Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 256

Tema: Izuvate li cipele u kuci/stanu?

  1. #1
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno Izuvate li cipele u kuci/stanu?

    Mi skidamo, tako smo i ja i MM navikli od malena. Moja strina je puljanka i ona i amidza ne skidaju cipele. Ja se nikada kod njih kao dijete nisam osjecala ugodno, jedva sam cekala da izadjem.

    Dosta amerikanaca prakticira izuvanje sto me iznenadjuje. Ja nemogu zamisliti da udjem u kucu u cipelama pogotovo sada zbog djece. Cak kada nabrzinu nekada preletim preko stana poslije generalno brisanje poda. :/

    Jos kada vidim psecu kakicu, hrakotinu na trotoaru. Jos kada moram na javni WC...arrrrrrrrrrrr

    Ahmed cesto nesto pojede sa poda pa mogu biti sigurna da nece nista drugo mu dospiti usta osim dlake. 8) Djeca se igraju na podu, valjamo se svi djuture, najvise vremena provodimo na podu.

    Skidate li vi cipele ili ne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je takva sramota kad mi netko dođe doma i hoće skinuti cipele, ja to u životu nisam vidjela da netko radi dok nisam došla na faks i susrela se s različitmi, meni čudnim, običajima.

    Dakle, kod mene nitko ne skida cipele.

  3. #3
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja se jedino kod sebe u stanu ne izuvam , ali od svih drugih to trazim , pa cak i od MM . Jedina ja imam pravo hodat po kuci u patikama , otkud mi to pravo ne znam , ali eto .Jos uvijek nemamo djece pa mozda zbog toga ..
    I kod svih mojih prijatelja se izuva ,a I Svedjani imaju taj obicaj da ne hodaju obuveni po svojim i tudjim domovima .

    Jedino ako je u pitanju neko vece okupljanje , rodjendan ili sl. instistiram da gosti ostanu obuveni . Ipak se vecina njih fino dotjera , fotografisemo se , izlazi se na terasu pusiti , dosta se stoji tako da mi izuvanje bas ne ide uz takve situacije :/

  4. #4
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Meni je takva sramota kad mi netko dođe doma i hoće skinuti cipele, ja to u životu nisam vidjela da netko radi dok nisam došla na faks i susrela se s različitmi, meni čudnim, običajima.

    Dakle, kod mene nitko ne skida cipele.
    Razumijem da ti je cudno. A zasto sramota?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ni kod mene se ne skida tj. ja skidam u papučama sam imam psa pa mi isto i on hoda po vani bos

  6. #6
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Kod nas je skidanje cipela pod normalno,naime Roko se još uvijek valja i igra po podu i nezamislivo mi je da hodamo obuveni,njega isto skidam još na ulaznim vratima. A i što se tiče gostiju,ja im samo lijepo kažem evo izvolite papuče,pa se oni htjeli-ne htjeli moraju izuti
    A i normalno mi je da svaka kuća ima svoja pravila,ja poštujem tuđa,pa isto tako očekujem i poštovanje mojih .

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni nije normalno kada vidim da netko hoda po stanu u cipelama...
    I volim da kad mi netko dođe u goste da se izuje. Ja po svom stanu znam prošetati i bosa, pa u krevet, a kaj mi treba da mi netko nanese smeće iz vana. Dijete mi se povlači po podovima i ne mogu zamisliti da glavu stavlja na pod po kojem je netko hodao zasranim i zapljuvanim cipelama.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ikod mene svi skidamo cipele, a kada nam dođu gosti većina ih se odmah sami izuva a tko ne ja samo dam papuče. Isto to poštujem i kad ja nekome dođem u kuću.

  9. #9
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Gostima prema izboru, iako više volim da se izuju Mi se uvijek izuvamo. Čak i u gostima. Ne osjećam se dovoljno ugodno sa cipelama na nogama. I oduvijek se čudim kad vidim na filmovima da si ljudi po stanu hodaju obuveni, al sam to svrstala u onu kategoriju poklapanja telefonske slušalice bez pozdrava (ma ko tako završava razgovor??)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    I kod mojih se izuva i izuvalo uvijek da nemislite da sam neodgojena
    samo sto je kod mene u kuci cca 80 kvadrata dnevni boravak i sve u tepihu koji je jako star perem ga 2-3 x godisnje i to moram zvati "ekipu za cisčenje"
    nehodam bosa jer bi isprljala čarape
    Kad dobijem dijete stavit cu laminat i izbacit psa van i onda se nece hodat u cipelama valjd

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Meni nije normalno kada vidim da netko hoda po stanu u cipelama...
    I volim da kad mi netko dođe u goste da se izuje. Ja po svom stanu znam prošetati i bosa, pa u krevet, a kaj mi treba da mi netko nanese smeće iz vana. Dijete mi se povlači po podovima i ne mogu zamisliti da glavu stavlja na pod po kojem je netko hodao zasranim i zapljuvanim cipelama.
    :shock: a ja sam ti bila obuvena i nisi mi ništa rekla!!!! i fućkaj ga sad, više me nikad nećeš zvat k sebi...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Meni je takva sramota kad mi netko dođe doma i hoće skinuti cipele, ja to u životu nisam vidjela da netko radi dok nisam došla na faks i susrela se s različitmi, meni čudnim, običajima.

    Dakle, kod mene nitko ne skida cipele.
    Razumijem da ti je cudno. A zasto sramota?
    Nekako mi izuvanje i prijateljski odnosi ne idu zajedno. U mom rodnom kraju, da tražim od gosta da se izuje, sigurno bi se uvrijedio. Isto tako i ja kod nekoga tko mi je blizak.

  13. #13
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U kući hodam bosa, dijete sam naučila da se izuje kad uđe u stan, a gosti se izuvaju samo ako oni na tome inzistiraju. Kad pozivam goste i ja sam u cipelama.

  14. #14
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Vidiš, a ja ne mogu zamislit da sam kod nekog od prijatelja a da se ne izujem. Iako..to je možda povezano s time da moram uložit veliki napor i koncentraciju u to da ne skvrčim desnu nogu i ne sjednem na nju što je meni jedini prirodan i opušten položaj
    I nikog ne osuđujem što se ne izuva. Samo se čudim

  15. #15
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja znam da kao djevojka nisam voljela da se izuvam kada bi isla kod nekoga (npr. sastanemo se kod nekog iz drustva , tu malo sjedimo pa cemo u grad ) .Imala sam osjecaj da je sva moja sarmantnost ostala u hodniku zajedno sa stiklama od 10 cm . Cim bih se izula postala bih neprimjetna , mala , nikakva

  16. #16
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi se izuvamo i ne mogu zamisliti da sjedim u cipelama u stanu (kao da sam svaki tren spremna za pokret ), nekako mi to nije domaća atmosfera. I prijatelji kad nam dolaze se izuvaju, jedino ako mi je tepih na pranju onda kažem da ostanu u cipelama, ali opet se većina izuje (samovoljno) i dobije papuče Kod drugih se izuvamo, osim ako inzistiraju da ostanemo u cipama...

  17. #17
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ja pričam više o nekim svakodnevnim posjetima. Izlasci i fešte nisu uključeni. A štikle od 10 cm ionako samo zauzimaju mjesto u ormariću za cipele

  18. #18
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Baš si sad nešto mislim...ja mrzim čak i papuče imat na nogama. Dragi Lastane, da li sam ja čudna?

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Izuvamo se čim uđemo u stan,volim da je pod(kao i sve ostalo)savšeno čist i iz tog razloga su pločice svjetle,pa se svaka sitnica vidi.Volim hodati bosa,kao i moja kći i zato svaki dan usisam i prebrišem pod što mi nije nikakav problem.Užasavam se pomisli da mi bilo tko baulja po stanu u cipelama,a ja ili moje dijete poslije tuda bose,stoga se i svi gosti izuvaju isto kao što i puše na balkonu(ako baš moraju).Kuća nije ulica i ne vidim razloga zašto bi bilo čudno ili čak sramotno tražiti od gostiju da se izuju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Ja se u gostima uvijek izujem (ne bi li i oni kod mene, ali nitko nije skužio poruku). Meni je to nekako znak poštovanja kad ulaziš u tuđu kuću.
    Otkad imamo malog gricka, a ne patim od dezinfekcije stvari koje stavlja u usta, to mi je osobit problem. Sad vidim da neki ljudi to sasvim drugačije doživljavaju

  21. #21
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mi doma nosimo papuce, ali ne trazimo nikog da se izuva, dapace draze mi je da gosti ostanu u cipelama

    a kad idem kod nekog ko trazi izuvanje naravno da to postujem, iako mi nije ugodno (ak mi daju slape ok, ak moram bit bosa onda mi smeta)

  22. #22
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se doma ne izuvam. niti dozvoljavam izuvanje. u tuđoj kući obično pitam jel treba (iako ne volim ).

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja se doma ne izuvam. niti dozvoljavam izuvanje. u tuđoj kući obično pitam jel treba (iako ne volim ).
    Ja znam da se onima koji pitaju baš i ne izuva, pa ipak kažem ne treba Imali smo neke poznanike koje sam 2 puta zamolila da se izuju, a to je protumačeno da smo mi jako "umišljeni i posebni " i više nisu došli. MM je tad zabranio da molim goste da se izuju .

  24. #24
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    mi doma nosimo papuce, ali ne trazimo nikog da se izuva, dapace draze mi je da gosti ostanu u cipelama
    Također!

    Citiraj pujica prvotno napisa
    a kad idem kod nekog ko trazi izuvanje naravno da to postujem, iako mi nije ugodno (ak mi daju slape ok, ak moram bit bosa onda mi smeta)
    Ja sam čak rađe bosa (mislim, u čarapama), jer kad pomislim "tko li je već sve nosio te papuče prije mene", smrkne mi se. :/

    Moji svekiji su preopsjednuti tim izuvanjem, ja fraze dobijem od toga.

  25. #25
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Da, izuvamo se jer nam se ne svidja unositi sve ono cega vani ima u stan. Uzivamo u svojim slapicama
    Gosti koji su nam cesto u posjeti takodjer se izuvaju (jer samo tako zele) i imaju svoje papuce - a oni koji dodju rjedje, ne izuvaju se. Kad dodje dijete i propuze - izuvanje ce postati obavezno za sve. 8)

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Meni nije normalno kada vidim da netko hoda po stanu u cipelama...
    I volim da kad mi netko dođe u goste da se izuje. Ja po svom stanu znam prošetati i bosa, pa u krevet, a kaj mi treba da mi netko nanese smeće iz vana. Dijete mi se povlači po podovima i ne mogu zamisliti da glavu stavlja na pod po kojem je netko hodao zasranim i zapljuvanim cipelama.
    :shock: a ja sam ti bila obuvena i nisi mi ništa rekla!!!! i fućkaj ga sad, više me nikad nećeš zvat k sebi...
    Pa nisam baš toliko stroga . I nisi ni prva ni zadnja koja je bila obuvena, ali nisi hodala u cipelama po tepihu .
    I zvat ću te opet na kavu .
    Laminat se lako obriše...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    u kuhinju mogu u cipelama

    u spavaću ,ne puštam

    u boravak ,ako su mi simpatiči i očekijem kad je vani kiša, bljuzga i sl da se cipele skinu

  28. #28
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Kod mene se svi izuvaju, osim ako je neko općenarodno veselje s puno ljudi pa ponestane šlapica. Ali sad sam već opskrbljena ko neki manji dućan šlapa!

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    u boravak ,ako su mi simpatiči


    kaj drugo mogu reći? nisam se izula!

  30. #30
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Uvijek se izuvamo i to zahtijevam i od gostiju. Imam foru za ljude koji mi prvi put ulaze: pokažem na papuče i kažem "Slobodno se raskomotite!"
    Uvreda mi je kad netko prvi put umaršira obuven u moj dom bez da pita dal smije ostati u cipelama (ne daj bože blatnjavim čizmama).

  31. #31
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ja se uvijek izuvam kad negdje dođem,a kod mene prijatelji i rodbina se izuvaju, a svi ostali ne.

  32. #32
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Ja se uvijek izuvam kad negdje dođem,a kod mene prijatelji i rodbina se izuvaju, a svi ostali ne.
    a koji su to "ostali"?

  33. #33
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Poznanici, slučajni namjernici i neprijatelji.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Poznanici, slučajni namjernici i neprijatelji.
    ja bi bas te natjerala da se izuju, jer ko zna u kakvo su go*no ugazili prije dolaska k meni

  35. #35
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Pa to je zato da čim prije odu od mene.

  36. #36
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mi se doma odmah izuvamo.
    Dok je Vanja puzala sve smo izuvali, sad kad je veća u blagavaonu nam ulaze obuveni, dalje u DB uglavnom izuvamo, ali ako je neka fešta, dolazi više ljudi ili baš nismo toliko bliski s tim ljudima onda ih ne izuvamo.
    U spavaćim sobama mi nemaju što tražiti ni obuveni ni bosi.
    Ali ljeti uglavnom ne izuvam nikoga, nema mi goreg nego kad mi netko pljacka golim, znojnom nogama po stanu, neka rađe svoj znoj ostavi u svojim cipelama.
    Kad dođem kod nekog pitam da li da se izujem, sve ovisi kakva su pravila u toj kući.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Izuvamo se u gostima obavezno, istoto tako zamolimo goste da se izuju kod nas.
    U stvari to mi je znak pristojnosti i uviđavnosti prema činjenici da imam djecu, i da mi se život velikim dijelom odigrava na podu.
    Ima iznimaka, ali nakon njih obavezno brišemo podove nakon posjete.
    Jednostavno nije higijenski da mi hodaju po stanu u cipelama, a da nakon toga po podu puzaju djeca.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Obavezno se izuvaju. Nemaju izbora, jer im se odmah cim udju daju papuce (imam ih 10tak i redovno perem). Oni koji su cesti gosti (bake, djedovi, teta, ujo) imaju svoje papuce. Ne skidaju se jedino "nepoznati", tipa: serviseri, majstori...ali za njima odmah operem pod barem onim vlaznim krpama iz DM-a.

    Cesto hodamo bosi, pa u krevet, na kauc...I H se zna valjati po podu, a i pojesti ako nesto zgodno nadje...

    Ja uvijek pitam da li se trebam izuti kada negdje dodjem.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    Izuvamo se svi koji smo u kućanstvu što će reći da i kikača učimo da to radi. No mali je već naučio i obrisati noge pred vratima. Jednostavno je to vidio od nas, bila mu je fora i tako je krenulo. Kad dođemo kod nekoga u goste izuvanje je isto tako obavezno - osim kad DOMAČICA ne inzistira na tome da za to nema potrebe. Recimo jedna moja frendica koja je vrlo komotna po tom pitanju jer joj se ne da čistiti i ima tetu čistilicu koja joj dolazi 2x tjedno. Njojje svejedno da li se izuvamo ili ne. Međutim izuvaje s moje strane je uvijek obavezno kada pada kiša, snijeg ili jednostavno kad znam da su mi cipele prljava.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Ja se svugdje izuvam,ali isto tražim i od svojih gostiju...
    Jednostavno to je kod mene tako i nema druge...
    da mi sad netko dođe i prošeta u prljavim cipelama a ja ću ribat za njim,a ne...nema toga...
    i nije me sram nikom reči da skida cipele...moja kuća,moja pravila

  41. #41
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Obavezno se izuvaju. Nemaju izbora, jer im se odmah cim udju daju papuce (imam ih 10tak i redovno perem). Oni koji su cesti gosti (bake, djedovi, teta, ujo) imaju svoje papuce. Ne skidaju se jedino "nepoznati", tipa: serviseri, majstori...ali za njima odmah operem pod barem onim vlaznim krpama iz DM-a.

    Cesto hodamo bosi, pa u krevet, na kauc...I H se zna valjati po podu, a i pojesti ako nesto zgodno nadje...

    Ja uvijek pitam da li se trebam izuti kada negdje dodjem.
    isto kao i kod nas
    ne znam, meni je nepojmljivo, pogotovo od kada imam dijete, da se ulazi u cipelama

  42. #42
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Mi smo doma u papučama ali gosti i prijatelji se ne izuvaju, niti bi to tražila od njih

  43. #43
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    mi smo u šlapama (sada sam u josienim copatkima, obožavam ih)
    gostima dajem šlape (koje se redovno peru), ako žele biti bosi - ok
    kod drugih se skidam i tražim šlape
    koma mi je vidjeti amere u filmovima kak se sa cipelama legnu na krevet

  44. #44
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Doma hodamo bosi ili u papucama. Sto se gostiju tice, ni kod koga se ne izuvam, niti se tko kod nas izuva. (Tu ne ubrajam odlazak kod svekija gdje ostanemo pola dana). Ja se to niti ne sjetim pitati, to kod nas ocigledno nije obicaj. :? Sad vidim da bi kod vas ispala bezobrazna i neuvidjavna, ali meni to ne bi bilo ni na kraj pameti, osim ako idem gaziti na tapet. Naravno, da mi se skrene paznja, izula bih se...
    Kad mi dolaze gosti, meni je i draze da su u cipelama, radije cu i prati za njima nego ih izuvati. Ne znam imaju li problema sa znojnim, mirisljavim nogama i carapama - a ne zelim ni saznati. Sto ne mora uopce biti vezano s higijenom - ja mislim da bi radije isla doma nego se izula kod nekog nakon recimo radnog dana u najlonkama. :/

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ili recimo traže te da se izuješ a ti nisi nalakirala sve nokte na nogama.

    Mi se izuvamo i nosimo šlape po kući, a gosti se ne izuvaju.

  46. #46
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Mi se izuvamo i također nosimo šlape po stanu. Neki gosti obuku šlape, neki se samo izuju, iako to od nikoga ne tražimo izričito! Bilo bi glupo.

  47. #47
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Mi se izuvamo i također nosimo šlape po stanu. Neki gosti obuku šlape, neki se samo izuju, iako to od nikoga ne tražimo izričito! Bilo bi glupo.

  48. #48
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Re: Izuvate li cipele u kuci/stanu?

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    ...
    Jos kada vidim psecu kakicu, hrakotinu na trotoaru. Jos kada moram na javni WC...arrrrrrrrrrrr
    ...
    Evo, i meni je upravo ovo razlog zasto se izuvam i zamolim goste da se izuju (imam spremne papuce). Kuca je kuca, vani je vani, postujem svacije navike ali pomisao na kakce, hrakce ili ono sto ovdasnji rekreativni vikend-pijanci ispovracaju i sto mi po kuci nanesu cipele me uzasava. Svjesna sam da se od toga ne mogu 100% zastiti, ali bar onda onoliko koliko je do mene.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Pošto Duju mući alergija i astma u stanu nemamo tepihe a parket mi je lagano za održavati pa mi je svejedno dal` će se gosti izuvati il ne.
    Logično mi je ukoliko je vani bljuzga ili je stao u go#no do koljena da će se ta osoba izuti...
    Ja hodam kak stignem, uglavnom u čarapama, jer nikad neznam di mi je druga šlapa

  50. #50
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    U mom gradu nitko ne prakticira taj običaj i vrlo bi se začudili da ih netko zamoli da skinu cipele? Osobno bi mi bilo jako neugodno skidati cipele i oblačiti tuđe papuče prilikom posjete.
    Doma svi skačemo i molimo goste koji žele skidati cipele (uglavnom nisu iz Dalmacije) da NE skidaju cipele kad ulaze u dnevni boravak jer nama je pogled na nečije čarape ili u ljeto pogled na bose noge neugodan, a takvi su običaji i kod svih mojih frendova.

    Inače imam bebu, puzavca, brišem pod...ali čisto sumnjam da će mu za imunitet škoditi da tu i tamo pokupi kakvu dlaku s poda. Naravno ukućani zbog udobnosti i komoda hodaju u papučama, klompama, šlapama, japankama...po kući (ali i po dvorištu).

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •