Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: zavrtanje pelene

  1. #1
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno zavrtanje pelene

    lucija je u posljednje vrijeme stalno mokra, pelena joj se iznad cicka zavrne, okrene naopako tako da platneni dio bude okrenut prema vani, tj. prema bodiju, i malo pomalo, bodi povuce vlagu, pa hulahop, pa hlacice.... moram napomenuti da je ona velika upisanka, i da je mijenjam jako cesto. straznji dio pelene bude suh, a svejedno promoci prema gore. znam da se to dogadja zato jer se ona stalno dize, vrti, okrece, pa se pelena zbije i formira tako da joj ne smeta. zanima me samo imate li kakav trick kako to sprijeciti :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    nemam ti savjet, mi smo koristili pampers i libero i ako je bila odgovarajuća veličina-ne premale ni prevelike, nikad ne bi promičilo.
    Paulo je bio popišanko i njemu bi i Pampers promočio preko noći koji put .
    platnene smo koristili samo preko i to vrlo kratko

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    h.m., jel to koristis kushiese ili platnene + gacice?
    ako je ovo drugo, probaj bolje ugurati pelenu pod gacice, a ako su kushiesi u pitanju, onda isto probaj zalijepiti vise uz onaj gornji dio cicka, (jer je jako sirok pa se moze izvrnuti ako zalijepis nize), tako se ne bi smjele izvrtati.
    i uvali jos koji ulozak ili tetru za noc .

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    h.m., mozda je malo pretijesno stisnes u struku pa se zavrti prema van, a mozda je i pelena vec premala pa prenisko sjeda u struku i zafrce se :?

    kakve gacice koristis? ja sam imala nekoliko wrap-around gacica i to mi se cesto desavalo kod njih, i dosta me zivciralo.

  5. #5
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    mamaJu i ancice, vjerovatno je kombinacija vise faktora koje ste nabrojale, a najprije da lucija polako "kipi" iz pelene (sunce moje debelo, vec je uhvatila 9 i po kila). imamo kushies AIO, i zbog zavrtanja sam ih pokusala stegnuti sto vise misleci da se tako nece moci zavrnutu, a zapravo sam dobila suprotan efekt - da su se stalno zavrtale. probat cu lijepit cicak sto vise i sto labavije dok nam ne stigne nova tura pelena (vec smo ih narucili ) thanx na savjetima!

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    h.m. po kilazi je Luce zrela za nove pelene , a bome i Hanna .
    tocno tako ih i ja sad zalijepim-labavo i visoko, tako bude ok i ne pustaju .
    Ancice, ja imam samo wrap around (na cicak) i nikad mi se nisu zavrtale :? .

  7. #7
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    mJ, mozda si u pravu, mozda mi se nisu frkale :? al su cesto procurile po rubovima ako bi koji komadic pelene provirio. mada, to je bilo kada su bebaci bili malo veci pa su mozda i pelene bile malo na knap u usporedbi sa gacicama (nisu bile ista marka).

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ma da, moguce, meni su takve jedino par puta propustile po noci, kad nisam stavila dovoljno debelo, ali ne po rubovima nego preko gacica (jer imam one "disuce " ).
    valjda sam magistrirala zakopcavanje , pa mi sa strane nikad ne pusta (sto se ponekad dogadjalo s pampersom).

  9. #9
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    :shock: meni bruna već 5 mjeseci ne stane u tu veličinu :shock: nego dijeli velike s bratom

  10. #10
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    :shock: Ni meni Nola, iako jos nema 9 kila, sunce mamino sitnicko

  11. #11
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    MJ, samo da javim da sistem "labavo i visoko" pali otkako se tako zakopcamo, nismo bili upisani niti jednom a sto se kilaze tice - i meni se vec prije dva mjeseca ucinilo da lucija vise ne moze stati u njih (ali ja sam uz njihov ulozak trpala i debeli kamarisov). tada smo izbacili ulozak, i narucili nove (ali najsporijom dostavom). i to nekako funkcionira, nisu joj tijesne, uske, iako jedva cekam nove a onda cemo s ovima na burzu

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    h.m, super 8) .
    ja jos uvijek tim sistemom uguram moju bucku u njih, mada je sad vec na nekih 9,5 kg , ali sad su vec zbilja knap.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •