Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: pozitivno iskustvo osječke bolnice i par savjeta

  1. #151
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    O pa to je blizu....
    Nema ti šta biti bed,mislim neću te ja nagovarati,ti sama odlučuješ
    A tm ti može biti od ogromne pomoći !!
    Jel ti trudnoća bez problema?

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Da sam ja na tvom mjestu dogovorila bih sve sad već sa nekim liječnikom iz bolnice da ti vodi do kraja trudnoću i sam porod. Ja sam to i sama htjela, ali se moja gin. uvrijedila i uspjela me odgovoriti. Nikada nisam to prežalila.

  3. #153
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj tanja1230 prvotno napisa
    Da sam ja na tvom mjestu dogovorila bih sve sad već sa nekim liječnikom iz bolnice da ti vodi do kraja trudnoću i sam porod. Ja sam to i sama htjela, ali se moja gin. uvrijedila i uspjela me odgovoriti. Nikada nisam to prežalila.
    Slažem se.
    Jer ako se same ne pobrinemo za sebe,nitko ne mari previše!!

  4. #154
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Jel ti trudnoća bez problema?
    sve je ok.

    Citiraj tanja1230 prvotno napisa
    Da sam ja na tvom mjestu dogovorila bih sve sad već sa nekim liječnikom iz bolnice da ti vodi do kraja trudnoću i sam porod. Ja sam to i sama htjela, ali se moja gin. uvrijedila i uspjela me odgovoriti. Nikada nisam to prežalila.
    pa... ne znam ni jel mogu jer sam se tek ove godine prebacila kod drugog ginekologa. a ni ne znam kod koga bi mogla iz bolnice.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Cokolina, imaš pm.

  6. #156
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Jel ti trudnoća bez problema?
    sve je ok.

    Citiraj tanja1230 prvotno napisa
    Da sam ja na tvom mjestu dogovorila bih sve sad već sa nekim liječnikom iz bolnice da ti vodi do kraja trudnoću i sam porod. Ja sam to i sama htjela, ali se moja gin. uvrijedila i uspjela me odgovoriti. Nikada nisam to prežalila.
    pa... ne znam ni jel mogu jer sam se tek ove godine prebacila kod drugog ginekologa. a ni ne znam kod koga bi mogla iz bolnice.
    tanja1230 ti dobro kaže, ja sam poslušala savjet da si nađem liječnika u bolnici i porod je prošao ok. Ne znam kakva je situacija u drugim bolnicama, ali u Osijeku ti je najbolje da na porodu imaš nekog "svog" i po mogućnosti svog mm-a.

  7. #157
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    nadam se da ces uspjeti!
    ja sam htjela prirodan porod u vodi a zavrsila lezeci na ledima, sa dripom, epiziotomijom i sestrama i doktorima, koji ti lazu u lice! a jos je bio MM samnom i sve smo se dogovarali....ali eto.
    za drugi porod sam pametnija i cvrsca. stvarno se trebas izBORITI!!!

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Uh, ako ovako nastavimo morat će se promijeniti naslov topica.

  9. #159
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    ja sam htjela prirodan porod u vodi a zavrsila lezeci na ledima, sa dripom, epiziotomijom i sestrama i doktorima, koji ti lazu u lice! a jos je bio MM samnom i sve smo se dogovarali....ali eto.
    za drugi porod sam pametnija i cvrsca. stvarno se trebas izBORITI!!!
    sto se desilo da je krenulo po krivom?

  10. #160
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja ću samo još jednm reći da nisam imala na porodu "svog dr.", nikakve veze i vezice, MM nije bio samnom-dakle sama samcata.Istina je da radnim danam (ja sam rađala u čet.)ima puno mladih dr.(vikendom ne znam) i jedan-dva starija.kad sam ja rađala dr. su taman otišli na ručak (nas dvije rađale), kao neće one još, a mi nakon par minuta u glas zazvale dr. da glavica izlazi van. Oni i babice se rasporedili i moja Nora izašla sa dva truda.Neka mlada dr je bila toliko krasna (na žalost nemam pojma od kud se stvorila, jer me do tad pregledavala neka druga, ni ime joj ne znam-šteta), škakljala mi je stomak i pričala nježnim glasom...ma savršeno.moj porod (prva beba) trajao je 2 sata, rezali su me (kažu da režu sve prvorotke 4-5 cm u desnu stranu) i osim toga sve je toliko savršeno bilo da bi mogla istog trena opet.što se mene tiće jedina negativna stvar u rađaoni (što mi je jako smetalo)je što nema tišine i mira. Babice su komentirale neke privatne stvari, smijale se dosta glasne bile, i dr. se smijuljili s njima a meni je baš trebao mir u tom trenu.To je jedino što zamjeram osoblju-ostalo sve5!

  11. #161
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    cokolina, ne zelim te plasiti. moj porod je bio daleko od loseg ili groznog, ali definitivno nije bio po mome!najprije mi nisu dali u kadu (kao nemam dovoljno plodne vode, sto mi moja gin. nije mogla potvrditi), kad sam pitala za stolcic i loptu rekli su da moze, ali kao prvo da legnem na stol da vide kako beba na ctg-u. kad sam legla, nisu mi vise dali ustat!nista od lopte i stolcica!....onda im se pri izgonu zurilo (bilo je noc sa subote na nedjelju) pa su me rezali, mada to nisam htjela, a nisam imala zraka vikunti ne, kad su mi rekli da bi trebalo, a MM nije bio u toku, nego samo gledao glavicu bebe.
    sad znam: na taj krevet se definitivno vise ne penjem, pa makar rodila hodniku!

  12. #162
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    sad znam: na taj krevet se definitivno vise ne penjem, pa makar rodila hodniku!
    Veeeliki potpis !!

    Čokolina,ipak ima svijetlih primjera i nadam se da će i tvoj biti takav!!

    Moje iskustvo je prije 2 i pol godine,pa se nadam da je danas ipak bolje!!

  13. #163
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    ali kao prvo da legnem na stol da vide kako beba na ctg-u. kad sam legla, nisu mi vise dali ustat!nista od lopte i stolcica!....
    sta nisi mogla sama sici ili uz pomoc tm?
    kako taj ctg uopce izgleda? s cijevcicama? pa zar se to ne moze lako skinuti?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    ... kad sam pitala za stolcic i loptu rekli su da moze, ali kao prvo da legnem na stol da vide kako beba na ctg-u. kad sam legla, nisu mi vise dali ustat!nista od lopte i stolcica!.....
    Ovo sam već čula sa više strana. Oni gledaju kako da olakšaju i ubrzaju sebi, a ne rodilji. Tako isto i sa kadom. Njima se, u biti, ne da s tim zafrkavati.

  15. #165
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    ali kao prvo da legnem na stol da vide kako beba na ctg-u. kad sam legla, nisu mi vise dali ustat!nista od lopte i stolcica!....
    sta nisi mogla sama sici ili uz pomoc tm?
    kako taj ctg uopce izgleda? s cijevcicama? pa zar se to ne moze lako skinuti?
    Naravno da se fizički može sići sa stola,ali kad te priključe na ctg (nisu cjevčice,već ti na stomak prikopčaju nešto (?) što je spojeno žicama za uređaj,pa zato ne smiješ valjda sići sa stola. A da li se lako skida-skida se,ali kad se stavi-praxa je da ne skidaju!

  16. #166
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ma bas me zanima kako bi reagirali kad bi im priopcila da silazim i da sama skidam te pipke sa sebe ako oni nece.
    a sta mislite koje je neko razumno vrijeme s kojim se moze biti bez mjerenja ctg-a, a da se ne napravi neka steta?

  17. #167
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Stvarno ne znam odgovor na tvoje pitanje!

  18. #168
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    a cuj, kad radas kod kuce isto nemas ctg...pa sad....

  19. #169
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Čokolina krivo si me razumjela Rekla sam da ti za početak trebaju 2 spavaćice. Jedna za rađanje, a druga za presvući.

    Što se tiče vode ja ti ne bih savjetovala da muž bilo što pokušpava prošvercati jer se on tamo mora presvući u njihovo odijelo i nema unošenja nikakvih osobnih stvari u rađaonu. Ako ga uhvate da nešto šverca onda će vam se samo stvoriti napet odnos, a to ti tamo ne treba. Svaki boks ima svoju pipu sa vodom, a MM-a su čak i pustili da izađe van na kavu na pola sata i vrati se(jadničak u 3 u noći bio iscrpljen mojim trudovima ). Sestre će ti stalno prolaziti kroz sobu, vrata su cijelo vrijeme otvorena pa nema šanse da ne skuže bocu vode.
    Ja sam isto bila nabrijana da ću se boriti za sebe, da neće mene nitko z..., ali sam u rađaonu došla sa malo lošijim nalazom ctg-a pa mi nije bilo problem nepomično ležati 11 sati priključena na sve moguće infuzije i aparate, samo da beba bude ok. Možeš ti sve isplanirati, ali bitno ti je da si ništa strogo ne zacrtaš u glavi nego da se pripremiš na sve moguće scenarije, a na licu mjesta korigiraš i prilagođavaš se situaciji. Preporučam ti da na ljubazan način objasniš sestrama i doktoru što želiš pa će isto tako i oni prema tebi biti ljubazni i vjerujem da će te se oko svega dogovoriti.

  20. #170
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    potpisujem doroteu, treba im na ljubazan način objesniti što želiš i mislim da neće biti problema. kakav si ti prema njima i oni će biti prema tebi (moje mišljenje).ja nisam imala nikakvih želja osim da beba i ja budemo ok, neka rade što i kako misle da treba u tom trenutku-tako je i bilo.i ne žalim.još da nisam rezana bilo bi idealno, al nema veze i to prođe i sad sam opet kao nova ...ubrzo ću opet 8)

  21. #171
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    hvala svima na savjetima, ak se nesto sjetim jos cu vas gnjaviti.

  22. #172
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    eh sjetila sam se....

    svi mi kazete da se dogovorim s nekim dr iz bolnice da mi vodi do kraja trudnocu i da bude samnom na porodu, ali kako znati da ce bas taj tvoj dr. biti taj dan na poslu i poradjati bas tebe,... sta ste se vi dgovorile da on dodje iako taj dan nije u bolnici?

  23. #173
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja nisam s nijednim doktorom ništa dogovarala i ne znam jel se to uopće može :/

  24. #174
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    eh sjetila sam se....

    svi mi kazete da se dogovorim s nekim dr iz bolnice da mi vodi do kraja trudnocu i da bude samnom na porodu, ali kako znati da ce bas taj tvoj dr. biti taj dan na poslu i poradjati bas tebe,... sta ste se vi dgovorile da on dodje iako taj dan nije u bolnici?
    ja sam imala dogovoreno da dođem baš taj dan u baš to vrijeme velika greška !

  25. #175
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    cokolina ako se dogovoriš s dr. da te porađa, onda ga/ju se zove u rađaonu kad dođeš.cura do mene u boxu je imala dogovor s dr.R. da ju porađa, bio je radni dan, dotična dr. je bila dolje na uzv i povremeno ju posjećivala u rađaoni. Kad je krenuo porod pozvali su tu dr. i ona ju je porodila.
    Ja mislim da joj i nije bila od neke velike pomoći (još joj je i nalegla na trbuh), tako bi ju kad je već krenula beba porodio bilo tko od dr. koji su tamo bili.Po meni sam ja (koja nisam imala vezu)prošla bolje, jer me dopala prekrasna dr., ništa nije rađeno na silu i sve je išlo svojim prirodnim tokom...

  26. #176
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    hm, sad ste me zbunile, neke od vas (tanja1230, tajana) su mi rekle da je najbolje da se dogovorim s nekim od dr iz bolnice, sad vise ne znam da li ima smisla.

  27. #177
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Meni je doktorica iz bolnice od početka vodila trudnoću i na dan poroda sam ju ja tražila u bolnici, ona je već znala da sam ja tu (došla sam u noći pa sam bila na odjelu). Rekla mi je da se vidimo za pola sata u rađaoni i kad me sestra dovela došla je i doktorica. Dolazila me gledati svakih cca pola sata do poroda.

  28. #178
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Meni je dr. također prolazila svakih pola sata, a nije bila dogovorena. Doktori su stalno tamo pored soba i cijelo vrijeme netko od sestara i doktora defilira, prolazi, čak su mi ponekad bili malo i dosadni.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    vječita dilema: dogovoriti se sa određenim dr. što podrazumijeva indukciju koju valjda nitko na ovome forumu ne želi, ili boriti se na licu mjesta za sebe ako je ekipa takva da treba pregovarati.

    bilo je slučajeva za koje znam, da je izabrani dr. preko telefona dao podršku i korisne savjete rodilji, a valjda dogovorio i sa osobljem isto, ali mislim da je to izuzetak.

    Treća varijanta je da ti dođe od doma u svoje neradno vrijeme, što niti jedan prosječan normalan radnik ne bi radio bez posebnog plaćanja.

  30. #180
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Moje mišljenje je da ti ne treba nikakvo dogovaranje. Ja jedino od jednog doktora bježim čim mu ime vidim i dobijem osip zbog njega, a ni od drugih nisam ni jednu lijepu riječ za njega čula, naprotiv samo loše stvari. Eto, valjda nećeš biti te nesreće. Svi ostali su manje više ok.

  31. #181
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ja se isto ne bih dogovarala. kada krene, idi u bolnicu, odradi to na najbolji moguci nacin i uzivaj u bebi. da, TI odradi, jer TI radas i mislim da je svejdno koji doktor ili doktorica tada radi, oni nece roditi bebicu, nego ti!

  32. #182

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Moje mišljenje je da ti ne treba nikakvo dogovaranje. Ja jedino od jednog doktora bježim čim mu ime vidim i dobijem osip zbog njega, a ni od drugih nisam ni jednu lijepu riječ za njega čula, naprotiv samo loše stvari. Eto, valjda nećeš biti te nesreće. Svi ostali su manje više ok.
    ova varijanta je peace of cake, fino zamoliš da ti dodijele drugo osoblje, ako se baš taj zatekne na porodu, po potrebi se pozoveš na Zakon o zaštiti prva pacijenata, i to je to .... mislim da su to najoriginalnije riješili Tea i NJM

  33. #183
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mislim da su to najoriginalnije riješili Tea i NJM
    kako??? bas me zanima!

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    imaš na pričama s poroda, nije pod Tea nego nekako drugačije

  35. #185
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    cura do mene u boxu je imala dogovor s dr.R. da ju porađa, bio je radni dan, dotična dr. je bila dolje na uzv i povremeno ju posjećivala u rađaoni. Kad je krenuo porod pozvali su tu dr. i ona ju je porodila.
    Ja mislim da joj i nije bila od neke velike pomoći (još joj je i nalegla na trbuh)
    O da....dotična dr R. jako voli skakati po trudničkim stomacima,davati drip i ostalu kemiju

    Slažem se sa TinnomZ-ako ti netko zaista stvara pritisak ili čini nešto bez potrebe,e ti to ne želiš-imaš pravo na drugog liječnika!
    Za početak se uzdaj u sebe

  36. #186

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ali bez muža je to teško izvesti

    meni su fenomenalni bili T. i NJM, kako su bili usklađeni, fasciniralo me to, kako se ona obratila njemu, a on onako viteški pozvao dr. na stranu i riješio problem

  37. #187
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ali bez muža je to teško izvesti

    meni su fenomenalni bili T. i NJM, kako su bili usklađeni, fasciniralo me to, kako se ona obratila njemu, a on onako viteški pozvao dr. na stranu i riješio problem
    I meni,priča je nadahnjujuća zaista

  38. #188

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Cokolina pa tebi je termin samo dan prije moga, mozda se i vidimo u rodilistu.
    A sto je sa kamerama i foticima jel se smiju unjeti u radjaoni da mm poslika malca kad se rodi?

  39. #189
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj v_stekl prvotno napisa
    A sto je sa kamerama i foticima jel se smiju unjeti u radjaoni da mm poslika malca kad se rodi?
    MM je sve nosio i sve koristio,i te slike i snimke,samo nekoliko trenutaka nakon rođenja su mi

  40. #190
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj v_stekl prvotno napisa
    Cokolina pa tebi je termin samo dan prije moga, mozda se i vidimo u rodilistu.
    A sto je sa kamerama i foticima jel se smiju unjeti u radjaoni da mm poslika malca kad se rodi?
    mozes sve nositi.
    mozda se i vidimo .

  41. #191
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    ja se isto ne bih dogovarala. kada krene, idi u bolnicu, odradi to na najbolji moguci nacin i uzivaj u bebi. da, TI odradi, jer TI radas i mislim da je svejdno koji doktor ili doktorica tada radi, oni nece roditi bebicu, nego ti!
    ma nisam ni ja na to mislila, nego ste me vi ovdje potaknule da razmislim o tome. jer u neku ruku mi i nije to najbolja ideja, mozda bas ne ispadne onako kako smo dogovorile, bila bi nervozna ako znam da moja dr ne moze doci ili ne moze nesto napraviti kako smo htjele.... takodjer mislim da je bolje da sve dogovorim na porodu...

  42. #192

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Obično, ako se dogodi da tvoj liječnik nije dežuran kad dođeš na porod, onda mu se bar javiš, pa se on (ona) čuje opet s nekim iz bolnice. Tako da opet imaš drugačiji tretman nego da si prepušten sam sebi.
    Stvar je u tome da možeš imati sreće i da ti se baš tamo zatekne netko od liječnika tko je taj dan raspoložen (ili je i inače takav), ili netko tko će ti omogućiti prirodan porod i to je onda super. A možeš i voditi trudnoću kod nekog od tih liječnika (znači, poznavat će te i znati sve o tvojoj trudnoći), a možda baš i bude tamo. Pa većina liječnika je tamo svaki dan. (Ja osobito mislim na jednu liječnicu koja se brine za svoje pacijente, a i -tajana- ju je spomenula).

  43. #193
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    koliko velika smije biti torba koja se nosi samo u radjaonu?

    i jel treba i za radjaonu ponjeti rucnik, wc papir, sapun?

  44. #194

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Da se ubacim u razglabanja...rodila sam 24.09. Dakle, nisila sam blizance, 35+5 tjedana, moj doktor Popović nije mogao doći na porod. Nisam imala trudove, nije mi pukao vodenjak, samo neki čudni iscjedak.Pregledala me dr.Bečarević, koju sam prvi put u životu vidjela, kaže, moramo napraviti hitan carski rez. Moj doktor nije mogao doći pa sam se jako uplašila, no, drage moje, sve se radilo hitno, operacija je super uspjela, šav je toliko dobro napravljen da se ožiljak neće vidjeti, svi su prema meni bili ljubazni.
    Poslije sam ležala na 4.katu, zbog bolesti jedne bebice za koju sam se izdajala, doktorica me pustila da budem na odjelu 16 dana, jer nisam imala kud s drugom bebicom. Sestre su bile predivne, i ginekološke, i pedijatrijske. Svi su imali jako puno strpljenja, razumijevanja, posebno sestra Vera i sestra Karmela kojima se od srca zahvaljujem. Mi smo imali problem s dojenjem, ali su one bile strpljive i sto puta nam pokazivale.
    Moj je doktor dolazio skoro svaki dan vidjeti me, premda on nema nikakve veze s 4.katom, ali je kod mene redovito dolazio.

  45. #195
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    cokolina u rađaonu ne nosiš ništa, bar ja nisam, a nisam vidjela ni druge.eventualno možeš mob ponijeti , pa da ti ga daju da si skratiš vrijeme onih dva sata nakon poroda koja provedeš dolje kod njih. al to ti može donijeti i TM ili netko od tvojih koji će biti s tobom nakon poroda. Puste ih u predvorje rađaone da budu s tobom dok ne prođe tih 2 sata (ako nisi znala). ja sam pitala jel smijem vodu piti tada, no nisu dali, tek kad odeš na odjel smiješ jesti i piti...navodno zato da nebi došlo do komplikacija, pa moraš na operaciju, onda ima ta voda predstavlja problem...

  46. #196
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    moze se u radjaonu nositi torba, samo ne znam kolika?...smije se i fotic i kamera. pa moram nositi i neke sitnice kao labelo, krema...
    znam da puste u predvorje rađaone da budu s tobom dok ne prođe 2 sata.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    u varaždinu se odnedavno smije piti voda, tako da obavezno uzmite jednu Janu u torbu, ta valjda ispari još u ustima od dahtanja pa niti ne dođe do želuca
    Zamisli, dišeš, dahčeš, a usta suhaaaaa, vodeeeee, a nemaš niti pola deci sa sobom, užass )

  48. #198
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    u varaždinu se odnedavno smije piti voda, tako da obavezno uzmite jednu Janu u torbu
    kod nas se jos(!) ne smije

  49. #199

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    gle, dok sam ja rađala ne tako davno nije se smjelo, misliš da sam zbog te mode skapavala od žeđi ... nisam naravno.
    Ako ne budeš žedna, lako ćeš ostaviti Janu za poslije ili dati mužu da ne skapa jadničak.

  50. #200
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    gle, dok sam ja rađala ne tako davno nije se smjelo, misliš da sam zbog te mode skapavala od žeđi ... nisam naravno.
    Ako ne budeš žedna, lako ćeš ostaviti Janu za poslije ili dati mužu da ne skapa jadničak.
    hm hm tako sam i ja mislila pa su me ovdje savjetovale da ne svercam vodu...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •