Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 297

Tema: 39+ (3. dio)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    Hvala svima na dobrodoslici

    Snjezana tek sad sam unatrag citala postove i nasla tvoju pricu... Please, nemoj da te moj slucaj na bilo koji nacin obeshrabri, zabrine, ili bilo sta drugo. Kako sam se samo iznervirala, covek nehotice moze ispasti ko slon u staklenoj radnji. Zato tebi posvecujem ovaj post sa bezbroj zelja za malim slatkim blizancicima... Beta ti je kazes 26.10. To ti je tu negde bas oko mog rodj. i oko pocetka moje borbe za eskimcice... Drzim palceve za ogrooomnu betu :D

    Jill

  2. #2
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Maya, kad si naručena na uzv pregled?

  3. #3
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Pozdrav i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ klubu 39+!!!!

    Ima li koja od vas informaciju koliko kod nas kosta maticna mlijec i u kojoj formi se moze kupiti??

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Što se tiče matične mliječi meni su je nudili u Ljekarni Filipović, mislim da su rekli da je cca 1.000,00 kn (no ne sjećam se koja je količina i koliko dugo bi potrajala). Nazovi ih, pripremaju oni sami i još neke stvari, no stvarno se sada ne sjećam točno o čemu se radi.

  5. #5
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    bebomanka, ja dajem 100 kn za kutiju pastila, to je podnošljivo za konzumiranje, u pakovanju ima ... neznam...valjda 50 kom. alec ti konzumira matičnu u prahu, stavlja se pod jezik (isprobala), to je grooozno. Ovu u pastilama koristim već sigurno 3 mjeseca.

  6. #6
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Hvala cure na informacijama...
    A sad jos jedno pitanje: moze li maticna mlijec biti opasna po endometriozu??Posto je pitanje imuniteta...nije li za bujanje endometrioze vazan jak imunitet??

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Danas je bio UZV. Sutra opet. Nije mi znao reci hoce li punkcija biti u subotu ili u ponedjeljak. Vidla sam na listi da pise po 4 folikula na oba jajnika znaci (. Pa kak mi je onda prekjucer rekao: "Imat cemo jedno 3 stanice".... Hm???

    Uglavnom kad sam vidla tih 8 folikula malo me sve to dignulo. Koliko sam informirana mogu biti i prazni... ali ipakih vidi 8

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Ova zagrada (. je bila..... znaci 8 folikula

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Joj, Maya, super!!! Baš mi je drago zbog tebe. :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    bebomanka,
    nemam osobna iskustva, no kada slozim 1 recenicu na osnovi statisaticki dominantnih info koje kaze "dr. Google" dobijem slijedece: endometrioza se "hrani" estrogenima a royal jelly, tj. maticna mlijec, ima estrogensko djelovanje pa se zbog toga ne preporucuje u slucajevima endometrioze.


    Sretno cure!!!

  11. #11
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    lilium to sam pretpostavljala,hvala ti!

  12. #12
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Maya Zg~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da folikulici i dalje lijepo rastu!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Evo, da izvijestim o svojoj današnjoj folikulometriji (7 dc). Da podsjetim, ovaj puta planira se IVF - prirodnjak. Endometrij tanak, folikul na desnom jajniku veličine 10mm, ponovo na folikulometriju u subotu.
    Pitanja nisam uspjela postaviti, rekao da ga pitam u subotu (SD, dr. B.). Malo sam razočarana. Vidjet ćemo što će u subotu biti.
    Endometrij je bio ok - 7 mm (10 dc), trolinijski, očito jedino na pregledu koji je prethodio 1. IVF.
    Opet ću uroniti u crne misli. Joj, joj...

  14. #14
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    MonaLisa, sretno u prirodnom~~~~~ ... i stvarno je prerano za crnjak, pa tek je 7-mi dc, meni 8. dc. bude folikul 10 - 12, a uvijek dobijem dobar embrij. Endometrij mora biti minimalno 6 mm, meni je dr. rekao ovako - napisao sam vam 6,2 mm (8-mi dan), ali na mjestima vam je 8 mm no mi pišemo najniže vrijednosti.
    MonaLisa, vjerujem da se kod tebe tek treba sve razviti, u subotu će biti drugačije.

  15. #15
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Mona Lisa ne brini, pa meni je zadnja dva puta punkcija bila na 17dc. A sto se endometrija tice-ima cura na forumu koje su zatrudnijele i sa tankm endometrijem a meni je uvijek super pa nista!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za daljnji napredak folikula i endica..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    tiki_a, bebomanka - hvala objema na podršci. Crnjak gledam s obzirom da je prethodna punkcija prošla bez izolirane js, a najviše se bojim mojih ciklusa koji variraju 23-29 dana. Znam da mi folikul može puknuti prije nego što dođem do punkcije, a htjela bih do nje doći makar samo zato da znam da je js bila, pa makar i nekvalitetna...

    Ali, ma što god da se ovaj put desilo, ne odustajem. Strpljenja imam, šteta samo što vrijeme curi...

  17. #17
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    MonaLisa, a zašto nisi na stimuliranom? Lakše mi je pitati nego tražiti...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Evo da vas i ja izvjestim. Ujutro na folikulometriji je dr.A bio malo neodlucan jer je jedan folikul vec velik a drugi bas i ne (danas je 10.dc)pa ne zna bi li punkcija bila u subotu ili ponedjeljak. Zezao me da sam sva naopaka jer bas bi nedjelja bila idealno. Pa me poslao u privatni lab vaditi E2. Onda sam opet u 12 isla k njemu s nalazom i ocijenio je da se ipak vade u subotu. Znaci da sam u subotu na punkciji. Dobila sam sve upute. Jedva cekam da i to prodje. Veceras treci put idem gore po štopericu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    tiki_a, bila sam ja prošli mjesec na stimuliranom. Klomifeni+gonali (5 dana klomifen 2x2, 3 dana po 1 Gonal, 4. dan 2 Gonala), a rezultat je bio samo jedan folikul (kao i u prirodnom ciklusu), a na punkciji nije uhvaćena js. Takav rezultat začudio i dr. B. Zato je odlučeno da sam idem na prirodnjak, a u 11. mjesecu na veću stimulaciju (tipa 3-4 Gonala dnevno).

  20. #20
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Uf....nesto se moje koke slabo javljaju..
    Maya zelim ti da se danas maximalno opustis i uzivas u ne-pikanju!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za sutrasnju uspjesnu punkciju i prekrasne JS!!

    Mona Lisa kako si?~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    sekica,ZO,tiki...i sve ostale~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ navratite malo..

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno Re: bebomanka

    Bebomanka žališ se što se mi ostale iz kluba slabo javljamo!

    Uf....a što ćeš kada nemamo ništa lijepoga za napisati ali tu smo i pratimo situaciju.
    Ti si nam trenutno jedina nada koja nam treba osvijetliti obraz!

    Zato samo naprijed po pozitivnu betu!
    Vibram ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    bebomanka, sve vibre sam usmjerila tebi, cekam pozitivnu betu, a onda tulum.
    kao sto i didicro kaze, nista lijepo nemam ni ja za pisati. danas na uzv nadjen samo jedan manji folikul. u utorak idem ponovo al sam uzasno razocarana i sumnjam da ce biti ista od ovog ciklusa. doc je isto zbunjen i neznam vise sta da vam kazem :?
    probat cu ne razmisljat ovaj vikend, odmoriti se pa onda smisliti sta dalje.
    svima

  23. #23
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    bebomanka, i ja bi malo više akcija i pričanja ovih dana, ali kako didicro kaže dosta lošeg se izdogađalo u zadnje vrijeme, pa se cure malo povukle. I ja svako malo virnem i kao da se ništa ne događa, danas sam imala osjećaj da nas je par koji smo tu, ali kad sam malo pobrojila samo poznate, nabrojila do 15 :D
    bebomanka, za ugodan i miran san i da nam u ponedjeljak javiš veliki plus~~~~~

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Evo mene, evo... Mišljah se sutra ujutro javiti, nakon folikulometrije. A danas i tako u gužvi s poslom pa nešto baš i ne stižem.

    Vrijeme mi prolazi radeći, a u glavi non-stop vrćenje što će sutra bit, što će bit sljedeći tjedan, hoću li doć' do punkcije, hoću li... pa imam osjećaj da bih se trenutno mogla samo jadati ovdje.

    A gledam se danas 8) , bože dragi, prihvaćam nove poslove k'o od šuba (uz redovan posao) i razmišljam sad kako sve stić' :? (jer već sad sam u minusu s vremenom, al' s obzirom na planirane MPO-e... neka... sve će se to stić'. Bar čovjek ne mora razmišljati hoće li i kada moć sljedeći put skupit neku lovu.

    Trenutno se radujem zakazanoj zagrebačkoj kavici, jer mislim da ću nakon upoznavanja cura, posebno mojih vršnjakinja (nek mi djevojčice oproste),sve nekako lakše podnašati.

    Pusa svima.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Hvala na podršci...

    ~~~~~~~~~~~~~~ za bebomanku

    Danas ja odmaram. Samo sam otisla po recepte za utrice i ceporex. Škrtost, kaj cete? A zakaj da kupim i ono kaj mogu dobiti ovak? Bolje si za 200kn kupim nekaj konkretno kaj se moze opipati. Nadam se da cu sutra biti u stanju javiti vam koliko ima stanica i kakve su....

  26. #26
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Maya, ja sam jučer bila kod svoje dr. zbog bakterija i usput sam je molila za utrogestan, pa kad već plaćam pregled i uputnicu 30 kn da makar malo ušparam. Žena mi dala dvije kutije utrića i dvije kutije željeza. Nakon toliko postupaka sada već moram paziti da ušičarim i kod najjeftinijih lijekova. Za uspješnu punkciju sutra~~~~
    MonaLisa, u zadnjem postupku prije dva tjedna gužva na poslu, a odem često i na forum, ponekad mi je teško spojiti ovaj moj MPO angažman i posao, a ako nema posla nema ni MPO . I još naše godine, nesmiješ ni pauzu napraviti da ne bi bila starija . U zadnje vrijeme nas se okupilo ovdje više zrelih cura pa je i meni zbog toga lakše. Stalno sam mislila da sam ovdje jedina sa četvorkom i ...
    Sretno sutra na folikulometriji~~~~~ .. i ugodno na kavici!

  27. #27
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Citiraj MonaLisa prvotno napisa
    Trenutno se radujem zakazanoj zagrebačkoj kavici, jer mislim da ću nakon upoznavanja cura, posebno mojih vršnjakinja (nek mi djevojčice oproste),sve nekako lakše podnašati.
    Apropo kavice....dobro da si ju spomenula! Molim vas da uzmete foto aparate i da se slikate pa hocu slikice na vidjelo Valjda to mozete uciniti jednoj izoliranoj suborki...stvarno bi vas htjela imati "u vidu"

    Zahvaljujem svima skupa na vibricama...nadam se da ce uroditi plodom................

  28. #28
    vaya con dias

    Početno

    pozdrav,
    nisam isla prosli ciklus na vv, ali sad se ozbiljno spremam, u pon sam kod dr.A na pregledu pred ciklusom, citam vase postove i pitam se da li ta stimulacija koja mi slijedi, moze popravit stanje stvari ili ona stvori folikule bez "snage i energije"?!

  29. #29
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    vaya..a koja ti stimulacija slijedi..?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Bok svima. Jutros sam bila na folikulometriji (9 dc), folikul 12 mm; sljedeća folikulometrija u ponedjeljak...

    Dr. B. mi je odagnao (uspješno, bar za sad) crne misli; pitala sam ga zašto prethodna stimulacija nije dala rezultata pa mi je rekao da se i sam čudi, jer bi tu kombinaciju uvijek dao i svojoj vlastitoj ženi jer smatra da je to najbolja kombinacija za curu mojih godina (Ina33 bi rekla da je to njegov minimix: klomifen + Gonal). Iako bi normalna doza da žena nakon 4 banke prima stimulaciju tipa 5-6 gonala dnevno kroz 10 dana, no kaže puno je to i hormonalno i financijski. Uz to u mojim godinama da moram biti svjesna da se od nekih 13 js godišnje možda samo 2 uspiju oploditi (ako sam ga dobro shvatila; pa pretpostavljam da ona prethodno mora biti uhvaćena i da je normalne kvalitete), no da bi mi po mojim nalazima svaki doc rekao da je sve ok. :D

    Eto, kad završimo ovaj prirodnjak - slijedi dogovor kako i s čime dalje... Vidim da nije nekako za to da primim tih 50-60 Gonala i pretpostavit ću da je to za moje dobro. Neka on razmisli, meni je bitno da nešto uspijemo napraviti, a nije mi bed (dapače) ići svaki mjesec na prirodnjak.

    Zapravo, tek sad vidim da ja uvijek unaprijed računam na siguran neuspjeh. A zašto to radim?

  31. #31
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    MonaLisa samo naprijed!! To nam je u krvi da vec u naprijed razmisljamo na neuspjeh ali..kad vec imas par neuspjeha iza sebe, oni su jaci od svega...uspjeh je samo jedan san.......
    Vjeruj docu i opusti se a san ce se jednom ostvarit...... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Punkcija obavljena danas. 7 JS. Biti ce ICSI.

  33. #33
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Bravo Maya!! :D Znaci idu na blastice??~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se lijepo oplode!!!!!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    MonaLisa, maya ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    bebomanka ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    tiki_a ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  35. #35
    vaya con dias

    Početno

    bravo maya!
    :D
    meni je prva stimulacija, i opcenito prvi put sam u procesu. recite mi kako izgleda punkcija, da li je bolna i koliko traje?
    mislite li da cu dobiti jacu stimulaciju ili osrednju? koliko ste se vi prvi put morale pikati? Cemu sluzi sprej koji cu dobiti drugi tjedan?

  36. #36
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Citiraj MonaLisa prvotno napisa

    Zapravo, tek sad vidim da ja uvijek unaprijed računam na siguran neuspjeh. A zašto to radim?
    Monalisa, kao da si me citirala od neki dan, ali ne brini, takvo razmišljanje sigurno nije razlog mogućem neuspjehu. Drži se, sretno~~~~

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super, Maya, odličan rezultat!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Hvala curke. Ne znam da li ce ici na blastice. Vec u ponedjeljak je mozda transfer ili ce mi samo reci kad ce biti. Samo je dr rekao da ce biti ICSI... dalje nis ne znam.

    Vaya punkcija boli, nemrem drugo reci. Pred kraj sam im rekla da ja vise nemrem. Ali brzo se zaboravi. Cak me dr pohvalio da sam bila bolja nego je ocekivao! Dok sam bila na stolu mislila sam da mi je prvi i zadnji put. Vec sad ne mislim da je zadnji. Ako treba idem opet.

    Od stimulacije sam dobivala po 4 ampule Menopura i to 8 dana. Nekako je palo da bi idealno za punkciju bilo nedjelja (sutra) ali onda sam vadila estradiol i ipak je odlucio da idemo u subotu, tj. danas.[/quote]

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    cure, sretno

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Maya, super ~~~~~~~~~za uspjesan transfer.

  41. #41
    jtomasi5

    Početno

    Hvala Vam svima na dobrodošlici.

    Iz postova vidim da ste sve oko 39.-40-te godine. Ja imam 45,5. U 11. mjesecu idem na postupak kod dr Šimunića. Terapija je 5 dana klomid(klomifen), 4 dana po dvije ampule menopura, štoperica prije punkcije, nakon transfera utrogestan, crinone gel 8%, andol od 100 i po potrebi apaurin od 2mg.

    Prvi puta s tom terapijom imala sam 5 js, a 3js su se oplodile. Bila sam na postupku 10.rujna.Na žalost, trudnoća je izostala. Terapija će i u 11 mj. biti ista. Dr je rekao da ne trebaju nikakve nove pretrage.
    Ja sam sama odabrala da uzimam folical.

    Zaključujem da ste već duže vrijeme ovdje prisutne jer vidim da imate puno spoznaja. Ne znam zbog čega doktor meni nije prepisao Gonal? Možda idem po skračenom postupku ? Možete li mo objasniti čemu služi matična mliječ i da li Vam ju je doktor preporučio? Što su blastice?

    Una

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Gonal je lijek koji radi isto što i menopur, jedino je gonal čisti FSH, a menopur mješavina FSH i LH i čini se da menopur zbog tog razloga bolje paše starijim ženama.

    Matična mliječ po nekoj od imunoteorija smanjuje NK stanice tj. ubija upale u tijelu i olakšava implantaciju embrija, ali dr. Š. će se vjerojatno na tu teoriju... ako ne smijat, onda odmahnut rukom (doktori ti se jako razlikuju u svojim teorijama). Prirodan je pripravak, vjerujem da možeš bez straha (jedino je negdje pisalo - neka cura nešto našla - da loše djeluje na endometriozu).

    Ako smijem komentirati - odlično reagiraš za ženu tvojih godina i ja bih se držala iste terapije kao i prošli put - rijetkost je da žena tvoje dobi dobije u stimulaciji 3 embrija i to ti je super.

    Blastocista - to su ti embriji 5. dana, za razliku od embrija 3. dana. U Pol. IVF s 3 embrija se u pravilu ne čekaju blastociste jer je veliki rizik da od 3 sve propadnu, čak i u Mariboru čekaju ipak 4 stanice za ići na blastocistu. S njima je nešto veći postotak uspjeha zato jer kod embrija 5. dana više mogu laboranti vidjeti koji je dobar koji ne, nego kod embrija 3. dana, ali to nikako ne znači da s embrijima 3. dana nema uspjeha.

    Sretno, čini mi se da dobro reagiraš na tu terapiju koju ti je dao dr. Š !

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dr. Bauman ti je pristalica imunoteorija i jedino on preporučuje matičnu mliječ (koliko znam).

    Cure gore idu u prirodni postupak jer u stimuliranome nemaju stanica - tvoj je FSH očito dobar, a menopauza još relativno daleko ako tako rel. dobro reagiraš na stimulirani postupak. On je ipak bolji jer se u njemu dobije više jajnih stanica i više embrija pa su i šanse veće. Žene s visokim FSH-om je teško stimulirati i kod njih stimulacija ne donosi veće šanse nego prirodni IVF pa se onda ide u prirodni, nestimulirani IVF.

  44. #44
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    jtomasi5, ja sam već pitala dr. Š- za blastociste, a i biologe, kako ina33 kaže ne isplati se čekati sa 3 js (tako bude i kod mene) 5 dana da nebi neka od njih propala, a biolozi u našoj klinici misle da embriju više paše prirodni ambijent od laboratorijskog pa vraćaju 3-ći dan. Moj zadnji postupak je bio prirodan (prije toga 4 stimulirana) i vratili su mi embrij drugi dan (podijelio se na čak 5 stanica), biologinja je rekla da se nema što čekati. Mene malo blastice privlače jer sam pročitala da je podudarnost sluznice maternice i blastociste nešto veća nego što je to kod 3-dnevnog embrija. Ali ne misle u svim klinikama tako. Obzirom da sam već sa stažem od 5 postupaka, zamolit ću dr. Š. da ovaj puta idemo na blastice ako dobijem 2-3 embrija, jednostavno da barem nešto malo promijenim, nikad se nezna.
    Sretno i tipkamo si kad budemo zajedno u akciji

  45. #45
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Za NK stanice prvi sam puta čula od alec, njoj je dr. Bauman preporučio matičnu mliječ. I ja ne budi lijena, kupim to isto jer mislim da ne može škoditi. U prahu je grozno za konzumiranje, a u pastilama super. Kažu da je dobra i za oboljele od tumora ...
    Škoditi valjda ne može, koristila već oko 2 mjeseca, sad napravila malu pauzu. Uz to stalno pijem ciklu za endometrij, ponekad ananas, a folnu OBAVEZNO.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    Ali ne misle u svim klinikama tako.
    Mislim da misle jedino ne uspijeva svako labosu na rel. mali broj j. stanica ići i riskirati blastocistu. Ovisi o "protokolu" laba. U mariboru se s preko 4 jajne ide na blastocistu i u pravilu uspiju doći do blastociste (ovisi o medijima, broju iskusnih ljudi u labu, opremi. Na VV-u su nekad išli na blasto s 8 jajnih stanica, ali koji put idu i s manje, ovisi. I na SD-u koji puti sa 4jajne stanice idu na blasto. Ovo da je embrijima bolje kod mame nego u labu to ti je ona teorija nemojmo riskirat da se ide na blasto, ako nismo sto posto sigurni da će bit što za transferirat ženi i to je OK. Svaki lab sam procjenjuje svoj rizik hoće li uspjet doći do blasto ili ne. Radi se o sigurnosti laba da će mu embriji uspjet preživjet do 5 dana, that's all.

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Znači, tu se procjenjuju rizici. Koji put se na VV-u na jednu j. stanicu u prirodnome čekala blasto, ako je 3. dan bila dobra i ako se nema puno što za izgubit (čitaj: ako nije stimulirani). Uvijek se gleda pro i contra i svaki lab za sebe najbolje procijeni što je u tom trenu u stanju napraviti s konkretnim embrijima. Većina struke se danas slaže da su s blastocistom šanse veće, ali to nikako ne znači da je transferiranje embrija 3 dc loše ili da ne dovodi do uspjeha. Jedino, bolje ih mogu ocijeniti koji je više viable 5-ti nego 3-i dan. Zato ih, ako se radi o zamecima 3. dana na VV-u npr. transferiraju starijoj (preko 38) ženi i 4-5 jer nikad nisu sigurni kakav je koji. Ako se radi o blastocistama, onda ne idu nego max s 3 jer ih bolje mogu ocijeniti kakvi su ti embriji - odlični, srednji, loši....

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno Re: bebomanka

    Citiraj bebomanka prvotno napisa
    Hvala cure na informacijama...
    A sad jos jedno pitanje: moze li maticna mlijec biti opasna po endometriozu??Posto je pitanje imuniteta...nije li za bujanje endometrioze vazan jak imunitet??
    Bebomanka, ja sam pretrazila net po pitanju endometrioze i na vise mjesta nasla preporuku da je u slucajevima blazih oblika endometrioze dobro piti 500mg propolisa dnevno...
    Na stranici Harni poliklinike su prenijeli rezultate neke egipatske studije na tu temu:

    U skupini pacijentica koje su uzimale pčelinji propolis, 12 ispitanica je ostvarilo trudnoću (60%) tijekom perioda praćenja, dok su u placebo skupini trudnoću ostvarile 4 ispitanice (20%). "Pacijentice su terapiju izvrsno podnosile, osjećale su se zadovoljne, te neželjeni učinci nisu registrirani," navode autori u sažetku svog ispitivanja.

    Znanstvenici zaključuju da je "pčelinji propolis učinkovita mogućnost u liječenju neplodnosti kod žena s minimalnom ili blagom endometriozom." Izvrsni rezultati ove pilotske studije upućuju na opravdanost multicentričnog prospektivnog ispitivanja učinka pčelinjeg propolisa.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    I da, ja pijem Proapin od Medexa 700mg, jako je jeftin i mislim da ne moze skoditi.....

  50. #50
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj ww prvotno napisa
    I da, ja pijem Proapin od Medexa 700mg, jako je jeftin i mislim da ne moze skoditi.....
    Da, i ja sam jedno vrijeme pila propolis kapi ali su mi dizale zeludac....koji oblik propolisa je ovaj koji si navela??

    I sto mi jos nije jasno kao sto je ina napisala da maticna mlijec djeluje protuupalno pa onda bi trebala ipak imati i pozitivno djelovanje na endometriozu....smrdi mi na istu teoriju sa soyom-ako su ti proizvodi puni estrogena ili bolje receno fitoestrogena-oni nisu opasni za endometriozu! Hm...morat cu i ja malo detaljnije progooglat..

    jtomasi5 dobro nam dosla i sretno u iducem postupku!!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    tiki,sekica,ZO....i ostale ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •