 2. spavam vrlo malo i nekvalitetno, plačljiva sam i nervozna i teško dolazim k sebi ujutro

    Najveći problem:
    ta "žrtva" i ne bi bila tako teška da ja sve češće nemam osjećaj da je taj njegov istrzan, isprekidan san vrlo nekvalitetan i da to ni njemu ne odgovara. Dugo vremena imao je posve prihvatljiv tempo - buđenje za ciku svaka 2-3-4 sata, posisao bi, pustio je i zaspao i to je onda imalo nekog smisla. Ovo nema nikakvog smisla. Traje predugo da bih mogla reći da je u pitanju faza, pa...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Prva mogucnost...
    mozda je zamijenio dan za noc.. mozda po danu spava previse, tako za noc nije dovoljno umoran da je prespava u komadu (ili s par budenja). Welcome to the Omi club! 2 godine tako! Ne mora to biti i kod tebe uzrok, ali kod nas je bio. Kad smo izbacili nesto dnevnog sna, noci su se polako stablizirale. Dugo je trebalo za to, a i ona jest bila nervozna (zadnjih sat vremena prije spavanja) i falio joj je taj dnevni san, ali onako se vise nije moglo... ona bi isla spavati oko 1,2 u noci ako bi spavala po danu!! Katastrofa!
    Iako, to sve govorim o malo kasnijem periodu. Bebi ja ne bi nametala nikakav ritam. Nismo ni sad Liamu pa si ga je on sam nasao i drzi ga se nevjerojatno! Tu i tamo neke iznimke, ali ne tolike da se poremeti isti ritam vec od slijedeceg dana. Nekih dana spava vise, ponekad manje, ali noc je u globalu ista!

    Druga mogucnost...
    Takoder, ovo kazes kada ga "STAVLJATE" spavati... stvar je u tome da ako ga stavis mrvicu prerano, onda se tesko uspavljuje i cesto budi (kao sto ja radim gresku po danu s Liamom), a ako ga stavis prekasno, onda dolazi do raspada sistema kojeg se vjerojatno bojis (tko ne?). Ali ipak, treba pazljivo pratiti njegovo ponasanje (sigurno si do sad vec skuzila znakove pospanosti) i uspavati ga u tom nekom optimalnom vremenu, ne ni onda kad ti mislis da bi trebao (bez nekih znakova), niti npr. cca 1h nakon sto je jadan vec postao nervozan...

    -Moj problem sa dnevnim spavanjem sam rjesila tako da kad osjetim da je nervozan, ali ne jako.. jos se malo igramo i zabavljamo i dokle god je sretan nastavljamo. Kad pocne opet pokazivati znakove nezadovoljstva, onda ga krenem uspavati, zaspi vrlo brzo (a ne mogu si vise "priustiti" predugo nosenje radi kostiju..) i nastavi san. Poslusala sam tvoj savjet s kolicima i pomaze! Kad se radi trzaja probudi, malo prodrmam kolica i nastavi! I tu uhvati san da je ok volje kad se probudi. Ako se probudi lose volje, onda mu treba ili cica ili nastavljanje sna.... a tu sam cesto cinila pogresku da se budimo i igramo a on cijelo vrijeme jadan nesretan.

    Treca mogucnost...
    Da nije nista od navedenog... pa cak ni da s Omi nije bio uzrok zamjena dana i noci... vec jednostavno to da su to takva djeca... i to ce jednom stati!
    U svakom slucaju, ja nekako vjerujem da kod 90% slucajeva postoji uzrok/posljedica, a ostalo su "pogresna citanja" staraca.... ali sto ako sam u krivu?

    Znam da nisam bila od neke pomoci.... ali moj problem sagledavanja sa aspekta: "Tako je.. osim ako nije".... stvari cini kompliciranima...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    pa... eto, ko sebe da gledam.
    sta da ti kazem, trajalo je to bogme
    do godinu dana
    mozda i malo duze.
    sizila sam, ludela, trpala ga muzu
    stavljala u krevetic, nosala, djipala, plesala
    nekad nesto uspe,
    ali to ne ostane "carobna formula"
    i danas lose spava, obavezno se budi oko ponoci
    i oko 3-4. nocno sisanje sam ukinula
    pre jedno mesec i po,
    pricala da sisa spava, da je mrak,
    topic se zove uspavljivanje bez dojenja.
    ali tebi to sad ne moze pomoci, tvoj mali je premali :/
    moj ti je savet
    ucini SVE sto ti je moguce da on odspava
    znaci, za nocno spavanje ne odustaj od rituala
    ukljuci tatu sto vise da te odmeni u nanasanju
    a ti budi jedna obicna sisa
    pomozi se raznim jastucima za kicmu
    (mene i sad rastura)
    meni je najboolje upalilo
    kad sam shvatila da voli da spava na stomaku
    tako ga okrenem stavim mu ruku na guzu
    i nezno ljujam levo desno
    pritom i ja lezim pored njega i pevusim.
    znaci, manje stradaju ruke i kicma.
    eto, a ti se drzi, znas onu
    sve sto je lepo kratko traje!
    za bebca!

  9. #9
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    čekaj, LR, zar nisi rekla da se natačeš kolom? ili sam ja krivo popkopčala?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    čekaj, LR, zar nisi rekla da se natačeš kolom? ili sam ja krivo popkopčala?
    Sad ces je i ti....

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    čekaj, LR, zar nisi rekla da se natačeš kolom? ili sam ja krivo popkopčala?
    Sad ces je i ti....
    maaaa neee, neću je ja ništa.
    nisam znala da joj je već netko pametovao. slučajno sam na topicu vidjela da joj se nataša obraća po tom pitanju, pa mi je ovdje sinulo.
    nemam uopće pojma da je već negdje bila tema o ispijanju kole, ali LR ako je istina da ju poprilično piješ, čudno mi je da Kaleb uopće spava, i da se ne trese.
    Razumijem potrebu za kolom jer je i moja prevelika ali dok sam dojila Frana jednom sam je konzumirala i to zažalila. Tu smo večer imali juhuuuuu tulumišku koju više nisam htjela doživjeti pa sam se i kole ostavila.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    čekaj, LR, zar nisi rekla da se natačeš kolom? ili sam ja krivo popkopčala?
    Natakala sam se. Tad je normalno spavao. U zadnjih mjesec i pol pila sam je samo u dva navrata na moru i jednom u Zg.

    Anita, čini mi se da prilično dobro pratim znakove, po danu sve funkcionira besprijekorno. I navečer zaspi ok, ali ne može održati kvalitetan, dubok san...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    ucini SVE sto ti je moguce da on odspava
    znaci, za nocno spavanje ne odustaj od rituala
    ukljuci tatu sto vise da te odmeni u nanasanju
    a ti budi jedna obicna sisa
    pomozi se raznim jastucima za kicmu
    e ovo ti je i moj savjet.
    ...mene je vid uništio sa buđenjima i cicovišenjem od svog 4. mjeseca pa do....hm /da li da ti to napišem?../ 2 godine!!
    i čitaj za utjehu i dobre savjete "no cry sleep solution", uvijek kad mi je bilo najgore dohvatila bi tu knjigu, i djetence bi nekim čudom baš tu večer dobro spavalo
    ..drž se!

    p.s.

    ovo je jedan stari topic - jadanje mene neiskusne mamice kad je vid imao 5 mjeseci - na skoro istu temu nespavanja:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...716&highlight=

  14. #14
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    čekaj, LR, zar nisi rekla da se natačeš kolom? ili sam ja krivo popkopčala?
    Natakala sam se. Tad je normalno spavao. U zadnjih mjesec i pol pila sam je samo u dva navrata na moru i jednom u Zg.
    aaaaaa pa onda sad ima apst. krizu pa je zato mali nervozo.
    malo se šalim a malo i ne

  15. #15
    java

    Početno

    Luna Rocco napisa:
    Nego, ima li još netko kakva pitanja i dileme, pa nije ovo samo moj topic.

    Imam ja.. Baš tražim gdje bi bilo najbolje postaviti moje pitanjce, pa mi se ova tema čini prikladnom.
    Naime, moja Jana (3,5mj.) zadnja dva tjedna užasno nemirno spava. Non-stop se vrti, stenje,fuca ko mali ježić.. Ne znam da odspava i sat vremena u komadu u miru. Navečer oko 9 ju okupamo, naciki se i stavimo ju u krevetić. Do 11, kad ja idem u krevet, obilazimo ju preko nekoliko puta, jer,ako ju ne umirim na vrijeme, počne plakati. Oko pol1,1 ciki. Onda odspava, ako imamo sreće, pola sata,a a nakon toga nastavlja turneja po krevetu-s leđa na bok i nazad bezbroj puta. Čitavo to vrijeme je u nekom polusnu, ni budna niti spava. Hranimo se opet oko pol3-3, pa onda oko 4, 5-pol6, 7-pol8, 9-pol 10, a sve između "spavanje" ko na ringišpilu. Mislili smo da joj je vruće, ali u međuvremenu je bilo i hladnijih noći kad je bila ista situacija. Gladna valjda nije kad jede svakih sat i pol-dva?! Temperature nema, preko dana sve super, ciki svaka 2 ili 3 sata, odspava 2-3 puta po sat-dva. Pedijatrica mi veli nek ju pustim da malo plače. Moš' mislit, pa nisam joj maćeha! Babe vele da dijete raste preko noći pa je zato nemirno. To čak radije prihvaćam.. ali, ja bih svejedno samo malo SPAVALA

  16. #16
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa

    No, Kaleb MRZI ta nova kolica, tako da smo na kraju na more, za spavanje u šumici, koristili starudiju!

    U starudiji bi još možda i pristao na šetnju, ali doslovce su u raspadu, a u novima urla nakon par minuta. Probala sam izaći 2 puta s njim u tim kolicima (baš sad zadnjih par dana jer su velike vrućine pa da se ne kuha u marami), samo do dućana, ali je ispao fijasko. Vraćali bi se doma tako da bi u kolicima gurala namirnice, a Kaleba nosila na rukama.
    Ovo mi je baš fora, pa tvoj Kaleb je ljubitelj old timera, baš me zanima koji će auto voziti jednog dana

  17. #17
    java

    Početno

    kod nas još uvijek ista situacija ne znam jel to ok, samo faza ili što?? događa li se i vama isto? :?

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    imamo i mi jednu specificnu situaciju pa ako mozemo uzurpirati topic...

    KUPANJE
    jagor se mrzi kupati. od prvog dana. dok je u vodi, na rubu je placa, ali nekako proguramo. kad ga izvadimo van - gotovo, vristanje, grci se cijelim tijelom, ne mogu ga uopce obrisati (a kamoli se posebno pobrinuti za pregibe, to radim par sati kasnije kad se smiri). kako mu kupanje pretvoriti u podnosljiv dozivljaj??? :?

    probali smo sve. kupanje u kadici, kupanje u kadi s tatom ili mamom, tusiranje u kadi s tatom ili mamom, samo voda (ponekad malo sapuna). prostorija je zagrijana, nije mu hladno. popodne, navecer, uglavnom ga kupamo kad je sit, sretan i nasmijesen. pazim da mu voda ne udje u oci, nos i usta.

    zanimljivo je da mu uopce ne smeta kad mu perem guzu pod pipom. dakle, donji dio tijela je ok, ali gornji vise voli da je zmazan.

    peremo ga svakih par dana, sad kad su vrucine svaki drugi dan.

  19. #19
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Felix, Fran se isto nije volio kupati kad je bio skroz mali.
    Mjesecima sam ga prala pod pipom.to mu je bilo ok.
    svako toliko sam probavala sa kadicom, ali nije išlo.
    kad je imao već 6 ili 7 mjeseci počela sam ga kupati u velikoj kadi i od tad uživa. Mislimm da to ustvari nije imalo veze s velikom kadom nego mu je kupanje tek tad postalo gušt.

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ista stvar e i kod nas, kadica ni u ludilu. U moru ga mozemo i gnjuriti, ali doma je kupanje pod pipom ili pod tusem zajedno samnom, ali ne prskati tus direkt na njega, nego da se voda preljeva preko moje ruke.

  21. #21
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    felix, pa pa nemoj ga kupati; operi mu guzu pod pipom, ak mu tak paše, a ostalo prebriši sa mokrom krpicom i dobro

    ja sam bojana mjesecima tako "kupala", s tim da mu ni guzu nisam mogla oprati pod pipom, jer ga je smetalo

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ma u biti nije nama samo kupanje kao takvo problem, to nekako podnese, nego je problem kad ga maknemo iz vode i zamotamo rucnikom. obicno to radimo tako da onaj tko je s njim u kadi ga privine na sebe, pa zamotamo oboje/obojicu rucnikom, pa ga malo po malo cijeloga zamotamo rucnikom i preuzme ga onaj tko je izvan kade. tako maaalo manje vristi nego kad direkt iz vode ide u rucnik.

    andrea, tako i mi manje vise funkcioniramo, ali vrucine su i strasno se puno znoji, sav je ljepljiv, nekako mi samo brisanje mokrom tetrom nije dovoljno. osim toga, dogadja se slicna stvar. nedaj boze da ga idem brisati po licu, usima, vratu... opet place.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Luna, nas kolica spašavaju! Katja često zaspi u kolicima, a kad je nemirna vožnja po kvartovskim grbavim malim uličicama je stvarno spas. Jesi probala u kolica objesiti Kalebovu najdražu igračkicu? Možda ne voli ta "bakina" kolica, možda da posudiš neka druga na par dana pa isprobaš?

    Felix, možda se Jagor zapravo voli kupati?? Pa zato sva ta cika dreka pri izlasku iz vode. Katja se obožava kupati i vrišti kad shvati da više nije u vodi, a pogotovo kod oblačenja i svlačenja. Ponekad MM i ja napravimo malo kazalište. Imamo trljačicu sloneka i dok ja perem Katju u vodi MM ju zabavlja sa slonekom. Kad ju izvućem iz vode MM i dalje paradira sa slonićem i mogu reći da nam tako ponekad oblačenje prođe i bez dernjave.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •