Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: ''sjedeće'' autosjedalice?

  1. #51
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Ma nije nedonosce, cak stovise... Dosad se vozio u toj kosari tj. to je i as. Nisam ga mogla ko malu bebu stavit u pravu, veliku as u polusjedeci polozaj zar ne?
    Jesi, i to bi bilo najsigurnije Al sto je tu je, sva sreca posrecilo vam se tijekom proteklih peti pol mjeseci da niste imali sudar s bebacem u autu jer kosara ne pruza nikakvu zastitu.

    Dobro da ste sad u autosjedalici, koje je marke i model autosjedalice koju sad koristite (ovu suprotno smjeru voznje i u polulezecem polozaju)?

    Btw, ok je ako je autosjedalica malo uspravnija od 45 stupnjeva kod starije dojencadi kao sto je tvoj malisan. Nagib sjedalice treba biti izmedu 45 i 60 stupnjeva u odnosu na tlo. Veci nagib je sigurniji ali ne kod malih beba koje jos imaju izuzetno slabe vratove. Sa sest mjeseci 55-60 stupnjeva je OK. Nagib od 45 stupnjeva je bitan za one bebace koji tek izlaze iz rodilista i tijekom prvih nekoliko mjeseci.

  2. #52
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Znam samo da je ferrari, imam jedino uputstva a tamo ne pise koji je model. Dobila sam ju pa nemam ostale papire.
    Ne razumijem gdje sam propustila informaciju da sam ga odmah trebala stavit u pravu as :?
    Vec sam 2 god na ovom forumu i stvarno sam se nacitala...
    Kad se sjetim da me bilo strah ovak "malog" stavit u as

  3. #53
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Trebas potrazit upute, bez njih nist od sjedalice.

    Jel znas ti, ili netko drugi, tko prodaje ferrari sjedalice u Hrvatskoj?

  4. #54
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

  5. #55
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Nakon malo istraživanja po webu evo što sam saznala......Ferrari AS su ustvari Nania AS za koje su dobili dozvolu od Ferraria za korištenje njihovog loga i boja.

    Kod nas ih prodaje Baby Media Shop......a evo i linka za te AS-ove http://media-commerce.com.hr/index1.php?id=7&id1=71

    koksy probaj otkriti koji model AS vi imate. Pretpostavljam da se radi o modelu Primo za koji na webu BM Shopa ne piše da je kombinirana AS kako piše na neki stranim web stranicama (BMS navodi da spada u grupu I).

    Za Primo nisam pronašla rezultate na testovima, ostale njihove AS nisu baš dobro prošle na ADAC testovima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja sam našla uputstva za SPIDER/STARWAY sjedalicu od nanie
    za nju kažu da je 0+I (9-18 kg)

    SLIKA

    UPUTSTVA ZA POSTAVLJANJE

    koksy, jel takva?

  7. #57
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    da, imga takva je tj. koliko vidim na slici kao ova na linkovima od cura gore ispod koje pise TEKO.

  8. #58
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Cek, a zasto pise da su ovo autosjedalice?
    http://media-commerce.com.hr/index1.php?id=1&id1=73

    Pa u tome sam ga i vozila do sad!!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa i JESU, cure su valjda mislile da ga voziš u košari u autu, ono totalno polegnut položaj, čipkice po mogućnosti i tak.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Slika čisto lijevo

    http://www.trudnoca.net/forum2/userpix/2907_2587_1.jpg


    A ti si ga vozila u autosjedalici grupe 0.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koksy, je li dijete u toj tvojoj bivšj "AS" ležalo (znači na ravnom) ili je bilo u jajetu? Sad ni meni više nije jasno u čemu ste vozili dijete .

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Stavila je slike, bilo je u jaju.

  13. #63
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    To je ona jaje kosara, ma sigurno znas na sta mislim. Ona u kojoj ga vozis doma iz rodilista.
    Evo, pa to sam tu i napomenula, zato mi i nije bilo jasno zasto ga u tome nisam smjela voziti... Ajme, mi ko gluhe i nijeme

  14. #64
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    koksy

    ok, jedno smo rijesili.

    kazes TEKO je ta nova. jel tak?

    Ta sjedalica je najbolja za klince koji su negdje oko tri godine, dosta su visoki a imaju nesto manje kila (oko ili ispod 15 kg), jel se mogu vezati do 18 kg pojasom autosjedalice.

    E sad, ako je to ta sjedalica , ona se iskljucivo montira u smjeru voznje.



    Mi smo se prije par dana preselili u Ferrari AS. Polozaj je isti kao i kod kosare samo sto meni osobno u AS djeluje puno sigurnije.
    Ti kazes da je polozaj isti kao i kod ove prve as, jesi sigurna da je bas TEKO as?

  15. #65
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A nisam 100% sigurna kad nemogu povecat sliku da bolje vidim, ali mali je definitivno pod kutem 45, mozda malo vise, max 60 jer smo ju namjestili na polozaj 0-10. Moze se namjestit u suprotnom smjeru, sve je objasnjeno u uputama. Pise od 0-10 obavezno u suprotnom smjeru a od 9-18 moze ali se ne preporuca u smjeru voznje. Ima i 2 utora za pojas preko ramena, nizi i visi i onaj spuzvasti dodatak koji sam vidjela na slici te TEKO koji drzi glavicu dok je bebac manji. Joj kak je meni tesko ovak objasnjavat stvari, slikat cu sjedalicu pa vam poslat jer ovo vise nema smisla.
    Uglavnom, od te 4 ponudene slike, TEKO mi se cini najslicnija.
    Jedino kaj sam nasla u knjizici uputa o samoj AS je ovo:
    this seat is calssified as gropu 0/1 for children from 0 to 18 kg (birth to 4 years approx.)

  16. #66
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    ako pise u uputama onda ok.

    a kaj tam nist ne pise o modelu?

  17. #67
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ne, to je jedino kaj sam nasla, sve sam pregledala. A uostalom, mislim da je ovo najbitnije za znat.

    P.S. sad sam tek vidjela kikseve u ovoj recenici na engleskom, sramota moja jer ga znam bolje nego hrvatski

  18. #68
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    koksy, bit ce pregled autosjedalica u zagrebu 22.3. pa dodi provjeriti jeste li dobro namjesteni. Po uputama na koje je gore netko linkao, mozete postaviti sjedalicu suprotno smjeru voznje kak jeste. Jeste li je dobro ucvrstili, jel se mice sjedalica vise od tri cm kad je potegnes lijevo-desno kod dijela dije provucen donji dio pojasa? Jeste li provukli pojas sjedalice kroz utore tako da je pojas u ravnini ili malo ispod djetetovih ramena?

    U suprotnom smjeru od voznje je mozete i trebali bi je koristiti do 10 kg. Nadam se da ce do tada bebac se poceti dizati na noge pa cete onda moci je okrenuti u smjer voznje.

    Takoder, odi do media shopa i trazi da ti daju kopiju (ili fotokopiju) uputa za tvoju autosjedalicu. To bi trebala imat.

  19. #69
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa imam upute za postavljanje, kaj mi vise treba? Jedino kaj u njima ne pise koji je tocno model.

    Dobro je ucvrscena, gledala sam neki dan na tv-u prilog kak provjeriti da li je pravilno postavljena i sve sam provjerila i sve je kako treba biti. Skoro pa se uopce ne mice ljevo-desno, mozda 1-2 cm, vise ne sigurno. I pojas je kako treba biti, ustvari je sama sjedalica jako jednostavna za postavljanje i jedina greska koja se moze dogoditi kod postavljanja je da pojas nije dovoljno zategnut sto na mojoj AS nije slucaj. Ma sve u svemu, ja znam da je moj malac sguran u njoj i to mi je najbitnije.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •