Stranica 2 od 14 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 656

Tema: Imamo reakciju na Priorix!

  1. #51
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Jel ima netko da NIJE IMAO reakciju na Priorix? :?

  2. #52
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Meni ništa nije jasno. Moja pedijatrica je rekla da naša reakcija nije na cjepivo jer su reakcije moguće u razdoblju od 17 do 24 dana nakon cijepljenja. Ja sam kasnije utvrdila da je to 18. dan (pedijatrica se smotala i mislila da je od našeg cijepljenja prošlo manje). Sad bibai kaže da se baš 18. dan ne uklapa.
    Jana je uglavnom proglašena alergičnom i dobili smo savjet da (osim kivija) izbjegavamo bjelančevine životinjskog podrijetla. Kakve sad to ima veze s vezom? :?

  3. #53
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Leina mama, pa nitko nema reakciju na Priorix, sve su ti to viroze, alergije i sl.

  4. #54
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    meni uopće nije jasno kako neki roditelj čije djete nakon primljenog cjepiva ima osip, kašlje ili bilo što nikad prvo ne pomisli na cjepivo.
    e to nikad neću shvatiti.

    vječita paranoja...

    blago vam se.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja si nemrem pomoć i odmah sam pomislila na Priorix i zato sam subotu provela u Vinogradskoj

  6. #56
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    meni uopće nije jasno kako neki roditelj čije djete nakon primljenog cjepiva ima osip, kašlje ili bilo što nikad prvo ne pomisli na cjepivo.
    e to nikad neću shvatiti.

    vječita paranoja...

    blago vam se.
    Sada je sezona viroza. U situaciji kada svaka druga osoba u gradu, tramvaju, ambulanti, bolničkoj čekaonici, vrtiću, itd šmrće, kašlje, kiše i što već, zar nije ipak vjerojatnije da će dijete to pokupiti nego da će isti ti simptomi biti reakcija na cjepivo? Osip kod djece prati virozu, to nije ništa neobično. Osim toga, liječnik po izgledu osipa može utvrditi radi li se o tom i takvom osipu. Limfni čvorovi se povećavaju zbog proliferacije limfocita u njima, što je također uobičajeno kod viroza i dr. infekcija i samo znači da se u tijelu dešava imunološki odgovor. Treba nastojati zadržati hladnu glavu.(mislim... roditelj svoju, ne djetetovu...)

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A doktor svoju?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    jučer je Maureno dobio osip... :/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Goga, gotovo sam sigurna da se ne radi o reakciji na cjepivo, nego o ovome: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=203&Show=1351
    Naime, moja Linda je ove zime imala rozeolu u tri navrata i simptomi su identični onome što si opisala. Čak smo dva puta jurili na zaraznu, ali samo su nas poslali doma uz objašnjenje da se radi o trodnevnoj virusnoj groznici. Dakle, nema veze sa cjepivom.
    Ne brini, osip će trajati 3-4 dana i proći sam od sebe.
    LINDA,ZNAČI MOGUĆE JE NEKOLIKO PUTA IMATI ROZEOLU?MAURENO SE JUČER OSIPAO A TO JE TRI DANA 2-3 DANA NAKON TEMPERATURE

  10. #60
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ...samo on nije imao povišene leukocite ni kad je imao prvi put rozeolu

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Rozeola se ne ponavlja!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    pa kak je onda mala od Linde imala tri puta :?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    pa kak je onda mala od Linde imala tri puta :?
    Nije.
    Samo je netko krivo postavio dijagnozu.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    bibai imaš pp

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Tko zna jel Lea uopće imala rozeolu :/ temperatura joj nije bila visoka a osip je izbio cijeli dan nakon što je temp. pala. Ali rekla mi je sestrična-doktorica da je osip tipičan za rozeolu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Osip najčešće izbija unutar 12 h od pada temperature, ali može izbiti i tijekom temperature, a i 7 dana nakon pada.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Tko zna jel Lea uopće imala rozeolu :/ temperatura joj nije bila visoka a osip je izbio cijeli dan nakon što je temp. pala. Ali rekla mi je sestrična-doktorica da je osip tipičan za rozeolu.
    i meni je sestrična-doktorica rekla da se rozeola ne ponavlja

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    zadnji put kad je kakti imal rozeolu ma pikice nisam skoro ni vidjela...možda je bilo par na prsima i na leđima ispod vrata...možda je stvarno sad to to ako može izbit osip nekoliko dana nakon temperature...joj na sto sam muka

  20. #70
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    I mi vam se pridružujemo!Kian je cijepljen u petak,prekjučer navečer je imao 38,5,a jučer navečer mu je od 20-21 temperatura narasla sa 37,8 na 39,5!I naravno da smo otišli na zaraznu,gdje nam je doktor rekao da je vjerovatno trodnevna groznica,da sigurno nema veze sa Priorixom(jer sam mu ja napomenula da smo se u petak cijepili,pošto sam mišljenja da je to relavantan podatak),i da je sigurno nekakva viroza,ali najvjjerovatnije trodnevna.Točno tim riječima,dakle nije siguran,ali 100% nije od Priorixa :/ .Ono fakat za poluditi.Toliko sam se skupa sa Lindom premišljala oko cijepljenja,da bi ga ipak cijepili sa 15 i pol mj.,i onda djete,koje je do sada jednom imalo povišenu temperaturu,nakon cjepiva,totalno otemperatura
    Nema pikice po tijelu,već sam danas primjetila oko očiju,nešto sitno!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    thora joj znam kako ti je

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Vama svima nije nimalo čudno kako djeca slučajno dobiju tu trodnevnu groznicu BAŠ nakon cijepljenja? :/ Samo na ovom topicu ima valjda 10-15 takvih slučajeva... Statistički, koja je vjerojatnost?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Nitko nikad neće priznati ( mislim na pedijatre i ostale ) reakciju na cjepivo

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Odmah da se ispričam, vidim da mi gornji post zvuči nabrijano - to NIJE preporuka da ne cijepite, već sam jako, jako ljuta što se očigledne posljedice cjepiva proglašavaju trodnevnim groznicama, virozama, blablabla i jedino što je zajedničko svim slučajevima jest da se doktori kunu da nije od cjepiva

    I što se onda događa? Ti svi slučajevi ne računaju se kao posljedice i onda u godišnjem izvještaju o nuspojavama cjepiva stoji neka smijurija tipa "4 slučaja temperature" i sva ta cjepiva onda izgledaju super sigurna i bez posljedica. Mislim, to je fakat da pukneš

    Evo, samo da se to promijeni, da iskreno počnu evidentirati nuspojave, to bi već bio oooooogroman pomak!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Nitko nikad neće priznati ( mislim na pedijatre i ostale ) reakciju na cjepivo
    Pa znam, ali to je sramota. Jer, pazi, ok još kad je posljedica temperatura, ali i kad bebica od 3 mjeseca umre od SIDS-a par dana nakon cjepiva, i to se proglašava "slučajnošću". I nigdje ne možeš saznati pravi postotak nuspojava, ni blažih, a kamoli težih. Dakle, nema prave mogućnosti informiranog izbora.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    naravno da je sramota ali kaj napravit kad svaki pedijatar priča svoje
    u Vinogradskoj mi je rekla doktorica da je čisto zavaravanje da Priorix nema nuspojava ali hvala Bogu Maurenovi su svi nalazi bili dobri a doktorica je prvo posumnjala na nuspojavu od Priorixa.eto to je jedna u moru njih

  27. #77
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    ...već sam jako, jako ljuta što se očigledne posljedice cjepiva proglašavaju trodnevnim groznicama, virozama, blablabla ...
    ja to zovem tasmanijskom hunjavicom.
    'Ajd zamisli da radiš na normu, a nitko ti se ne usudi prigovoriti jer si nedodirljiva. Zapravo primjera ima puno:
    - prođeš kroz križanje čim se upalilo zeleno, drot izvadi lizaljku i kazni te za crveno
    - iz lijeve trake skrećeš lijevo... lizaljka... krivo svrstavanje
    - cijepiš dijete, ima iz aviona prepoznatljive simptome ... tasmanijska hunjavica

    Koja moć, koji osjećaj 8)

  28. #78
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Naravno da svima nama prvo padne na pamet da je to od cijepiva,a svi ti doktori se prave grbavi,i eto djete hop sa temperaturom i kako Davor kaže"TASMANIJSKOM HUNJAVICOM".
    A roditelji se i dalje nemaju gdje adekvatno informirati,i većinom ulaze ko i druge ovce u tor.E pa i ja sam ovca i to velika i ljuta!
    Sutra idem kod pedijatrice i živo me zanima kaj će reči.Nisam ja ljuta na njih,već na sebe,jer kako stara poslovica kaže "neznanje nije opravdanje",a mi po dostupnosti informacijama smo jad i bijeda,ko i velika većina doktora,za koje brijem da ni sami nemaju pojma da cijepiva IMAJU nuspojave.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj thora prvotno napisa
    a mi po dostupnosti informacijama smo jad i bijeda
    molim te, učlani me u svoj klub...
    isto tako se osjećam i totalno suosjećam s tobom...
    možda sam fulala profesiju, trebala sam studirati medicinu... kad, ono zovem frendicu koja mi je završila medicinu... baš i nije od neke pomoći... i sad, neznanje-opravdanje...
    ni to nebi pomoglo... moram se specijalizirati za dječje bolesti... hm, a literatura... ima li toga? na kojim sve jezicima?
    ljuta sam ko ris... na naše zdrastvo, iz više razloga, cijepljenje je samo kap u moru...

  30. #80
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Thora prvotno napisa
    E pa i ja sam ovca i to velika i ljuta!
    Evo još jedne- beeee! Javi kaj ti je doktorica rekla.

    A kaj se tiče Lindine rozeole, fakat mi nije jasno kako to da joj se pojavila potpuno identična bolest u tri navrata. Prvi put smo, kao i Thora, u panici otišli na zaraznu, gdje su nam dijagnosticirali trodnevnu groznicu. U međuvremenu sam na portalu pročitala tekst o tome (nisam naišla na podatak da se ne ponavlja), da bi se ista stvar ponovila nakon mjesec dana, pa onda opet... ta dva puta sam samo telefonom kontaktirala pedijatricu i potvrdila je da je to trodnevna groznica. U to vrijeme se nije cijepila, pa kod nas zaista nije povezano sa cjepivom.

    Već je i Thora napisala da smo bile na sto muka da li cijepiti ili ne, da bi se na kraju ipak odlučile za Priorix i sad ovo s Kianom... i ne samo s njim... Ljuta sam na sebe, jer se osjećam nemoćno u prvom redu zbog svog neznanja o štetnosti cijepljenja, odnosno necijepljenja. Iščitavam topice na tu temu, ali nisam nimalo pametnija i unatoč tome ne osjećam kompetentnom za donošenje odluke da ne cijepim djecu... a sumnja me ždere.

  31. #81
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Uh, ja se svako malo najezim citajuci sve ove postove. Frka me.
    I ja sam ovca u toru, malo sam doduse promijenila boju, prebacilo me na crno i odlazim iz tora. Ja cu fino odgadjat sva ta cjepiva jer mi se uopce ne svidja birat izmedju dva s...nja. Bojim se za klinca i to mi je za sad najjaci argument.

  32. #82
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    I mi se prijavljujemo.
    Imamo 20 mjeseci i cijepili se u petak Priorixom a došli smo za 5 u 1. Na ovaj Priorix su nas nagovorili a uopće ga nisam htjela niti cijepiti za MoPaRu.
    Kaže naša pedijatrica da su reakcije moguće od 6 do 14 dana i točno u srijedu(dakle 6. dan) dijete postaje drugo.Temperatura 38,6,nervoza,pada,nešto ga boli,ne jede,ne spava,pa proljev...
    Kaže teta u jaslicama da to nije on i da ga takvog još nije vidjela. Pregledala ga njihova dr. i ne zna što je.U četvrtak temperatura pada na 37.5 a ostalo stanje isto.Odvela ga u pedijatrice(neka druga bila) i ona odma kaže da nije to od cjepiva kad je 6.dan a drugo ne nalazi ništa????Kako ne bi moglo kad je ova druga rekla da baš od 6. idu reakcije?
    Danas je stanje opet isto i vidim da ga nešto muči ali danas nema ni temperature.
    Beskrajno sam ljuta jer vidim da su ovdje iznešeni sasvim drugačiji podatci o vremenu moguće reakcije.Pa postoji li uopće u toj medicini išta egzaktno ili je sve apstrakcija.I kako uopće mogu tvrditi da nije reakcija na Priorix a ne nalaze ništa drugo?

    I na kraju off topic,naručujem ga za pregled u Klaićevu kod dr. Bahtijarevića i kažu mi jučer da se ne naručuje već samo dođeš.Bilo mi sumnjivo pa pokušam danas i uredno dobijem termin.Uzmi ubi pa se pušku.

  33. #83
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    znate što....i meni je to sve nekak čudno....kažu reakcije unutar 42 dana...al, kad im prijaviš...onda nije od cjepiva...nekak mi je to preveć slučajnosti....kolik samo ima primjera....

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Melanija, a jeste li onda odgodili cijepljenje 5 u 1 i koliko se dugo moze odgoditi 5 u 1? L-in zadnji 5 u 1 je bio prije godinu dana. Nismo primili Priorix a ne mislim joj ga ni davati u dosljedno vrijeme medjutim htjela bih biti pripremna ako pedica spomene da bi bilo bolje prvo dati Priorix pa tek onda 5 u 1 jer ja to necu dozvoliti.

  35. #85
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Nismo se ništa dogovorili oko 5 u 1 ali trebali smo ga dobiti već početkom 2.mjeseca.Ja sam čekala da bude najzdraviji pa sam dočekala eto početak sad već 4. mjeseca.Čini mi se da se smije kasniti samo 3 mjeseca
    tako nam sad ostaje samo ovaj 4.mjesec u kojem to moramo obaviti.
    A za ovaj MoPaRu stvarno ne znam što mi bi da popustim.Pedjatrica mi napričala brdo gluposti kako su u Americi imali veliki broj oboljelih od ospica pa kad je 10 njih umrlo(ma daj molim te) onda su kao uveli obavezno cijepljenje za ospice.A imunitet jačaju hamburgerima pa ih ospice ubiju.
    Eto nisam prije pročitala da se može odbiti i potpisati svoju odluku.
    Sve razmišljam da bi trebalo štampati neku knjižicu o štetnim stranama cjepiva pa je sijati po pedijatrijskim čekaonicama kao što one siju one puste reklame o nadohranama.Žene iz moga parka uopće ne sumnjaju u dobre namjere cjepiva pa se takmiče tko će revnije obaviti cijepljenja djece i tko će ih više načičkati.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Evo ja sam neki dan prijavila Agenciji za lijekove i med.proizvode nuspojavu Priorixa. Tin je 7 dana nakon cijepljenja dobio temperaturu i upalu uha koju vuče do danas (mjesec dana od cijepljenja)!!! Prvo mi je to zvučalo malo nategnuto upala uha i cijepljenje, vjerojatnije mi je bilo da je imunitet pao nakon cjepljenja pa je skupio virozu i na kraju upalu uha. No onda sam u Sažetku za Priorix našla da su virusne infekcije i upala srednjeg uha zaista izlistane kao nuspojava cijepljenja (doduše kao uncommon, a to znači u manje od 1% slučajeva), pa sam ipak prijavila. U roku od sat vremena su me zvali s HZJZ-a da im pojasnim neke stvari, a sutradan sam preko frendice saznala da je obavješten i proizvođač.
    Nije da to nešto pomaže mom bolesnom djetetu ali barem će malo promijeniti statistiku nuspojava i možda pomoći nekome drugome.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    mi smo se cijepili pred dva dana
    čekam
    nadam se da neće ništa biti

  38. #88
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    i mi imamo reakciju na priorix, na svu sreću pedijatar me upozorio pa nisam dizala paniku inače bismo bili na zaraznoj. temperatura do 39.2, natečene limfe i područje ispod uha, sitni osip po trbuhu i licu. pojavilo se točno 8 dana nakon cijepljenja kako je i rekao.
    M. sve dobro podnosi, malo je uspavan i nervozniji, a kako i ne bi bio.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno reakcije na priorix

    Bogu hvala nismo imali neku značajnu reakciju na Priorix. Cijepili smo se s 20 mjeseci i prošlo je od tada skoro 1 mjesec. Trenutno je malo prehlađena, začepljen nosić, ali ništa prestrašno. Pili smo sirup za imunitet u ovom periodu. Ne ide u jaslice. Vjerojatno im nakon cijepljenja padne imunitet pa lakše kupe sve oko njih.

  40. #90
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Još jedna prijava!
    2 tjedna nakon cjepljena tri dana temperature 37,6-38,3 pa pet dana ok,pa ponovo.Bili kod dr,grlo u redu,na plućima ništa,kaže da od cjepiva NIJE da su zubi u pitanju!!!

  41. #91
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Eowyn prvotno napisa
    i mi imamo reakciju na priorix, na svu sreću pedijatar me upozorio pa nisam dizala paniku inače bismo bili na zaraznoj. temperatura do 39.2, natečene limfe i područje ispod uha, sitni osip po trbuhu i licu. pojavilo se točno 8 dana nakon cijepljenja kako je i rekao.
    M. sve dobro podnosi, malo je uspavan i nervozniji, a kako i ne bi bio.
    Sve će to dobro proći nakon par dana.

    Ali mislim da bi trebao pedijatar za to znati i prijaviti to kao nuspojavu cijepljenja. To je jako važno.
    Možeš i ti prijaviti. Čak i telefonom u ZJZ.

    A zbog ćega ste ti i pedijatar odlučili cijepiti dijete Priorixom, koji moraš kupiti, a ne cjepivom koje je prema kalendaru besplatno?

  42. #92
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Možeš i ti prijaviti. Čak i telefonom u ZJZ.
    E, ovo je nešto novo. Gjanero-Margan mi je nešto takvo natuknula u prijepisci, ali bez detalja pa zaključujem da je to stvarno tako. Službeno do takve informacije nisam uspio doći. Može broj? Pliiiizzzz

  43. #93
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    4683004

  44. #94
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    4683 004 je broj hzjz (Gjenero-Margan)
    Ali ovisno o tome gdje živi, može se obratiti zjz-u na svom području.
    Ako je u Zagrebu, to je zjz u Mirogojskoj ulici. Njihov je broj 4696 125

  45. #95
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Nama je u subotu bilo dobro osim što nas je cijelu noć bolilo zub,glava ili uho,ne znam ali temperature nije bilo. U nedjelju ujutro bilo dobro i onda ja odlučila da možemo otići baki na jug a kad tamo završili u nedjelju navečer na hitnoj.Temperatura 39,6,bolovi u glavi i osip po prsima i leđima.
    Krv je uredna,uši crvene,grlo crveno i doktorica zaključuje da nije reakcija na Priorix već viroza.I danas još uvijek ista stvar.Temperatura raste od 4 posljepodne na 39,2 i bez Lupoceta bi otišla ko zna gdje.Ujutro nakon noći provedene pod Lupocetom temperatura postoji ali ne ide preko 38,2.
    Meni je to sto postotna reakcija na Priorix jer prije toga smo 3 mjeseca bili zdravi i baš 6 dana nakon cjepiva sve se dogodi.
    Koliko su vama trajale ove muke poslije cjepiva?
    Nešto se mislim da nisam pije čula da ima reakcija na Priorix zato sam ga i odlučila kupiti a sad ispada da ih je toliko(iako se ne priznaju).Da nisu oni slučajno nešto promijenili u tom cjepivu( zar nije zbog toga i bila nestašica jer su mijenjali neku komponentu)?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Melanija, nema te sta cuditi. U Hr mozda kruze price o Priorixu kao o ne znam kako dobrom cjepivu, ali tu kod nas to isto cjepivo vazi za prilicno kontroverzno. ( i sto se tice nus pojava i sto se tice ucinkovitosti)

  47. #97
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nemrem vjerovat...svima nakon tjedan dana...i nikom od cjepiva...malo too much...

  48. #98
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Naravno da su moguće reakcije i nakon osam dana. I nakon pet dana i nakon 18 dana itd.
    Nuspojave koje se jave prva dva tjedna od cijepljenja su najčešće uzrokovane virusom ospica, dok su one nakon dva tjedna uzrokovane virusom mumpsa. Virus rubeole ugavnom uzrokuje nuspojave u drugom tjednu nakon cijepljenja.
    I naravno da Priorix nije ništa bolji od MoPaRu cjepiva koje je u kalendaru.
    Taj stav da Priorix ima manje njuspojava je jednostavno posljedica agresivne kampanje proizvođača cjepiva.
    Istina, ima manje aseptičkih meningitisa uzrokovanih parotitis komponentom.
    Ali sve ove nuspojave koje opisujete su jednako teške bolesti kao aseptički meningitis i jednako traju.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi se cijepili... isto Priorixom, pa zar nisu djeca koja su dobijala meningitis od MoPaRu-a završavala u bolnici?

    u uputama sam pročitala da se virus može aktivirati ako se ne pričeka sušenje alkoholom ili nekim drugim dezinfekcijskim sredstvom, pa alkohol uđe zajedno sa tekućinom... :?
    jer oni to samo obrišu i cijepe, a kao trebalo bi se malo pričekati da alkohol ishlapi :/

    mi smo na iglama, mene je tako strah jer je već imala nuspojave od 5u1, dobro ne neke preteške, al svejedno me strah...

    rekla mi je pedica da je ministar izjavio na TV da su od Priorixa moguće (sad ne znam točan naziv) al ono njihanje, teturanje, gubljenje ravnoteže nakon par mjeseci :/
    al je i rekla da još nikada nije čula za takav slučaj, a sve žive je ispitivala...

    sad smo kupili multivitamin za jačenje imuniteta... pa ćemo vidjeti 8 dan i dalje... javim...

    još jedan minus je da smo krenuli u jaslice a to dodatno poljulja imunitet...

    prošlo je 24 sata i za sada se super osjeća... pjeva, igra se... niti slično prijašnjim cijepljenjima... ali kuc kuc... moramo čekati kako će ispasti u kritičnim danima, nadam se

  50. #100
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    mi se cijepili... isto Priorixom, pa zar nisu djeca koja su dobijala meningitis od MoPaRu-a završavala u bolnici?
    mdaa... i to bismo trebali popušiti kao nešto normalno. Dr. Tešović se prilično bunio protiv toga, a u HZJZ-ovim nuspojavama su uglavnom njegovi pacijenti, dakle ne iz cijele Hrvatske nego samo iz Zagreba, a udjeli su i tako - epidemijski. Radi se o lošem cjepivu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •