Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Tobi me ne čini sretnom:(

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    98

    Početno

    i još bih molila da mi savjetnice za as odgovore:
    koliko čvrsto moraju bit zategnuti pojasevi na as tobi?
    onaj indikator je ionako prekriven dok zatežem.
    I da li dijete mora biti skroz naskonjeno (jer moje to najčešće nije!)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    98

    Početno

    naskonjeno =naslonjeno

  3. #53
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj iraz prvotno napisa
    Naime D. mi je uspio izvuć ruku ispod remena :shock: .
    I Marko je na početku uspio par puta izvući ruku pa su nam na pregledu sjedalica otkrili da nismo dobro podesili visinu pojaseva koji idu preko ramena. Nama su naime bili prenisko. Kad smo to podesili više nije bilo problema. A što se tiče zatezanja, nama su rekli da zategnemo koliko ide. Pa tako i radimo. Evo nadam se da sam bar malo pomogla. Pozdrav

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: Tobi me ne čini sretnom:(

    Pliz, može mi netko odgovoriti na ovo pitanje iz mog prvog posta, važno mi je?

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Kad je svezan i drži glavu ravno, iza glave (između glave i naslona) ima mjesta taman za staviti npr. jastučić. Smijem li to napraviti?
    Plus, kako rješavate problem spavanja, kad dijete zaspe u sjedalici u smjeru vožnje, a glavica mu se klatari prema prsima?

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno Re: Tobi me ne čini sretnom:(

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Plus, kako rješavate problem spavanja, kad dijete zaspe u sjedalici u smjeru vožnje, a glavica mu se klatari prema prsima?
    čuj, ne znam odgovor na tvoje pitanje (ja imam roemera), ali jučer sam pogledala tobi-cu kod frendice u autu i zaista sam sretna da nisam ipak nju kupila. baš za ovo što kažeš... nagib za spavanje u tobi-ju je, čini mi se, jednak nagibu za sjedenje u roemeru :shock: !

    kod položaja za spavanje u roemeru rok je pod kutom od 45°, skoro pa kao u 'jajetu' i glava mu nikud ne pada...

    ne znam što bih ti rekla :/ ...

  6. #56
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno Re: Tobi me ne čini sretnom:(

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Plus, kako rješavate problem spavanja, kad dijete zaspe u sjedalici u smjeru vožnje, a glavica mu se klatari prema prsima?
    Zar ne ide Tobi u poluležeći položaj?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Luna, ne brini, moj kad zaspe i glava mu padne, ja izvučem sjedalicu u ležeći položaj. ako je glava još 'među koljenima' on ju sam u snu nakon nekog vremena zabaci i nasloni kako mu već paše.
    isprva me to doslovce izluđivalo i na sve sam načine mu gurala glavu nazad čime bih ga samo rasplakala i probudila
    i ono što kažeš da dijetetu možeš ugurati jastuk između glave i naslona te baš ne razumijem? možda se djetetu ne da naslanjati
    inače, ja volim svoj tobi

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj cherry prvotno napisa
    Luna, ne brini, moj kad zaspe i glava mu padne, ja izvučem sjedalicu u ležeći položaj.
    Kako to izvedeš?

    Od onih 5 položaja, mislim da je u najnižem, ali svejedno je to gotovo skroz okomito. :/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    hm? meni je to negdje na 45.
    možda je stvar u autu, nemam pojma...
    ma i nije, mi imamo clio, a baš je njemu ta stražnja klupa ružno nagnuta, tako da kad se nasloniš iza imaš osjećaj da si nagnut prema naprijed

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    17

    Početno

    Stvar je u autu... mi smo Tobi koristili u tri različita automobila i niti u jednom položaji nisu bili isti. Savršeno sjeda u Picasso i ležeći položaj je baš onako kao u jajetu. U druga dva automobila su ležeći položaji bili skoro okomiti.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Auto je Mazda Premacy.

    cherry, kad ćeš imati vremena, jel može slikica kako izgleda nagib kod vas - iz profila?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    bok cure, moj skromni prilog raspravi:
    -Tobi - prvi kojeg smo kupili se rastavio tamo na savu postolja, pisala sam o tome nekad prije, pa smo ga uspjesno zamijenili, i sad se ovaj novi jaaako malo malecno rastavio tako da ga nemam potrebe mijenjati. Maka (19 mj, 11 kg) opce ne cini sretnim. Neudoban mu je, i cim nije perfektno raspolozen, protestira. Lezeci polozaj je skoro okomit, auto je Mazda 626.
    -romer duo plus isofix mu je puuuno udobniji, pogotovo sto smo kupili onu (zlatom vezenu)ljetnu presvlaku(400kn!!), pa ne sjedi na plastici nego na frotiru. Voli u njega sjesti, fino spava, doduse stavljam pod lijevu ili desnu stranu, kak mu vec padne glavica, pelenu sfrkanu u valjak. Lezeci polozaj je puno lezeciji od tobija, auto je mazda 6.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    47

    Početno

    i mi smo danas skoro kupili Tobijicu, ali ...nešto me vuklo na forum da još malo istražim. Mm je tužan jer sada misli da opet nešto izmišljam i gunđam i da je moja neodlučnost opet isplivala na površinu, ali što da radim kad želim maksimalnu sigurnost i udobnost.. dakle: gdje ima tih romerica u osijeku? ima li ih uopće??? ili Priori xp da uzmem? upoooomoć!!!!!!!!!!!!


    eh,da, nismo mogli doći na pregled as 17.2. da se konzultiramo jer nismo bili u gradu. Kada će biti neki idući?

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj cherry prvotno napisa
    hm? meni je to negdje na 45.
    možda je stvar u autu, nemam pojma...
    ma i nije, mi imamo clio,
    kak :? ?
    ja sam baš uspoređivala tobi-cu u frendičinom cliu i roemera u mojoj corsi i nagib je neusporediv!
    nagib u cliu je tek nešto malo manji od 90°...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    ajde, baš ću probati slikati za vikend

  16. #66
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    ma kak ne ide u poluležeći položaj?
    mislim da tip auta ne bi smio igrat ulogu za takve stvari.

    meni je to i u corsi i u passatu na 45°
    čim zaspi ili ako znam da će spavat stavim ju u taj najniži položaj i nikam joj se glava ne klatari!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Slikat ću ga danas.

  18. #68
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Ajde please, bas me zanima, iako ja vjerujem tvojoj procjeni, a kako vidim, nisi ni sama u njoj. :/

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    a ne znam... možda moja frendica nije montirala sjedalicu dobro...

    i još sam jednu zamjerku tobi-ci našla - jaaaaaako je visoka (pogotovo za male aute). i ona mi isto kaže da svaki put kad stavlja malu u nju, ili ju vadi, zvizne joj glavom u krov auta ...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Evo slikica - to je od 5 položaj najpolegnutiji... :/

    http://public.fotki.com/Tristana/kal...aca/43036.html

    http://public.fotki.com/Tristana/kal...aca/43037.html

    http://public.fotki.com/Tristana/kal...aca/43039.html

    http://public.fotki.com/Tristana/kal...aca/43041.html

    miha, ovaj zadnji problem, na sreću, nemamo. Mazda je fakat visoka.

    Moram napomenuti da smo problem s remenjem nekako sredili, uspijemo zategnuti koliko treba i sve je ok...Glavu naslanja, tako da je riješen i problem rupe, trenutno me još muči samo ovo s nagibom - ali sam sve zadovoljnija sjedalicom.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ajde bubimira stavi ti slike da vidim razliku.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    miha, ovaj zadnji problem, na sreću, nemamo. Mazda je fakat visoka.
    ovo je fakat kao pod 90° :shock: ... imam osjećaj da je naš roemer polegnutiji kad je u 'sjedećem' položaju...

    a ovo za visinu - da. mislim da tu ipak ima bitne razlike od auta do auta. tobica je prilično glomazna, a clio je manji od premacy-a...

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    sad sam pretražila cijeli komp i izgleda da je ovo jedina fotka Rok-a u sjedalici (morat ću se angažirat...)

    tek za usporedbu...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Vjerojatno ti se još više čini jer Kaleb nije naslonio glavu...Ako pogledaš donji dio, skužit ćeš da su "leđa" sjedalice (donji dio) dosta odmaknuta i kad se on nasloni, kuži se nagib (budem slikala i kad je skroz okomito, da vidite razliku). Ipak, to je još uvijek prilično okomito.

    Baš me zanima kako je kod bubimire, ako i ona stavi sliku.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sad vidim sliku - da, to je skroz druga priča.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Mi imamo Tobi i više smo nego zadovoljni.Odlično se fiksira i nemamo problema sa nikakvim žuljanjem niti sa preslabo zategnutim remenima.Ocjena čista desetka!

  27. #77
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Vjerojatno ti se još više čini jer Kaleb nije naslonio glavu...Ako pogledaš donji dio, skužit ćeš da su "leđa" sjedalice (donji dio) dosta odmaknuta i kad se on nasloni, kuži se nagib (budem slikala i kad je skroz okomito, da vidite razliku). Ipak, to je još uvijek prilično okomito.

    Baš me zanima kako je kod bubimire, ako i ona stavi sliku.
    pa čuj, sad kad vidim tvoje slike i nije baš neka razlika. sam kaj kad gledaš dijete od napred u tom položaju i nije tako okomit kako se to ovdje čini.
    meni je v stvarno zavaljena u stolac kad ju polegnem.
    al pazi, školjka izgleda da je pod manjim nagibom, al stolac tj. sjedalo unutar školjke je ipak okomitije. ne?

    ajd probat ću slikat kad uhvatim vremena pa stavim i ja fotke za kojih 8 dana

  28. #78
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Pa ako su Tobi tako lose...a dosta sam loseg procitala onda mi ne samo da smo dali 1700 kn za stolicu nego smo dodali jos 300 kn na posebno limitirano safari izdanje
    http://www.babycare.nl/popup_image.php?pID=765

    Jos smo maleni za "safari"...ali tu je to i nadamo se dobrim rezultatima.
    Bilo bi ok da sA svi nezadovoljni tobi stolicama okupe i uloze jednu veliku reklamaciju ili upozorenje ako je tako lose...pa da vise nema onih koji padaju na izgled.

  29. #79
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Pa ja ne mislim da su Tobi lose.
    Ali ocigledno ima stvari kojima neki korisnici nisu zadovoljni (remenje, nagib). A nekima je sve super.
    Dakle, svodi se na ono, probaj i odluci.

    (Posto sam se dvoumila izmedju Tobija i Roemer Kinga, meni osobno je ovo bilo dovoljno da King prevagne).

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Evo, ja sam sve zadovoljnija Tobijem. :D

  31. #81
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Mi smo jako zadovoljni Tobijem, zategnemo koliko ide, Jakob nikad ne gunđa, jedini broblem zna biti remenje koje se ne zategne podjednako. Onda izvlačim do kraja van, malo se pomučim ali uspijemo nekako. Sve ostalo mi je super.
    Jako ju je lako montirati, ne popusti mjesecima...

  32. #82
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    A drago mi je za cuti da ste sada zadovoljni.Mi jos malo i u svoju Tobi...a do onda citamo vase komentare.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pripremi se na malo živciranja s remenima, ali kad ih prokužiš onda se stvar bitno pojednostavni.

    Glavoklatarenje ćemo riješiti s onim jastukom u obliku slova C.

    Pustilo me razočaranje i sad joj se opet divim jer je stvarno savršeno lijepa. A i istina je da ima dobre ocjene. Ima Nika pravo, ja koji put pretjerano dramim na prvu loptu.

  34. #84
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Ne bih ja to nazvala dramljenjem - od slicne boljke patim i ja. Kad se necemu radujem, a to slovi kao kvalitetno i skupo, kupim to, posteno i platim, onda me sve manje od savrsenstva deprimira. Ali brzo me to prodje.
    Drago mi je da ste zadovoljni.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •