Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: di je zapeo taj zub?

  1. #1
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno di je zapeo taj zub?

    i moj prvasic je krezubica, ima donje dvije jedinice prave i jednu gornju, ove druge - nema. mlijecni je ispao pocetkom 9.mj, ok, nije bas sam, malo su mu pomogli u naguravanju u skoli, ali vec se prilicno klimao.

    prva jedinica je vec virila kad je ispala mlijecna i narasla u mjesec-dva u punoj velicini, a ove nema pa nema... sad su poceli pritisci na mene kao majku da ga vodim zubaru. a kaj ce mu zubar? ili reci da ce izaci ili da ga nema, nemam neku ideju da mu moze pomoci... ostali su svi mlijecni zubici na broju i zdravi

    moj prekrasni prvoskolac je pomalo smijesan sa tim jednim gigant zubom i rupom sa strane

    pitanje glasi; koliko ste vi cekali pravi nakon sto je ispao mlijecni?

    e, da, mlijecni smo ostavili zubic vili pod jastukom, uzela ga je, nasli smo i dokaz - 10 kn, dakle nije u tome problem.

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida isto vec dulje vrijeme ceka donju dvojku... ne bas od devetog mjeseca, ali sam i ja kontala da ce proviriti cim ona stara ispadne - al eto - nije

    a da je smijesna s tim trc-trc pa zub - i jeste ja se jos nisam privikla da njen osmjeh vise nije savrsen... i ovo mijenjanje mi ful predugo traje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    V. ide u 2.razred i ima svega par trajnih (jedinice gore i dolje), sve ostalo mliječni. Tak da i nismo baš jako iskusni po pitanju ove teme.
    Ali kada su mu ispadali ovi mliječni, čini mi se da su se odmah nazirali ovi trajni. Ne sjećam se više, ali mislim da nije dugo trebalo da počnu biti vidljivi.
    Fakat su smiješni s tim divovskim, lopatastim zubima pored svih ostalih maleckih.
    I jeste li skužile kako su ovi trajni žući u odnosu na mliječne?. Kod njega su mliječni fakat bijeli, a ovi već žuti kao da pije 10 kava dnevno.(možda s dečkima poslije nogaća ide na kavu???) Naša stomatologica rekla da je to ok.

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i ivaru je gornja dvojka cekala valjda godinu dana da nikne

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Evo prijavljujemo sa 7 godine donje dvije trajne jedinice i gornja jedna komplet vani, a duga gornja nakon ispadanja mlječnog vrlo sporo napreduje. Mi muku mućimo sa pigmentacijom zuba, tako da smo već bili na skidanju tih točkica i nije bilo nimalo bezbolno.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    S obzirom da je bilo naguravanja, moguce je da je mlijecnim zubom malo "pogurao" onaj trajni, pa ce mu duze trebati da izadje.

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas veceras zubic vila na duplom zadatku, ivar danas iscupao dva zuba. prvih osam je vani

  8. #8
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kod nas veceras zubic vila na duplom zadatku, ivar danas iscupao dva zuba. prvih osam je vani
    8? :shock:

    kod nas su dvije donje trajne jedinice vec prilicno izrasle, ali se ostali mlijecni zubi jos ne klimaju.

  9. #9
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    moj (9 godina) ima dole 4 nova zuba, a gore samo jedinice.
    čak i njega pitamo kad mu više misle izaći novi zubi.
    kaže da ne zna!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    baš jučer komentiram sa sestrom: prije godinu dana su joj ispale sve 4 jedinice i narasle nove. dosta sporo su rasle i nadam se da neće više jer sad kad je ostala bez svih dvojkica (donje izašle do pola, gornje nemaju mjesta za izaći) izgleda skroz čudno, da ne kažem da mi je na trenutke ružna, božemeprosti... uglavnom kad se krevelji i njurga
    i njeni su trajni žućkasti, na što je vrlo ponosna jer su i moji takve boje i sva 32 zdrava - bez ijedne plombe ili nečeg sličnog, pa se nada da će i njeni biti...

    mene nešto drugo brine: vidim da je među mlađima koji su ostali bez 8 komada... je li se prerano počela mijenjati?

    mislim... sve to sa zubima me zateklo u vrijeme kad smo očekivali drugo dijete, a da ne kažem kako sam se prepala prije par dana, kad je nakon tuširanja viknula iz kupaonice: "mamaaaa, mislim da su mi počele rasti dlakice!!!" :shock:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Rinama
    Mi muku mućimo sa pigmentacijom zuba, tako da smo već bili na skidanju tih točkica i nije bilo nimalo bezbolno.


    Rinama,
    o kakvoj se pigmentaciji točno radi? Kakvi su to tretmani i gdje ste išli? Da li je riječ o bijelim mrljama na zubima? Naša djevojčica ima takve mrlje na gornjim jedinicama...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    ne kod nas su neke crne točkice koje baš ružno izgledaju, pa mu je zubar to pjeskario nekim strojićem koji pod pritiskom izbacuje sitne granulice koje čiste te točkice pa sad ima lijepe bijele zubeke.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    [quote] Rinama
    Mi muku mućimo sa pigmentacijom zuba, tako da smo već bili na skidanju tih točkica i nije bilo nimalo bezbolno.


    Rinama,
    o kakvoj se pigmentaciji točno radi? Kakvi su to tretmani i gdje ste išli? Da li je riječ o bijelim mrljama na zubima? Naša djevojčica ima takve mrlje na gornjim jedinicama...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    kužim.
    kod nas su na zubima bijele mrlje - za nekoliko nijansi svijetlije od ostatka zuba.
    rekli su nam da će se možda samo od sebe povući... ako ne, valjda će i za to nešto izmisliti.

  15. #15
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I kod nas isto. Donje jedinice i dvojke trajne su brzo izašle, kao i jedna gornja jedinica. Dvojka je odselila zubić vili prije mjesec dana i još se ništa ne nazire. Izgleda da je to normalno, vidim da se često dešava.

  16. #16
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja sam imala prijateljicu u osnovnoj skoli koja je imala prekrasne bijele zube, ali od gornje jedinice ni traga ni glasa. tek je u srednjoj skoli isla na zahvat spustanja zuba koji je zaglavio gore. sad ga ima ali je malo drugaciji od drugih (nekako deblji)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    33

    Početno

    I mojoj curici od jeseni nikako da se pokaže gornja jedinica, a ispala joj kad ju je jedan dječak u školi gurnuo laktom. Moram priznati da sam se prošli tjedan počela zabrinjavati. Ali nemam ideju šta da napravim, pa ne može ga zubar izvući vani!

  18. #18
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Emini (mladji) frendovi krezubi, a njeni mlijecni zubi se drze ko stijene. Vec me pitala kad ce k njoj zubic vila.

  19. #19
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Saznala sam da je nekakav okvirni rok u kojem bi od prvog ispalog zubića trebao ispasti drugi 6 mj. Postoji li neki rok u kojem bi trebao izrasti novi nakon što mliječni ispadne? I ja se već brinem, jedinica nam je ispala prije 3 mjeseca a nova se ne nazire.

  20. #20
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni se čini da je to jako individualno i da je zapravo sve to ok,mojoj kćeri je jedinica gore,lijevo i desno ispala prošlo ljeto,a novi zubići su joj za sada izrasli tek oko tri milimetra.Bile smo kod stomatologa specijaliste za dječju stomatologiju i rekla nam je da je to u redu.Tak da se ja viša ne sekiram,ak dr kaže da je ok,onda je ok

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da,zaboravih reći da trajni zubi puno,puno sporije rasti nego mliječni.

  22. #22
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nama su donje jedinice i dvojke, pa i gornja jedinica, relativno brzo izrasle.
    Jedino je spora ova druga . :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •