Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Pomoc maramsi-marama pusta boju!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno Pomoc maramsi-marama pusta boju!

    Imamo novu Kamarisovu maramu, lijepu zelenu sa zutim prugama . Izabrali smo onu skuplju, za 600 kn, jer je ugodniji materijal, a zeljeli smo da bebi bude udobno.
    Oprali smo maramu prema deklaraciji na 40 stupnjeva i ustanovili da jako pusta boju . Sad nas to brine, jer stvari za bebe ne bi trebale pustati boju.
    Da li i vase marame (ne mislim samo na Kamarisove) pustaju boju i da li smatrate da je to u redu?

  2. #2
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Imam didymos - definitivno ne pušta boju.

  3. #3
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno Re: Pomoc maramsi-marama pusta boju!

    Citiraj K&K prvotno napisa
    I pusta boju . Sad nas to brine, jer stvari za bebe ne bi trebale pustati boju.
    zašto to misliš?
    ako je materijal ili pređa bojena prirodnom bojom i još k tome ručno, sigurno će puštati boju pri pranju, pa bilo ono na 40, 30, ili 25 celzija.
    naravno, to ne podrazumjeva puštanje boje u radnim uvjetima

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    OK josie, ako kazes da ne pusta boju u radnim uvjetima, ali ipak ako beba pocne stavljati u usta (temp. barem 36) rub marame, a ona pusta boju :?

  5. #5
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    K&K, boje koje se koriste za bojenje takve pređe koja se dalje koristi za marame, slingove i općenito donje odjevne predmete ne smiju biti i nisu otrovne, ako je to ono što te brine.
    neće uvijek puštati boju, većinom samo u početku, ali nemoj je prečesto prati.
    moje dijete je redovito žvakalo i sling i maramu, pa mu usna šupljina nije bila obojena, niti se otrovalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •